Announcement

Collapse
No announcement yet.

The Legend of Zelda: Ocarina of Time 3D

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Originally posted by Linkmastersword View Post
    Το 3D δεν σου είναι αρκετό;
    Δεν είναι απλό DS πλέον...
    Όχι.

    Το οκαρινα το έχω τελειώσει ένα κάρο φορές και το να ξαναπαίξω τα ίδια dungeons με τους ίδιους εχθρούς και τα ίδια bosses απλώς σε 3d δεν μου φαίνεται και τόσο ελκυστικό.

    Αν το δίνουν δώρο με την κονσόλα δεν θα με χαλάσει καθόλου βέβαια,αλλά πιστεύω ότι θα ήταν καλό να μας δώσουν έναν παραπάνω λόγο πέρα σπό το 3d να ξαναπαίξουμε ένα παιχνίδι που πολλοί από εμάς έχουν τελειώσει πολλές φορές.

    Για την ιστορία,αν βγει ποτέ final fantasy 7 remake,το ίδιο θα θελήσω να δω και εκεί.


    Tidy!

    Do not blame me.Blame yourself or God.
    In Matsuno we trust.

    Comment


    • #47
      Ditto, symfwnw kai egw.
      "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
      But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
      Kindred, this blade and I.
      "

      "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
      Greek Gaming Videos
      Greek Final Fantasy Forum

      Comment


      • #48
        μα θα είναι 3d

        η αλήθεια είναι πως κάποιες pre-rendered εικόνες στο oot64 ήταν σκέτη θολούρα αλλά επί της ουσίας εάν είναι μία καλογυαλισμένη έκδοση χωρίς gameplay extras τότε πολύ απλά συνεχίζεται το milking της σειράς. Τα τελευταία χρόνια πανε να την κάνουν αλά Megaman.

        τώρα που τα λέμε, γιατί Οcarina remake κι όχι Majoras Mask ~που είναι και καλύτερο~ ?
        " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

        Authenticity sir, authenticity. "

        Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



        Comment


        • #49
          Θα το βγάλουνε μετά.
          Carpe diem

          Comment


          • #50
            Εδω είχε βγει έκδοση του RE 0 για wii χωρις καμία αλλαγή, στο oot θα κολλούσανε;
            Πέρα από την πλάκα, δεν είναι και κακή ιδέα όπως δεν ήταν κακη ιδέα και οι Nes τίτλοι στο gba. Η ποιότητα τίτλων σαν το ocarina δικαιολογεί μία επανέκδοση ωστε να μπορούν να το απολαύσουν και άτομα που σήμερα είναι 15-20 χρονων και δεν είχαν τη δυνατότητα να το δουν όταν είχε κυκλοφορήσει.
            Το θέμα είναι να το δούμε και με την ανάλογη τιμή παιχνιδιού του 98 και όχι full price.

            Comment


            • #51
              Οι NES τιτλοι στο GBA ηταν ports, τωρα μιλαμε για remake, περα απο τα γραφικα ο Aonuma θελει να βελτιωσει και το gameplay (πχ θελει να κανει πιο αμεση την αλλαγη των boots ωστε να μην σε κουραζει στο water temple), μπορει να δουμε και τιποτα extra.
              Do a barrel roll!

              Comment


              • #52
                http://nintendo3dsblog.com/wp-conten...-of-time-4.png

                Πρώτες εικόνες gameplay! Πραγματικά πανέμορφο!

                Είναι πιο "φωτεινό" απο το original, και πιο εμπλουτισμένο, και πιο κοντός ο Link, αλλά np, είναι γαμάτο.

                Ως Zelda fan θα το πάρω μαζί με το 3DS.

                Comment


                • #53
                  Πιο κοντος ο Link; Μαλλον δεν εχεις παιξει το πρωτοτυπο. Το νεο μοντελο παντως μοιαζει σα να το εχουν παρει απο το Smash Bros Melee.
                  Do a barrel roll!

                  Comment


                  • #54
                    LOOOOL!!!

                    Ακριβώς αυτό σκέφτηκα όταν τον είδα!
                    Τα details πάνω του, το χρώμα του κλπ μοιάζει σαν το μοντέλο του ssbm. Μου αρέσει πως έκαναν το menu, και απο ότι βλέπω, είναι WW, και TP style, με λίγα λόγια GC style.(ΧΥ items-A action- B sword)

                    Μαμάει!

                    Ναι έχω τερματίσει το πρωτότυπο, 2 φορές, τώρα είμαι στο master quest.

                    EDIT:Πιο μελαχρινός ήταν στο SSBM.

                    Comment


                    • #55
                      Με καμια δυναμη δε θα αντεχα να παιξω ξανα το OoT εν ετει 2011, ακομα και full hd remake να καναν για τον διαδοχο του Wii .
                      Μακαρι να βγαζαν κατι νεο, ενα φορητο Zelda χωρις cel-shaded αισθητικη θα ηταν καλο αλλα που...
                      Τουλαχιστον ελπιζω το ΟοΤ να ναι η αρχη και να ακολουθησει κανα Majora's το οποιο ηταν πνιγμενο στα glitches και στο GC και στο Wii (VC).

                      Comment


                      • #56
                        Πνιγμένο στα glitches?
                        Τι ενοείς; Α επίσης ψάχνω το zelda collectors για το gamecube.

                        To ocarina το παίζω και 1000 φορές και δεν βαριέμαι.

                        Comment


                        • #57
                          Ennoei pos ta ports den eginan sosta...

                          Xeno mazi sou, perimeno to MM na to termatiso se 3ds, to OoT pleon to exo kseskisei...

                          Pantos ta grafika ontos fainontai pio ananeomena kai me prosthikes (kai elgpizo kapoies kagkouries tis epoxis na leipoun -lege me 2d sprite pou strifogurizei)
                          Originally posted by Raf
                          Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                          Comment


                          • #58
                            Εννοεί αυτό εδώ.
                            sigpic

                            Comment


                            • #59
                              Mono kai mono gia ayto dn arxizw apo tin arxi to ocarina of time sto GC

                              Comment


                              • #60
                                Εγώ δεν τρελάθηκα να παίζω remakes τους. Πολλές φορές οι εταιρείες την σημερόν ημέραν μπορεί να τα σκατώσουν και να το χαλάσουν το παιχνίδι που όλοι αγαπήσαμε από εποχή 90'.
                                Εφόσον το τερμάτισα 3 φορές στο GC, μου αρκεί. Θέλω όμως να το αγοράσω για συλλογή, for retro's sake !
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X