Announcement

Collapse
No announcement yet.

Final Fantasy IV Complete Edition

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Ekeina ta paixnidia einai ola paliotera tou FF7 den eian tis idies dynatothtes na anaptyksoun tous xarakthres (an kai me ton galuf denesai epishs).
    Egw thewrw tous thanatous ekeinwn twn xarakthrwn poly poio shmantikous apo ths Aeris, h Aeris skotwthike mono gia na skotwthei, h toulaxiston afth h entypwsh dinetai, den yparxei kati hrwiko ston thanato ths.
    "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
    But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
    Kindred, this blade and I.
    "

    "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
    Greek Gaming Videos
    Greek Final Fantasy Forum

    Comment


    • #62
      Εξάλλου, ο Tellah ουσιαστικά αυτοκτόνησε
      Θα αυτοκτονουσε αν εκανε cast το meteor στον εαυτο του . Συμφωνω οτι με τη aeris δενεσαι περισσοτερο μιας και οκ εχει αναπτυχθει σαφως παραπανω σαν χαρακτηρας (μιλωντας για την περιπτωση του Tellah) αλλα απο την αλλη δεδομενου του οτι το IV ειναι πιο παλιο σαν παιχνιδι θεωρω και εγω οτι εχει αλλο αντικτυπο ο θανατος ενος κεντρικου χαρακτηρα.

      αλλά στο ds είχε τόσο χάλια σχεδιασμό που μου φαινόταν γελοίος
      Δεν τον εχω δει στο DS, στο psp παντως προσωπικα μου αρεσε πολυ ο σχεδιαμος του.

      Ο Edward είναι κλασικό παράδειγμα αντιήρωα.
      LOL .

      Comment


      • #63
        Άσχετο,αλλά έβαλα να δω λίγο τα βιντεάκια του παιχνιδιού και είδα τα στατιστικά μου.38μιση ώρες μου πήρε,άρα καλά θυμόμουν κοντά στο 40ωρο ενώ 35 ήταν το 3.
        Άντε να μου έρθει κι εμένα η complete edition να δω interlude & after years.
        Carpe diem

        Comment


        • #64
          Τι επιπεδα ειχες? Εγω νομιζω κατεληξα με 57-63. Μηπως ασχοληθηκες και με τα extra dumgeons μετα το τελος του παιχνιδιου? Α να πω οτι η psp εκδοση εχει auto battle οπου παιζεις τις μαχες σε fast-forward, εγω για grinding το χρησιμοποιουσα παρα πολυ ειδικα σε ευκολες μαχες και κερδιζα παρα πολυ χρονο.

          Αν ξεκινησεις interlude και after years γραψε τιποτα μπας και τα ξεκινησουμε μαζι ;), μονος μου δεν βλεπω να πιανω συντομα.

          Comment


          • #65
            Τα επίπεδά μου ήταν γύρω στα 81-85.Αλλά grinding έκανα ελάχιστο.Από κει και πέρα,απλά δεν απέφευγα καμιά μάχη,ειδικά στο τελευταίο dungeon.Εκεί πήρα τα περισσότερα levels.Με extra dungeons δεν ασχολήθηκα καθόλου.Οκ,όταν μου έρθει στο λέω να τα πιάσουμε παρέα.
            Carpe diem

            Comment


            • #66
              Εγώ πάντως τελείωσα το interlude και είμαι στο τελικό dungeon στο κυρίως παιχνίδι.
              Μάλλον θα τελειώσω και τα έξτρα dungeons και μετά θα πάω στο arter years.
              https://www.emulator-zone.com
              I am an iteration closer to my desired solution!
              The World Ends With You

              I will wipe out the Belmonts from the face of earth!
              Castlevania Lords of Shadow

              I am Wowser, King of the Woopa Twoopa and ruler of the Shroom Kingdom
              Hyperdimension Neptunia

              Comment


              • #67
                Γιατί ο Edward είναι ο καλύτερος χαρακτήρας στο FFIV:
                Originally posted by Squall Leonhart
                I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                Originally posted by 丹野
                Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                Originally posted by Ryu_gr
                υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                Comment


                • #68
                  Που ακριβώς είναι αυτό το Boss και πως γίvεται να έχεις Edward & Edge στο ίδιο party;
                  Carpe diem

                  Comment


                  • #69
                    Είναι από την game boy advance έκδοση του fff4.Είχε κάποια επιπλέον dungeon με κάποια καινούρια πολύ δυνατά τέρατα και σου έδινε την δυνατότητα από ένα σημείο του παιχνιδιού και μετά να επιλέξεις το δικό σου party.Για κάποιον λόγο το remake του 4 στο ds δεν είχε το επιπλέον περιεχόμενο.

