Announcement

Collapse
No announcement yet.

Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Δε κάνω λάθος άμα είσαι pro speedrunner υπόθεση μισής ώρας είναι:

    Haλf Life σε 32 λεπτά


    Super Mario 64 σε περίπου 15 λεπτά


    Metal Gear Solid speedrun (1h 54min 5 sec)

    Game level - Extreme
    Play time - 1:54:05
    Save - 15
    Continue - 0
    Being found - 4
    Enemies killed - 21
    Rations used - 0
    No special items used



    Tα υπόλοιπα δείτε τα αν θέλετε στο youtube.

    Star Citizen videos Star Citizen gallery

    Comment


    • Καλα ρε BigBoss θα μας τρελάνεις τελείως;;;Στο βιντεο του Μάριο κάνει TOOL ASSISTED SPEEDRUN δλδ χρησιμοποιεί εργαλεία όπως action replay ή "καταγραφείς αλληλουχίας κουμπιών" για να σπάει bugs ωστε να ανοίγει πόρτες εκει που δεν θα μπορούσε κλπ κλπ!!!!ΔΕΝ μπορείς να το κάνεις αν σου δώσουν απλά ένα χειριστήριο...

      Eπίσης το run του half life είναι segmented,δηλαδή έκανε ένα κομμάτι των 15 δευτερολέπτων μέχρι να πετύχει το τέλειο,έσωζε,μετά το επόμενο κομμάτι μέχρι να πετύχει το τέλειο,έσωζε,κλπ...

      Originally posted by Raf
      Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

      Comment


      • Eπίσης το run του half life είναι segmented,δηλαδή έκανε ένα κομμάτι των 15 δευτερολέπτων μέχρι να πετύχει το τέλειο,έσωζε,μετά το επόμενο κομμάτι μέχρι να πετύχει το τέλειο,έσωζε,κλπ...[/b]
        E και στο metal gear solid αυτό έκανε δεν πέτυχε το τέλειο στο extreme με την μία.


        Star Citizen videos Star Citizen gallery

        Comment


        • Sense... you know the rest.

          Το οτι ενα παιχνιδι τελειωνεται σε μιση ωρα με ενα καρο exploits/bugs/glitches και πανω απ ολα tool assistance δε νομιζω πως εχει καποια σχεση με τη διαρκεια του παιχνιδιου .
          Anyway, δεν εχει νοημα να προσπαθει κανεις να αποδειξει τα αυταποδεικτα.

          Bigboss, αν μπορεις αφαιρεσε αρκετα youtube tags γιατι βαραινει πολυ η σελιδα και δεν αποσκοπουν και σε τιποτα, αφου μπορεις να δωσεις απλα ενα link για το speedrun.

          Comment


          • E και στο metal gear solid αυτό έκανε δεν πέτυχε το τέλειο στο extreme με την μία.
            [/b]
            Δεν αντιλέγω,αλλα στην περίπτωση του Μάριο,το κάνεις τελείως λάθος.
            Originally posted by Raf
            Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

            Comment


            • Ενταξει παιδια επειδη το εχετε μαμισει το θεμα θα ποσταρω μετα απο αρκετες μερες

              δεν ξερω με ποια λογικη καθεστε και τσακωνεστε για το ποσο διαρκει ενα VG

              πραγματικα ομως δεν μπορω να καταλαβω
              γιατι αυτο το πραγμα που λεμε διαρκεια ενος VG
              δεν ειναι αντικειμενικο και οποιος προσπαθει να πει το αντιθετο για εμενα ειναι ειναι εντελως λαθος
              και θα εξηγησω γιατι :
              εγω οταν παιζω ενα παιχνιδη δεν το παιζω ετσι για να το παιξω το παιζω γιατι με διασκεδαζει

              (ενταξει εχω περασει και την φαση ως gamer που επαιζα games ετσι γιατι ειμαι hardcore και πρεπει να τα τερματισω και καποια στιγμη ξεχασα γιατι μου αρεσουν τα video games και παραλιγο να σταματησω να σχολουμε με το αθλημα)

