Announcement

Collapse
No announcement yet.

Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • <div class='quotetop'>(Alexandros &#064; Apr 4 2008, 09&#58;38 AM) [snapback]17059[/snapback]</div>
    Μου φαίνεται άνθρωπος που θα βγάλει σύντομα έναν τεράστιο τίτλο και θα πει ότι θέλει για να ρίξει λίγο ακόμα λάδι στην φωτιά. Φυσικά και χάνεις αλλά πότε ήταν η τελευταία φορά που έπαιξες κάτι και είπες "αν αυτός ο ήχος δεν ήταν συμπιεσμένος θα ήταν πολύ καλύτερο;"
    [/b]

    Δεν διαφωνω ρε συ αλλα ανθρωπος στα πλαισια μιας συνεντευξης νομιζω,ειπε οτι θα εβαζε 1 στον τιτλο.Γνωριζουμε ποσο απαιτητικος ειναι αλλα και ποσο τρελαρας ειναι.Δλδ πρεπει ντε και καλα να ειναι λογο hype αυτη η κουβεντα του.Δεν σας καταλαβαινω.

    Για τον ηχο και παλι εχεις δικιο,αλλα μην το βγαλουμε αρνητικο και αυτο,εχει καταντησει αηδεια να βλεπουμε το ποτηρι παντα μισοαδιο σε οτι εχει να κανει με sony,με αποκλειστικοτητα για το Ps3 και παει λεγοντας..

    edit:αηδια οχι αηδεια.
    δυστυχως δεν μπορω να κανω edit το ποστ μου.

    Comment


    • Ενταξει τον ρωτησανε τι βαθμο θα εβαζε στον δημιουργημα του τι θελατε να ελεγε 10 στα 10
      ειναι ΤΟ game δεν εχετε ξαναδει κατι τετοιο θα παθετε πλακα αλλα τα αλλα games ειναι για παιδακια μπροστα σε αυτο
      ή μηπως να ελεγε νταξει μωρε καλουτσικο ειναι ενα 7αρακι με 8αρακι καλο ειναι

      δηλαδη τι απαντας σε μια τετοια ερωτηση
      για εμενα εδωσε την πιο αξιοπρεπη απαντηση


      Υ.Γ.Αν μεχρι να κυκλοφορησει το game δεν εχει φτασει το θεμα τις 100 σελιδες θα το θεωρησω μεγαλη ηττα

      Comment


      • Για τον ηχο και παλι εχεις δικιο,αλλα μην το βγαλουμε αρνητικο και αυτο,εχει καταντησει αηδεια να βλεπουμε το ποτηρι παντα μισοαδιο σε οτι εχει να κανει με sony,με αποκλειστικοτητα για το Ps3 και παει λεγοντας..[/b]
        Σωστό.
        Απόδειξη πως δεν την υποστηρίζουμε και καθόλου σαν εταιρεία οικονομικά(δεν αγοράζουμε games etc).Σταματήστε πια με αυτή την καραμέλα της Sony που την αντιπαθούνε.Ελεος δλδ.Κριτική κάνουμε σε κάποια πράγματα που είπε ο Kojima-που προσωπικά τον σέβομαι αλλά αυτό είναι άλλο θέμα.
        Ναι υπήρχε αρνητικό κλίμα που η ίδια είχε δημιουργήσει με δηλώσεις Kutaragi και αυτό δεν αλλάζει.Η στάση όμως άλλαξε όταν άρχισαν να ξεμυτίζουν οι πρώτοι ΑΑΑ τίτλοι τόσο στο ps3 όσο και στο psp.Ε όχι και αδικημένη η Sony.Στο τέλος θα βαφτίσουμε το PS3 Saturn και θα γελάνε και οι πέτρες μαζί μας.Ψυχραιμία...

