Announcement

Collapse
No announcement yet.

Final Fantasy XV

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Chocobo theme is love, Chocobo theme is life. Μπορώ να το ακούω ώρες ατελείωτες, όταν φυσικά συνοδεύεται και από τα ίδια τα Chocobo. Δώσε μου mini games & races και πάρε μου την ψυχή Με το που είδα πως το παιχνίδι έχει τα συμπαθή μας πτηνά, παράτησα τα πάντα όλα και άρχισα να κάνω αγώνες. Αν είχε και breeding, θα έπαιζα ακόμα

    PK World - Τα πάντα για Disney comics!

    Comment


    • Άσχετο, αλλά στο kingsglaive κατάλαβε κανείς (τώρα το παίζω δήθεν και θα με κράξετε δικαίως ) ότι εκείνο το χταπόδι που πολεμούσαν προς το τέλος (απαίσια μάχη) ήταν ίδιο με τον Ultros ;

      Best secondary FF villain ever. Αυτός και ο Gilgamesh.

      Comment


      • Είστε έτοιμοι για chocobo festival; Btw, έβγαλα Platinum, μάξαρα ascension και τελείωσα το πρώτο sealed dungeon.

        Comment


        • τι παίχτηκε τελικά με αυτό; ξεκίνησε; έχει ανταγωνισμό, πρέπει να κάνουμε κάτι; γενικά δεν έχω εμπειρία από μμο :p

          PK World - Τα πάντα για Disney comics!

          Comment


          • Προκύπτει ότι οι νέες κονσόλες έχουν ένα "event mode," μέσω του οποίου οι εταιρείες μπορούν να πλασάρουν time sensitive περιεχόμενο κι αυτό το καρναβάλι θα είναι ένα τέτοιο... event, που θα είναι διαθέσιμο από αύριο μέχρι 13 Φεβρουαρίου νομίζω (ή κάτι τέτοιο).

            Πώς σας φάνηκε;

            Comment


            • Αφού έχει Chocobo θα είναι καλό, αλλά θα το δω αύριο κάποια στιγμή

              PK World - Τα πάντα για Disney comics!

              Comment


              • Βγήκαν όλα τα pre-order bonuses και τα dlc των συλλεκτικών εκδόσεων με πληρωμή, για 50 λεπτά το καθένα. Δεν ξέρω για εσάς, αλλά αυτό το 16-bit Regalia θα το πάρω με τα χίλια μου φαίνεται.

                Comment


                • Πηρα οτι δεν ειχα και ελπιζω να βαλουν κατι σαν transmog ετσι ωστε να μην πανε αχρηστα τα ωραια weapon skins..

                  Comment


                  • Πράγματα που ανακάλυψα εγώ στις 45 ώρες πρπ.
                    1. Chocobo Racing( ήταν ακριβώς απέναντι από τον Wiz και δεν το είχα πάρει καν χαμπάρι για κάποιο λόγο)
                    2. Με κρατημένο το R3 μπορείς να ανοιγοκλείνεις κατά το δοκούν την οροφή του αυτοκινήτου.

                    Το κατέβασα κι εγώ το 1.04, αν και δεν έχω ασχοληθεί πολύ με το extra content και το event. 0.49 το αντικείμενο είναι λίγο κατάντια κατά την άποψή μου, καλύτερα να τα βάζανε όλα μαζί σε ένα πακετάκι για 1€.( περιλαμβάνονται στο season pass? δεν το έχω αγοράσει απλή ερώτηση είναι) Βρήκα την Ιris και τώρα πάω να μιλήσω στην Cindy( 55 level πλέον) Ωραία τα έχω περάσει, έχω κάνει αρκετά πράγματα, πλέον λέω σιγά σιγά να αρχίσω να ασχολούμαι με main story γιατί πολύ το έχω καθυστερήσει.
                    Last edited by Sinclair; 24-01-2017, 08:40 PM.
                    «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                    Comment


