Announcement

Collapse
No announcement yet.

Μicrosoft Helpdesk

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ναι και εγώ εκεί κατέληξα...

    Στο e-shop το βρήκα το καλώδιο αλλά είναι official=30 ευρώ.Θα ψάξω όταν κατέβω κέντρο αύριο για καλώδιο μούφα.Α ρε HD era μας έχεις κάψει:kill:

    Κάνε πάντως αυτό το post όταν βρεις χρόνο,θα φανεί χρήσιμο σε πολλούς από όσο έχω καταλάβει;)


    Comment


    • Έχω την εντύπωση πως δε θα βρεις Πρέπει να είναι αρκετά ψαγμένο το μαγαζι για να έχει 3rd party vga. Μην ταλαιπωρηθείς πολύ για 10€. Ρίξε μαύρη πέτρα και πάρε της microsoft αν δε βρεις στην αρχη.
      The illusion of free will is an illusion.

      Comment


      • Αυτό με την εγχειρισούλα δεν το έπιασα...(noob i am).Εξηγήστε λίγο την χρήση του component,που το βάζω κτλ...
        To καλώδιο που έβγαλες στο δεύτερο ποστ σε λινκ από το πλαίσιο υπάρχει μέσα στο xbox οπότε δεν χρειάζεται να το βρεις. Το πίσω μέρος της κονσόλας είναι έτσι

        Στις 2 υποδοχές αριστερά πάνω μπαίνει το συγκεκριμένο καλώδιο και στην κάτω το Hdmi. Μία λύση θα ήταν να πάρει από το πάνω τον ήχο και από το κάτω την εικόνα. Επειδή όμως είναι κολλητά δεν χωρανε και τα 2 καλώδια ταυτόχρονα οπότε σε ένα από τα 2 θα έπρεπε να ξεφλούδιζες με ένα μαχαίρι το πλαστικο.


        Edit: Είδα και το τελευταίο post, δεν θα δουλέψει σωστά.
        Γιατί να μην δουλέψει; Με το κίτρινο καλώδιο στην αντίστοιχη υποδοχή του vga και τα άλλα 2 όπως έχει αναλυθεί για τον ήχο, ποιο θα είναι το πρόβλημα σε αυτή την συνδεσμολογία;


        Επίσης το link που έδωσε ο Sub_Zero για τον μετατροπέα ήχου δεν θα δουλέψει σε εμένα right?
        Δεν είναι μετατροπέας, το ανέφερα ουσιαστικά και στο πρώτο ποστ. Το καλώδιο που σου είπε ο Ryu χρειάζεται έτσι και αλλιώς. Αυτό που σου έβγαλα εγώ πιστεύω ότι κάνει για να μπορεί να συνδέσεις στα ηχεία σου ταυτόχρονα το pc kai to xbox. Βέβαια υπάρχει μία αμφιβολία αλλά δεν χάνεις και τίποτα να δοκιμάσεις, πολύ φτηνό είναι έτσι και αλλιώς.

        Πάντως σήμερα πήγα σε 3 μαγαζάκια να ρωτήσω για HDMI to VGA και δεν είχε
        Δεν υπήρχε περίπτωση να έχουν

        Comment


        • Sub καλό είναι να σταματήσουμε την κουβέντα, σωστά είναι αυτά που λες αλλά πιστεύω λίγο πολύπλοκα για την παρούσα στιγμή. Βασικά το λέω αυτό για να μην μπλέξουμε τον Laharl που νομίζω έχει καταλήξει τι θα πάρει.

          Γιατί να μην δουλέψει; Με το κίτρινο καλώδιο στην αντίστοιχη υποδοχή του vga και τα άλλα 2 όπως έχει αναλυθεί για τον ήχο, ποιο θα είναι το πρόβλημα σε αυτή την συνδεσμολογία;
          Το κίτρινο καλώδιο μεταφέρει Standard Definition δεδομένα οπότε το τελικό αποτέλεσμα θα είναι SD, άσχετα αν παρεμβάλεται vga (το vga παραλαμβάνει sd δεδομένα σε αυτή την περίπτωση). Επίσης αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι ότι έχει και ασπρο κόκκινο για τον ήχο :S:S:S! τα οποία φυσικά καταλήγουν στο vga που δεν έχει καμμία σχέση με τον ήχο! Τι στο... Πως γίνεται αυτο;;; (Laharl πες μου που βρηκες αυτή τη φωτό με το vga και τα 4 καλώδια θέλω να το εξετάσω) Το καλό θα ήταν αν ήταν component to vga! Αυτό θα ήταν μάγκικο γιατί θα έπαιρνε το component καλώδιο που συμπεριλαμβάνεται στο xbox και θα το έχωνε στο vga adaptor και θα ηταν και HD. Σπάνιος adaptor και αυτός μόνο σε εξωτερικό έχω πετύχει.
          The illusion of free will is an illusion.

