Announcement

Collapse
No announcement yet.

The Legend of Zelda: Ocarina of Time 3D

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Siga thn diafora pou tha eixe ena remake tou majoras Mask, sthn ousia htan to idio paixnidi oson afora ta grafika...
    Den teithetai thema entypwsiasmou.
    "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
    But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
    Kindred, this blade and I.
    "

    "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
    Greek Gaming Videos
    Greek Final Fantasy Forum

    Comment


    • #77
      "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
      sigpic

      Comment


      • #78
        Asxeto
        "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
        But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
        Kindred, this blade and I.
        "

        "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
        Greek Gaming Videos
        Greek Final Fantasy Forum

        Comment


        • #79
          Originally posted by Ground_zero View Post
          Siga thn diafora pou tha eixe ena remake tou majoras Mask, sthn ousia htan to idio paixnidi oson afora ta grafika...
          Den teithetai thema entypwsiasmou.
          Δεν μιλάω για γραφικά μόνο.Και είναι δεδομένο ότι μιλάω για μένα προσωπικά.Θα εντυπωσιαζόμουν(ενθουσιαζόμουν όπως θες πες το) πολύ από ένα majora's mask remake ακόμη και αν είχε μικρές αλλαγές.
          Nintendo I.D.: paixtis
          3ds friend code: 2664-2347-7128

          Comment


          • #80
            Me port?
            "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
            But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
            Kindred, this blade and I.
            "

            "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
            Greek Gaming Videos
            Greek Final Fantasy Forum

            Comment


            • #81
              Με απλό port όχι.Εξάλλου δεν υπάρχει ο λόγος να βγει τέτοιο port από τη στιγμή που υπάρχει η virtual console για τέτοια πράγματα.
              Nintendo I.D.: paixtis
              3ds friend code: 2664-2347-7128

              Comment


              • #82


                Trailer fail, η μουσική δε ταιριάζει καθόλου με τα footage.

                Δε ξέρω ρε γαμώτο, όσο πιο πολύ το βλέπω, τόσο περισσότερο απογοητεύομαι. Ένα remake σε έναν τόσο τεράστιο τίτλο όπως το Ocarina of Time θεωρώ ότι θα έπρεπε να αντιμετωπιστεί πολύ διαφορετικά και σίγουρα να μη βγει σε handheld.

                Δε θα έπρεπε καν να είναι remake αλλά περισσότερο reimagining. Σε home console, σε next gen hardware, σε HD, με σύγχρονη αφήγηση και σκηνοθεσία, γαμάτη φωτογραφία, ενορχηστρωμένο soundtrack, εμπλουτισμένο overworld και εξελιγμένους npc’s, για να μη πω και σύγχρονα facial animations. Να αποτελεί μια, όσο το δυνατόν, καλύτερη προσπάθεια να μεταδοθεί ξανά εκείνη η απίστευτη, για το 1998, εμπειρία.

                Αυτό εδώ μου φαίνεται προχειροδουλειά από κάθε άποψη, ακόμα και για τη τεχνική πραγματικότητα του 3DS. Και τι διάολο, λόγω στρατού δε το είχα παρακολουθήσει το θέμα, είναι η ιδέα μου ή χρησιμοποιεί τα midis από το Nintendo 64; Τι είδους κακόγουστο αστείο είναι αυτό; Ο ορισμός της απογοήτευσης.

                DO NOT WANT

                Ελπίζω αν ποτέ αποφασίσουν να ξαναφτιάξουν το Majora’s Mask, να μη τύχει κι αυτό της ίδιας αντιμετώπισης.
                There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                Comment


                • #83
                  Εάν φτιαχνόταν για κονσόλα τότε θα απαιτούσε μεγαλύτερο χρόνο παραγωγής, κόστος κτλ κτλ που προφανώς δεν θα εξυπηρετούσαν στην αμεσότητα του κέρδους που αποσκοπεί η Nintendo με το νέο σύστημα της.

                  Ούτε εγώ έχω εντυπωσιαστεί...

                  Το OoT 3Ds θα είχε λογική ύπαρξης εάν ήταν συμπληρωματική κυκλοφορία ενός καινούργιου Zelda.

