Announcement

Collapse
No announcement yet.

Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ε εσύ το παίζεις και στο δυσκολότερο επίπεδο που είχε διαθέσιμο στην αρχή![/b]
    Έχει και extreme, υπάρχει επίσης μεγάλη διαφορά στο AI των εχθρών από το normal στο hard. Extreme δεν ξέρω ακόμη πόσο καλό είναι το AI.
    Star Citizen videos Star Citizen gallery

    Comment


    • Πολύ δύσκολο, (ειδικά για πρώτη φορά) δεν είναι μικρό το game εκτός και αν παίζει 24 ώρες το 24ωρο . Εγώ το λιώνω από τη Δευτέρα το έχω φθάσει κοντά 25 ώρες (Big Boss hard) και δεν το έχω τερματήσει ακόμη.
      [/b]
      Eσυ το παιζεις στο hard..

      Ο average gamer που θα το βαλει στο normal το βγαζει ανετα σε 2 μερες βλεποντας ολα τα cut scenes, μετα αν τα κανεις ολα skip σε 4 ωρες χαλαρα.

      Το παιχνιδι ειναι πολυ μικρο σαν καθαρο gameplay κακα τα ψεμματα μη λεμε και οτι θελουμε.. ;)

      Comment


      • Ο average gamer που θα το βαλει στο normal το βγαζει ανετα σε 2 μερες βλεποντας ολα τα cut scenes, μετα αν τα κανεις ολα skip σε 4 ωρες χαλαρα.

        Το παιχνιδι ειναι πολυ μικρο σαν καθαρο gameplay κακα τα ψεμματα μη λεμε και οτι θελουμε.. ;)
        [/b]
        /signed


        ???? ??? ??????.????? ??????????? ??? ?? ??? ????? ??? ??? ????? ????.????????? ?? ??????? ?? ps3 ??? ?????? ?? ?? GTA ? ?? MGS 4.???? ?? MGS ??? ??? psx ???? ???? ?? ???? ?? 2 ??? ?? 3.???? ?? ?????? ????? ???? ?????? ?? ??? ????????? ?? ????.????? ?????? ???? ?? MGS ??? ????? ???????????? ????? ???? ?? GTA ??? ???? ??? ???? ????? ?? ???? ??? ?? ????.????? ???????
        [/b]
        ??? :blink:
        Μου αρέσει να τρώω μικρά παιδάκια.

        Comment


        • Το παιχνιδι ειναι πολυ μικρο σαν καθαρο gameplay κακα τα ψεμματα μη λεμε και οτι θελουμε.. ;)
          [/b]
          Όταν το παίζεις στο εύκολο και κάνεις γιούργια τρέχωντας παντού χαίρω πολύ αλλά τότε ουσιαστικά καταστρέφεις το παιχνίδι λες και κάνεις speedrun. Εγώ το έφθασα 27 ώρες και κάτι λεπτά και δεν το τελείωσα ακόμη. Κάποιο boss το πολεμούσα για καμιά ώρα. Δεν υπάρχουν σε καμιά περίπτωση 90λεπτα cut scene αυτά ήταν μπούρδες και μάλλον είχε δίκιο εκείνος ο δημοσιογράφος που μιλούσε για περίπου 18-20 ώρες gameplay και 9 ώρες cut scene. Αυτός σίγουρα δεν θα το τερμάτησε στο normal. Το game στο hard έχει πρόκληση με την έννοια της εξαιρετικής AI, χωρίς συνάμα να είναι εκνευριστηκά δύσκολο με την έννοια ότι θα μείνεις από πυρομαχικά καθώς υπάρχει το σχετικό μαγαζί. Σίγουρα όμως στο hard, ειδικά την πρώτη φορά που θα παίξει κάποιος το game, ακόμη και αν παίζει πολύ stealth, θα δει πολλές φορές το alert mode, καθώς οι φρουροί σε αυτό το επίπεδο δυσκολίας (hard) μόνο βλάκες δεν είναι. Από την άλλη κάθε περιοχή έχει πολλάπλές διαδρομές, οπότε υπάρχουν πολλές επιλογές. Σίγουρα το MGS4 έχει μεγαλύτερη gameplay διάρκεια από το Uncharted, το DMC4 ή το GeOW και δεν είναι μικρό σε διάρκεια game.






          SPOILER&#33;&#33;&#33;</span>
          <span style="font-family:Comic Sans Ms">είμαι στη μάχη με την Mantis
          Star Citizen videos Star Citizen gallery

          Comment


          • Τέλος πάντων, εγώ στο normal θα το παίξω, γιατί έχω και την πίεση του χρόνου, και όταν με το καλό αποκτήσω δικό μου PS3 θα έχει την τιμιτική του. Σήμερα τερματίζω το 3 και το βράδυ λογικά θα έχω το 4 στα χέρια μου . Θα πάω να αγοράσω και ένα φτηνό HDMI σε λίγο και είμαι ΟΚ&#33;&#33;&#33;&#33;

            Comment


            • <div class='quotetop'>(Evans &#064; Jun 21 2008, 07&#58;10 AM) [snapback]29393[/snapback]</div>
              Τέλος πάντων, εγώ στο normal θα το παίξω, γιατί έχω και την πίεση του χρόνου, και όταν με το καλό αποκτήσω δικό μου PS3 θα έχει την τιμιτική του. Σήμερα τερματίζω το 3 και το βράδυ λογικά θα έχω το 4 στα χέρια μου . Θα πάω να αγοράσω και ένα φτηνό HDMI σε λίγο και είμαι ΟΚ&#33;&#33;&#33;&#33;
              [/b]
              Ooooxι&#33;στο hard παιξ&#39;το
              Αν παιξεις προσεκτικα δεν θα εχεις προβλημα.
              Αλλα ειναι και το θεμα χρονου στην περιπτωση σου.

