Announcement

Collapse
No announcement yet.

Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • <div class='quotetop'></div>
    Γιατί να πάρεις αμερικάνικο; αν θες μοντέλο αμερικάνικο που να παίζει και psone, ps2 games, έχε υπόψειν ότι παίζει μόνο τα ntsc psone ps2 games, και για τις ταινίες νομίζω το ίδιο ισχύει. Μόνο τα ps3 games είναι region free. Από την άλλη το τελωνίο είναι άλλη ιστορία.[/b]
    Οχι εχει ενας φιλος αμερικανικο ps3 και θα μου το δανισει μαλλον οταν κυκλοφορησει ο τιτλος επειδη εκεινος λογω δουλειας δεν πολυ παιζει . Εγω οταν αγορασω μαλλον για ευρωπαικο θα παω , απλα περιμενω να πεσει η τιμη και να κυκλοφορησουν ff13 , mgs4 , bundle με το dual shock κλπ . Το μονο προβλημα που εχω ειναι οτι θα καταληξω να αγορασω και hd tv μιας και δε παιζει συνδεση vga με το monitor οπως εχω κανει στο 360 ...


    Comment


    • εγώ πάλι λέω να περίμενω να δω μήπως κυκλοφορήσει με 80άρη σκληρό στην ευρώπη
      Carpe diem

      Comment


      • BigBΟSS μην κολλας με τα γραφικα ρε.Το παιχνιδι εχει καλα γραφικα,δεν ειναι μετρια ουτε και απιστευτα.Σιγουρα θα υπαρχουν και ατελειες.
        Oταν βγηκε το πρωτο MGS στο ps2,εντυπωσιαστηκες απο τα γραφικα?
        Εγω οχι,εχοντας δει το shenmue 2 χρονια πριν,το οποιο ηταν καλυτερο στον οπτικο τομεα.

        Comment


        • ρε Χιντέο πως μιλάς έτσι για το δημιούργημα του συνονόματού σου;τι σόι fanboy είσαι;
          Carpe diem

          Comment


          • Κανεις μεγαλο λαθος,στην πραγματικοτητα μοιαζουμε

            Ο Hideo Kojima βαθμολογεί το Metal Gear Solid 4 με? 1

            Comment


            • <div class='quotetop'>(hideo. &#064; Apr 3 2008, 01&#58;53 PM) [snapback]16919[/snapback]</div>
              Εγω οχι,εχοντας δει το shenmue 2 χρονια πριν,το οποιο ηταν καλυτερο στον οπτικο τομεα.[/b]
              Kαλά αυτό τώρα δεν είναι του παρόντος.


              Star Citizen videos Star Citizen gallery

              Comment


              • Γιατί τόσο απαξίωση για το MGS4 paixtis ;

                Για το crysis πες οκ είναι καλύτερο, αλλά όχι και ότι είναι σχετικά καλό απέναντι στο GOW και στο COD4 (&#33;), τα textures του COD4 είναι αρκετά κατώτερης ποιότητας από αυτά του MGS4 με το δεύτερο να έχει πολύ μεγαλύτερες περιοχές, τελικά ξες γιατί μιλάς; Επίσης το ότι το GOW ήταν super duper οπτικά για τότε που βγήκε δεν σημαίνει πως είναι και τώρα super duper, ήδη ξεπεράστηκε από κάποια console games ή θα ξεπεραστεί και άνετα μάλιστα.

                Για το συμβατικότατο gameplay (&#33;&#33;&#33;) δεν έχω να πω κάτι, δες το quote που παρέθεσα, πάντως αν εσύ από το video (και από τα υπόλοιπα) που είδες αισθανόσουν σαν να βλέπεις mgs2 ή mgs3 χωρίς άλλη αλλαγή πέραν της κάμερας τότε μάλλον δεν βλέπεις καλά. Άλλα να λέμε καλοπροέρετα τη γνώμη μας και άλλα να λέμε ότι αστήριχτο σκεφτούμαι.
                [/b]
                Mα καλοπροαίρετα πάντα μιλάω.Αν πρόσεξες είπα τα θετικά του και τα αρνητικά του.Για τα όσα είπα αυτά πιστεύω και δεν τα λέω για να ρήξη τον τίτλο απλώς πρέπει να καταλάβουν εταιρίες σαν την konami και την nintendo ότι δεν πρέπει να μένουμε στα ίδια πάνω από 10 χρόνια γιατί από ένα σημείο και μετά γίνονται βαρετά.Πρέπει να μάθουν να τολμούν οι εταιρίες πλέον.Κάποιες το΄χουν κάνει ήδη...
                Nintendo I.D.: paixtis
                3ds friend code: 2664-2347-7128

