Announcement

Collapse
No announcement yet.

Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Σημερα το απογευμα τερματησα και εγω το MGS4(στο bigboss hard) και ετσι θα φυγω για διακοπες ησυχος αυριο
    μου αφησε τις καλυτερες εντυπωσεις σαν gameplay οσο και σαν storytelling
    κανω το ποστ σε αυτο θρεντ ετσι για να το διαβασουν και αυτοι που δεν το εχουν παιξει (μην φοβαστε εχει πεσει λογοκρισια )


    περισσοτερα θα πω στο αντιστοιχο θρεντ μετα τις διακοπες κανοντας και ενα δευτερο playthrough για να δω και τι μου εχει ξεφυγει

    το μονο που θελω να πω ειναι οτι το σποιλερ που πηγα να φαω με την εικονα ηταν απιστευτο λολ
    θα χτυπαγα το κεφαλι μου στον τοιχο μιας και ηταν απο τις πιο αγαπημενες μου στιγμες στο παιχνιδι αλλα και μια στιγμη που απλα επρεπε να υπαρχει στο κλεισιμο της σειρας
    ευχομουν να γινει κατι τετοιο απο το πρωτο metal gear που επαξα
    δεν θα με ικανοποιουσε κανενα ending αν δεν υπηρχε αυτο
    θεωρω οτι ειναι απο τις κορυφαιες στιγμες για την σειρα MGS.

    Α και τελικα αυτο που λεγατε για το 4 act ηταν αληθεια
    απλα θα πω οτι την στιγμη εκεινη που εφτασα στο......... και μετα που μπαινει και η συγκεκριμενη μουσικη και λιγο πιο μετα με τα διαφορα που ακουγονται κανοντας συγκεκριμενα παραγματα
    ε δεν ηθελε και πολυ κατι με επιασε
    ενιωσα εναν κομπο στο στομαχι και σταματησα να παιζω για μερικα δευτερολεπτα για να σηκωθω και να κανω μια βολτα στο δωματιο

    να διευκρινησω και στα παιδια που δεν το εχουν παιξει οτι δεν μιλαω για καποιο plot twist ή κατι τετοιο
    απλα για κατι απλο που αν εισαι φαν τις σειρας ολα αυτα τα χρονια σιγουρα θα νιωσεις κατι αναλογο

    τα υπολοιπα που θελω να πω θετικα αλλα και αρνητικα (αν και θα ηθελα να το πω τωρα )
    θα τα πω μετα τις δικοπες εχοντας περισσοτερο χρονο και ελπιζοντας να το εχουν τερματισει και περισοτερα παιδια .

    Καλο καλοκαιρι

    Comment


    • Eγώ το έβαλα αλλά βαρέθηκα στα διαδικαστικά και το παράτησα .

      Το ξεκίνησα και στο BigBoss Hard, είναι πολύ πιο δύσκολο και πολύ πιο ωραίο.

      Edit:

      απλα θα πω οτι την στιγμη εκεινη που εφτασα στο......... και μετα που μπαινει και η συγκεκριμενη μουσικη και λιγο πιο μετα με τα διαφορα που ακουγονται κανοντας συγκεκριμενα παραγματα
      ε δεν ηθελε και πολυ κατι με επιασε
      ενιωσα εναν κομπο στο στομαχι και σταματησα να παιζω για μερικα δευτερολεπτα για να σηκωθω και να κανω μια βολτα στο δωματιο[/b]
      Έτσι ακριβώς είναι, έτσι ακριβώς!!! Δεν παίζει fan της σειράς να μην έχει την ίδια αντίδραση, αν δεν την έχει σημαίνει ότι κάνει κάτι λάθος και ότι πρέπει να παρατήσει το παιχνίδι εκείνη τη στιγμή. Αυτή η στιγμή και η "εικόνα" στο τέλος είναι τα δύο πιο awesome στοιχεία του τίτλου.

      Join the club solid snake, πάνε άραξε σε καμιά παραλία, και εγώ την επόμενη βδομάδα τέτοια ώρα μπάνιο θα κάνω, βραδινό και κρύο να γουστάρω, άντε και βαρέθηκα την πόλη.

      Comment


      • μας πωρώνεις καλά καλά και μετά μας αφήνεις στα κρύα του λουτρού;ρε μη στρίβετε το μαχαίρι στην πληγή.ΖΗΛΕΥΩ!!!!!!!&#3 3;!!!!!ΤΟ ΘΕΛΩ ΤΩΡΑ.sOliD SNAKE από που είσαι;άμα μένεις Αθήνα να βρεθούμε αύριο πριν φύγεις να μου το δώσεις.

        /begging on floor
        Carpe diem

        Comment


        • Παιζει κανεις online???

          Comment


          • Βρηκα στο youtube ολα τα βιντεο του παιχνιδιου (χωρις το finale, αλλα θα δουμε τι θα γινει με αυτο). Επειδη θελω να παιξω πολυ το παιχνιδι-μον για την ιστορια-δεν με βλεπω ομως να παιρνω ps3 (ειδκα φετος που ξαναδινω).