                  Και ναι..midi μου φάνηκε κι εμένα...αντιπροσωπεύει την in-game μουσική? Εάν ναι..λυπάμαι απλά.
                  " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                  Authenticity sir, authenticity. "

                  Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                  Comment


                  • #84
                    Δε θα έπρεπε καν να είναι remake αλλά περισσότερο reimagining. Σε home console, σε next gen hardware, σε HD, με σύγχρονη αφήγηση και σκηνοθεσία, γαμάτη φωτογραφία, ενορχηστρωμένο soundtrack, εμπλουτισμένο overworld και εξελιγμένους npc’s, για να μη πω και σύγχρονα facial animations. Να αποτελεί μια, όσο το δυνατόν, καλύτερη προσπάθεια να μεταδοθεί ξανά εκείνη η απίστευτη, για το 1998, εμπειρία.
                    Πότε έκανε κάτι τέτοιο η Nintendo; Γρήγορο και εύκολο χρήμα θέλει. Μαζί σου είμαι, κι εγώ έτσι τα φαντάζομαι τα remakes μεγάλων τίτλων (δες και το REmake φυσικά, ίσως το καλύτερο δείγμα remake τίτλου), αλλά με ένα γρήγορο remaster (port θα το έλεγα) ενός τόσο πετυχημένου ονόματος θα βγάλει τα διπλάσια από όσα θα έβγαζε αν έκανε αυτό που περιέγραψες.

                    Το γεγονός βέβαια ότι έχουμε τέτοια παιχνίδια σε μία φορητή κονσόλα παραμένει εντυπωσιακό, από την άλλη όμως το PSP αυτό ακριβώς μας προσέφερε, μεγάλες παραγωγές on the go. Εγώ θα ήθελα το remake του ΟοΤ να είναι σε handheld, θα το ήθελα όμως όπως το περιέγραψες και τα τεχνικά χαρακτηριστικά του μηχανήματος σίγουρα επιτρέπουν ένα πιο ωραίο, οπτικά και ηχητικά, αποτέλεσμα.

                    Comment


                    • #85
                      Originally posted by Scatman View Post
                      Εάν φτιαχνόταν για κονσόλα τότε θα απαιτούσε μεγαλύτερο χρόνο παραγωγής, κόστος κτλ κτλ που προφανώς δεν θα εξυπηρετούσαν στην αμεσότητα του κέρδους που αποσκοπεί η Nintendo με το νέο σύστημα της.
                      Σίγουρα, απλά η αναφορά που έκανα πήγαινε γενικά στη περίπτωσή ενός remake σε έναν τίτλο της βαρύτητας του Ocarina of Time. Αυτό εδώ είναι απλά ένα cash in σε έναν δυνατό τίτλο, με σκοπό να κλείσει τρύπες στο τραγικό, μέχρι στιγμής, line up του 3DS.
                      There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                      Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                      Comment


                      • #86

                        Δε θα έπρεπε καν να είναι remake αλλά περισσότερο reimagining. Σε home console, σε next gen hardware, σε HD, με σύγχρονη αφήγηση και σκηνοθεσία, γαμάτη φωτογραφία, ενορχηστρωμένο soundtrack, εμπλουτισμένο overworld και εξελιγμένους npc’s, για να μη πω και σύγχρονα facial animations. Να αποτελεί μια, όσο το δυνατόν, καλύτερη προσπάθεια να μεταδοθεί ξανά εκείνη η απίστευτη, για το 1998, εμπειρία.
                        Ναι, επειδή όλα τα υπόλοιπα σύγχρονα Zelda ταιράζουν απόλυτα στην περιγραφή σου ( χώνεψέ το επιτέλους, zelda = ΚΚΕ)

                        Εδιτ: Φέιλ, πρόλαβε ο Εβανς
                        Originally posted by Raf
                        Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                        Comment


                        • #87
                          Ναι το ξέρω.

                          Εκεί ακριβώς έγκειται και το πρόβλημα στα σύγχρονα Zelda, όχι στο gameplay, αλλά στον απαρχαιωμένο και πρόχειρο τρόπο που το "ντύνουν" και το παρουσιάζουν. Κάτι που είναι εντελώς παράδοξο αν αναλογιστεί κανείς πόσο μπροστά ήταν κάποτε η σειρά, και, σε αυτό το τομέα.

                          Ειδικά το Ocarina of Time, για την εποχή, ήταν απλά αλλού.

