Announcement

Collapse
No announcement yet.

Μicrosoft Helpdesk

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Το θεμα ειναι οτι και να φερνουν δε συμφερει εσενα, online αν παραγγειλεις ειναι φθηνοτερα (περιπου 1€ οι 100 ποντοι) και σου στελνουν το κωδικο στο email.
    Do a barrel roll!

    Comment


    • Πέραν τούτου, το XBL δεν είναι official στην Ελλάδα.

      Comment


      • Έβαλα και γω επιτέλους VGA cable στο xbox και τι να πω παιδιά, άλλο παιχνίδι όπως είπε και ένας φίλος μου όταν το είδε! Μεγάλη γκάμα αναλύσεων (τώρα καταλαβαίνω το προηγούμενο post του Jedah περί φυσικής ανάλυσης, 1280x1024 XA! you don't have that LCDs ) και υψηλή ποιότητας εικόνα φυσικά! Σηκώνει και 1080p (κάπου είχα διαβάσει ότι δεν υποστηρίζει το VGA τέτοια ανάλυση αλλά προφανώς αυτό εξαρτάται από το monitor) αλλά είναι ανάλυση για 16:9 και εμένα είναι 4:3 με αποτέλεσμα να έχει μαύρα πλαίσια ή να τεντώνει την οθόνη!
        Συνίσταται ανεπιφύλακτα σε όσους: Δεν έχουν HDTV και έχουν monitor με 2 υποδοχές βίντεο!
        Οπότε βάζεις και το PC πάνω. Και μία υποδοχή να έχεις πάντως παίρνεις εξωτερικό επιλογέα εικόνας (vga box) με κάποια λεφτά παραπάνω!
        Και πάλι πολύ καλό αποτέλεσμα, έχω ένα λόγο παραπάνω να ανοίξω την xbox-άρα να χαρώ γραφικά! (Και επιτέλους να διαβάζω και τα γράμματα με ευκολία!!!)
        The illusion of free will is an illusion.

        Comment


        • Originally posted by Ryu_gr View Post
          Έβαλα και γω επιτέλους VGA cable στο xbox και τι να πω παιδιά, άλλο παιχνίδι όπως είπε και ένας φίλος μου όταν το είδε! Μεγάλη γκάμα αναλύσεων (τώρα καταλαβαίνω το προηγούμενο post του Jedah περί φυσικής ανάλυσης, 1280x1024 XA! you don't have that LCDs ) και υψηλή ποιότητας εικόνα φυσικά! Σηκώνει και 1080p (κάπου είχα διαβάσει ότι δεν υποστηρίζει το VGA τέτοια ανάλυση αλλά προφανώς αυτό εξαρτάται από το monitor) αλλά είναι ανάλυση για 16:9 και εμένα είναι 4:3 με αποτέλεσμα να έχει μαύρα πλαίσια ή να τεντώνει την οθόνη!
          Συνίσταται ανεπιφύλακτα σε όσους: Δεν έχουν HDTV και έχουν monitor με 2 υποδοχές βίντεο!
          Οπότε βάζεις και το PC πάνω. Και μία υποδοχή να έχεις πάντως παίρνεις εξωτερικό επιλογέα εικόνας (vga box) με κάποια λεφτά παραπάνω!
          Και πάλι πολύ καλό αποτέλεσμα, έχω ένα λόγο παραπάνω να ανοίξω την xbox-άρα να χαρώ γραφικά! (Και επιτέλους να διαβάζω και τα γράμματα με ευκολία!!!)
          Πωπω αυτό το post ήταν σαν flashback από πριν 3-4 χρόνια όταν πρωτοβγήκε το XBOX. Πάρε τηλεόραση ντεεεεε