            Αρχισα να τα βλεπω και ειδα ως εκει που παιρνει ο Snake το Mk2. Να συνεχισω να τα βλεπω ή καλα θα ηταν να εχει και κανονικο playthrough αναμεσα στα βιντεο; Δεν θελω να φτασω σε καποια στιγμη που πρεπει να κλαψω και να μην κλαψω.

            Επισης μαντεψα σωστα ποιοι ηταν/ειναι οι Patriots και που εξελιζεται το act 4 του παιχνιδιου
            My blog:Doppel's Den

            Comment


            • έλεος...μπες στη wikipedia,διάβασε το σενάριο για να σου φύγει η *αυλα και όταν πάρεις ps3 σε 5 χρόνια ή δεν ξέρω κι εγώ πόσα το παίζεις κιόλας.
              βλέπω να αρχίζουν τα σπόιλερς κι εδώ μέσα.
              Carpe diem

              Comment


              • Ναι είναι λίγο αμαθής ο συγκεκριμένος και βλέπω να αρχίζει τα spoilers όταν δει όλα τα βίντεο...
                Nintendo I.D.: paixtis
                3ds friend code: 2664-2347-7128

                Comment


                • Μα τι λέτε τώρα ρε παιδιά, γιατί να κάνει spoilers; Έλεος με αυτήν την αρρώστια σας, άλλη όρεξη δεν έχει ο άνθρωπος από το να λέει τι βλέπει. Υπάρχει και το ανάλογο topic αν θέλει να μιλήσει για spoilers.......

                  Doppel τράβα νοίκιασε κανά PS3 και παράτα τα videos.

                  Comment


                  • Πρωτα απ'όλα. Μισω τα spoilers. Δεν προκειται να το χαλασω για κανεναν. Απλα ετυχε και μαντεψα σωστα μερικα πραγματα για το σεναριο. Οσον αφορα τον Mk2 ειναι ενα απο τα πρωτα βιντεο που εχουν βγει για το παιχνιδι και δεν αποτελει καθολου μα καθολου spoiler. Αλλωστε ειμαι απο τους πρωτους που παρακαλεσε να μην γινουν spoilers οταν βγει το παιχνιδι

                    Δευτερον. Οι τσουστιδες στα Τρικαλα δεν νοικιαζουν. Οποτε πρεπει να ελπιζω σε εναν φιλο μου που θελει να αγορασει το πακετο ps3 κι mgs4. Δλδ και μονο ps3 να αγορασει του κανω δωρο εγω το mgs4

                    Τριτον. Με βλεπω να βλεπω παραλληλα videos με απλο playthrough και μετα τα αναλογα videos-ταινιες (εκτος αν αξιωθει ο bluelagunas και ανεβασει κατι _

                    Τεταρτον. Καλα, Evans μου εχει κολλησει το " " και ειναι τρομερο !
                    My blog:Doppel's Den

                    Comment


                    • Κοίτα δε δένεσαι τόσο εύκολα με ένα παιχνίδι αν δεν το παίξεις. Και το τέταρτο chapter είναι απλώς must να το παίξεις ή έστω να το δεις από το πρώτο λεπτό έως το τελευταίο. ΙΜΟ παράτα τα videos και βρες τρόπο να το παίξεις, αλλιώς περίμενε κάπως. Αν έχετε παιχνιδάδικα τράβα και λιώνε καθημερινά με ακουστικά για να το νιώθεις. Βρες μία λύση αλλά μην καταλήξεις στα videos. Να το έλεγες νωρίτερα να σε φώναζα σπίτι μου ρε αλλά τώρα αρχίζω πάλι να χάνομαι (ελπίζω δηλαδή xD ).

                      Comment


                      • Λεω τοτε να ακολουθησω την συμβουλη σου. Γι'αυτο αλλωστε ρωτησα κιολας πριν συνεχισω.

                        Και τωρα θα βαλω τον καλυτερο μου εαυτο να ψησω τον φιλο μου να αγορασει το ps3 μολις γυρισει απο τις διακοπες του. (Παλιοτερα τον επεισα να παρει το ff9. Αντιγραφη εννοουσα και το πηρε αυθεντικο....αλλα καλο ηταν κι αυτο )
                        My blog:Doppel's Den

                        Comment


                        • Ελα ρε πελεκανε, το πολυ πολυ σου το αφηνω τωρα που φευγω φανταρος και μου αφηνεις κανενα πενηνταρικο για τα μεταφορικα και αλλα 50 για ψυχικη gaming οδινη.

                          Ανετα.
                          :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

                          Comment


                          • O τίτλος έφθασε τις 3,24 εκατομμύρια πωλήσεις σύμφωνα με το vgchartz:

                            http://vgchartz.com/games/game.php?id=6970&region=All
                            Star Citizen videos Star Citizen gallery

                            Comment


                            • E nai toso einai.Mia xara gia th vash xrhstwn tou ps3 fusika.
                              Nintendo I.D.: paixtis
                              3ds friend code: 2664-2347-7128

                              Comment


                              • http://www.gameover.gr/news/%CE%9F-Kojima-...-MGS5.6000.html

                                Carpe diem

                                Comment

                                Working...
                                X