Announcement

Collapse
No announcement yet.

Sonic the Hedgehog 4: Episode 1

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Έχει πάρα πολλά προβλήματα (physics LοL), η δομή όμως είναι άστα να πάνε. Για ένα ακόμα sonic που πατάς μόνιμα το μπροστά μου φαίνεται...

    Comment


    • Several readers pointed us towards a series of YouTube videos that seem to feature Sonic the Hedgehog 4's Splash Hill and Lost Labyrinth Zones. Are they legit?


      Περισσότερα gameplay videos από kotaku. Η δεύτερη πίστα (λαβύρινθος...) φαίνεται καλύτερη, αλλά ρε γμτ καθόλου έμπνευση; Τις ίδιες πίστες με το Sonic 1 κάνουν; Οι μηχανισμοί θέλουν δουλειά ακόμα, ξεκινάει να τρέχει σε ανηφόρα... Πόσο λάθος.

      Comment


      • Αυτό θα έλεγα μόλις τώρα, η Labyrinth όντως φαίνεται πολύ καλύτερη από τη Splash Hill.
        There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
        Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

        Comment


        • Εμμ, θα εξαιρέσουμε την Act.1 ομόφωνα πιστεύω, έτσι;
          sigpic

          Comment


          • Είδα τις επόμενες πίστες. Μου άρεσε. Βέβαια σαν σύνολο σε καμία περίπτωση δεν θα το σύγκρινα με τα παλιά Sonic.

            EDIT
            Δεν είχα δει την πίστα με το καροτσάκι. OMG, τι ξενέρωμα απίστευτο ήταν αυτό ? Εκεί που λες πως το παιχνίδι πάει καλά, τσουπ, τρως την ψυχρολουσία. Κρίμας. Μακάρι να μην βγει ένα τέτοιο έκτρωμα στο τελικό game που θα κυκλοφορήσει.


            PK World - Τα πάντα για Disney comics!

            Comment


            • Πάντως εγώ ό,τι είδα, είδα. Δε θέλω να δω και όλες τις πίστες πριν το παίξω, ας μείνει και κάτι για το τέλος. Είναι που είναι μικρά games, ας υπάρχει και μία έκπληξη όταν το αποκτήσουμε. Ελπίζω πάντως να διοθρώσουν τα όσα προβλήματα στη φυσική και στο χειρισμό... Αισθητικά πάει αρκετά καλά το παιχνίδι, αυτό που πρέπει να αλλάξει κατά τη γνώμη μου είναι το animation και να μπουν νέες ιδέες (πχ νέες πίστες). Με την Green Hill ήμουν σύμφωνος 100%, πρόκειται ότι θέλουν να επιστρέψουν στις ρίζες και η Green Hill (ή μία πίστα παρόμοιας αισθητικής) υπήρχε πάντα σε Sonic. Αλλά Labyrinth? O' rly? Για το homing attack ρε παιδιά ας ελπίσουμε απλώς να φτιάξουν έτσι το παιχνίδι ώστε να έχει νόημα... Γενικά μπορεί να προσπαθούν να ορίσουν νέα δεδομένα και να μη βασίζονται στη λογική των παλιών 2D Sonic.

              Comment


              • Μπορώ να πω ότι μου άρεσε σε γενικές γραμμές.
                Το homing attack έχει νόημα στο gameplay και υπάρχουν και platform στοιχεία.
                Το καροτσάκι με το tilting της οθόνης μου άρεσε και το βρήκα καλή έμπνευση. Ένωσαν 2 κλασσικά στοιχεία των παλιών Sonic (καροτσάκι από Sonic του Game Gear/MS, και tilting από bonus game των Sonic του Mega Drive). Βέβαια φαίνεται λίγο να σου σπάει τα νεύρα σε κάποια σημεία αλλά πιστεύω συνηθίζεται.
                The illusion of free will is an illusion.

                Comment


                • Μερικες ακομη εικονες γιατι οσες κι αν δουμε δε φτανουν.




                  Do a barrel roll!

                  Comment


                  • Μιας και το πρώτο επεισόδιο έχει πίστες του 1ου Sonic, υποθέτω πως ίσως να θέλουν να κάνουν το 1ο επεισόδιο tribute του Sonic 1, το 2ο με Sonic 2 και το 3ο με Sonic 3.

                    PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                    Comment


                    • Δε ξερω για σας εμενα παντως αυτο το trailer μου ανεβασε το hype και μου δωσε πολλες ελπιδες.
                      Do a barrel roll!

                      Comment


                      • Περιττό να πω ότι ψάρωσα μέχρι στο σημείο με το τρενάκι!

                        Ban στο Rampo και για να μην κινήσουμε υποψίες κάντε το να φανεί σαν log out.

                        Ήταν τέλειο πάντως! Ειδικά ο ενοχλητικός ήχος στο τρενάκι!
                        The illusion of free will is an illusion.

                        Comment


                        • Originally posted by Ramparter View Post
                          Δε ξερω για σας εμενα παντως αυτο το trailer μου ανεβασε το hype και μου δωσε πολλες ελπιδες.
                          Ελιωσα:xp::xp::xp:

                          Comment


                          • Καινουριο trailer - Επισης το παιχνιδι θα αργησει, παει για late 2010.
                            "SEGA has made the decision to ensure that Sonic 4: Episode I is a game worthy of bearing the weight of its name. To do so, we’ve decided to extend the game’s development – and, for the first time ever, we’ve mixed internal suggestions alongside fan feedback to make some new, positive changes to the game."
                            Do a barrel roll!

                            Comment


                            • SEEEEEEEEEGAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!Ναι ρε αρρώστια!

                              Άντε,να δούμε τι μας επιφυλλάσει και αυτό το Sonic.Έχω αρκετές ελπίδες ότι θα είναι κάτι καλό


                              Comment


                              • Απ' ότι γνωρίζω έχει εδώ και κάποιο καιρό διαρρεύσει στο internet... Θέλει κάποια διαδικασία νομίζω για να το τρέξεις και δεν αξίζει.

                                Comment

                                Working...
                                X