          Comment


          • Originally posted by Ryu_gr View Post
            Έβαλα και γω επιτέλους VGA cable στο xbox και τι να πω παιδιά, άλλο παιχνίδι όπως είπε και ένας φίλος μου όταν το είδε! Μεγάλη γκάμα αναλύσεων (τώρα καταλαβαίνω το προηγούμενο post του Jedah περί φυσικής ανάλυσης, 1280x1024 XA! you don't have that LCDs ) και υψηλή ποιότητας εικόνα φυσικά! Σηκώνει και 1080p (κάπου είχα διαβάσει ότι δεν υποστηρίζει το VGA τέτοια ανάλυση αλλά προφανώς αυτό εξαρτάται από το monitor) αλλά είναι ανάλυση για 16:9 και εμένα είναι 4:3 με αποτέλεσμα να έχει μαύρα πλαίσια ή να τεντώνει την οθόνη!
            Συνίσταται ανεπιφύλακτα σε όσους: Δεν έχουν HDTV και έχουν monitor με 2 υποδοχές βίντεο!
            Οπότε βάζεις και το PC πάνω. Και μία υποδοχή να έχεις πάντως παίρνεις εξωτερικό επιλογέα εικόνας (vga box) με κάποια λεφτά παραπάνω!
            Και πάλι πολύ καλό αποτέλεσμα, έχω ένα λόγο παραπάνω να ανοίξω την xbox-άρα να χαρώ γραφικά! (Και επιτέλους να διαβάζω και τα γράμματα με ευκολία!!!)
            Μπράβο ρε Ruy,έπρεπε να το κάνεις αυτό το βήμα!

            Εγώ εχθές που έβαλα να παίξω με έναν φίλο Soul Calibur IV είδα πραγματικά τις γραφικάρες του XBOX,WOW


            Comment


            • Έτσι Laharl.
              Alex τώρα δεν υπάρχει λόγος για μένα, βολεύομαι μια χαρά!
              The illusion of free will is an illusion.

              Comment


              • Ερώτηση!!!

                Οι τσιγγκούνηδες της MS έχουν scart στο πακέτο....και ήθελα να πάρω ένα HDMI καλώδιο....κ ο υπάλληλος στο Πλαίσιο μου είπε ότι πρέπει να πάρω το original αναγκαστικά και ότι δεν μπορώ να βάλω ένα καλώδιο κατ'ευθείαν και να δουλέψει....

                Αληθεύει?

                Τι στο καλό....αναγκαστικά να πρέπει να πληρώσω τα 40€???!!!!:kill:
                "...You can have all the faith you want in spirits, and the afterlife, and heaven and hell, but when it comes to this world, don't be an idiot. Cause you can tell me you put your faith in God to put you through the day, but when it comes time to cross the road, i know you look both ways..."

                Comment


                • Μλκιες σου λένε sith! εγώ έχω πάρει ένα phillips με 8 ευρώ και μια χαρά δουλειά κάνει. βέβαια δεν έχω δοκιμάσει ποτέ official καλώδιο της MS αλλά απο οτι έχω ακούσει γενικά (γιατι το είχα ψάξει και εγώ το θέμα) δεν έχει καμία διαφορά απο τα απλά καλώδια.
                  Πήγαινε πάλι στο πλαίσιο με τον burai αυτή τη φόρα και κεράστε τον υπαλληλο ένα τελάρο φάπες για να μάθει να λέει μλκιες σε γομαροπετανίτες!
                  I attack sharks
                  when i smell them bleed
                  I dont go swimming
                  water just wants to be around me.

                  Comment


                  • Originally posted by Sith Lord Bahamut View Post
                    Ερώτηση!!!

                    Οι τσιγγκούνηδες της MS έχουν scart στο πακέτο....και ήθελα να πάρω ένα HDMI καλώδιο....κ ο υπάλληλος στο Πλαίσιο μου είπε ότι πρέπει να πάρω το original αναγκαστικά και ότι δεν μπορώ να βάλω ένα καλώδιο κατ'ευθείαν και να δουλέψει....

                    Αληθεύει?