                    Το 4 που μετέφεραν στο psp ήταν αυτό του advance (με καλύτερα γραφικά εννοείται)


                    Tidy!

                    Do not blame me.Blame yourself or God.
                    In Matsuno we trust.

                    Comment


                    • #70
                      Lame character is lame
                      "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                      But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                      Kindred, this blade and I.
                      "

                      "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                      Greek Gaming Videos
                      Greek Final Fantasy Forum

                      Comment


                      • #71
                        Lame ξεlame έχει το potential για τα καλύτερα στατιστικά στο παιχνίδι και παίρνει μερικά ΠΟΛΥ καλά αντικείμενα. Όπως είδες κάνει καλύτερη ζημιά από Cecil και Edge και έχει και Mighty Guard.
                        Originally posted by Squall Leonhart
                        I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                        Originally posted by 丹野
                        Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                        Originally posted by Ryu_gr
                        υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                        Comment


                        • #72
                          Dark knight Cecil level 99 gia mena.
                          "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                          But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                          Kindred, this blade and I.
                          "

                          "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                          Greek Gaming Videos
                          Greek Final Fantasy Forum

                          Comment


                          • #73
                            Nooto λέω σιγά σιγά να ξεκινήσω Interlude.Όχι τίποτ'άλλο αλλά από μέρα σε μέρα θα φύγω για Κρήτη και κάτι θα χρειαστώ στο καράβι.Απ'όσο είδα είναι μικρό κιόλας,οπότε στο λέω απλά να ξέρεις.

                            edit:Με ένα πρόχειρο googling,είδα ότι η επίσημη διάρκειά του είναι 15 ώρες.Αλλά είδα σχόλια από χρήστες να λένε ότι το βγάλανε από 2 εώς 5 ώρες.
                            Carpe diem

                            Comment


                            • #74
                              Εμένα μου πήρε 5 ώρες περίπου με 100% bestiary αλλά για 2 ώρες περίπου έψαχνα ένα τέρας που μου έλειπε.
                              https://www.emulator-zone.com
                              I am an iteration closer to my desired solution!
                              The World Ends With You

                              I will wipe out the Belmonts from the face of earth!
                              Castlevania Lords of Shadow

                              I am Wowser, King of the Woopa Twoopa and ruler of the Shroom Kingdom
                              Hyperdimension Neptunia

                              Comment


                              • #75
                                Μιας που υπάρχει το παιχνίδι στο σπίτι είπα να το βάλω μια μέρα που βαριόμουν και δεν είχα τι να κάνω.Ψηνόμουν να βάλω το after years επειδή δεν το είχα ξαναπαίξει αλλά τελικά με κάποιο τρόπο κατέληξα να ξεκινήσω το 4.Το είχα βάλει σκεπτόμενος πως ήθελα να δω τις αλλαγές στα γραφικά και τελικά κόλλησα.Αυτό το παιχνίδι είναι πραγματικά καταπληκτικό.Το έχω τελειώσει 3 φορές στο παρελθόν και πάλι μου φαίνεται φρέσκο και εθιστικό και έχω όρεξη να το βγάλω άλλη μια φορά.

                                Το έχω φτάσει στο κομβικό σημείο,το dungeon με το dark elf φυσικά.

                                Νουτο και οι λοιποί που το παίξατε,καταφέρατε να αποκτήσετε την adamant armor;Εγώ ποτέ δεν τα κατάφερα,λέω να προσπαθήσω λίγο περισσότερο αυτήν την φορά όμως.

                                Ασχολήθηκε κανείς με τα bonus dungeons;Αξίζουν;

                                Τa interlude/after years είναι καλά;Έχουν καλό σενάριο/προκλητικές μάχες;


                                Tidy!

                                Do not blame me.Blame yourself or God.
                                In Matsuno we trust.

                                Comment

                                Working...
                                X