Announcement

Collapse
No announcement yet.

Μicrosoft Helpdesk

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ναι οκ τους πήρα.Μίλησα με τον κλασικό ελληνοκάτι ονόματι Τανάσσης και μου έιπε πως αν είναι το dirver πρέπει να πληρώσω 90? xD
    Υeahhhhh!!!

    Ρε δεν πάνε να νανανανα που λέει και ο Παπακωνσταντίνου.Θα το αφήσω ανοιχτό νυχτημέρόν μέχρι να βγάλει τα κωλοφωτάκια.Και η πλάκα είναι πως έχω πάιξει μόνο αυθεντικά games και το 360 κάνει τα δικά του.Να δώσω 90?...Yeah right.

    Η πλάκα είναι πως και να σου το επισκευάσουν,σου στέλνουν άλλο παλιότερο μοντέλο τουτέστιν δεν το γλιτώνεις το ring of death...Ααααχ νοσταλγώ τις εποχές που έβαζα το NES,SNES etc και ήμουν σίγουρος πως θα παίζυον για πάντα(ναι λειτοργούν ακόμη )

    360 support=lame...

    PS3 here i go λέω εγώ
    [/b]

    Αν η αγορά σου είναι λιγότερο από 2 χρόνια,παρτον και βρίστον.Απλά.Είσαι μέσα στην εγγύηση λόγω ΕΕ και οτιδήποτε δυσλειτουργεί είναι ΑΝΑΓΚΑΣΜΕΝΟΙ να σου το αλλάξουν.Αλλιώς ΙΝΚΑ και πες τους να επικοινωνήσουν αυτοί για πάρτη σου.
    Originally posted by Raf
    Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

    Comment


    • Όχι είμαι εκτός για ένα μήνα περίπου.Συγκεκριμένα το είχα αγοράσει τέλη Μαϊου του 2006.
      Απλά επειδής η Μικροαπαλή επέκτεινε την εγγύηση στα 3 χρόνια,είχα και περιστατικά υπερθέρμανσης είπα μήπως.Άστο εκεί μέχρι να ψοφήσει ή να βγουνε οι νέοι επεξεργαστές οπότε και θα το ξεφορτοθώ ένα μήνα πριν.

      "Βρε δεν ..... λέω" εγώ που έλεγε και ο Χάρρυ Κλυν.

      Δεν το έβαζε και αυτος ο καταραμένος ο αδερφός μου να το τερματίσει πριν κανά μήνα ή να μου τα έλεγε τα προβλήματα από νωρίτερα...Τώρα άστο εκεί να αργοπεθαίνει.ΑΝ μείνει από drive αγοράζω PS3 και no $$ σε Microsoft μέχρι να βγάλει xbox με μηδαμινή πιθανότητα να χαλάσει.απλά...

      Συγγνώμη αν είμαι υπερβολικός αλλά δυσανασχέτησα να παίρνω τηλ και να ψάχνω τι παίζει με εγγυήσεις.

      ΕDIT:
      Eίναι τουλάχιστον τραγικό να αγοράζεις κονσόλα και να ξέρεις πως υπάρχει πιθανότητα να σου χαλάσει κάποια στιγμή.
      Ενημερωτικά είναι το 2ο Xbox που έχω μιας και το πρώτο μέσα στην 1η εβδομάδα λειτουργίας εκεί που έπαιζα Halo πάγωσε και έσβησε.
      «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

      Comment


      • Η εγγύηση των 3 χρονών είναι μόνο για RROD.Αποψή μου;αναψέ το,βάλε βαρύ παιχνίδι να τρέχει,βάλτο και στον ήλιο,άναψε και καλοριφέρ,μπας και πάθει rrob(urai).
        Originally posted by Raf
        Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

        Comment


        • Δανεισου καμια αποδειξη και κανε τη δουλεια σου.
          Αλλιως παρτους και πες τους ο,τι σου κατεβει, με λιγο πρηξιμο θα τη βγαλεις δωρεαν.

          Comment


          • Δανεισου καμια αποδειξη και κανε τη δουλεια σου.
            Αλλιως παρτους και πες τους ο,τι σου κατεβει, με λιγο πρηξιμο θα τη βγαλεις δωρεαν.
            [/b]

            Aν έχεις premium,σου δανείζω εγώ,αρκεί να μην την κατασχέσει ο UPS boy.
            Originally posted by Raf
            Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

            Comment


            • Ευχαριστώ ρε Somari,αλλά πήρα τηλ και δίνοντας τα στοιχεία serial no κτλ είδε πως έχει λήξει η εγγύηση.
              Βασικά σου ζητάει υποχρεωτικά τα προσωπικά στοιχεία και το serial no...

              Δεν ξέρω σκέφτομαι να βάλω κανά Quake 4 μιας και μάλλον αυτό είχε κάνει πρόβλημα στην πρώτη κονσόλα.Ρεκόρ ψησίματος=5-6 gameplay ώρες(σε διάφορα games)Μόλις έβαλα 30λεπτά το Quake 4(μπλιαχ)τη γονάτισε την κονσόλα.

              Παραπάνω που είπα "απαράδεκτο να ξέρεις πως υπάρχει πιθανότητα να χαλάσει",εννοούσα αυξημένη πιθανότητα.Έχω δει άτομα στο myxbox να λένε πως αλλάξανε 4 κονσόλες.Ε δεν είναι και ό,τι πιο φυσιολογικό.
              «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

              Comment


              • Τυλιξε το καλα με πετσετες - προσοχη να μην παιρνει αερα εκει που ειναι τα ανεμιστηρακια / air vents ιδιως.
                Ασε κατι να παιζει, κοιμησου και το πρωι θα δεις ενα ωραιοτατο RROD.

