Announcement

Collapse
No announcement yet.

Μicrosoft Helpdesk

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Thnx!!!
    Originally posted by Raf
    Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

    Comment


    • Μετά από αρκετό καιρό αποφάσισα να συνδεθώ στο live και παράγγειλα την κάρτα (ή ότι είναι) για τη συνδρομή. Ωστόσο το router μου δεν έχει κενή θύρα για το καλώδιο. Καμιά βοήθεια?
      Now Playing

      Broken Sword 1
      Hellgate: London
      GTA IV
      Diablo 2 LoD (again and again )

      Comment


      • Aν εννοεις πως εχεις μια ethernet παρε απλα ενα hub.

        Comment


        • Λοιπόν επειδή είμαι άσχετος με το θέμα: το modem έχει μια θύρα που λέει lan μια που λέι usb και μια που λεει line. Μόνο η usb είναι κενή αλλά δεν είναι για το καλώδιο. Τι είναι το hub?
          Now Playing

          Broken Sword 1
          Hellgate: London
          GTA IV
          Diablo 2 LoD (again and again )

          Comment


          • http://en.wikipedia.org/wiki/Network_hub

            Για να στο πω απλα ειναι σαν ενα πολυμπριζο για lan.

            Comment


            • Οκ ευχαριστώ. Να σε ρωτήσω, έψαξα σε πλαισιο και e-shop αλλά βρήκα μόνο usb hub. Μπορώ να βρω πουθενά αλλού στην Αθήνα η πρέπει να παραγγείλω από το play?
              Now Playing

              Broken Sword 1
              Hellgate: London
              GTA IV
              Diablo 2 LoD (again and again )

              Comment


              • Θα βρεις παντου για πλακα πραγματικα...

                Comment


                • Παιδια εχω προβλημα με το dvd του Frontlines.Μολις ανοιξα το παιχνιδι το εβαλα στο dvd-drive και δεν το αναγνωριζει!Δηλαδη το dvd-drive κανει λιγο περισσοτερο θορυβο απο το κανονικο και μου βγαζει εναλλαξ 2 μηνυματα,the disk is unreadable η put the disk in the xbox360 console(WTF!)Το παιχνιδι ειναι τελειως αγρατσουνιστο και το κακο ειναι οτι το πηρα απο το amazon,οποτε αντε βρες ακρη για επιστροφη και ετσι!Ξερεις κανεις αν υπαρχει καμια λυση για να το παιξω η την μαμησα?Υπαρχει περιπτωση να εχουν κανει κακη εγγραφη το παιχνιδι?εχει συναντησει κανεις αλλος το ιδιο προβλημα(εγω παντως πρωτη φορα το παθαινω)?

                  Comment


                  • Έχεις ευρωπαϊκό xbox έτσι; Τσέκαρα το Frontlines: Fuel of war και δεν υπάρχει πρόβλημα με τα region, μόνο το PAL frontlines δεν μπορεί να παίξει σε NTSC xbox (ή δεν έχει βγει PAL frontlines).
                    Θα σου πρότεινα να κάνεις μια επιδιόρθωση δίσκου (σε videoclub ή κατάστηματα με games), κοστίζει περίπου 5ευρώ.
                    The illusion of free will is an illusion.

                    Comment


                    • Θα βρεις παντου για πλακα πραγματικα...
                      [/b]
                      Λοιπόν πήρα το hub αλλά δεν βλέπω κανένα τρόπογ για να το συνδέσω με το modem. Χρειάζομαι και κάποιο επιπλέον καλώδιο?
                      Now Playing

                      Broken Sword 1
                      Hellgate: London
                      GTA IV
                      Diablo 2 LoD (again and again )

                      Comment


                      • Συνδεεις την ethernet του router με το hub μεσω καλωδιου για δικτυο και μετα βαλε ενα καλωδιο απο το router στο pc και γενικα απο το router σε οποια αλλη συσκευη θες.

                        Comment


                        • Συνδεεις την ethernet του router με το hub μεσω καλωδιου για δικτυο και μετα βαλε ενα καλωδιο απο το router στο pc και γενικα απο το router σε οποια αλλη συσκευη θες.
                          [/b]
                          Aπο το hub εννοεις.

                          Comment


                          • Hub εννοουσα, mea culpa.

                            Comment


                            • Ίσως έχω ξανακάνει την ερώτηση:

                              Είναι επικίνδυνο να τρέχω DVD από το 360;(κόκκινα δαχτυλίδια ή προβλήματα όπως έβγαζε το Ps2 στα πρώτα του μοντέλα από το Dvd playing) διότι απλά η ποιότητα παρακολούθησης μέσω upscaled 720p>>>>>>>>>>>>>>480i.
                              Originally posted by Raf
                              Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                              Comment


                              • Εγώ προσωπικά δεν τρέχω dvds που δεν είναι σε καλή κατάσταση ούτε σε ps3 Ούτε στο Xbox360. Και πες ότι το Xbox 360 και να χαλάσει θα σου το αλλάξουν... Αν μου χαλάσει το ματάκι του ps3 μετά την εγγύηση θα φάω τέτοιο Ownage που δε θα θελήσω άλλο για όλη μου τη ζωή.

                                ΙΜΗΟ τρέχε μόνο dvds χωρίς χαρακιές από κάτω.

                                Comment

                                Working...
                                X