Announcement

Collapse
No announcement yet.

Assassin's Creed II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Πάντως αυτό για τη μουσική ισχύει όντως. Δε θα ήταν άσχημο να αύξαναν την ένταση του ήχου όταν έχει τόσο όμορφες μελωδίες.
    Originally posted by Squall Leonhart
    I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
    Originally posted by 丹野
    Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
    Originally posted by Ryu_gr
    υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

    Comment


    • #62
      Κοίτα να δεις που μόνο εγώ σκέφτηκα να μπω στο μενού και να αλλάξω τις ρυθμίσεις.
      Carpe diem

      Comment


      • #63
        Originally posted by Altair View Post
        Κοίτα να δεις που μόνο εγώ σκέφτηκα να μπω στο μενού και να αλλάξω τις ρυθμίσεις.
        that makes two of us

        Comment


        • #64
          Originally posted by straier View Post
          Πάντως αυτό για τη μουσική ισχύει όντως. Δε θα ήταν άσχημο να αύξαναν την ένταση του ήχου όταν έχει τόσο όμορφες μελωδίες.
          Αυτό βέβαια μπορείς να το πράξεις, αν χαμηλώσεις όλες τις άλλες εντάσεις(SFX, Voice κ.α.), εκτός το master και τη music. Μετά να ανεβάσεις την ένταση της τηλεόρασης και είσαι GG. ;)
          sigpic

          Comment


          • #65
            Καλα το θεμα δεν ειναι τοσο στην ενταση της μουσικης του παιχνιδιου, αλλα στο οτι παιζονται λιγα κομματια κατα τη διαρκεια του exploration σε σχεση με το τι εχει να προσφερει το OST στο συνολο του, κοινως μπορουσαν να κανουν πολυ καλυτερη δουλεια, βλεπε R* κτλ.

            Comment


            • #66
              Μόλις ξεκίνησα το παιχνίδι. Ακούω πολλά για τους συγκεκριμένους τίτλους και τώρα που έχω ένα ψιλοτούμπανο PC είπα να του ρίξω μια ματιά. Παρ' όλ' αυτά δεν έχω το κουράγιο να παίξω όλους τους τίτλους, γι' αυτό ξεκίνησα με το ΙΙ που απ' ό,τι διαβάζω είναι βελτιωμένο σε όλους τους τομείς. Πρέπει να τσεκάρω κάποια πράγματα από την ιστορία του πρώτου παιχνιδιού ή παίζω άφοβα ? Είμαι στην αρχή ακόμα και πειραματίζομαι με τον χειρισμό.


              Altair, αν το τερματίσω και δεν μου αρέσει ετοιμάσου για θάψιμο

              PK World - Τα πάντα για Disney comics!

              Comment


              • #67
                Wikipedia=>Assassin's Creed 1=>Plot/Story
                και είσαι έτοιμος.
                Αv δεν σου αρέσει θα προτείνω να γίνεις ban.O Bartman θα με υποστηρίξει σίγουρα,οπότε δεν θα'μαι μόνος μου.
                Carpe diem

                Comment


                • #68
                  Με λίγο περισσότερες από 20 ώρες gameplay πιστεύω πως είμαι κοντά στο τέλος. Έχω 5/6 seals, 17/20 σελίδες, τα πάντα χτισμένα στη Βίλα κλπ. Δεν ξέρω αν θα ασχοληθώ με κάποιο άλλο παιχνίδι της σειράς, όμως θα περιμένω να τελειώσω πρώτα αυτό. Από σενάριο δεν είμαι σίγουρος αν έχω καταλάβει και πολλά επειδή χώθηκα κατ' ευθείαν στο 2ο, όμως πιστεύω πως αν διαβάσω κάπου τι έπαιξε στο 1 θα βγάλω άκρη. Οι εντυπώσεις μέχρι στιγμής είναι πάρα πολύ καλές, το gameplay πολύ ωραίο, τα τοπία πανέμορφα και γενικά δείχνει πως έχει πέσει πολύ δουλειά. Μοναδικά αρνητικά μέχρι στιγμής είναι τα επαναλαμβανόμενα side quests (που τα έχω αφήσει στην άκρη), η διάρκεια των μελωδιών κατά τη συνολική διάρκεια του παιχνιδιού και οι θησαυροί που είναι πολλοί για να μαζέψω και πλέον δεν ασχολούμαι επειδή κάθε λίγο καβατζώνω 45 χιλιάρικα από τη Βίλα. Αλλά γενικά ψιλοπράματα σχετικά με το τι προσφέρει συνολικά το παιχνίδι.

                  Αυτά εν συντομία, περισσότερα μόλις το τερματίσω.

                  PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                  Comment


                  • #69
                    Κάνε τα Subject 16 sidequests πάντως
                    Originally posted by Raf
                    Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                    Comment


                    • #70
                      LTTP, σήμερα το τέλειωσα κι εγώ.

