Announcement

Collapse
No announcement yet.

Super Mario 3D World

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Αυτό για την μέτρια δυσκολία του το έχω ακούσει και από άλλον. Μπορεί να μην είναι το πιο δύσκολο game, όμως κρατάει τέλεια κάποιες ισορροπίες, όπως αυτό του fun και του difficulty. Αυτά είναι καλούδια που απότι φαίνεται μονο η Nintendo μπορεί να προσφέρει nowadays και πραγματικά αξίζουν βραβεία. Δεν θυμάμαι να είχα rage ούτε όταν έπαιζα το Champion's Road και μάλιστα χωρίς την χρήση power ups/suits (αυτή είναι η μαγκιά ), όπου και στο τέλος την προσωπική ευχαρίστηση-βραβείο την συγκαταλέγω σαν lifetime experience λαμβάνοντας υπόψη και το όλο σύνολο του παιχνιδιού. Πάντως δεν μπορείς να πεις ότι ολοκλήρωσες το παιχνίδι αν δεν τελειώσεις και τον τελευταίο κόσμο σε καμια περίπτωση, από την στιγμή κιόλας που προσφέρει ιδιαίτερες και έντονες συγκινήσεις. Το μονο που μπορεί να θεωρηθεί "αχρείαστο" είναι το 100% completion που απαιτεί τελείωμα όλον τον σταδίων με όλους τους χαραχτήρες. Τα μουσικά κομμάτια μου φάνηκαν μια χαρά, με το κομμάτι που παίζει και στο Champion's Road να έχει μπει στην λίστα με τα αγαπημένα μου soundtracks.

    Το online interaction πως σου φάνηκε? Το βρήκα διασκεδαστικό και έξυπνο. Ένιωθα μονος και ταυτόχρονα με παρέα, χωρίς πιέσεις. Fun, fun everywhere!

    Comment


    • Originally posted by Aion View Post
      Πάντως δεν μπορείς να πεις ότι ολοκλήρωσες το παιχνίδι αν δεν τελειώσεις και τον τελευταίο κόσμο σε καμια περίπτωση, από την στιγμή κιόλας που προσφέρει ιδιαίτερες και έντονες συγκινήσεις.

      Τωρα που το εβγαλα μπορω να το πω για να μη μου κρατας μουτρα; ;)

      100% και επισημα λοιπον. Σημερα το πρωι αρχισα να παιζω το Champion Road, ως το απογευμα το εβγαλα (οκ δεν επαιζα σερι γιατι θα παθαινα νευρικο κλονισμο). Αξιζε τον κοπο τελικα και οντως ηταν πολυ δυσκολο, αλλα τελευταια εχω παρει φορα με κατι τετοια, οποτε λεω γιατι οχι, ας το δοκιμασω.

      Απο το 1ο μισο με ζορισε αυτο με τα κοκκινα/μπλε blocks που ηταν οντως αρκετα δυσκολο και απο το 2ο μισο το τελευταιο κομματι ηταν κι αυτο εμπειρια απο μονο του... οταν πηγαινα γυρω γυρω στα boost pads ειχε πλακα γιατι οντως ενιωθα την καρδια μου να κανει οπως το hearbeat effect που ακους πριν αρχισεις την πιστα καθε φορα...

      Για καποιο λογο με ζορισε πολυ και αυτο το κομματι με τα wall jumps και τους εχθρους στους τοιχους αλλα οκ εκει πηρα ιδεα βλεποντας βιντεο και απλα σκοτωνα τους εχθρους που ηταν στην ιδια ευθεια και ανεβαινα ολο ευθεια κι εγω με wall jumps.

      Η πλακα ειναι πως ειχα αφησει το mystery house marathon και το toad's firey finale για μετα. Το Mystery House ηταν για γερα νευρα, 30 challenges σερι ειναι παρα πολλα και μου σπασε τα νευρα πιο πολυ απ οτι η Champion Road παροτι το βγαλα σε λιγοτερη προφανως ωρα.

      Η τελευταια πιστα του toad ηταν απλα ενα χαλαρο φιναλε για να ξεκουραστουμε και λιγο.

      100% λοιπον και το NSMBU και το SMW3D, για να δουμε τι θα δουμε τωρα με το DKC:TF και τις "K" πιστες.

      ΕDIT: Ποιο online interaction;
      Δεν εχω ιδεα πραγματικα, παντα τα κανω ολα disable οταν με ρωτανε το οτιδηποτε τα παιχνιδια της Nintendo, ειναι λες και θεωρω δεδομενο πως οτιδηποτε γυρω απο online θα ειναι περιττο/αχρηστο, γιατι αραγε; .