        EDIT
        Αν δεν υπήρχε το αρνητικό feedback από παντού,τότε η Sony δεν θα έστρωνε τον κώλο της κάτω να κάνει σωστές κινήσεις(price drop,"σωστά" games).Το Blu Ray που την ένοιαζε και έκαιγε το ξεκαθάρισε(μεγάλη μαγκιά)τώρα αυτό που κάνει είναι η σωστή υποστήριξη του PS3.
        Κάποιοι έβλεπαν τα λάθη(2 hdmi,motion sensing pad και όχι dual shock κτλ κτλ)άλλοι εθελοτυφλούσαν.Τελικά και οι hdmi ήταν υπερβολικές και το dual shock 3 ανακοινώθηκε.Ευτυχώς γρήγορα.Δεν έκανε έναν αιώνα να καταλάβει τι πάει να κάνει όπως άλλες εταιρείες.

        EDIT 2:
        Δεν είναι κακό να δημιουργείται hype για έναν τίτλο τέτοιοιυ βεληνεκούς.Είναι system seller και με αυτές τις δηλώσεις-που επαναλμβάνω πάντα τις έκανε απλά τώρα τις έκανε πιο "πικάντικα"-σπρώχνεται το παιχνίδι.Και καλά κάνουν.Να πουλήσει θέλουν και η Konami και ο Κοτζίμας.Και φυσικά η Sony.Δεν καταλαβαίνω τι ενοχλητικό βρίσκεται σε μία μέθοδο προώθησης που ακολουθείται από όλους πλέον...
        «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

        Comment


        • Κάτσε ρε συ, για ποια αρνητική εικόνα μιλάς; Το ότι κριτικάρουμε 5 πράγματα δεν σημαίνει πως δεν θα πάρουμε το παιχνίδι ή ότι δεν πάμε την Sony. Αν δεν μπορούμε να ασκήσουμε κριτική τότε ποιο είναι το νόημα του forum; Δεν γίνεται να λέμε μόνο τα θετικά πράγματα ώστε να είμαστε όλοι χαρούμενοι

          Το θέμα είναι ότι λόγω της ποιότητας μερικών τίτλων του X360 (του κύριου ανταγωνιστή του PS3 δηλαδή), έχει ανέβει πολύ ψηλά ο πήχης και περιμένουν όλοι πολλά πράγματα από την εταιρεία. Στο κάτω κάτω ένας developer (για να γυρίσουμε και στο θέμα μας) δεν κρίνεται μόνο από το όνομα αλλά από τους τίτλους του.


          Comment


          • <div class='quotetop'>(Burai_Fighter &#064; Apr 4 2008, 10&#58;07 AM) [snapback]17068[/snapback]</div>
            Σωστό.
            Απόδειξη πως δεν την υποστηρίζουμε και καθόλου σαν εταιρεία οικονομικά.Σταματήστε πια με αυτή την καραμέλα της Sony που την αντιπαθούνε.Ελεος δλδ.Κριτική κάνουμε σε κάποια πράγματα που είπε ο Kojima-που προσωπικά τον σέβομαι αλλά αυτό είναι άλλο θέμα.
            Ναι υπήρχε αρνητικό κλίμα που η ίδια είχε δημιουργήσει με δηλώσεις Kutaragi και αυτό δεν αλλάζει.Η στάση όμως άλλαξε όταν άρχισαν να ξεμυτίζουν οι πρώτοι ΑΑΑ τίτλοι τόσο στο ps3 όσο και στο psp.Ε όχι και αδικημένη η Sony.Στο τέλος θα βαφτίσουμε το PS3 Saturn και θα γελάνε και οι πέτρες μαζί μας.Ψυχραιμία...
            [/b]
            Δεν ειπα για σενα ρε συ Burai_Fighter.
            Ουτε ειπα να μην γινεται κριτικη,αλλα οταν σε αλλα threads για παιχνιδια διαβαζω κυριως θετικα σχολια και εδω ξεκινησαμε αρχικα προσπαθωντας να βγαλουμε το παιχνιδι μικρ,μετα οτι δεν εχει και τοσο καλα γραφικα,το gameplay εχει μεινει στασιμο ,ο βαθμος που εβαλε ο kojima ειναι για το hype του τιτλου,τα 50 GB ειναι ενα ψεμα και και...
            Ε καταλαβαινεις οτι ενταξει καλη η κριτικη,αλλα ας δουμε μια φορα μισογεματο το ποτηρι,αυτο λεω.

