Announcement

Collapse
No announcement yet.

Μicrosoft Helpdesk

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Απλές ερωτήσεις που θα ήθελα να απαντηθούν από Έλληνες χρήστες του Xbox Live:

    1) Πώς υποστηρίζεται το Xbox Live στην Ελλάδα; Δηλώνεις άλλη χώρα;

    2) Υποστηρίζεται πλεόν η υπηρεσία στο original Xbox; Ανυποστηρίζεται, τι προσφέρει;

    3) Τι χρειάζομαι για να γίνω μέλος; Κατέχω Xbox και broadband σύνδεση.

    Ευχαριστώ για κάθε βοήθεια.
    Insert Coin

    Comment


    • 1)den ypostirizete stin ellada.gia na mpeis diloneis alli xora px agglia
      2)i ipiresia original xbox einai na katebazeis paixnidia tou prwtou xbox(me pliromi fisika).basika stin ellada den ypostirizete.exw diabasei(krataw epifilaksi)oti den mporeis na katebaseis giati sou leei this item is not available from your current location opws ginete dld kai sto kainourgio trailer tou gow den se afinei.
      3)otan les katexeis xbox ennoeis fysika 360 etsi?
      gia na gineis melos sto live ftiaxneis ena gamertag sto opoio diloneis mia kseni xora(kata protimisi bale agglia).prepei na baleis pragmatika stoixeia tis x xwras opws dieythinsi kai taxidromiko kodiko.afou kaneis tis sxetikes diadikasies exeis enan mina gold

      (tha prospathisw na postarw argotera to keimeno sta ellinika den mporw na grapsw twra ellinika)

      Comment


      • 1)den ypostirizete stin ellada.gia na mpeis diloneis alli xora px agglia
        2)i ipiresia original xbox einai na katebazeis paixnidia tou prwtou xbox(me pliromi fisika).basika stin ellada den ypostirizete.exw diabasei(krataw epifilaksi)oti den mporeis na katebaseis giati sou leei this item is not available from your current location opws ginete dld kai sto kainourgio trailer tou gow den se afinei.
        3)otan les katexeis xbox ennoeis fysika 360 etsi?
        gia na gineis melos sto live ftiaxneis ena gamertag sto opoio diloneis mia kseni xora(kata protimisi bale agglia).prepei na baleis pragmatika stoixeia tis x xwras opws dieythinsi kai taxidromiko kodiko.afou kaneis tis sxetikes diadikasies exeis enan mina gold

        (tha prospathisw na postarw argotera to keimeno sta ellinika den mporw na grapsw twra ellinika)
        [/b]

        Έχω το πρώτο Xbox δυστυχώς όχι το 360 προς στιγμής. Αυτό σημαίνει ότι αποκλειόμαι από το Xbox Live οποιασδήποτε κατηγορίας (Gold, Silver etc.);
        Insert Coin

        Comment


        • gia to prwto xbox den kserw pws einai to live.to mono sigouro oti exei entelos diaforetiko menu.den eixe tixei(den mporousa)na balw live giati to eixa tsiparismeno to xbox(me to 360 ebala myalo).epaiza sto internet meso xbconnect

          Comment


          • Είναι ένα σημείo στο Gears.Είναι το μονο σημείο που ψιλοκόλλησα στο casual και το σημείο που έχω χοντροκολλήσει στο hardcore.

            Είναι κοντά στην αρχή του game,είμαι σε ένα δωμάτιο που έχει και ένα πιάνο,και έχει μια αυλή δίπλα του.Είμαστε και οι 4 gears μαζί.Στον αυλόγυρο έχει μια troika και ένα σκέτο locust δίπλα της,ένα αυτοκίνητο με ένα locust κρυμμένο από πίσω του και ένα παράθυρο κάπου ψηλά και δεξιά με ένα ακόμα locust.Τους σκοτώνω όλους εκτός από τον τρόικα,γιατί δεν μπορώ να τον πλησιάσω αρκετά,μιας και ο αυλόγυρος έχει πολλά εμπόδια και προλαβαίνει και με σκοτώνει.