      Comment


      • 100% δηλαδή τελείωσες όλα τα στάδια με όλους τους χαραχτήρες? Με το δωδεκάωρο παίζεις?

        Το Champion's Road με ποιον χαραχτήρα το τελείωσες? Χρησιμοποίησες power ups/suits? Με tanooki suit βγαίνει σχετικά εύκολα, όπως επίσης και με χαρακτήρες που έχουν special jump όπως η Peach για παράδειγμα. Αν το έκανες με τον Mario χωρίς να χρησιμοποιήσεις τίποτα τότε respect. Εγώ ήθελα 3-4 καθισιές των 1-2 ωρών θυμάμαι και πολύ γερά νεύρα. Στην συνεχεια το τελειωσα και με τον Toad χωρίς power ups/suits σχεδόν άμεσος (άμα έφυγε το stress). Με τους υπολοιπους 3 χρησιμοποίησα power ups/suits.

        Παίζεις εντελώς offline? Δεν έβλεπες αλλα Miis στον χαρτί? Ghosts? Μηνύματα? Σχέδια? Τίποτα???

        Comment


        • Παίζεις εντελώς offline?
          Μπορείς να παίξεις περίπου online;
          Originally posted by Squall Leonhart
          I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
          Originally posted by 丹野
          Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
          Originally posted by Ryu_gr
          υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

          Comment


          • Συμφωνώ με Aion.Τα online σχόλια έχουν τη φάση τους αλλά είναι μακριά από το να το χαρακτηρίσεις ότι παίζεις online.Απ'το να πας στο άλλο άκρο και να τα απενεργοποιήσεις τελείως είναι κάτι άλλο.
            Nintendo I.D.: paixtis
            3ds friend code: 2664-2347-7128

            Comment


            • Originally posted by straier View Post
              Μπορείς να παίξεις περίπου online;
              Αυτό να μου πεις.

              Comment


              • Το τελευταίο μου σχόλιο ήταν στον Cemu, συνεχίζω εδώ για να μην εκτροχιάζω το άλλο θέμα. Best lv up lives ever, έκανα στοκ 1.110 ζωές μέσα σε 3 λεπτά και είμαι έτοιμος για τους μυστικούς κόσμους post game.



                Έπαιξα τις πρώτες 3 πίστες και το επίπεδο δυσκολίας ανέβηκε κατακόρυφα. Φαντάζομαι τι θα γίνεται στο τέλος. Οι οποίες πρώτες πίστες όμως δεν μπορώ να πω πως μου άρεσαν τρελά. Μου φάνηκε φθηνή η δυσκολία, λόγω του περίεργου χειρισμού πάνω σε κάτι κινούμενες πλατφόρμες και η κάμερα θα μπορούσε να είναι πιο βοηθητική. Σε ένα σημείο έχασα ίσα με καμιά 15αριά ζωές, και όταν μου έκοψε να γυρίσω την κάμερα ώστε να βλέπω τον ήρωα sidescrolling τελείως, την πέρασα με την πρώτη. Θα μου πεις την έχω την δυνατότητα να την φτιάξω. Ναι, ξεκάθαρα δικό μου λάθος αλλά τι να κάνουμε, με χάλασε λίγο μέχρι να το χαμπαριάσω

                Το άλλο που βλέπω να γίνεται σωρηδόν από εδώ και πέρα, είναι να βρίσκω ένα σημείο νέας τεχνοτροπίας, να ψοφάω και μετά φτου κι απ' την αρχή επειδή αρχίζουν να γίνονται πιο τσιγκούνηδες στα checkpoints. Έχει κι αυτό την αξία του, αλλά ύστερα από τόσα πρόσφατα παιχνίδια που το κάνουν σωστά, δύσκολα γυρνάς πίσω στον (ξεκάθαρο) περιορισμό των ζωών. Τουλάχιστον τους έκοψε να αφήσουν σημεία να γεμίζεις μαξ ζωές σε ελάχιστα λεπτά για όσους δεν έχουμε πλέον την πολυτέλεια του χρόνου και θέλουμε mindless death + continue μέχρι να τα βγάλουμε πέρα κι ας μας πάρει και 50 ζωές η πίστα που λέει ο λόγος.