            Την συγκριση με το saturn δεν την καταλαβαινω.Η Sega ειναι αδικημενη φυσικα για αλλα πραγματα.Η sony για θαψιμο που δεχεται.Καμια σχεση δλδ.Φυσικα ειναι πιο αδικημενη η SEGA.


            <div class='quotetop'>(Alexandros &#064; Apr 4 2008, 10&#58;19 AM) [snapback]17070[/snapback]</div>
            Κάτσε ρε συ, για ποια αρνητική εικόνα μιλάς; Το ότι κριτικάρουμε 5 πράγματα δεν σημαίνει πως δεν θα πάρουμε το παιχνίδι ή ότι δεν πάμε την Sony. Αν δεν μπορούμε να ασκήσουμε κριτική τότε ποιο είναι το νόημα του forum; Δεν γίνεται να λέμε μόνο τα θετικά πράγματα ώστε να είμαστε όλοι χαρούμενοι [/b]
            Οχι καμια σχεση.Αν δεν συμφωνουσα με την κριτικη θα απαντουσα σε καθε ποστ που περιελαμβανε κριτικη και θα ελεγα την αποψη μου.

            To θεμα ειναι ...ας δουμε και την θετικη πλευρα της καθε ειδησης και οχι μονο την αρνητικη.

            Comment


            • Έχεις δίκιο απλά ρε παιδί μου,όταν ο άλλος έχει τόσα GB χώρου,που του δίνουν τρελές ευκολίες,γυρνάει και σου λέει δεν μας έφτανε ο χώρος,κάπου στραβώνεις.Δλδ οι άλλοι απέναντι πώς περιορίζονται στα GB του DVD??
              Ας κυκλοφορήσει βέβαια όπως προείπα και μετά βλέπουμε πως κατένειμαν τον χώρο.

              Για το hype γίνονται όλα.Και φυσικά υπάρχουν υποκινούμενες δηλώσεις όταν μιλάμε για τέτοιους τίτλους...Έχουν ακουστεί τα απίστευτα από εποχές 2600 και παλιότερα μη σου πω.Επαναλαμβάνω ο Kojima πάντα το έλεγε αυτό,αλλά υπάρχουν άτομα που περιμένουν να hypιαστούν από την παραμικρή δήλωση(call us fanboys).Θυμάμαι δηλώσεις στο official PS2 magazine πως στο Metal Gear Solid 3 το αίμα θα κυλάει στο νερό και θα το βλέπουν οι στρατιώτες που βρίσκονται σε άλλο μέρος και θα "ειδοποιούνται" για τον κίνδυνο και άλλα πόσα για άλλα games.Προσωπικά όταν τελείωσα το παιχνίδι δεν είδα να συμβαίνει κάτι τέτοιο...

              Για το Saturn αστείο ήταν. Άλλωστε είναι γνωστό πως Saturn owns us all&#33;&#33;&#33;

              Ο Κοjima,μου δίνει την εντύπωση του κλασικού στον κόσμο του δημιουργού(και καλά κάνει)Δώστε μου deadlines να τα σπάω κοινώς.Απλά μπορεί να του βάλανε και χέρι από την Konami του στυλ "Άντε τελείωνε να βγει το game και ό,τι θες το βάζεις στο επόμενο"

              Tέλος πάντως,όλα όσα λέμε είναι λίγο αμπελοφιλοσοφίες.Μόλις βγει και ασχοληθούμε τότε θα μιλήσουμε.
              «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

              Comment


              • Οπως το λες ειναι,απλα ο ανθρωπος ειναι απαιτητικος.Δεν αναφερθηκε μονο στα 50 GB αλλα γενικα στο οτι η τεχνολογια του ps3 και κατ&#39;επεκταση η σημερινη τεχνολογια τον περιορισε,διοτι δεν μπορεσε να ενσωματωσει στο παιχνιδι ολες τις ιδεες του και να κανει ακριβως αυτο που θελει.Γι αυτο του εβαλε και 1/10.