                Comment


                • <div class='quotetop'>(hideo. &#064; Apr 3 2008, 02&#58;01 PM) [snapback]16923[/snapback]</div>
                  Κανεις μεγαλο λαθος,στην πραγματικοτητα μοιαζουμε

                  Ο Hideo Kojima βαθμολογεί το Metal Gear Solid 4 με? 1


                  [/b]

                  δηλαδή τι παραπάνω θα ήθελε να κάνει;πόσο ποιο τέλεια;ΘΕΟΣ&#33;&#33;&#33;
                  Carpe diem

                  Comment


                  • νισάφι με τα γραφικά.
                    Είναι πολύ καλά, κάνουν και με το παραπάνω την δουλειά τους, κι ας μην ειναι best evah&#33;&#33;&#33;11
                    Πείτε τπτ. για το game καθεαυτό.

                    Όσον αφορά αυτά που παρέθεσε boy το stress bar, μήπως ειπώθηκε εάν θα επηρρεάζει την απόδοση του Snake; όπως την ευστοχία του ή κάτι άλλο;
                    [/b]
                    από το ign preview:
                    However, just as Snake had to contend with stamina in previous games, he&#39;ll have two new gauges to contend with in the battlefield, his Psyche gauge and his Stress Gauge. Snake is not as young as he used to be, and these two meters help track just how the seasoned soldier is performing during his missions. His Psyche gauge measures how he is mentally reacting to the battlefield at all times ? when things are relatively calm, he can aim and fire without difficulty, but if he performs physically exhausting moves, such as tumbling rolls or has to seek cover from large bursts of gunfire, he&#39;ll start to lose his concentration, making easy shots much harder. Snake will also feel the aches and pains of his age much more and will sometimes react to a sharp pain in his back or another physical symptom more frequently, indicating that he&#39;s being pushed way too hard. This correlates to Snake&#39;s Stress Gauge -- if this mental exertion continues for prolonged periods of time, his Stress Gauge starts to spike. If it goes too high, Snake will immediately enter what&#39;s known as a Combat High, where he&#39;ll suddenly snap into a moment of heightened accuracy with a gun while shrugging off inflicted damage for a small period of time. Unfortunately, after a combat high, Snake will crash, bottoming out his stress and psyche gauges. This can harm Snake&#39;s health as well as leave him vulnerable to incoming attacks.[/b]
                    NDS themes

                    Comment


                    • <div class='quotetop'>(paixtis &#064; Apr 3 2008, 02&#58;25 PM) [snapback]16930[/snapback]</div>
                      Για τα όσα είπα αυτά πιστεύω και δεν τα λέω για να ρήξη τον τίτλο απλώς πρέπει να καταλάβουν εταιρίες σαν την konami[/b]
                      Για τη Nintendo δεν με αφορά καθώς δεν ασχολούμαι με κάποια από τα games της, αλλά αυτό που προσπαθώ να πω είναι ότι το MGS4 σίγουρα δεν είναι ίδιο στο gameplay με τα MGS2, MGS3, έχουν γίνει αλλαγές χωρίς απ&#39; ότι φαίνεται ο τίτλος να παύει να είναι MGS, να έχει χάσει δηλαδή τη φυσιογνωμία του (και αυτό φυσικά είναι καλό).


                      Star Citizen videos Star Citizen gallery

                      Comment


                      • Κανεις μεγαλο λαθος,στην πραγματικοτητα μοιαζουμε

                        Ο Hideo Kojima βαθμολογεί το Metal Gear Solid 4 με? 1


                        [/b]
                        Σιγά τη δήλωση . Έτσι κι αλλιώς και ο ίδιος και τα παιχνίδια του υπερεκτιμημένα είναι .