              οταν ενα παιχνιδι με κουραζει σταματαω να το παιζω
              κατι που δεν το κανετε πολυ απο εσας στην περιπτωση του MGS αν και πιστευω πολυ απο εδω μεσα που λενε οτι εχουν παιξει τα MGS και στην πραγματικοτητα δεν τα εχουν αγγιξει καν ή απλα ασχολούνται ελαχιστα και μετα κανουν τους εξπερτ (αυτό ισχυει για πολλα games και δυστυχως και για πολλα πραγματα εκτος του χωρου των VG)

              και οταν ενα παιχνιδι με διασκεδαζει με το να καθομαι σα μαλ#κας και να μην κανω τιποτα και ενω καποιος το εχει τερματισει σε 10 ωρες και εγω το τερματισω σε 100 δεν μου λεει κατι
              γιατι για εμενα το game ειχε διαρκεια 100 ωρες
              και το αντιστοιχο ισχυει και για ενα game που εχει (και καλα) διαρκεια 100 ωρες και εγω διασκεδαζω με το να βαζω κωδικους και το τερματισω σε 10 ωρες παλι δεν με ενδιαφερει αν καποιος το τερματισε σε περισοτερες ή λιγοτερες ωρες(ασχετα ?αν το κανω λαθος?) αυτο ομως δεν σημαινει οτι περιμενω και απαιτω η εμπειρια που ειχα εγω με ενα game να ειναι ιδια με την εμπειρια που ειχε καποιος με το ιδιο game.

              Και τωρα θα αναφερθω ποιο συγκεκριμενα στα MGS τα οποια για εμενα ειναι κατι (πολυ) παραπανω απο το οποιοδηποτε VG γιατι οι ακαταλαβιστικες θεωριες και παπαροφιλοσοφιες(MEME,GENE,SCENE κτλ) για καποιους για εμενα προσωπικα με εκαναν να σκευτω και και μου αλλαξαν σε ενα μεγαλο βαθμο τον τροπο σκεψης με αποτελεσμα να αναθεωρησω πολλα πραγματα στην ζωη οσο γελοιο μπορει να φαινεται σε καποιους
              αυτο
              και ακριβως με την ιδια λογικη το game mgs που για πολλους ειναι 5 λεπτα gameplay και 10 ωρες βιντεο
              για εμενα ειναι η απολυτη εμπειρια gameplay
              και μια στιγμη(οπως πχ στο τελος το 3 που πρεπει να πυροβολησεις για να αποτελειωσεις την BOSS) που για καποιους δεν ειναι καν gameplay για καποιον μπορει να ειναι πολυ πιο σημαντικη εμπειρια gameplay απο το αθροισμα ολων των εμπειριων που εχουν σε ολα τα games που εχουν παιξει καποιοι αλλοι

              για αυτο καλυτερα να κατσουμε και να παιζουμε παιχνιδια που μας διασκεδαζουν(ή και μας ψυχαγωγουν)
              και οχι να καθομαστε και να κολλαμε σε ασημαντα πραγματα


              Υ.Γ.και φυσικα θα ηταν ιδανικο αν δεν ειχαμε και κομπλεξ με καποια παιχνιδια επειδη(ακουσον ακουσον) καποιοι τα θεωρουν καλυτερα απο τα δικα μας αγαπημενα games
              και μη μου πειτε οτι δεν υπαρχει αυτο γιατι εγω πρωσοπικα το βλεπω καθε μερα
              και πιστευω οτι λιγο πολυ ολοι το εχουμε ή (στην καλυτερη)το ειχαμε αυτο (και φυσικα αυτο δεν ισχυει μονο για τα vg)

              Υ.Γ.Ενα καλο παραδειγμα για αυτο που ελεγα με την διαρκεια στα VG για εμενα ειναι το Shadow of the colossus που εμενα μου πηρε πολυ καιρο να το τερματισω για πρωτη φορα(το επαιζα καθε μερα για αρκετες ωρες πανω απο ενα μηνα) και αυτο οχι γιατι μου φανηκε δυσκολο ή κολησα καπου απλα τοσο μου πηρε
              καποια games μου πηραν καιρο για να τερματισω επειδη ηθελα να βρω τα παντα και αλλα μου πηραν καιρο χωρις να κανω τιποτα