                Comment


                • Και όπως σου είπε ο φίλτατος γιατρός, πάντα τα έλεγε, πάντα είχε κάποιο πρόβλημα είτε με την τεχνολογία, είτε με το χώρο, είτε δεν ξέρω και με εγώ τι. Πάντα κάτι φταίει, αλλά ποτέ εμείς .

                  Τέλος πάντων, επειδή είναι ξεκάθαρο ότι σε μένα πάνε όλα όσα είπες (και μην πεις όχι, εγώ ξεκίνησα, άθελα μου, το όλο θέμα), τα όσα λέω είναι απόψεις μου, ποτέ δε θέλω να μειώνω απλώς για να μειώνω. Δεν μπορείς να με πείσεις για το αντίθετο, έχω ασχοληθεί με αρκετούς τίτλους του Kojima και η εικόνα που μου έχει δημιουργηθεί είναι μέτρια. Κορυφαίες ιδέες, όχι πάντα καλές υλοποιήσεις (πχ boktai, zone of the enders, metal gear solid 3). Εντάξει δεν έχω παίξει πολλά άλλα που λένε ότι αξίζουν τρελά, αλλά λέω την άποψη μου βάσει όλων αυτών. Η εικόνα που δείχνει, btw, δε μου λέει τίποτε, απλώς αμφιβάλλω για όλες τις "γκρίνιες".

                  Όσον αφορά το θάψιμο της Sony, pls ξεκολλήστε όλοι από αυτό. Έπεσε θάψιμο όταν έπρεπε να πέσει, τώρα όλοι το έχουν βουλώσει. Και το πιθανότερο είναι να έχω υποστηρίξει πολύ περισσότερο την εταιρία από ότι εσύ.

                  Μην τα πάρεις όλα αυτά σαν επίθεση, ξεκαθαρίζω τη θέση μου για να λήξει εδώ.

                  Comment


                  • Απλά να κάνω μία διόρθωση στα γραφόμενά μου.
                    Μετά τα ίδια έλεγε και για το Metal Gear Solid για PlayStation και τον ακούγαμε-ή καλύτερα διαβάζαμε μέσω GamePRO-με ερωτηματικά.[/b]
                    Δεν ήταν στο Game Pro αλλά στο Official PS magazine.Απλά πρέπει να το ψάξω να το βρω και δυστυχώς το έχω στο σπίτι στην Άρτα.

                    Αν θελετε έχω ένα τεύχος GPro του 98 με εξώφυλλο Zelda και αφιέρωμα preview MGS.(Noέμβρης 98 τι τέλειο τεύχος&#33;&#33;)
                    «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                    Comment


                    • <div class='quotetop'>(Evans &#064; Apr 4 2008, 12&#58;08 PM) [snapback]17079[/snapback]</div>
                      Τέλος πάντων, επειδή είναι ξεκάθαρο ότι σε μένα πάνε όλα όσα είπες (και μην πεις όχι, εγώ ξεκίνησα, άθελα μου, το όλο θέμα), τα όσα λέω είναι απόψεις μου, ποτέ δε θέλω να μειώνω απλώς για να μειώνω. Δεν μπορείς να με πείσεις για το αντίθετο, έχω ασχοληθεί με αρκετούς τίτλους του Kojima και η εικόνα που μου έχει δημιουργηθεί είναι μέτρια. Κορυφαίες ιδέες, όχι πάντα καλές υλοποιήσεις (πχ boktai, zone of the enders, metal gear solid 3). Εντάξει δεν έχω παίξει πολλά άλλα που λένε ότι αξίζουν τρελά, αλλά λέω την άποψη μου βάσει όλων αυτών. Η εικόνα που δείχνει, btw, δε μου λέει τίποτε, απλώς αμφιβάλλω για όλες τις "γκρίνιες".[/b]
                      Oχι δεν πανε σε σενα μονο
                      Το ξερω οτι λες απλα την αποψη σου χωρις διαθεση να μειωσεις.Δεν σε εμαθα τωρα evans,σε ξερω αρκετα χρονια νομιζω
                      Δεν προσπαθω να πεισω κανεναν,απλα θεωρησα υπερβολικο το να βρισκουμε τα παντα λαθος,ειτε προκειται για μια μικρη ειδηση ειτε για οτιδηποτε αλλο.


