Announcement

Collapse
No announcement yet.

Μicrosoft Helpdesk

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • LBP is always on. ;)

    GS δε με πειράζει τόσο. Περισσότερο είναι το γμτ για το Mass Effect που το είχα 35 ώρες... Oh well πάλι από την αρχή τώρα θα είναι και πιο εύκολο πιστεύω.
    «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

    Comment


    • Kριμα ρε γαμωτο. Ισως να υπηρχε καποια λυση, αλλα οκ τωρα πια δεν εχει νοημα και το να κοιταμε πισω.
      Το Mass δε μπορεις να το τελειωσεις με το αλλο σου account;
      Χαθηκαν και saves περαν των λεπτομερειων σχετικα με το online;

      Οπως και να χει μην το βαζεις κατω.. C ya online οποτε βρεις την ορεξη και το κουραγιο.

      Comment


      • Μεθαύριο τους περιμένω να το πάρουν το μωρό μου στα ξένα.
        Carpe diem

        Comment


        • Kριμα ρε γαμωτο. Ισως να υπηρχε καποια λυση, αλλα οκ τωρα πια δεν εχει νοημα και το να κοιταμε πισω.
          Το Mass δε μπορεις να το τελειωσεις με το αλλο σου account;
          Χαθηκαν και saves περαν των λεπτομερειων σχετικα με το online;

          Οπως και να χει μην το βαζεις κατω.. C ya online οποτε βρεις την ορεξη και το κουραγιο.
          Βασικά δικό μου λάθος ήταν γιατί είχα launch κονσόλα και είχα κάνει δυο gamertags με same mail. Οπότε για κάποιο λόγο δεν έπαιρνε την gold. Αυτό που λες σκέφτηκα κι εγώ, no turning back. Τουλάχιστον πλέον είμαι gold και ευτυχώς δεν έχασα τα Super Turbo και Bionic Commando( phew!) Τhank god...

          Σχετικά με το Mass Effect, αυτό σκεφτόμουν να κάνω, όμως μιας και είχα περιποιημένο save είπα να στρωθώ λίγο να το ξαναπαίξω να μεταφέρω και το save στο 2. Χαζό ίσως, αλλά μου αρέσει πολύ σαν game και θα σπαζόμουν να τα χάσω- μιας και το άλλο profile θα έτρωγε delete ούτως ή άλλως.
          «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

          Comment


          • Πάντως με τόσες αλλαγές στο hardware και ακόμα και στα καινούρια mainboards υπάρχει το πρόβλημα του RROD. Αυτό δείχνει ότι είναι τελείως λάθος το αρχικό design και όλες οι αλλαγές είναι ημίμετρα για να το περιορίσουν όσο μπορούν. Εμένα πάντως αν χαλάσει μάλλον θα κάνω το switch σε PS3 ή PC.
            Insert Coin

            Comment


            • Ελπίζω κάποια στιγμή αν βγει xbox 3 μόνο να μην έχει τα προβλήματα του 360 και να είναι συμβατό με τους τίτλους του γιατί δεν κόβω να προλαβαίνω να τους παίξω.Το καλό είναι πως πλέον έχουν μειωθεί κατά πολύ οι χρόνοι αναμονής,χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δεν υπάρχουν εξαιρέσεις βέβαια.Διάβαζα για κονσόλες launch και μετέπειτα που οι ιδιοκτήτες περιμένανε μέχρι και 90 μέρες.Πλέον 20-25 λένε.Κάτι είναι κι αυτό.
              Και απ'ότι έχω δει το RROD δεν είναι το μοναδικό πρόβλημα.
              RROD,E79 (μου το έβγαλε και αυτό χτες),E74 (αν θυμάμαι καλά),προβλήματα με το disc tray και χίλια δυο άλλα.Μέχρι πρόσφατα ήμουν από τους πιο ένθερμους υποστηρικτές της κονσόλας.Πλέον έχω ξενερώσει απίστευτα.Και η αναμονή εντάξει αντέχεται.Αλλά έχω ακουσει για κονσολες που φεύγουν με ένα πρόβλημα κι επιστρέφουν με ένα άλλο.Κι όταν περάσουν τα 3 χρόνια τι κάνουμε;Οι launch Κονσόλες καλύπτονται για RROD μόνιμα πλέον.Οι υπόλοιποι;
              Ειδικά την περίοδο 2006-2007 τα χ360 πέφτανε σαν τα κοτόπουλα.Πλέον κάπως έχουν ηρεμήσει.
              Carpe diem

              Comment


              • Originally posted by Altair
                Ειδικά την περίοδο 2006-2007 τα χ360 πέφτανε σαν τα κοτόπουλα.Πλέον κάπως έχουν ηρεμήσει.
                Φετος θα πεφτουν σαν τους χοιρους.

                Comment


                • Φετος θα πεφτουν σαν τους χοιρους.
                  Εσύ κοροιδέυεις επειδή δεν έχει πάθει τπτ η κονσόλα σου ακόμα αλλά που θα πάει, θα ρθει και η σειρά σου!
                  To rrod φυγείν αδύνατο που λέει και ο λάος!
                  I attack sharks
                  when i smell them bleed
                  I dont go swimming
                  water just wants to be around me.

                  Comment


                  • Όντως.Όσοι δεν την έχουν πάθει ακόμα είναι απλά κωλόφαρδοι.
                    Πάντως ήταν πετυχημένο το σχόλιό του.
                    Carpe diem

                    Comment


                    • Πάντως τα elite έχουν καλύτερες αντοχές όπως και τα νέα 360s.