            Αν κατάλαβε κανείς που λέω,μπορεί να βοηθήσει;;Είναι εκεί που γίνεται και ο διάλογος "We have another one in the right!Yes,with a spotter!Take him out first!"
            Originally posted by Raf
            Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

            Comment


            • Πήγαινε τέρμα δεξια στον τοίχο που καλύπτονται οι gears και βγες ευθεία απέναντι απο το locust στο μπαλκονι! Σκοτωσέ το από απόσταση, βγές απο την κάλυψη και τρέξε! Ακριβώς κάτω απο το locust που σκότωσες έχει πόρτα για να ανέβεις στο μπαλκόνι (φαντάζομαι αυτο δεν πρόσεξες) Ανοιξε την πόρτα, ανέβα τα σκαλοπάτια και έχεις το locust με την troika στο πιάτο!!
              Τα υπόλοιπα δικά σου ;)
              I attack sharks
              when i smell them bleed
              I dont go swimming
              water just wants to be around me.

              Comment


              • Thanks partaleeeeeeeeeeeeeeee!Ναι ουτε που πρόσεξα ότι μπορώ να ανέβω εκει πάνω...
                Originally posted by Raf
                Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                Comment


                • Πηρα ενα ενσυρματο χειρηστηριο για pc / 360. Ηθελα να ρωτησω, αν ο σταυρος ειναι γενικα καπως "σκληρος", δλδ αν θελει λιγο περισοτερη πιεση απο οτι τα αλλα χειρηστηρια, ωστε αν οχι, να το δωσω στην αντιπροσωπεια πισω να παρω ενα αλλο.
                  Ned Stark

                  A man draws his sword in order to protect the small wound deep in his heart.
                  It was inflicted in the days long past,at the farthest reach of his memories.
                  A man wields his sword in order to depart life with a smile.
                  In the days far ahead,beyond the reach of his memory.
                  Ειναι ανθρωπος, κι ομως δεν εχει αδυναμιες.
                  Εχει υλικη υποσταση, κι ομως δεν υπαρχει.
                  Ειναι ο Getta Robo.

                  Comment


                  • Τι να σου πω...Εγώ ασύρματο έχω αλλά ο σταυρός μάλλον οκ μου φαίνεται.Πατιέται εύκολα δλδ.Βέβαια δεν το έχω πολυ χρησιμοποιήσε μιας και στα περισσότερα games παίζω με τον αναλογικό.Ωστόσο στο Castlevania:SotN demo,στο Ikaruga και στο Senko no Ronde δε μου προκάλεσε προβλήματα.

                    To Χbox δεν έχει καλό D pad είναι γνωστό αυτό.Είναι ενωμένο και κάπως μονοκόμματο αλλά δεν θα έλεγα πως θέλει και παραπάνω πίεση από άλλα pads.Δοκίμασες να παίξεις κάποιο παιχνίδι και σε δυσκόλεψε?

                    Για τσέκαρε μήπως είναι όντως ελαττωματικό.
                    «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                    Comment


                    • Επειδή χρησιμοποιώ πολύ καιρό 360 pad στο PC, για emulation φυσικά, το controller ανταποκρίνεται εξαιρετικά σε οτιδήποτε 3D, αλλά 2D game δύσκολα θα παίξεις, ειδικά με κάποιο απαιτητικό παιχνίδι η κατάσταση είναι σχεδόν αφόρητη, δεν υπάρχει καλή πρόκριση, και πολλά up downs τα μεταφράζει συνήθως σε διαγώνια. Χωρίς υπερβολή, σε 2D game αλλάζω controller ή αναγκάζομαι να παίζω μέχρι και με αναλογικό, δε ξέρω τι παίζει με 2D gaming στο 360 (δεν δοκιμάσει κάτι), αλλά σε games που φτιάχτηκαν για άλλο D-pad η εξομοίωση είναι πολλές φορές τραγική.