                      <div class='quotetop'>(Evans &#064; Apr 4 2008, 12&#58;08 PM) [snapback]17079[/snapback]</div>
                      Όσον αφορά το θάψιμο της Sony, pls ξεκολλήστε όλοι από αυτό. Έπεσε θάψιμο όταν έπρεπε να πέσει, τώρα όλοι το έχουν βουλώσει. Και το πιθανότερο είναι να έχω υποστηρίξει πολύ περισσότερο την εταιρία από ότι εσύ.

                      Μην τα πάρεις όλα αυτά σαν επίθεση, ξεκαθαρίζω τη θέση μου για να λήξει εδώ.
                      [/b]
                      Δεν διαφωνω ουτε με το θαψιμο που επρεπε να πεσει αλλα επετρεψε μου να διαφωνησω στο κομματι &#39;&#39;τωρα ολοι το εχουν βουλωσει&#39;&#39;.Αν παρακολουθεις μονο αυτο το φορουμ ισως να εχεις δικιο.

                      Οχι σιγουρα δεν τα παιρνω προσωπικα και δεν αμφιβαλω καθολου οτι εχεις υποστηριξει την εταιρια περισσοτερο απ&#39;οτι εγω,αλλωστε μετα τα μισα χρονια του ps2 αρχισα να την συμπαθω.

                      Δεν ηταν επιθετικο το ποστ μου προς συγκεκριμενα ατομα.Το λεω αυτο γιατι νομιζω οτι με παρεξηγησες.

                      Comment


                      • OK, no prob (όχι ότι υπήρχε πριν ). Άντε σταματάμε, καιρός ήταν ;) .

                        Comment


                        • <div class='quotetop'>(Evans &#064; Apr 4 2008, 10&#58;58 AM) [snapback]17038[/snapback]</div>
                          Σιγά τη δήλωση . Έτσι κι αλλιώς και ο ίδιος και τα παιχνίδια του υπερεκτιμημένα είναι .[/b]
                          Υπερκτιμημένα ως προς τι;




                          Star Citizen videos Star Citizen gallery

                          Comment


                          • μάλλον εννοεί ως προς το gameplay που είναι σχεδόν ίδιο σε όλα τα επεισόδια της σειράς χωρίς καμιά πολύ μεγάλη αλλαγή.αλλά εντάξει τι περίμενεις;Evans είναι αυτός και που του αρέσει το halo εντύπωση μου κάνει,αφού τον ξέρεις γκρινιάζει συνέχεια ;)

                            γεια σου ρε Evans παιχτούρα(πες μου κι ένα μέρος να βρω φτηνά τα xenosaga ep1+3,και τα shadow hearts 1+2) ;)
                            Carpe diem

                            Comment


                            • Μη μηλίσω για κάτι hype τύπου halo 2 "o κόσμος ποτέ δεν θα είναι ίδιος" και φάμε όλοι ban εδώ μέσα.
                              Star Citizen videos Star Citizen gallery

                              Comment


                              • μη μιλάς εσύ βρε παλιοφανμποϋ.

                                FINISH THE FIGHT FIRST,THEN TALK
                                Carpe diem

                                Comment

                                Working...
                                X