                Comment


                • Ωπα κάτσε πως ξέρουν πότε πουλήθηκε κάθε κονσόλα;;;Αφού μπορεί πχ να μείνει ένα χρόνο στην αποθήκη μια κονσόλα 1 χρόνο πριν πουληθεί,και όταν την αγοράζεις δεν χτυπιέται κανένα serial στα μηχανήματα τους...

                  Weird...

                  EDIT:Ακολούθα αυτό που είπε ο Xeno,αν μπορείς να βάλεις και ήλιο στην εξίσωση είσαι έτοιμος (κανα παραθυρο κοντα στην Τιβί???)
                  Originally posted by Raf
                  Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                  Comment


                  • Τυλιξε το καλα με πετσετες - προσοχη να μην παιρνει αερα εκει που ειναι τα ανεμιστηρακια ιδιως.
                    Ασε κατι να παιζει, κοιμησου και το πρωι θα δεις ενα ωραιοτατο RROD.[/b]
                    Λες???

                    Μα ξαναλέω αυτό που με προβληματίζει εν τέλει είναι πως μάλλον "επισκευασμένη" κονσόλα θα μου στείλουν.Οπότε πάλι αυξημένος ο κίνδυνος...Oh well...Πρώτα το Wii,τώρα το 360 αντε να ακολουθούν και λοιπές συσκευές...

                    ΕDIT:
                    Ευχαριστώ για τίς υποδείξεις και τη βοήθεια πάντως.Τώρα ό,τι με φωτίσει τι να πω...

                    EDIT 2:
                    Αν τους πω πως έχω rod ενώ δεν έχω,υπάρχει περίπτωση να το κοιτάξουν τόσο εξονυχιστικά ώστε να το καταλάβουν??Είμαι πολύ κουτοπόνηρος όταν θέλω τελικά
                    «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                    Comment


                    • Στειλτο και αν το dvd εχει προβλημα ζητα τους και τα ρεστα.
                      Δε μου το προσεξατε στη μεταφορα εεεε;
                      Θα σας δειξω εγω, θα δειτε τι θα παθετε.

                      Μη μασας, θελει διπλωματικους χειρισμους το θεμα .

                      Comment


                      • Σε έναν στο myxbox που από όσο λέει,το έστειλε για rrod,του απάντησαν πως έκανε "κάτι" στην κονσόλα(όχι modding)και γι'αυτό δεν του το φτιάχνουν...Έμεινε στήλη άλατος το παιδί...Μπράβο service.

                        Έκανα αυτό με τις πετσέτες.Αν πιάσει έπιασε διαφορετικά θα πάρει αύριο τηλ πάλι η Shin έδοση του Burai. :icon_twisted:
                        «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                        Comment


                        • Ωπα κάτσε πως ξέρουν πότε πουλήθηκε κάθε κονσόλα;;;Αφού μπορεί πχ να μείνει ένα χρόνο στην αποθήκη μια κονσόλα 1 χρόνο πριν πουληθεί,και όταν την αγοράζεις δεν χτυπιέται κανένα serial στα μηχανήματα τους...

                          Weird...

                          EDIT:Ακολούθα αυτό που είπε ο Xeno,αν μπορείς να βάλεις και ήλιο στην εξίσωση είσαι έτοιμος (κανα παραθυρο κοντα στην Τιβί???)
                          [/b]
                          Μα τι λες κι εσυ, αφου το εχουν πει τοσες φορες οτι το 360 πουλαει οσο stock υπαρχει.
                          Do a barrel roll!

                          Comment


                          • Μετά από ψάξιμο και σε ξένα fora,το ίδιο πρόβλημα με κολλήματα στα loading έχει κάνει και σε άλλα άτομα το 360 με το Lost Odyssey.Δεν ξέρω αν είναι σημάδι πως τα παίζει η κονσόλα αλλά και πάλι πολύ ασχολήθηκα και παίδεψα και κόσμο εδώ μέσα

                            Το αφήνω κι όσο αντέξει.Τα Crackdown,Bioshock,Oblivion και τα υπόλοιπα 360 games etc φορτώνουν χωρίς καν κολλήματα οι καθυστερήσεις.Περίεργο...Ένα μεσημέρι πειραματισμών χαμένο <_<
                            «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                            Comment


                            • Πωπω τριπλό Ownage.

                              Χαλασμένο ΧΒΟΧ360+πολύ ζέστη μέσα στο σαλόνι+φασαρίαααααααα

                              Double KO burai, καλή συνέχεια στην προσπάθεια καταστροφής του ΧΒΟΧ360 σου . Πάντως σε ζηλεύω, πάντα ήθελα να χαλάσω ένα μηχάνημα... Good luck .

                              Comment


                              • Παιδιά,πρόσεξα πως το ενσύρματο xbox controller πρίν την usb κατάληξη έχει ένα μέρος που αν το αποκόψεις μεταμορφώνεται σε διαφορετικό βύσμα.Ξέρει κανείς που το βάζω αυτό το βύσμα/που χρειάζεται; (απαντήσεις παρμένες από το Calgon Greek Parody απορρίπτονται)
                                Originally posted by Raf
                                Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                                Comment

                                Working...
                                X