Announcement

Collapse
No announcement yet.

Deus Ex: Human Revolution

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Πιστεύω πως όχι, δε χάνεις τίποτα. Όλο το παιχνίδι βέβαια είναι γεμάτο από αναφορές σε χαρακτήρες του 1, αλλά όποιος δε γνωρίζει πρόσωπα και πράγματα δε θα έχει κανένα πρόβλημα.
    Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

    Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

    Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

    Comment


    • #92
      Πω το πρώτο boss πολύ σπάσιμο έχω χάσει 100 φορές
      Star Citizen videos Star Citizen gallery

      Comment


      • #93
        Originally posted by BigBOSS View Post
        Πω το πρώτο boss πολύ σπάσιμο έχω χάσει 100 φορές
        Τip:

         
        Αν δεν μπορείς να τον βγάλεις all guns blazing πηγαίνοντας από cover point σε cover point είτε επειδή παίζεις stealth και έχεις έλλειψη όπλων/πυρομαχικών είτε απλά λόγω κακής τύχης κάνε το εξής:

        Με το που αρχίζει το fight τρέχα σε μια από τις δύο γωνίες αριστερά ή δεξιά σου (αριστερά έχει σίγουρα, δεξιά δεν θυμάμαι) όπου βρίσκονται 2 EMP grenades, πάρτες και ρίξε μια στο boss όπου θα ακινητοποιηθεί για λίγα δευτερόλεπτα. Μην αρχίσεις τότε να τον γαζώνεις με σφαίρες αλλά πάρε ένα έυφλεκτο βαρέλι και ρίχτου το. Αν προλάβεις να του ρίξεις και δεύτερο βαρέλι κάντο αλλιώς ρίχτου ξανά την δεύτερη EMP και μετά το βαρέλι. Τρέχα στις άλλες γωνίες όπου θα βρεις frag grenades και άλλες EMP grenades, ρίχτου πρώτα την EMP και μετά τις frag και θα πέσει ξερός.
        sigpic

        Comment


        • #94
          Δύο λύσεις. Ή κάνεις γύρω γύρω από μια κολόνα έτσι ώστε αυτός να πυροβολεί την κολόνα κι εσύ το κεφάλι του (αλλά πρέπει να ανυσηχείς για τις χειροβομβίδες του) ή αμολάς μια - δυο EMP grenades και τον πλακώνεις στα headshots με ό,τι έχεις πρόχειρο, κατά προτίμηση με upgraded assault rifle ή πιστόλι. Λίγο πριν απελευθερωθεί απλά ρίχτου κι άλλη. Άλλη λύση είναι το augmentation που σε κάνει αόρατο για να αλλάζεις θέση κάπως πιο εύκολα.
          Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

          Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

          Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

          Comment


          • #95
            Ένιωσα μια έντονη ανάγκη να το μοιραστώ μαζί σας, γιατί το έχω δει άπειρες φορές. Είναι το μεγαλύτερο trailer του Deus Ex 3 και περιλαμβάνει όλες τις σκηνές από τα υπόλοιπα διάσπαρτα που βγήκαν κατά καιρούς. Απολαύστε...

            Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

            Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

            Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

            Comment


            • #96
              εγω στο μπος έριξα τα δύο βαρέλια και ανατινάχτηκε και μετά λίγες σφαίες απο μαγκνουμ και αυτόματο, ήταν ζόρικος αλλα οκ μπούλο, τωρα είμαι Κίνα...

              Comment


              • #97
                Δε το βρίσκω πουθενά στη Λευκάδα το παιχνίδι, πάλι ο αδερφός από Αθήνα θα καθαρίσει και άντε να περιμένεις τα ελτά. Μου φαίνεται θα πάω σε κάνα νετ καφέ αύριο να λιώσω στο κατέβασμα.
                sigpic

                Comment


                • #98
                  α ναι το κατέβασα και γω, μια χαρά μου βγαλε και δώρα προπαραγγελίας χαχαχαχαχαχχαχα πέθανα στο γέλιο όταν το δα...

