Announcement

Collapse
No announcement yet.

Final Fantasy XIII

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Σε stagger οι comando κανουν πολυ μεγαλυτερο damage, επιπλεον αν τους εχεις μαθει το launch πετανε τον αντιπαλο στον αερα και δεν μπορει πλεον να βλαψει το team (για οσο κανεις attack και μεχρι να τελειωσει το stagger).

    Comment


    • Αυτό ακριβώς που γράφει ο nooto , είναι απίστευτα βολικό να βρίσκετε στον αέρα το τέρας και να το βαράς από πάνω με το σπαθί και από κάτω ο ravenger με μαγικά

      Comment


      • Άσε που όταν μάθεις και το smite μπορείς να κάνεις ΑΠΕΙΡΟ damage στον εχθρό. Εγώ ως τώρα έχω βαρέσει πόσα διπλα 99.999 dmg, που να είχα και το genji glove...

        Βάζω να παίξω .

        Comment


        • Ναι το launch είναι πολύ χρήσιμο, αλλά προς το παρόν έχω την εντύπωση πως ως ravager η Lightning κάνει πιο πολύ ζημιά ακόμα και σε stagger. Ίσως λόγω elemental επιθέσεων;
          Κάτι που ξέχασα να πω πριν είναι πως η μουσική με έχει αφήσει αδιάφορο ως τώρα... Με εξαίρεση τη μουσική της μάχης και αυτήν στο flashback του Snow που είναι συμπαθητικές οι υπόλοιπες είναι σα να μην υπάρχουν. Επίσης, δε ξέρω αν το προσέξατε αλλά η ένταση του ήχου είναι χαμηλότερα από άλλα παιχνίδια για PS3.
          Από αντικείμενα τα μόνα που έχω φτιάξει είναι ένα με Magic+60, ένα με Strength+60 και ένα με ΗΡ. Δεν έχω αρκετά υλικά για τίποτε άλλο.
          Χαίρομαι που συνάντησα πλέον και πιο οργανικά τέρατα. Τα περισσότερα μέχρι τώρα ήταν σα ρομποτάκια και transformers (πέρα από τα Είδωλα) που δε μου αρέσουν και τόσο.
          Originally posted by Squall Leonhart
          I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
          Originally posted by 丹野
          Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
          Originally posted by Ryu_gr
          υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

          Comment


          • Πηρα το Genji glove απο τη mission 62(η πιο δυσκολη μεχρι στιγμης..) και η fang κανει τρελο damage με 3700 attk που εχει...

            Για τη Mission 51 πρεπει να τελειωσω ολες τις αποστολες του Titan? Γιατι ακολουθησα ολα τα πιθανα paths αλλα δεν εχω τελειωσει ολες εκεινες που βρισκονται σε ενα κυκλο στη grand pulse.

            Comment


            • H mousikh stis maxes spernei, to prwto memorable battle theme apo to kairo tou: "Man with the machinegun" ta ypoloipa themes den einai toso xarakthristika, alla IMO poly petyxhmena, eideika kati bitakia se kapoia shmeia.
              "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
              But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
              Kindred, this blade and I.
              "

              "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
              Greek Gaming Videos
              Greek Final Fantasy Forum

              Comment


              • Εμένα η μουσική overall μου άρεσε πάρα πολύ πάντως.

                Κάνω τα titan's missions, ολοκλήρωσα την πρώτη διαδρομή, τώρα είμαι στο τελευταίο mission της δεύτερης (βασικά το έβγαλα, το ξαναπολεμάω για τα 5 stars) και μετα θα συνεχίσω. Πάντως μου άρεσε η όλη διαδικασία.

                Καλά το farming για τα λεφτά είναι ηλίθιο . Δεν έφτασα στο σημείο να ασχοληθώ με όπλα ακόμα (βαριέμαι, λεφτά), αλλά στη σκέψη και μόνο...booooriiiing.

                Comment


                • ta ypoloipa themes den einai toso xarakthristika, alla IMO poly petyxhmena, eideika kati bitakia se kapoia shmeia
                  Τα μπιτάκια είναι που ΔΕ μου αρέσουν καθόλου.
                  Originally posted by Squall Leonhart
                  I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                  Originally posted by 丹野
                  Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                  Originally posted by Ryu_gr
                  υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                  Comment


                  • Fyge apo edw, afta einai ta kalytera...
                    "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                    But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                    Kindred, this blade and I.
                    "

                    "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                    Greek Gaming Videos
                    Greek Final Fantasy Forum

                    Comment


                    • Μόλις είδα στον official guide ότι ένα Kain's Lance όταν το κάνεις dismantle σου δίνει 3 από τα αντικείμενα που χρειάζεσαι για να κάνεις upgrade στο 3ο tier ένα όπλο, κάτι που σημαίνει ότι γλυτώνεις πάρα πολύ χρήμα. Όταν ασχοληθώ με την αναβάθμιση των όπλων μάλλον θα ακολουθήσω αυτήν την τακτική... Πάντως ο official guide είναι άψογος, εξηγεί τα πάντα.