                      Για να πω την αλήθεια περίμενα πολύ περισσότερα σε επίπεδο gameplay. Πολύ επαναλαμβανόμενα τόσο τα main όσο και τα secondary missions, ενώ και το σύστημα μάχης, ενώ σου δίνει αρκετές επιλογές και θα μπορούσε να είναι πολύ καλό, δε φροντίζει να τις αναδείξει στη πράξη με αποτέλεσμα οι περισσότερες να είναι underdeveloped. Όλο το παιχνίδι βγαίνει με άμυνα + counter και dodge. Τα tombs, χωρίς να εντυπωσιάζουν, ήταν από τα πιο δυνατά σημεία του τίτλου σε επίπεδο gameplay.

                      Το αρκετά ενδιαφέρον, όπως όλα δείχνουν, σενάριο, το εξαιρετικό presentation και η κυριολεκτικά φανταστική και ολοζώντανη αποτύπωση των πόλεων, η οποία είναι ίσως η κορυφαία που έχω συναντήσει ποτέ σε videogame, είναι όλα τα λεφτά στο παιχνίδι. Καταφέρνουν να σε βυθίσουν τόσο πολύ στο κόσμο του που σχεδόν ξεχνάς τις αδυναμίες στο gameplay.

                      Το τέλος με έψησε πολύ να βάλω άμεσα το επόμενο, αλλά μάλλον θα περιμένει.
                      There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                      Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                      Comment


                      • #71
                        To ιδιο ακριβως ειχα παθει κι εγω (αν και με ενθουσιασε περισσοτερο απο οσο δειχνεις εσυ), θεωρω οτι η ποικιλια τοπιων και πολεων του ACII ειναι αξεπεραστη οχι μονο για την σειρα, αλλα και για πολυ μεγαλυτερο ευρος τιτλων.

                        Ειδικα η Βενετια ειναι ο,τι καλυτερο εχω παιξει ποτε σε επιπεδο ομορφιας περιβαλλοντος.
                        :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

                        Comment


                        • #72
                          Που να δεις την Κωνσταντινούπολη.
                          Carpe diem

                          Comment


                          • #73
                            Originally posted by Dj Solid View Post
                            To ιδιο ακριβως ειχα παθει κι εγω (αν και με ενθουσιασε περισσοτερο απο οσο δειχνεις εσυ), θεωρω οτι η ποικιλια τοπιων και πολεων του ACII ειναι αξεπεραστη οχι μονο για την σειρα, αλλα και για πολυ μεγαλυτερο ευρος τιτλων.

                            Ειδικα η Βενετια ειναι ο,τι καλυτερο εχω παιξει ποτε σε επιπεδο ομορφιας περιβαλλοντος.
                            Όχι, κοίτα, προσωπικά το ευχαριστήθηκα πάρα πάρα πολύ, απλά σε επίπεδο gameplay θα μπορούσε να μη κινείται σε τόσο ρηχά νερά. Η δυναμική του τίτλου είναι αλλού και είναι τέτοια που, τολμώ να πω, ότι λίγοι τη φτάνουν. Η αποτύπωση των πόλεων ξεπερνά οτιδήποτε έχω συναντήσει σε videogame και αυτό είναι κάτι που μετράει πάρα πολύ σε ένα Action/Adventure.

                            Πραγματικά βυθίζεσαι στον κόσμο του παιχνιδιού κι ακόμα και η αγγαρεία που θα κάνεις στο, σουρεάλ μετά από σημείο, σκηνικό όπου καλείσαι για 100η φορά να πλακώσεις άλλον έναν τύπο που απατάει τη γυναίκα του, όταν το quest λαμβάνει χώρα σε έναν τόσο ζωντανό κόσμο, γίνεται αρκετά ευχάριστα.

                            Καλά η αποτύπωση της Βενετίας δεν υπάρχει, είναι ποίηση.
                            There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                            Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                            Comment


                            • #74
                              Κι εγώ το έχω τελειώσει, όμως από σενάριο δεν έχω καταλάβει και πολλά πράγματα. Όχι ότι έκατσα να δώσω σημασία κιόλας, με είχε συνεπάρει η ατμόσφαιρα του παιχνιδιού, σε σημείο που πέρναγα την ιστορία στο ντούκου. Ήθελα να ξεκινήσω το Revelations για Κων/πολη, Καππαδοκία κλπ, αλλά μιας και το ξεκίνησα έτσι θα πιάσω το Brotherhood.

                              PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                              Comment


                              • #75
                                Κι εγώ που δεν είχα παίξει το πρώτο κάπου χάθηκα, αλλά έκαναν τη δουλειά τους τα internets.

                                Άκυρο, αλλά και τι δε θα έδινα για να δω κι ένα sandbox σε σάπιο cyberpunk theme που να αποτυπώνεται το ίδιο καλά.
                                There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                                Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                                Comment

                                Working...
                                X