              σορι για το ποστ αλλα ειχα καιρο να ποσταρω και ηθελα να γραψω πολλα(εγραψα οσα λιγοτερα μπορουσα)
              ελπιζω να μην παρεξηγηθουν καποια απο αυτα που εγραψα
              γιατι εδω μεσα πολλες φορες εχει τυχη να τσακωθω χωρις λογο (για το RE4 για παραδειγμα)

              Comment


              • Ενταξει παιδια επειδη το εχετε μαμισει το θεμα θα ποσταρω μετα απο αρκετες μερες

                δεν ξερω με ποια λογικη καθεστε και τσακωνεστε για το ποσο διαρκει ενα VG
                /signed


                και μια στιγμη(οπως πχ στο τελος το 3 που πρεπει να πυροβολησεις για να αποτελειωσεις την BOSS)
                όταν τη βίωσα τη συγκεκριμένη σκηνή ένιωσα πολύ περίεργα,πραγματικά.

                ελπιζω να μην παρεξηγηθουν καποια απο αυτα που εγραψα
                γιατι εδω μεσα πολλες φορες εχει τυχη να τσακωθω χωρις λογο (για το RE4 για παραδειγμα)
                [/quote]
                το Re 4 είναι το καλύτερο (flame)
                Carpe diem

                Comment


                • το Re 4 είναι το καλύτερο (flame)[/b]
                  συμφωνω ειναι το καλυτερο(=το μοναδικο) survival <strike>horror </strike>action game της σειρας RE

                  Comment


                  • Καλα ντε, γιατι κανετε θεμα κατι τοσο απλο;
                    Κανεις δεν ειπε πως ειναι κακο ενα παιχνιδι να κραταει γυρω στις 10 ή 15 κτλ ωρες ... Τετοια παιχνιδια οντως δεν ειναι κακο να κρατανε τοσο, γιατι απο ενα σημειο και μετα ενδεχεται να κουρασουν τον παικτη.

                    Το ολο θεμα εγινε επειδη καποιοι πιστευουν πως θα εχει κατα πολυ μεγαλυτερη διαρκεια, πραγμα που δεν θα ηταν καν καλο αν επαληθευοταν imo.

                    Comment


                    • Έτσι solid snake.Eίναι και survival το re4.Να τα λέμε αυτά.
                      Kατά τα άλλα και το mgs2 τερματίζεται σε 3-4 ώρες αν το παίξεις στο very easy και χωρίς να "speedάρεις".ΒigBOSS το είχαμε κάνει με τον αδερφό σου πριν καν ασχοληθείς εσύ.Τη μια μέρα το παίξαμε,την άλλη τερματίστηκε&#33;
                      Nintendo I.D.: paixtis
                      3ds friend code: 2664-2347-7128

                      Comment


                      • Plz, ας μην ξανανοιξει αυτη η κουβεντα.

                        Comment


                        • Δεν θα συνεχίσω την ανούσια συζήτιση, με κάλυψε ο solid snake.

                          Νέο ιαπωνικό MGS4 πακέτο για το PS3
                          εδώ
                          Star Citizen videos Star Citizen gallery

                          Comment


                          • Έξη νέες εικόνες από το ΕΠΟΣ&#33;&#33;&#33;





                            οι άλλες τρεις εδώ
                            Star Citizen videos Star Citizen gallery

                            Comment


                            • Τα δόντια του vamp δε με πείθουν. Κρίμα.

                              ΥΓ: Το τριχωτό του στήθος κάτι κάνει... Και αυτή η λεπτομέρεια αυτής της τύπισας... τι να πρωτοδιαλέξει κανείς...

                              Comment


                              • Metal Gear Online
                                νέες εικόνες

                                http://www.jeux-france.com/news25532_image...ear-online.html
                                NDS themes

                                Comment

                                Working...
                                X