Announcement

Collapse
No announcement yet.

Kingdom Hearts Saga

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Κοίτα οι μάχες στο κολλοσαίο είναι δύσκολες μέχρι να καταλάβεις ότι τα licences κάνουν πολύ μεγάλη διαφορά στην μάχη.Προτού δοκιμάσω να χρησιμοποίσω defence και regen δεν μπορούσα να αντέψω ούτε γύρο ενάντια στον cloud και στον κέρβερο.Μόλις τα χρησιμοποίησα όμως η μάχη έγινε περίπατος.

    Εγώ μόλις έφτασα στον άγκραμπα αλλά θα την αφήσω για την ώρα και θα πιάσω κανέναν άλλο κόσμο για να τσιμπήσω κανένα power up.\

    Λοιπόν έχουμε βόμβα μάγκες.

    Φέρνω το νέο που όλοι περιμέναμε...Ημερομηνία κυκλοφορίας του dds!

    31/7/2012

    ...στην Αμερική.Λογικά εκεί κοντά θα βγει και ευρώπη.

    Άντε σιγά σιγά θα το δρομολογώ για αγορά 3ds και εγώ.Θα περιμένω μέχρι την e3 και μετά αν δεν ανακοινωθεί redesign θα κάνω το μεγάλο βήμα.Καιρός ήταν γιατί το ds μου τα έχει παίξει και δεν μπορώ να παίξω αξιοπρεπώς παιχνίδια.

    ΕΝΤΙΤ:Τελικά Ευρώπη θα κυκλοφορήσει ΜΑΛΛΟΝ 3 αυγούστου.

    Θα το ψάξω και όταν το επιβεβαιώσω θα το γράψω εδώ.

    Πάντως ευτυχώς η αναμονή δεν θα είναι τόσο μεγάλη όσο περίμενα,μιλάμε για 3 μήνες,4 λιγότεροι από τους 7 που περιμέναμε το bbs.


    Tidy!

    Do not blame me.Blame yourself or God.
    In Matsuno we trust.

    Comment


    • #92
      Εντάξει πιστεύω στην ευρωπαϊκή και αμερικάνικη έκδοση θα το διορθώσουν, ευτυχώς από την μια που δεν βγήκαν μαζί με την Γιαπωνέζικη.

      Επίσης να πω ότι τελείωσα το Re:Coded στο Critical, το ending του πραγματικά άξιζε όλα αυτά που πέρασα. Να αναφέρω επίσης ότι συνδέεται έμμεσα με το Birth by Sleep χωρίς να λέει spoiers.

      Έχω σκοπό να τελειώσω το παιχνίδι 100% και να δω και το Secret Ending του. Όταν τελειώσω και με αυτό θα γράψω ένα αναλυτικό post για τον τίτλο.

      Comment


      • #93
        Πόσες ώρες σύνολο;Εγώ ψιλοβαρέθηκα πάντως.Νομίζω δεν γλύτωσα το overdose.
        Carpe diem

        Comment


        • #94
          Πότε κιόλας ρε Grim?Το'λιωσες!Αντεξες να το βγάλεις όλο στο critical?Μπράβο!
          Nintendo I.D.: paixtis
          3ds friend code: 2664-2347-7128

          Comment


          • #95
            18 ωρίτσες ενώ έπαιζα στο critical, χωρίς καθόλου revisits και grinding. Επίσης 2 από αυτές τις ώρες τις έφαγα σε retries στο olympus colloseum και στους 2 τελευταίους κόσμους.

            Comment


            • #96
              Originally posted by Altair View Post
              Πόσες ώρες σύνολο;Εγώ ψιλοβαρέθηκα πάντως.Νομίζω δεν γλύτωσα το overdose.
              Δεν έπαθες εσύ overdose,απλά το παιχνίδι είναι ψιλομέτριο και δεν σε κράτησε.Κάτι το οποίο κοντεύει να συμβεί και σε εμένα.Δοκίμασε το bbs και θα καταλάβεις διαφορά.Μια δοκιμή θα σε πείσει.

              Εγώ το έφτασα στην άγκραμπα μέσα στην σπηλιά των θαυμάτων.Με έχει ενοχλήσει πολύ το ότι έχει τόσες διαφορετικές μορφές gameplay(shooting,turn based μάχες κτλ κτλ),κατά την γνώμη μου αντί να προσθέσει ποικιλία στον τίτλο μειώνει την ποιότητα του gameplay αφού δεν εκτελείται πετυχημένα καμία από τις διαφορετικές συνταγές gameplay.

              Κατά την γνώμη μου αυτό το παιχνίδι δεν ήταν με την καμία για το ds.Μετά από το bbs το σύστημα με τα commands που κάθεται πολύ άσχημα εδώ.Οι μάχες δεν έχουν την ένταση του bbs και δεν μπορώ να πω ότι με διασκεδάζουν και τόσο.Είναι και ο χειρισμός κάπως και δένει το γλυκό.

              Το παιχνίδι θα το παίξω απλά και μόνο για να το τελειώσω,δεν σκοπεύω να δαπανήσω χρόνο για να τα κάνω όλα.Εξάλλου δεν βρίσκω νόημα σε πολλά από τα challenges που θέτει το παιχνίδι(όπως στο να τελειώνεις τους κόσμους σε level μικρότερο του 15,wat?)Προτιμώ να oλοκληρώσω το bbs final mix που το έχω αφήσει στην μέση.


              Tidy!

              Do not blame me.Blame yourself or God.
              In Matsuno we trust.

              Comment


              • #97
                Μόλις είδα το secret ending όλοι εκτός του Altair καθίστε να το δείτε τουλάχιστον στο youtube, συνδυάζει το BBS με εκεί που έχει φτάσει η ιστορία τώρα και μας προϊδεάζει για το DDD.

