Announcement

Collapse
No announcement yet.

Grand Theft Auto V

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Τέλος κι από μένα κάπου στο 75% αν και μάλλον θα το πάω για 100%.
    Τέλειο παιχνίδι. Ο καλύτερα υλοποιημένος κόσμος σε sandbox, φοβερά γραφικά ειδικά αν αναλογιστούμε το μέγεθος του, ωραίο σενάριο και χαρακτήρες, πολλά πράγματα να κάνεις και να δεις.
    Το τέλος δεν μου πολυάρεσε (τουλάχιστον αυτό που είδα εγώ) παραήταν σύντομο ΙΜΟ.

    Από αρνητικά έχω δύο.
    Πρώτον (και περιέργως δεν το έχω δει να αναφέρεται πουθενά αλλού) είναι ότι παραείναι handholding. Αν εξαιρέσεις το κομμάτι του shooting στις αποστολές και ιδίως στα heists δεν έχεις σχεδόν καθόλου επιλογές και ακολουθείς τυφλά τις υπερβολικά λεπτομερείς οδηγίες. Θα μου πεις έτσι είναι όλα τα GTA, αλλά στα heists πέρα από την αρχική επιλογή του τρόπου της ληστείας μετά απλώς σου λέει το παιχνίδι τι να κάνεις. Μου έκανε μεγάλο μπαμ στο heist με την σφουγγαρίστρα (μάλλον καταλάβατε ποιο λέω). Προχώρα 2 μέτρα, κάνε αυτό, άνοιξε την πόρτα, προχώρα άλλα 2 μέτρα κτλ.
    Θα μπορούσε να σου δίνει τον στόχο και να σου αφήνει τον τρόπο σε εσένα. Πχ. θα πρέπει να ληστέψεις αυτή την τράπεζα και να αποφασίζεις εσύ το πως. Κλεβεις τανκ και ορμάς, πας απ'την ταράτσα με ελικόπτερο, ντύνεσαι αστυνομικός κτλ.

    Το δεύτερο είναι το ίδιο που είχα και στο RDR. Δλδ. το manual aim παραείναι δύσκολο ειδικά με το μικροσκοπικό crosshair (ακόμα και το μεγάλο ίσα που φαίνεται) και το auto aim παραείναι εύκολο. Θα έπρεπε να υπάρχει μία επιλογή για μία μέση λύση σαν aim assist.

    Αυτά. 10/10 βέβαια παρά τα 2 παράπονα.

    Comment


    • ποιο τελος εκανες? τα υπολοιπα στο youtube

      Comment


      • Εχει επιλογη για αυτο που λες, δηλαδη aim assist στο περιπου.. Βασικα target lock κανει απλα πρεπει να εισαι σχετικα κοντα, εμενα αυτο με βολεψε περισσοτερο.

        Comment


        • Originally posted by Vaynard View Post
          ποιο τελος εκανες? τα υπολοιπα στο youtube
           

          Δεν σκότωσα κανέναν από τους δύο.

          Comment


          • Κι εγώ αυτό έκανα.Μια χαρά μου φάνηκε.
            Carpe diem

            Comment


            • Ε, τελείωσε λίγο απότομα. Μέσα σε μία αποστολή των 5 λέπτων
               
              σκοτώνεις όλους αυτούς που σε παιδεύανε για 40 ώρες.

              Comment


              • Αυτο ηταν το πλανο να γινει ταυτοχρονα..

                Comment


                • Θα μπορούσαν να το είχαν κάνει μερικές εβδομάδες πιο πριν.

                  Comment


                  • Επιλογή για πρώτο πρόσωπο στο νέο GTA V. Ευφυέστατη όπως πάντα η Rockstar· μόνο έτσι θα κατάφερνε να πουλήσει ξανά παιχνίδι ενός έτους.

                    Comment


                    • Θα το αγοραζα και παλι εγω για τα 60fps και μονο αλλα και γιατι ψαχνω λογο να το ξαναπαιξω, το first person σιγουρα θα το δοκιμασω ειδικα στα heist αλλα στο free roam νομιζω θα μεινω με την 3rd person οπτικη.

                      Comment


                      • μόνο έτσι θα κατάφερνε να πουλήσει ξανά παιχνίδι ενός έτους.

                        Μπα θα το καταφερνε πολυ απλα και ετσι

                        Comment


                        • OK...

                          Υπάρχουν τα remasters της Nintendo και της Square και υπάρχει και αυτό.

                          Comment


                          • Εχμ τι σχεση εχουν τα remasters της nintendo με της square?
                            Do a barrel roll!

                            Comment


                            • Η Ν έχει ports, όχι remasters .

                              Comment


                              • Ναι γιατι τα Ν δεν επιδεχονται βελτιωσης, ειναι ηδη τελεια. Αντιθετα τα remasters της square ειναι σε μετρια games και τελικα γινονται ακομη χειροτερα. Βλεπε FFV android/iOS.
                                Do a barrel roll!

                                Comment

                                Working...
                                X