                    • Στα 55 LV θα σου πρότεινα να πας βουρ για τερματισμό χωρίς να κάνεις τίποτα άλλο. Ήδη θα είσαι αρκετά OP, ας έχεις και λίγη πρόκληση για τα προσχήματα. Το Chocobo racing κι εγώ δεν το βρήκα με την πρώτη, έψαχνα επί τούτου στο ίντερνετ για να δω που είναι. Για την οροφή δεν το ήξερα, πρώτη φορά το ακούω Από αντικείμενα κλπ, είναι κατά των αρχών μου να παίρνω ψιλολοΐδια, το θεωρώ μέγιστη κοροϊδία. Αν βγάλουν κάνα ολοκληρωμένο expansion, εδώ είμαστε να το ξανασυζητήσουμε.

                      PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                      Comment


                      • Εν τω μεταξύ γελοιωδώς εύκολο το Chocobo Racing. Βγήκανε όλοι οι αγώνες με την πρώτη, εκτός από τον αγώνα εναντίον όλων που έχασα δύο φορές, μέχρι που μου έκοψε να χρησιμοποιήσω τους σπόρους για ταχύτητα. Θα ήταν ωραίο να είχαν προσθέσει και breeding και λίγο περισσότερους αγώνες, εξελίσσοντας περισσότερο το μοντέλο του Gold Saucer( φανταστική μουσική btw πάω να τη βάλω στο youtube)

                        EDIT:
                        Endgame? ωχ... Εν τω μεταξύ ήμουν 43level και έκανα κάτι πειράματα με το spell crafting. Eίδα το Expercast το έριξα σε κάτι magitech assassins, μετά σε έναν Red Giant, ξανά σε κάτι assassins,έκανα να κοιμηθώ και τρεις ημέρες και καθώς είχα 60-70k gils είπα να κοιμηθώ στο Golden Quay να μου φύγει και το παράπονο. Ε κάπως έτσι πήγα στα 52level. Νόμιζα πως endgame θα θέλει να είσαι τουλάχιστον 70-80. Kαλά δεν έγινε τπτ, ούτως ή άλλως το πραγματικό content με πρόκληση φαντάζομαι θα είναι το post game. Kάποια στιγμή πρέπει να ανοίξω να χαζέψω και τον οδηγό στρατηγικής- απλώς δεν ήθελα να κάνω πολύ spoil την εμπειρία.

                        Το μόνο που κοίταξα ήταν το Ultima Blade και πάλι δεν τα κατάφερα να πέσει το καταραμένο το Sturdy Helixhorn οπότε το παράτησα. Και το Engine Blade III καλό είναι προς το παρόν. Btw απεγκατέστησα τα royal arms από τις slots κι ας δίνανε bonus και παίζω με τέσσερα διαφορετικά weapons. Άρχισα να χρησιμοποιώ και τα handguns και είναι ωραίο το moveset και προσφέρει και μια αλλαγή στον τρόπο προσέγγισης ορισμένων encounters.
                        Last edited by Sinclair; 24-01-2017, 09:15 PM.
                        «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                        Comment


                        • Καλά, στο end game με 55 LV θα φας πολλές φάπες δεν το συζητάμε Αλλά για main quest 45-50 LV είναι καλά κατ' εμέ. Άντε να διαβάσουμε και τις δικές σου εντυπώσεις.

                          PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                          Comment


                          • Sinclair οχι μην πας για τερματισμο με level 70-80 θα ειναι overkill. Απο κει που εισαι και μεχρι 65 το πολυ νομιζω ειναι καλα. Btw το τελευταιο dungeon ειναι οντως 70-80 level αλλα ειναι σχεδιασμενο για post game περισσοτερο.