                Comment


                • #98
                  Γιατί ρε φίλε,εγώ στο κατούρη πηγάδησα;
                  Carpe diem

                  Comment


                  • #99
                    Εγώ φταίω που προσπαθώ να σε σώσω από τα κακά και σατανικά spoiler

                    Comment


                    • 20 Ιουλίου.Μάλιστα.Αν μπορέσω να αγοράσω 3ds ως τότε έχεις καλώς διαφορετικά θα περιοριστώ να διαβάζω τα δικά σας ποστ ενθουσιασμού.

                      Αλταηρ άιντε ξεκίνα το bbs.Περιμένω ποστ σου εδώ μόλις το κάνεις.

                      Το recoded πάντως καταντά λίγο κουραστικό ώρες ώρες.Καμία σχέση με το bbs που μπορούσες να παίζεις για ώρες χωρίς να κουραστείς.Το έχω φτάσει προς το τέλος της ακραμπα.Μόλις βρω όρεξη θα το συνεχίσω.


                      Tidy!

                      Do not blame me.Blame yourself or God.
                      In Matsuno we trust.

                      Comment


                      • Όσο έλειπα το συνέχισα το Recoded.
                         
                        Είμαι στο σημείο που επισκέπτομαι ξανά τους κόσμους για τα τελικά glitches.Η μάχη με τον Riku φοβερή όπως πάντα.Επίσης το Hollow Bastion παρόλο που δεν παίζεις με την παραδοσιακή έννοια του όρου,παραμένει best world ever λόγω μουσικής και μόνο.Βέβαια και οι "γρίφοι" του μου αρέσουν πολύ.
                        Παίζει να το είχα τελειώσει αν δεν ήμουν στο καράβι και τελείωνε η μπαταρία.Αλλά αν όχι σήμερα,αύριο θα δω τίτλους τέλους.
                        Το BBS Deus όπως σου είπα θα το πιάσω μέσα στο Μάιο.
                        Τελείωνε με Agrabah να πας Hollow Bastion. ;)
                        Carpe diem

                        Comment


                        • Μιάμιση ώρα τώρα έχω κολλήσει στο δεύτερο όροφο του sector της Traverse town.Ε άντε στο διάολο με τις μαλακίες.Θα βάλω beginner να δω έστω το φινάλε,αλλιώς θα πάει για youtube.με τις μαλακίες να πούμε.Πάνω που το πέρασα,μετά από τόσες προσπάθειες,κι ενώ πάω να φύγω,σκάει Eliminator.Στην αρχή λέω τον έχω,του βγάζω τη μισή ζωή και μετά αρχίζει να πετάει slowga,confuse και ψοφάω.Ε άντε και γαμηθείτε εσείς που φτιάξατε αυτή τη μαλακία.Άμα θέλω ζόρικο τίτλο έχω τα Dark Souls,Ninja Gaiden 2 να περιμένουν.
                          Carpe diem

                          Comment


                          • Χαχα!Ε όχι ρε Altair.Τα σπάνε οι εχθροί στο recoded.Παίξε στρατηγικά όταν έχεις λίγη ενέργεια ή όταν είσαι σε δύσκολα σημεία.
                            Nintendo I.D.: paixtis
                            3ds friend code: 2664-2347-7128

                            Comment


                            • Proud,2 Darkballs,2 shadows μαζί.Τα Darkballs είναι οι δυνατές εκδοχές όχι οι απλές.Σου πετάνε την κίνηση που δεν μπορείς να κάνεις άλμα,επομένως έχει περιορισμένο αριθμό κινήσεων.Αλλά ακόμα και να μην έχεις,παντού τριγύρω,υπάρχουν τα κουτιά με τα ελατήρια,οπότε δε σε αφήνει και να φύγεις.Ξέρεις τι είναι να έχω μαζέψει 5000sp στον προηγούμενο όροφο και σε αυτόν να τα χάνω όλα λόγω κακού design;Αυτά γίνονται με random design.Και λέω random γιατί όσες φορές έχω παρατήσει system sector κι έχω ξαναγυρίσει (έχω κλείσει την κονσόλα ενδιάμεσα),το sector έχει αλλάξει.Τελικά το πέρασα με τα χίλια ζόρια.Και σκάει ξαφνικά Eliminator να με κυνηγάει από δωμάτιο σε δωμάτιο.
                              This is BULLSHIT!!!Άμα θες δυσκολία βάλτην σε προαιρετικά dungeons ή κάντην να δουλεύει σωστά όπως στην μάχη με τον Riku και όχι τσάτσικα όπως η μαλακία που προανέφερα.
                              Carpe diem

                              Comment


                              • Δεν έχεις άδικο όσον αφορά τον χύμα σχεδιασμό των system sectors αλλά για να αντιμετωπίσεις το θέμα με τα status changes μπορείς να εξοπλίσεις accessories που τα αποτρέπουν.Βασικά για εμένα δεν φταέι τόσο το παιχνίδι όσο ο χειρισμός του ds που σαφέστατα δεν αρκεί.Ε όταν έχεις τόσο σύνθετα σκηνικά η έλλειψη αναλογικού χτυπάει κάπως άσχημα.

                                Το παιχνίδι το έχω αφήσει στην agrabah.Όταν ξαναβρω όρεξη θα πιάσω παλιούς κόσμους για να μαζέψω πράγματα που έχω αφήσει για να δυναμώσω μπας και την παλέψω καλύτερα.Εγώ παίζω στο critical.


                                Tidy!

                                Do not blame me.Blame yourself or God.
                                In Matsuno we trust.

                                Comment

                                Working...
                                X