                Κατά τ' άλλα παιχνιδάρα, τι να λέμε τώρα. Καλά να είμαστε, και σκοπεύω να το πάω για 100%. Από stats έχω:

                Κόσμος 1: 22/24 αστέρια, 4/6 σφραγίδες, 5/6 σημαίες
                Κόσμος 2: 24/24 αστέρια, 6/6 σφραγίδες, 7/7 σημαίες, Perfect score
                Κόσμος 3: 23/31 αστέρια, 7/9 σφραγίδες, 9/9 σημαίες
                Κόσμος 4: 26/30 αστέρια, 5/7 σφραγίδες, 5/6 σημαίες
                Κόσμος 5: 31/31 αστέρια, 9/9 σφραγίδες, 8/8 σημαίες, Perfect score
                Κόσμος 6: 32/32 αστέρια, 9/9 σφραγίδες, 8/8 σημαίες, Perfect score
                Κόσμος 7: 32/32 αστέρια ,9/9 σφραγίδες, 8/8 σημαίες, Perfect score
                Κόσμος 8: 39/39 αστέρια, 10/10 σφραγίδες, 11/11 σημαίες, Perfect score

                Είμαι τελείως ανάποδος, το ξέρω
                Οι κόσμοι 9 έως 12 δουλεύονται τώρα, θα γίνουν update με τον καιρό.
                Last edited by Phantom Duck; 08-03-2017, 01:35 AM.

                PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                Comment


                • Ωπα αυτές οι λίστες κι αυτά τα posts γενικότερα μου αρέσουν. Πώς αφήνει κανείς το Zelda όμως;

                  Comment


                  • Δεν αξιζει για το συγκεκριμενο game, ωχρια μπροστα στα galaxy
                    Do a barrel roll!

                    Comment


                    • Βασικά άντε βρες μου ένα παιχνίδι που να αξίζει περισσότερο από το νέο zelda.

                      Comment


                      • Originally posted by Evans View Post
                        Βασικά άντε βρες μου ένα παιχνίδι που να αξίζει περισσότερο από το νέο zelda.
                        Originally posted by Raf
                        Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                        Comment


                        • Originally posted by Evans View Post
                          Βασικά άντε βρες μου ένα παιχνίδι που να αξίζει περισσότερο από το νέο zelda.
                          OK αναμενομενη απαντηση

                          Do a barrel roll!

                          Comment


                          • Somari οι ρόδες του οχήματος που είναι; Πόσο cult τίτλος!

                            Comment


                            • Το Big Rigs ειχε νοημα τρολαρισματος οταν βγηκε. Πλεον στα κινητα και στο steam μπορεις να βρεις εκατονταδς τραγικοτερα games, ισως και στα διαφορα shops των κονσολων.
                              Do a barrel roll!

                              Comment


                              • Κόσμος 1: 22/24 αστέρια, 4/6 σφραγίδες, 5/6 σημαίες
                                Κόσμος 2: 24/24 αστέρια, 6/6 σφραγίδες, 7/7 σημαίες, Perfect score
                                Κόσμος 3: 23/31 αστέρια, 7/9 σφραγίδες, 9/9 σημαίες
                                Κόσμος 4: 26/30 αστέρια, 5/7 σφραγίδες, 5/6 σημαίες
                                Κόσμος 5: 31/31 αστέρια, 9/9 σφραγίδες, 8/8 σημαίες, Perfect score
                                Κόσμος 6: 32/32 αστέρια, 9/9 σφραγίδες, 8/8 σημαίες, Perfect score
                                Κόσμος 7: 32/32 αστέρια ,9/9 σφραγίδες, 8/8 σημαίες, Perfect score
                                Κόσμος 8: 39/39 αστέρια, 10/10 σφραγίδες, 11/11 σημαίες, Perfect score
                                Κόσμος 9: 31/32 αστέρια, 9/10 σφραγίδες, 9/9 σημαίες

                                Σύνολο: 262/380 αστέρια, 69/85 σφραγίδες. Σημαίες δεν τις μετράει κάπως και βαριέμαι να κάνω την σούμα

                                Πολύ ωραίος ο πρώτος κρυφός κόσμος. Ζόρικος μεν, αλλά βγήκε άνετα. Δεν είχα κάποιο θέμα με ragequit προς το παρόν. Γενικά βγαίνει το παιχνίδι, ενώ ανέβηκε ένα κλικ παραπάνω στην δυσκολία. Πάμε για τον 2ο κρυφό τώρα να δούμε τι θα παιχτεί. Δεν έχει και σφραγίδες βλέπω, ακόμα καλύτερα.

                                PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                                Comment

                                Working...
                                X