Announcement

Collapse
No announcement yet.

Battlefield 3

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    στις κονσολες σιγουρα δεν θα ειναι ετσι και η συγκεκριμενη εικονα μαλλον δεν ειναι ingame, τωρα για pc σε ultra settings kai high resolution επιφυλλασομαι μετα απο το witcher 2 για το τι αλλο να περιμενω πλεον

    Comment


    • #47
      Τελικά δίκιο είχατε όσοι κράζατε. Απο το πρώτο μου μισάωρο στην BETA θα το χαρακτήριζα CoD με μεγάλες πίστες συν κάποιες πετυχημένες gimmickιές. -.-
      Τουλάχιστον τα γραφικά και το Net code είναι κορυφαία.

      Comment


      • #48
        Διαφωνώ, το παιχνίδι σίγουρα δεν είναι COD, μην τα παραλέμε ειδικά όταν έχουμε παιξει μια πίστα ένα mode.

        Οσον αφορα τα γραφικά το παιζω σε high διχως ΑΑ με 16xAF στα 1080p. Aυτές τις ρυθμίσεις με έβαλε απο μόνο του. Έχω 30-65 frames με μεσο ορο καπου στο 40-45 fps. Περα απο τα γραφικά που είναι ενα σκαλοπάτι πάνω απ'οτι υπάρχει το BF3 εχει και φοβερο animation κατι το οποιο προσδίδει καταπληκτκή αίσθηση της κινησης του στρατιώτη και του όπλου που κουβάλει. Γενικά πολύ καλές εντυπώσεις έως τώρα. Σίγουρη αγορά.

        Αυριο θα βάλω και εικονες απο την beta.
        Star Citizen videos Star Citizen gallery

        Comment


        • #49
          Πρωτες εντυπωσεις so far :

          Το recoil ειναι σε σεβαστη ποσοτητα, ακομα και στο M16A3
          Η κινηση μαρεσει πααααααρα πολυ, ειναι καπως arcade η ολη φαση αλλα χωρις να παιζεται το game σαν cod με οχηματα, το RO2 ειναι πιο tactical παντως, kai σταμινα εχει και cover και lean.

          Αισθανεσαι πολυ πιο ευκινητος σε συγκριση με το BC2 οπου αισθανοσουνα κουτσος, ειδικα οταν δεν ειχες μπολικα fps, η ενσωματωση του prone ειναι πολυ προσεγμενη, οκ πεφτεις και σηκωνεσαι ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ γρηγορα αλλα τουλαχιστον δεν σε αφηνει το παιχνιδι να τραβηξεις ADS με το που πεσεις κατω, προφανως το κανανε για να περιορισουν το φαινομενο του dolphin diving που εκνευριζε αρκετους στο BF2.

          Μαρεσει πολυ οπως κουνιουνται τα χερια σου οταν εισαι prone/κανεις mantling/ τρεχεις με πιστολι, η αποκριση ξαναλεω ειναι 100% αμεση, καμια σχεση με το ατσαλο feel του bc2.
          Η εναλλαγη firemode και η προσθηκη ξεχωριστων σλοτ σε knife και grenade ειναι ΠΑΑΑΑΑΡΑ πολυ ευσπροδεκτες προσθηκες, επιτελους αισθανομαι pc gamer ξανα

          Δοκιμασα assault engineer και recon, ο τελευταιος δεν ειναι καθολου nerfed οπως μπορει να νομιζουν καποιοι, οκ ειναι ενα θεμα αυτο με την γυαλαδα της διοπτρας αλλα μπορεις ακομα να κανεις μπολικα kills αρκει να παιζεις εξυπνα και φυσικα να εχεις στοχο.

          Support δεν δοκιμασα ακομα, εχω τραυματικες εμπειριες απτο bf2142 :sick: το κοβω για game of the year παντως, οποιος επιμενει ακομα σε cod ή εθελοτυφλει ή πολυ απλα πασχει απο ADHD.

          Κανω uninstall το bc2 ανετα για παρτυ του, το RO2 με τπτ ομως, ειναι πολυ διαφορετικο παιχνιδι και μοναδικο σε gameplay, ανυπομονω το επομενο patch κιολας που θα εχουν φτιαξει τον ηχο, μπας και κερδισω κανα fps. :p

          Στα αρνητικα τωρα :

          Τα χαζα glitches με το clipping, ποτε τρεμει ολος ο χαρακτηρας σου και δεν μπορεις να σηκωθεις, ποτε εξαφανιζεται το εδαφος απο κατω :S

          Ειδα health bar πανω απτους αντιπαλους (σε κοντινες μαχες) ή ειναι η ιδεα μου ?

          Το supression δεν φαινεται να δουλευει σωστα.

          fov κλειδωμενο στο 70 και negative acceleration με raw input ? WHAT THE FAK ????????????

          Το stereo mode ειναι gay, αισθανομουνα χθες το βραδυ σαν να επαιζα με ηχεια, τα βηματα ακουγονται παρα πολυπολυ αχνα αλλα τουλαχιστον σημερα που δοκιμασα με x-fi cmss3d και stereo off ητανε πολυ καλυτερα απο πριν που επαιζα με στεγνο σημα απτο hiface, ακουγα πυροβολισμους και ηξερα αν αυτος που βαραει ειναι δεξια ή πισω μου. Την αλλη ρυθμιση την αφηνω στο HIFI που ειναι η πιο ουδετερη, δεν εχει να κανει με το speaker count αλλα με preset για τον equalizer, εξου και η παραμορφωση σε αρκετους οταν βαζουν war tapes.