                      Δεν ξέρω για τα νέα 360 και το elite, πάντως στο δικό μου που είναι launch ο θόρυβος του disc tray με ανγκάζει να κάνω τα πάντα install. Το PS3 από δίπλα είναι πολύ πιο αθόρυβο. Προσωπικά έχω πει πως αν κάτι συμβεί στο 360 αγοράζω ένα elite η ένα καινούριο και άντε γεια στο παλιό.

                      Προσωπική μου εκτίμηση πως μελλοντικό revision της κονσόλας θα είναι καλύτερης ποιότητας. Μην ξεχνάμε πως η Microsoft δεν έχει και τη μεγαλύτερη εμπειρία σε hardware. Συνυπολογίζουμε και τη βιασύνη να κυκλοφορήσει η κονσόλα νωρίτερα από τον ανταγωνισμό και voila... Αυτό που μου κάνει περισσότερο εντύπωση είναι πως παρότι υπάρχουν πολύ αρνητικά σχόλια για την κονσόλα( hardware failures βασικά) δεν έχει γίνει σε καμμία περίπτωση θόρυβος ανάλογος με αυτόν για την τιμή του PS3 για παράδειγμα. PR ftw ;)
                      «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                      Comment


                      • Lololol. Καιρό είχαμε να σε δούμε σε δράση Xeno. Καλά τα πήγες . Keep it up.

                        @Altair μη μασάς, στείλε την για επιδιόρθωση και στο ενδιάμεσο πιάσε τίποτε άλλο. Έχεις πράμα στην άκρη. Λογικό είναι να ξενερώνεις αλλά ΟΚ ήξερες ότι κάποτε θα συνέβαινε.

                        Το μοντέλο που πήρα εγώ ως τώρα είναι μία χαρά και πιστέυω ότι δε θα μου βγάλει κάποιο πρόβλημα. Για να είμαι ειλικρινής δεν έχω ακούσει κανένα παράπονο από τις παρτίδες που κυκλοφόρησαν τέλη 2007 και μετά.

                        Υπάρχει πάντα η λύση του arcade βέβαια, αλλά ΙΜΟ είναι τσάμπα πράμα δεδομένου ότι μέσα δεν έχει ούτε καν component.

                        Edit: Burai γιατί elite; Από τότε που κυκλοφόρησαν τα πρώτα elite έχουν την ίδια ποιότητα κατασκευής με τα υπόλοιπα Xbox. Το μόνο που αλλάζει είναι ο σκληρός και το HDMI. Αν αγοράσεις κάτι πάρε καλύτερα ένα δεύτερο premium. Ο σκληρός θα σου φτάσει και με το παραπάνω και HDMI έχεις ήδη, οπότε το elite είναι πάνω κάτω 60€ παραπάνω χωρίς λόγο. Εγώ αυτή τη στιγμή στο HDD έχω 6 παιχνίδια γραμμένα, 10 XBLA (μέσα σε αυτά το Portal που είναι 700ΜΒ) και κάποια DLC και μου μένουν και 5GB ελεύθερα.

                        Comment


                        • Τέλη 2007 κυκλοφόρησε το δικό μου.Το πρόβλημα όπως προείπα δεν είναι η αναμονή αλλά ο φόβος ότι θα ξανασυμβεί.
                          Carpe diem

                          Comment


                          • Κάτσε ρε το μοντέλο με τη θύρα HDMI έχεις; Μη με τρομάζεις .

                            Comment


                            • Είσαι προληπτικός;

                              Ήρθε μια γριά απ'την πόλη και έφερε το χάσει-χάσει, μακάρι το 360 του Evans σύντομα να χαλάσει!

                              Χαλάρωσε ότι είναι να γίνει θα γίνει. Microsoft pwned us...
                              Insert Coin

                              Comment


                              • Evans αγχώσου!! Και το δικό μου 360 τέλη 07 ήταν με την θύρα Hdmi!
                                Μαλιστα είχα καθυστερήσει να πάρω χβοχ μπας και τη γλυτωσω αλλά όπως αποδείχθηκε αυτή η ασθένεια δεν κοιτάει ηλικίες

                                Τέλος πάντων τα έχουμε ξαναπεί, όποιος έχει σκοπό να πάρει 360 ανεξαρτήτως μοντέλου να κοιτάξει να έχει επεξεργαστη jasper! και λιγότερη κατανάλωση ρεύματος έχει και δεν θερμαινεται εύκολα.
                                Επίσης ας το πάει σε ενα μοναστήρι να του διαβάσουν μια ευχή ( "απελθέτω απ εμου το rrod ετούτον" για τους ορθόδοξους ή "vade retro rrod" για τους καθολικούς) κρεμάστε του και κανά φυλαχτό (με ψύχτρα) και ελπίζετε για το καλύτερο! (γιατι ως γνωστόν η ελπίδα πεθαινει πάντα τελευταία!)

                                Υ.Γ προς άπιστους!
                                Εσείς δεν χρειάζετε να κάνετε τπτ! μπορεί να μην σας πάθει rrod η κονσόλα αλλά να έιστε σίγουροι ότι οταν με το καλό αποδημήσει απο τον μάταιο τουτό κόσμο (είτε απο γηρατεία ειτε απο ξέρω γω, σκόνη!) να ξέρετε οτι θα καεί στο πυρ το εξώτερον!
                                I attack sharks
                                when i smell them bleed
                                I dont go swimming
                                water just wants to be around me.

                                Comment

                                Working...
                                X