                      Nintendo 64, PlayStation πάντως είναι όνειρο.
                      There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                      Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                      Comment


                      • Έχω-βασικά όχι εγώ όσο ο αδερφός μου-με το 360 το ακόλουθο πρόβλημα.Έπαιζε Lost Odyssey-συγκεκριμένα έβλεπε τον τερματισμό και ενώ είχε loading του πέταξε ένα disc unreadable.Περιττό να πω πως έχει συμβεί επαναλμβανόμενα το φαινόμενο και στο Lost Odyssey όσο και στο Crackdown,Bioshock,Halo 2 αν και όλα τα DVDs είναι καθρέφτες από κάτω...Ελάχιστες φορές το χρησιμοποίησα για DVD playback...

                        Μάλλον ήρθε η ώρα να το στείλω Microsoft να ησυχάζω.Γνωρίζετε τη διαδικασία?Δε με ενδιαφέρει αν θα αργήσει το πήγαινέλα,oύτως ή αλλως στην παρούσα φάση δεν με εμπνέει και πολύ η ενασχόληση με αυτό μιας και στη θέση του θα μπει το πάντα επίκαιρο ps2

                        «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                        Comment


                        • Έχω-βασικά όχι εγώ όσο ο αδερφός μου-με το 360 το ακόλουθο πρόβλημα.Έπαιζε Lost Odyssey-συγκεκριμένα έβλεπε τον τερματισμό και ενώ είχε loading του πέταξε ένα disc unreadable.Περιττό να πω πως έχει συμβεί επαναλμβανόμενα το φαινόμενο και στο Lost Odyssey όσο και στο Crackdown,Bioshock,Halo 2 αν και όλα τα DVDs είναι καθρέφτες από κάτω...Ελάχιστες φορές το χρησιμοποίησα για DVD playback...

                          Μάλλον ήρθε η ώρα να το στείλω Microsoft να ησυχάζω.Γνωρίζετε τη διαδικασία?Δε με ενδιαφέρει αν θα αργήσει το πήγαινέλα,oύτως ή αλλως στην παρούσα φάση δεν με εμπνέει και πολύ η ενασχόληση με αυτό μιας και στη θέση του θα μπει το πάντα επίκαιρο ps2
                          [/b]

                          http://www.myxbox.gr/forum/showthread.php?t=3300
                          Originally posted by Raf
                          Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                          Comment


                          • Thanks.Αν και είμαι μέλος δε μου πέρασε καν από το μυαλό.
                            Έκανα και εκεί post με όλα τα κατά καιρούς προβλήματα και βλέπουμε...
                            «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                            Comment


                            • Thanks.Αν και είμαι μέλος δε μου πέρασε καν από το μυαλό.
                              Έκανα και εκεί post με όλα τα κατά καιρούς προβλήματα και βλέπουμε...
                              [/b]
                              To 1o post έχει και tutorial με το τι να κάνεις για το support.
                              Originally posted by Raf
                              Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                              Comment


                              • Ναι οκ τους πήρα.Μίλησα με τον κλασικό ελληνοκάτι ονόματι Τανάσσης και μου έιπε πως αν είναι το dirver πρέπει να πληρώσω 90? xD
                                Υeahhhhh!!!

                                Ρε δεν πάνε να νανανανα που λέει και ο Παπακωνσταντίνου.Θα το αφήσω ανοιχτό νυχτημέρόν μέχρι να βγάλει τα κωλοφωτάκια.Και η πλάκα είναι πως έχω πάιξει μόνο αυθεντικά games και το 360 κάνει τα δικά του.Να δώσω 90?...Yeah right.

                                Η πλάκα είναι πως και να σου το επισκευάσουν,σου στέλνουν άλλο παλιότερο μοντέλο τουτέστιν δεν το γλιτώνεις το ring of death...Ααααχ νοσταλγώ τις εποχές που έβαζα το NES,SNES etc και ήμουν σίγουρος πως θα παίζυον για πάντα(ναι λειτοργούν ακόμη )

                                360 support=lame...

                                PS3 here i go λέω εγώ
                                «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                                Comment

                                Working...
                                X