          Comment


          • Ναι οκ μαλακία μου, θα δουλέψει προφανώς αλλά δεν κάνει για την δουλειά που το θέλει.
            Εντάξει κουβέντα κάνουμε, ο Laharl ξέρει πλέον ότι έχει 2 επιλογές.
            1) Το καλώδια vga της MS
            2) Την λύση με την "εγχείρηση"

            Comment


            • Ε θα προτιμήσω την λύση με το καλώδιο για να είμαι σίγουρος.

              Ruy την εικόνα την βρήκα στο Google πατώντας RCA to VGA;)

              Τελικά ματαίωσα την σημερινή αγορά για αύριο...Κατεβαίνω κέντρο παίρνω το καλώδιο HDMI to VGA και είμαι κομπλέ


              Comment


              • Τι;;;;; No!!!!
                Δεν είπαμε VGA σκέτο;;;
                Τι θα γίνει με τον ήχο;;;

                Sorry μαλλον εννοεις σκέτο vga, όπως της MS ή αν βρεις 3rd party, έτσι;
                The illusion of free will is an illusion.

                Comment


                • Ναι βρε λέγοντας HDMI to VGA εννοώ να έχει και τα καλωδιάκια του ήχου,σαν αυτό της Microsoft.Αν βρω 3rd party θα το αγοράσω αλλά δεν θα ψάξω και πολύ αν είναι όπως είπες για 10 ευρώ.Αλλιώς πάω E-shop και πέρνω το official

                  Δεν το εξέφρασα καλά μάλλον για αυτό μπερδεύτηκες;)


                  Comment


                  • Καλώδια παντώς είδους στο Saturn. Δεν λέει σαν μαγαζί, τιμές κ.λ.π. αλλά είναι το μοναδικό retail shop στην Αττική στο οποίο βρήκα Component για PS2 και VGA για 360.
                    Insert Coin

                    Comment


                    • Αγοράσθηκε το XBOX360!!!!

                      Επειδή όμως με κυνηγά η γκίνια μου ακούστε το εξής

                      Βλέπω πριν αγοράσω την κονσόλα αν είναι jasper και όντως ήταν(12.1A έγραφε απάνω της).Ανοίγω,παίρνω το τροφοδοτικό και τι βλέπω?14.2 A και 175 Watt...Δηλαδή WTF?Υπάρχει κάποιο πρόβλημα?να κοιτάξω να την αλλάξω και να πάρω μια με 150 Watt τροφοδοτικό?

                      Ή έχω κάνει εγώ κάποια μαλακία και το τροφοδοτικό έτσι πρέπει να είναι σε jasper console?

                      Γαμώ την γκίνια μου γαμώ

                      (Υπάρχει περίπτωση να μου το κάψει το XBOX το τροφοδοτικό που έχει διαφορετικά Amber?)


                      Comment


                      • Απο λιγο που εψαξα ειδα πως δεν υπαρχει προβλημα δηλαδη η κονσολα απορροφα την ενεργεια που χρειαζεται (150) χωρις κανεναν κινδυνο. Το γιατι περιεχει τετοιο τροφοδοτικο το πακετο σου δε το γνωριζω.
                        Do a barrel roll!

                        Comment


                        • Ε, τους αλήτες. Και 'γω έχω ακούσει πως δουλεύει, πάρε τηλ. την εξυπηρέτηση πελατών ή ρώτα με e-mail για σιγουριά.



                          Ερώτηση: Ντάξει κομπλέ εικόνα και ήχος;
                          The illusion of free will is an illusion.

                          Comment


                          • Καλά μιλάμε είμαι έξαλλος.Μια δουλεία δεν μπορούν να κάνουν σωστά γαμώτο

                            Δυστυχώς η εξυπηρέτηση είναι κλειστή Σαβ/ακο οπότε @@.Θα υπάρχει ρε παιδία πρόβλημα αν το συνδέσω?Υπάρχει καμία αλλαγή εάν δούλευε με 150 W?Διότι εάν δεν υπάρχει οκ κρατώ και αυτό το τροφοδοτικό

                            Δεν ξέρω ρε συ με την εικόνα και τον ήχο,αύριο θα το έχω το καλώδιο.

                            Εδώ φοβάμαι να το συνδέσω μήπως καεί το XBOX


                            Comment


                            • Στη θεση θα το εψαχνα ισως λιγο ακομη για σιγουρια αλλα απ'οτι φαινεται δεν υπαρχει προβλημα. Ισως μαλιστα σε πολλα Jasper να βαζουν 175W power supply,(τους εχουν περισσευσει;).
                              Do a barrel roll!

                              Comment


                              • Nope, σίγουρα δε θα καεί, το έχει κάνει και 1 φιλος μου. Βέβαια μακροπρόθεσμα δεν ξερω τι γινεται.
                                The illusion of free will is an illusion.

                                Comment

                                Working...
                                X