                    Τι στο καλό....αναγκαστικά να πρέπει να πληρώσω τα 40€???!!!!:kill:
                    ΟΧΙ ΒΕΒΑΙΑ. Ακους τώρα κι εσύ τι σου λέει ο υπάλληλος του Πλαισίου. Η κατάσταση αυτή με τα HDMI έχει ξεφύγει τελείως. Δεν κάνει ΚΑΜΙΑ απολύτως διαφορά το ποιο καλώδιο HDMI θα αγοράσεις. Πάρε το πιο φτηνό στο μέγεθος που θες και θα κάνεις τη δουλειά σου μια χαρά


                    Comment


                    • Εγώ στο Xbox 360 έχω HDMI των 8€ (από Microland, lol) ενώ στο PS3 έχω HDMI από ebay, 2€ με δωρεάν έξοδα αποστολής. Cheapness ftw.

                      Comment


                      • Βασικά θέλω να τον αναφέρω σε κάποιον υπέυθηνο εκεί....γιατί έλεος να μου το παίζει ότι υποχρεωτικά πρέπει να πάρω της μαμάς...

                        Thx παίδες
                        "...You can have all the faith you want in spirits, and the afterlife, and heaven and hell, but when it comes to this world, don't be an idiot. Cause you can tell me you put your faith in God to put you through the day, but when it comes time to cross the road, i know you look both ways..."

                        Comment


                        • Νομιζω στο Πλαισιο παιρνουν καποιας μορφης προμηθεια οι πωλητες αναλογα με τον τζιρο που κανουν, γι' αυτο και σου πλασαρουν ο,τι πιο ακριβο παντα.
                          Κραξε και για μενα.

                          Comment


                          • Καλά ναι αυτό είναι φαντάζομαι σίγουρο για το Bonus αλλά όχι και "αναγκαστικά"....
                            "...You can have all the faith you want in spirits, and the afterlife, and heaven and hell, but when it comes to this world, don't be an idiot. Cause you can tell me you put your faith in God to put you through the day, but when it comes time to cross the road, i know you look both ways..."

                            Comment


                            • Μια που γίνεται λόγος για το πλαίσιο,να πω ότι έχει πραγματικά ελεεινή εξυπηρέτηση.Πας να ρωτήσεις για ένα προιόν και πρέπει να κάνεις 10 ερωτήσεις για να πάρεις μια ολοκληρωμένη εικόνα περί του τι θέλεις να αγοράσεις.Πήγα εκεί για να αγοράσω ένα πολύπριζο που προστατεύει από την αυξομείωση της τάσης και κυνηγούσα τον υπάλληλο για να τον ρωτήσω για τα πολύπριζα.(αντί να κυνηγάει αυτός εμένα που είμαι ο πελάτης)Αυτή η κατάσταση τουλάχιστον επικρατεί στο πλαίσιο στης Παλαιών πατρών Γερμανού της Θεσ/κης.Στα άλλα δεν ξέρω τι παίζει.


                              Tidy!

                              Do not blame me.Blame yourself or God.
                              In Matsuno we trust.

                              Comment


                              • Εμενα με νευριαζει οταν εχουν ατομα που το παιζουν καποιοι ενω στην πραγματικοτητα ειναι μηδεν του μηδενος κτλ...

                                Ειχα παει να αγορασω dvd recorder και μιας και τα Light scribe ειχαν το κατι ψηλα παραπανω του ζητησα με Light scribe...LG νομιζω....

                                Και η απαντηση του? -Γιατι θες να παρεις με light scribe? Βρες μου εναν λογο...απετυχαν....

                                ------οκ δεχομαι οτι σαν πειραμα απετυχε αλλα δν τα εμποδιζει να γραφουν κανονικα τα υπολοιπα cd/dvd/ κτλ....----

                                Και του απαντησα ορθα κοφτα οτι εγω πληρωνω και θελω να εχει Light scribe...θελω να εχει....


                                Ασε μας μωρε με τον καθε καμμενο που την βλεπει καπως....ευτηχως εχω καιρο να τον δω απο τοτε....ελπιζω να τον στειλαν....
                                "...You can have all the faith you want in spirits, and the afterlife, and heaven and hell, but when it comes to this world, don't be an idiot. Cause you can tell me you put your faith in God to put you through the day, but when it comes time to cross the road, i know you look both ways..."

                                Comment

                                Working...
                                X