                        Τώρα τα περί χωρητικότητας και ιστορίες μου ακούγονται απλώς και μόνο ως δικαιολογίες, έχουμε δει τόσα και τόσα "θαύματα" και ο kojima κολλάει στον ήδη πάρα πολύ χώρο που του δίνεται και στην ήδη υπάρχουσα τεχνολογία. Ας κάνει 2 τρίωρες ταινίες στην τελική, το ίδιο θα είναι.

                        Comment


                        • Σιγά τη δήλωση . Έτσι κι αλλιώς και ο ίδιος και τα παιχνίδια του υπερεκτιμημένα είναι .

                          Τώρα τα περί χωρητικότητας και ιστορίες μου ακούγονται απλώς και μόνο ως δικαιολογίες, έχουμε δει τόσα και τόσα "θαύματα" και ο kojima κολλάει στον ήδη πάρα πολύ χώρο που του δίνεται και στην ήδη υπάρχουσα τεχνολογία. Ας κάνει 2 τρίωρες ταινίες στην τελική, το ίδιο θα είναι.
                          [/b]
                          Το θέμα του χώρου του Blu-Ray είναι πολύ απλό.. Ο Kojima δεν ήθελε να συμπιέσει τίποτα για κάποιον περίεργο λόγω ενώ αυτό γίνεται σε όλα τα παιχνίδια τα τελευταία 20 χρόνια. Αν παρεις το CoD4 και το αποσυμπιέσεις σε μέγεθος Blu-Ray θα ναι κι αυτό..


                          Comment


                          • <div class='quotetop'>(Evans &#064; Apr 4 2008, 07&#58;58 AM) [snapback]17038[/snapback]</div>
                            Τώρα τα περί χωρητικότητας και ιστορίες μου ακούγονται απλώς και μόνο ως δικαιολογίες, έχουμε δει τόσα και τόσα "θαύματα" και ο kojima κολλάει στον ήδη πάρα πολύ χώρο που του δίνεται και στην ήδη υπάρχουσα τεχνολογία.
                            [/b]
                            Σου φαινεται ανθρωπος που λεει οτι του κατεβει?

                            <div class='quotetop'>(Alexandros &#064; Apr 4 2008, 08&#58;57 AM) [snapback]17048[/snapback]</div>
                            Το θέμα του χώρου του Blu-Ray είναι πολύ απλό.. Ο Kojima δεν ήθελε να συμπιέσει τίποτα για κάποιον περίεργο λόγω ενώ αυτό γίνεται σε όλα τα παιχνίδια τα τελευταία 20 χρόνια.[/b]
                            Αν δεν κανω λαθος,με την συμπιεση χανεις σε ποιοτητα ηχου για παραδειγμα.

                            Comment


                            • Ξεκολλάτε.Άντε να βγει το παιχνίδι να το παίξετε(ουμε) να δείτε πως μια χαρά είναι και πως ακόμη και αυτές οι δηλώσεις γίνονται ελέω hype.

                              Ο Κοjima πάντα αυτά έλεγε...Ακόμη και στο πρώτο Metal Gear για NES δεν ήταν ικανοποιημένος.Μετά τα ίδια έλεγε και για το Metal Gear Solid για PlayStation και τον ακούγαμε-ή καλύτερα διαβάζαμε μέσω GamePRO-με ερωτηματικά.Είναι το στυλ του να είναι ανικανοποίητος.

                              οφ τοπικ
                              Θέλετε να λέγεστε Kojima fans??Περιμένετε να βγει translation Policenauts να δείτε τι φτιάνει ο άνθρωπος ;)
                              «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                              Comment


                              • Σου φαινεται ανθρωπος που λεει οτι του κατεβει?
                                Αν δεν κανω λαθος,με την συμπιεση χανεις σε ποιοτητα ηχου για παραδειγμα.
                                [/b]
                                Μου φαίνεται άνθρωπος που θα βγάλει σύντομα έναν τεράστιο τίτλο και θα πει ότι θέλει για να ρίξει λίγο ακόμα λάδι στην φωτιά. Φυσικά και χάνεις αλλά πότε ήταν η τελευταία φορά που έπαιξες κάτι και είπες "αν αυτός ο ήχος δεν ήταν συμπιεσμένος θα ήταν πολύ καλύτερο;"


                                Comment

                                Working...
                                X