                      Comment


                      • Originally posted by Evans View Post
                        Μόλις είδα στον official guide ότι ένα Kain's Lance όταν το κάνεις dismantle σου δίνει 3 από τα αντικείμενα που χρειάζεσαι για να κάνεις upgrade στο 3ο tier ένα όπλο, κάτι που σημαίνει ότι γλυτώνεις πάρα πολύ χρήμα. Όταν ασχοληθώ με την αναβάθμιση των όπλων μάλλον θα ακολουθήσω αυτήν την τακτική... Πάντως ο official guide είναι άψογος, εξηγεί τα πάντα.
                        Δεν αξιζει καθολου αυτο για μενα, θες 1.5 mega gill για να κανεις max το kain's lance και μετα παλι απο την αρχη για να ξανακανεις max τα omega weapons..

                        Εγω φαρμαρα adamantoise και πηρα και πολλα λεφτα με τα platinum ingot που ριχνουν και 3 trapezohedron. Τωρα εχω tier 3 σε καθε χαρακτηρα. Δεν τα εχω κανει max ακομα τα εχω σε level 88 περιπου. Η μεθοδος με το dismantle δε μου φαινετε καθολου συμφερουσα να πω την αληθεια, θα ριξεις 1.5 για να το πας max και μετα reset και αλλα 4.5 περιπου για να κανεις max τα αλλα 3 δηλαδη θα εχεις σκορπισει κοντα στα 6 mega αν δεν κανω λαθος.. Ενω με το farming adamantoise παιρνεις ταυτοχρονα και λεφτα και cp σαν bonus..

                        Και ειναι και σχετικα γρηγορο με καλο setup 1/2 φορες που το πολεμας πιανει το death spell..

                        Comment


                        • Βασικά δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με upgrading σε tier 3, οπότε ίσως και να έχεις δίκιο. Εγώ σκέφτηκα ότι φτιάχνεις το kain's lance, το κάνεις dismantle και από 1 trapezohedron που έδωσες, παίρνεις 3, άρα έχεις κέρδος 2... τώρα που το σκέφτομαι μάλλον έχεις δίκιο lol .

                          Μόλις τελείωσα όλα τα titan's missions. Σα διαδικασία τη χάρηκα πολύ, δεν ξέρω για εσάς. Γενικά βέβαια ήταν αρκετά εύκολα τα περισσότερα missions, 2-3 ήθελαν προσοχή (μέσα σε αυτά η 51). Την 51 την έβγαλα με τη δεύτερη και με 4 stars, μετά από 15 λεπτά. Πόσο τα πήρα με τα 4 stars . Θα την βάλω ξανά για τα 5. Πήρα και τα genji, οπότε πλέον μου μένουν 8 missions αν δεν κάνω λάθος (από τα οποία τα 4 μπορώ να τα κάνω). Για αρχή πάω στο μεγάλο cactuar και στη συνέχεια θα μαζέψω 1 accessory στην Eden που ξέχασα. Κάνοντας τα όλα αυτά μου μένουν μόνο κάποια Α rank marks και τα όπλα/ adamantoises .

                          BTW κανένα καλό κόλπο για dark matter, πέραν του να μαζεύεις λεφτά, παίζει;

                          Comment


                          • Το μεγαλο cactuar ειναι πολυ δυσκολο, χτυπαει 10.000 needles απανωτα και σε τσακιζει ευκολα.. Χωρις lucky break θα εχεις προβλημα..

                            Κοιτα αυτο που λες ειναι καλυτερο αν πρεπει να αγορασεις τα trapezohedron που κοστιζουν 2mill ετσι συμφερει αυτη η μεθοδος αλλα απο τη στιγμη που με farming τα βρισκεις για μενα δεν συμφερει.

                            Για dark matter νομιζω μετα τη mission 63 τα μεγαλα adamantoise φευγουν και παιρνουν τη θεση τους κατι αλλα δυσκολοτερα που πετανε dark matter..

                            Comment


                            • Θέλω συμβουλές για τον attacus (mission 51). Τον πολέμησα και πάλι και πάλι 4 αστέρια... Τα νεύρα μου .

                              Comment


                              • Originally posted by Evans View Post
                                Θέλω συμβουλές για τον attacus (mission 51). Τον πολέμησα και πάλι και πάλι 4 αστέρια... Τα νεύρα μου .
                                Εγω ξεκιναω SYN/SYN/SYN για buff up μετα SUB/SUB/SUB να κανεις slow/deprotect οπωσδηποτε και μετα αλλαζα μεταξυ COM/RAV/RAV και COM/RAV/SENT οταν εχεις sentinel(ειχα τη lighting εγω για SENT και με το Elude απεφευγε καθε επιθεση σχεδον) δεν ακουμπαει κανεναν αλλο απο την ομαδα. Μπορει να χρειαστει να αλλαξεις και σε COM/RAV/MED αν πεσει η ενεργεια κανενος αλλα γενικα ετσι βγαινει πανευκολα.

                                Μπορεις επισης να περιμενεις να παρεις το gold watch..;)

                                Comment

                                Working...
                                X