                  Comment


                  • #99
                    Τι έγινε, το τερμάτισε κανείς ή ακόμα? Μήπως είστε από τους γενναίους και πηγαίνετε για τα ultra stealth achievements?
                    Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                    Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                    Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                    Comment


                    • Εγώ μόλις το ξεκίνησα, αν και δεν ξέρω κατά πόσο θα το καταφέρω μέχρι να φύγω. Στο δύσκολο το έβαλα με τη μία και είπα την πρώτη περιοχή να την πάω κυρίως με stealth. Παραθέτω και μία εικόνα :

                      Comment


                      • Θα πάω εγώ όταν μου έρθει.
                        Carpe diem

                        Comment


                        • Χαχαχαχαχα, εχουν βαλει και τετοιες αναφορες μεσα? (παροτι ειναι η S-E στο production, δεν το πολυπεριμενα). Ποσο τελειο παντως φαινεται αυτο το παιχνιδι ρε γαμωτο... Αντε να τελειωσει ο @#$@σεπτεμβρης να το ξεκινησω... Και το βιντεακι του Τιτου ειναι απιστευτο (ειδικα η εισαγωγη που ηταν και το πρωτο trailer δενει απιστευτα με την ολη ιδεα), το εχω δει 500 φορες + αισθητικη και μουσικη μου θυμιζει Blade Runer...τελειο...

                          Comment


                          • Η αλήθεια είναι ότι όταν βγήκαν από το κτήριο της Sarif, ήμουν αρκετά απογοητευμένος με μερικά πράγματα. Η παρουσίαση του παιχνιδιού είναι απαράδεκτη κατά την άποψή μου. Κρίμα πραγματικά που φτιάχτηκε με βάση τις κονσόλες. Ένα παιχνίδι με τέτοια αισθητική και όνομα θα έπρεπε να εκμεταλλεύεται το 100% του σημερινού hardware και να έχει production values που είναι κυριολεκτικά στο θεό. Το DX HR όχι απλώς ΔΕΝ κυνήγησε υψηλά standards, αλλά πάτησε στα δεδομένα που ίσχυαν πριν 5 χρόνια, τόσο στα γραφικά, στα textures, στα animations και στα facial expressions, όσο και στο voice acting. Όταν βλέπεις μία τεράστια διαφημιστική καμπάνια με την οποία η εταιρεία προσπαθεί (και το πετυχαίνει βασικά) να σε πείσει ότι θα παίξεις το μεγαλύτερο έπος όλων των εποχών, ελπίζεις τουλάχιστον αυτό να συνοδεύεται από ένα τουλάχιστον ικανοποιητικό περιτύλιγμα.

                            Σύντομα κατάφερα να ξεπεράσω αυτό (αν και με κυνηγάνε ακόμα οι εικόνες της μάνας της Dr Reed με το ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ψεύτικο acting) και βυθίστηκα στον κόσμο του. Επί δύο ώρες περιφερόμουν στην πόλη, κάνοντας αποστολές, μιλώντας σε αγνώστους, προσπαθώντας να "πιάσω| το κλίμα που επικρατεί και να πάρω τις "σωστές" αποφάσεις κατά τη διάρκεια και στο τέλος των αποστολών. Το αξιοπρόσεχτο είναι πώς, μέσα σε ένα περιορισμένο χώρο, κατάφεραν να βάλουν διαφορετικές προσεγγίσεις για να καταλήξεις στον ίδιο στόχο και πόσο πολύ διαφέρουν αυτές μεταξύ τους.

                            Το παιχνίδι μάλλον με έχει κερδίσει και σίγουρα θα το παίξω μέχρι τέλους. Ο οπτικός τομέας όμως με έχει απογοητεύσει πάρα πολύ. Είναι άσχημο να βλέπεις τέτοιοι τίτλοι να συνοδεύονται από τόσο μέτριες παραγωγές.

                            Comment


                            • Ε γι'αυτο ρε αγάπη σε τέτοιες περιπτώσεις σε κερδίζει το art direction. To παιχνίδι έχει ατμόσφαιρα. Δηλαδή που να παίξεις και το La Noire μετά πρέπει να κάνεις delete σε οτιδήποτε κατώτερο σε facial animation και voice acting, πραγματικά αυτό το παιχνίδι περισσότερο κακό κάνει παρά καλό.
                              sigpic

                              Comment


                              • Graphic whores.
                                Carpe diem

                                Comment

                                Working...
                                X