              Comment


              • Πίστεψε με, αν είχα το μηχάνημα θα το έπαιζα σε όλα τα επίπεδα δυσκολίας (από normal και πάνω), αλλά ο χρόνος με περιορίζει τραγικά πολύ. Ο κύριως λόγος που το παίρνω τώρα είναι για να δω το σενάριο και να πάρω μία αρχική ιδέα για το gameplay. Όταν ο αδελφός πάρει άδεια θα το νοικιάσω για δεύτερη φορά μαζί του, για να το παίξει και αυτός. Ίσως, τότε, να χτυπήσω ένα replay στο πιο δύσκολο .

                Edit: Κάποι &#036;#%Τ%&#036;#%&#036;# νοικίασαν και τα δύο PS3. Δεν πρέπει να πεθάνουν; XD Τώρα με βλέπω από βδομάδα, εκτός και αν επιστραφεί κάποιο σήμερα........................................ ... Αγόρασα και HDMI .

                Comment


                • <div class='quotetop'>(Evans &#064; Jun 21 2008, 10&#58;03 AM) [snapback]29411[/snapback]</div>
                  Edit: Κάποι &#036;#%Τ%&#036;#%&#036;# νοικίασαν και τα δύο PS3. Δεν πρέπει να πεθάνουν; XD Τώρα με βλέπω από βδομάδα, εκτός και αν επιστραφεί κάποιο σήμερα........................................ ... Αγόρασα και HDMI .
                  [/b]
                  Δες το θετικα.
                  Απολαυσε με την ησυχια σου το mgs3

                  Comment


                  • To τερμάτησα κι εγώ σε 30 ώρες στο hard.
                    Star Citizen videos Star Citizen gallery

                    Comment


                    • Οπ για πες μας εντυπωσεις &#33; απογοητευση ε?


                      Aντρέας Παγουλάτος

                      Comment


                      • Στάσου να το ξανατερματήσω να καταλάβω καλύτερα το σενάριο ;) .
                        Star Citizen videos Star Citizen gallery

                        Comment


                        • Αν το ξανατερματίσω μετά την εξεταστική κάποια στιγμή σε ποιο επίπεδο δυσκολίας θα μου προτείνατε? Σκέφτομαι στο BigBoss Extreme,αλλά δε θέλω να τα βρω πολύ σκούρα και να αρχίζω να βρίζω θεούς και δαίμονες Από την άλλη θα ήθελα να αντιμετωπίσω στο Maximum τις προκλήσεις του παιχνιδιού.
                          Μου αρέσει να τρώω μικρά παιδάκια.

                          Comment


                          • <div class='quotetop'>(Neltharion &#064; Jun 22 2008, 03&#58;37 AM) [snapback]29501[/snapback]</div>
                            Αν το ξανατερματίσω μετά την εξεταστική κάποια στιγμή σε ποιο επίπεδο δυσκολίας θα μου προτείνατε? Σκέφτομαι στο BigBoss Extreme,αλλά δε θέλω να τα βρω πολύ σκούρα και να αρχίζω να βρίζω θεούς και δαίμονες Από την άλλη θα ήθελα να αντιμετωπίσω στο Maximum τις προκλήσεις του παιχνιδιού.
                            [/b]
                            Κοιτα εγω θα σου προτεινω(κλασικα ) να επιλεξεις το μεγαλυτερο επιπεδο δυσκολιας που εχεις στην διαθεση σου.

                            Comment


                            • Metal Gear Solid 5 Could Be a Prequel
                              http://www.1up.com/do/newsStory?cId=3168338

                              Comment


                              • Metal Gear Solid 5 Could Be a Prequel
                                http://www.1up.com/do/newsStory?cId=3168338
                                [/b]
                                Αν ειναι με Big Boss οκ, αν μας βαλουν Cobra Unit ομως και Boss να σκοτωνει τον Sorrow σε ενα τραγικο μας προβλεψιμο φιναλε θα ξενερωσω.

                                Το mgs4 spoilers το θεμα δεν το εχω αγγιξει καθολου και δεν ξερετε ποσο δυσκολο ειναι (μαλλον καποιοι μπορει να ξερετε) Να μην τολμας να πατησεις στο wikipedia metal gear solid ή στο youtube, γιατι σιγουρα καποιος μλκας θα μαρτηαρει πραμματα που γινονται, ακομα και το uncyclopedia θα λεει "spoilers may follow like..."

                                Υπομονη και ουρανος θα γινει πιο γαλανος. Και με μπαντανες...
                                My blog:Doppel&#39;s Den

                                Comment

                                Working...
                                X