          Hit reg μου φανηκε ενταξει, δεν ειχα καποιο προβλημα να πετυχω κινουμενο στοχο, εχει την ομως κλασσικη χαζομαρα που αμα κρυφτεις πισω απο βραχο το hitbox σου ειναι ακομα εκτεθιμενο και μπορει στο επομενο δευτερολεπτο να πεθανεις, τουλαχιστον δεν μου εχει τυχει ΠΟΤΕ να ψοφησω ταυτοχρονα με τον αντιπαλο, κατι που συνεβαινε απειρες φορες στο bc2, ακομα και στο 2142 οταν ανταλαζαμε knife :S

          Με τα binds καποια χαζομαρα παιζει, εχω βαλει στο 3 το knife στο 4 την grenade στο 5 το repair tool αλλα οταν παταω το 6 δεν βγαινει το μπαζουκα, πρεπει να αλλαζω με την ροδελα σαν νουμπας :S

          Απτα γραφικα τωρα μου φαινονται λιγο ξεπλυμενα, παιζω με textures high, τα υπολοιπα medium, 4x MSAA και post aa off motion blur amount 0 HBAO off, βγαζω 49fps min συνηθως ειμαι στα 60-80 ( Q6700 @ 3.3 - gtx570 @ stock ) caspian border δεν εχω δοκιμασει ακομα, ευρωπαικος ειναι αυτος ο private που ειπατε ή ειναι αμερικανικος και θα τραβαω τα βυζια μου ?

          Η ξενερα ειναι οτι ακομα και με 4x AA τα jaggies ειναι μπολικα, φανταζομαι θελει post AA αλλα δεν το βαζω γιατι θα χανω μετα σε ευκρινεια, γενικα μου φανηκε να ξεχωριζουν πολυ ευκολα οι στρατιωτες απτο τερεν, ειδικα οταν καποιος τρεχει ορθιος κανει μπαμ απο μακρια, καμια σχεση με το ro2 που επρεπε να βγαλω το depth of field απτο roengine.ini να ενεργοποιησω το bloom να βγαλω το AA και να βαλω 8x CSAA + mass effect flag απτο inspector

          Αντε να δω μηπως παιξω caspian το βραδυ, προς το παρων παντως το κοβω για game of the year

          Comment


          • #50
            εικόνες απο beta

            High ρυθμίσεις, 16xAF, νομίζω δεν έχω βάλει AA, ανάλυση 1920x1080p




            Star Citizen videos Star Citizen gallery

            Comment


            • #51
              έπεξα την Beta! Τα σπάει, δεν εχω ξαναασχοληθει με τη σειρα! Να δούμε και το MW3 και μετά ας κρίνουμε...αν και δεν περιμένω πολλά...same shit every 6 months

              Comment


              • #52
                [YOUTUBEHD]AGbo50Ar420&feature=player_embedded#![/YOUTUBEHD]
                Star Citizen videos Star Citizen gallery

                Comment


                • #53
                  Λέω να το δοκιμάσω στο ps3.

                  edit:Μόλις είδα το βίντεο.Πόσο κομπλεξικός αυτός που το έφτιαξε.Βάλε το κανονικό βίντεο ρε,αλλά μάλλον κωλώνει.Consoles rule τι να λέμε τώρα.
                  Carpe diem

                  Comment


                  • #54
                    Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ τα ρεστα μου στον BB :xp::xp:.

                    Καλα η frostbite 2 εχει σημα την μουντζα??

                    Comment


                    • #55
                      στα σχολια απο κατω στο youtube στο παραπανω video

                      ''this video is a fake, the right video is clearly NES footage.''

                      Comment


                      • #56
                        Πλάκα είχε το video. Τα σχόλια όπως πάντα τρομερού επιπέδου!
                        Προσπάθησα 10 φορές να παίξω beta στο 360 αλλά δε συνδέεται με τίποτα.


                        Comment


                        • #57
                          Aνοίγει η Caspian Bοrder απο αύριο (64 παιχτες, pc έκδοση)

                          Star Citizen videos Star Citizen gallery

                          Comment


                          • #58
                            Ποιος μαμαει τα γραφικα στην μπετα ?

                            Electronic Arts has released some brand new screenshots for Battlefield 3 and let us tell you that they will leave you speechless. In fact, only one word can describe them; Spectacular. These are by far the best graphics we’ve ever seen and shows what can be accomplished with our current generation hardware. Imagine now what … Continue reading Battlefield 3 – New Mind-Blowing Screenshots →

                            Comment


                            • #59



                              ΡΑΟΥΡΡΡΡΡ

                              Comment


                              • #60
                                IGN 9
                                Gametrailers 9.2
                                Gamespy 5/5
                                1up A-
                                Game Informer 9.5
                                CVG 9.2
                                Joystiq 4.5/5

                                και αλλα πολλα reviews απο εδω και απο εκει ολα στο 9+ χοντρικα.

                                Comment

                                Working...
                                X