                          Πάντως εγώ επιμένω ότι καλά, χρυσά τα νέα handhelds, αλλά ένα σωστό reimagining του Ocarina θα έπρεπε να βγει σε home console και, προφανώς, όχι στο Wii.
                          There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                          Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                          Comment


                          • #88
                            Το είδα σήμερα το πρωί. Τι να πω συμμερίζομαι τις απόψεις σας. Ξέρω πως κάπως, κάποια στιγμή σίγουρα θα το παίξω και θα το ολοκληρώσω αλλά... Θες το art direction, θες το ότι ενώ τα γραφικά του OoT ήταν super την εποχή τους, ενώ του remake δείχνουν ξεπερασμένα για handheld. Δεν ξέρω ρε γμτ... Το ΟοΤ το είχα πρωτοπαίξει- μιας και δεν είχα κονσόλα της nintendo μετά το SNES- το 2004 και με είχε αφήσει απόλυτα ικανοποιημένο- τόσο ώστε να κάνω δύο playthroughs απανωτά. Τούτο εδώ μοιάζει σαν fanmade.

                            Ίσως θα πρέπει σιγά σιγά να αναθεωρήσουν εκεί στο Kyoto τι σημαίνει η σειρά Zelda και τι θα έπρεπε να πρεσβεύει. Και δεν το πιστεύω μόνο για το Zelda αυτό αλλά και για άλλες σειρές άλλων εταιρειών, ανάλογου ειδικού βάρους. Τέλος πάντων πάλι στα ίδια θα αναλωθούμε... Bargain bin για μένα.

                            EDIT:
                            Κι εντάξει ρε γμτ και το Metroid: other M απογοήτευση ήταν αλλά οκ στα τόσα χρόνια παρουσίας κάπου δικαιολογειται η στραβή- άντε να βάλω και το Return of Samus... Αυτά τα Zeldas τα έχουν ξεσκίσει, πρώτα το αδύναμο Twilight, μετά το απλά καλό Phantom Hourglass( με πολλές αμφισβητούμενες επιλογές), το πάλι απλά καλό Spirit Tracks... Ένα Skyward Sword που εμένα μου δίνει από όσα έχω δει, την εντύπωση πως πρέπει να βγει για να βγει. Η Ρεάλ να μην περνάει με τπτ... Κατάντια γμτ.
                            «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                            Comment


                            • #89
                              Αν εξαιρέσεις αυτό με τη Real, συμφωνώ απόλυτα, ειδικά με αυτό:
                              Originally posted by Burai_Fighter View Post
                              Τούτο εδώ μοιάζει σαν fanmade.
                              Μη σου πω ότι μου θύμισε το fan made remake του Chrono Trigger όταν το είχα δει 7 χρόνια πριν.

                              Και επειδή έτσι με έπιασε το wishful thinking που λένε και στο χωριό μου.

                              Θέλω reimagining στο Majora’s Mask με ενορχηστρωμένο soundtrack, όσα είπα πριν για το Ocarina, και όλα αυτά με αισθητική εμπνευσμένη από το ρεύμα του εξπρεσιονισμού που δένει άψογα με το όλο κλίμα του παιχνιδιού imo. Αν γίνει αυτό, απλά έχουμε το πραγματικό game of the forever.



                              Κάντο μωρή Nintendo γαμώ το Στάλιν σου.
                              There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                              Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                              Comment


                              • #90
                                Χα χα. Παρακολουθώντας το trailer, όταν είδα τα τετραγωνισμένα τείχη της Hyrule τα κάπως πιο καλά σε γραφικά αλλά άδεια περιβάλλοντα, κάτι έσπασε μέσα μου... Η πλάκα είναι πως από ένα remake του Ocarina, περίμενα κι εγώ orchestrated OST, πολύ πιο όμορφα γραφικά και art direction, μεγαλύτερο βάρος σε overworld με πιο ενδιαφεροντες npcs, ένα πιο εμπλουτισμένο overworld κοινώς. Αλλά και πάλι,που να πάρει, στο OoT δεν ένιωθα πως έλειπε κάτι ακόμη κι αν άργησα να ασχοληθώ τόσο πολύ από την κυκλοφορία του. Μου φαντάζει ακόμη σαν ένα άρτιο game, με μόνη ίσως μικρή παραφωνία που τότε δε με είχε ενοχλήσει τον Water Temple. Αλλά και πάλι είμαι σίγουρος πως αν τώρα ξεκινούσα το OoT θα το έπιανα μονορούφι σε ένα 3ήμερο μέχρι τέλους. Ξέρω, πως είναι τέρμα υποκειμενικό, αλλά μέχρι να παίξω το OoT δεν περίμενα με τπτ να φτάσει στη συνείδησή μου το A Link to the Past, κι όμως...
                                «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                                Comment

                                Working...
                                X