                            Btw για το ultima blade αν το θες απο τωρα μπορεις να κανεις farm το αντιστοιχο hunt αλλα ουτως ή αλλως υπαρχουν διαφοροι εχθροι αργοτερα που το ριχνουν για πλακα (το farm υπαρχει μονο αν θες να το παρεις νωρις). Royal arms ουτε εγω εβαζα, αρχισα να τα δοκιμαζω post game και γενικα αξιζει λογω των stats και των special movesets. Πιστολια ρε γαμωτο δεν δοκιμασα καθολου σε ολο το playthrough

                            Comment


                            • Ευτυχώς που μου το επιβεβαιώνετε γιατί παίζοντας παράλληλα και το VI( εντάξει το content που έχει είναι άπειρο, την πρώτη φορά δεν είχα ανακαλύψει ορισμένους χαρακτήρες και τώρα που παίζω με guide για να βρω ό,τι περισσότερο μπορώ, έχω εξαντληθεί αλλά το απολαμβάνω)αισθανόμουν πως πρέπει να είμαι γύρω στο 70+ endgame

                               
                              H μάχη με την Aranea ήταν φανταστική και βγαλμένη από τις ταινίες( όπως πχ το Advent Children, του οποίου οι χορογραφίες σε μένα άρεσαν, τα υπόλοιπα έμπαζαν ) Είμαι κάπου προς το τέλος του chapter 6 λοιπόν, οπότε φαντάζομαι πως έχω ακόμη μέχρι το τέλος. Θα μπορούσαν πάντως να έχουν κάνει μια κάπως καλύτερη διαχείριση του leveling ή έστω να υπάρχει ανά περιοχή ένα level cap. Είναι κάπως αστείο να ξεκινάει να παίζει η επική μουσική, όλοι να μιλούνε για το πόσο κρίσιμη είναι η επιχείρηση και μετά από ένα-δύο λεπτά να τελειώνουν όλα... Ακόμη και το τεράστιο τέρας που ήταν μπροστά στον royal tomb που πηγαίνεις με την Iris, έπεσε πολύ άνετα. Από την άλλη έχεις τις random encounters που κάνουν level scaling και είναι αρκετά πιο προκλητκές, όπως και ορισμένα hunts. Δεν με απασχολεί ιδιαίτερα, βέβαια, απλώς αυτή η ανισορροπία στο main story μειώνει αρκετά τον αντίκτυπο που έχει. Από την άλλη open world να εξερευνήσουμε μας έδωσαν είναι λογικό να κάνουμε ό,τι μπορούμε, δεδομένου ότι οι ίδιοι μας αποκάλυψαν πως αργότερα το game γίνεται πιο linear και story heavy, οπότε κάπου το απολαμβάνουμε. Τέλος πάντων, όλα αυτά είναι πράγματα που σε βάθος χρόνου μπορούν να ρυθμιστούν πιστεύω. Περισσότερα επ'αυτού όταν με το καλό το τελειώσω και έχω μια ολοκληρωμένη άποψη- δλδ στις 100ώρες+ με τους ρυθμούς που παίζω Tι να κάνω στα open world όταν διασκεδάζω απορροφούμαι, κόβω βόλτες άσκοπα κτλ κτλ Πού να βγει και νέο Red Dead Redemption δλδ Επίσης έχουν αποδώσει πολύ επιτυχημένα τον σχεδιασμό των εχθρών. Τα Tonberries είναι σαν ζωντανά. Όταν τα πρωτοαντιμετώπισα δίπλα σε έναν Iron giant τα χρειάστηκα αλλά τελικά είναι αρκετά εύκολα. Ειδικά σε σχέση με το FF 6, όπου το πρώτο μου encounter εναντίον τριών έληξε με game over( το μοναδικό μέχρι στιγμής)
                              Last edited by Sinclair; 25-01-2017, 02:24 AM.
                              «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                              Comment


                              • For all its pomp and grandeur, Final Fantasy is so often at its best when it's being a little bit dumb. And it doesn't …


                                To βαζω εδω γενικα για οποιον ενδιαφερεται, ειναι ενα mini review του νεου υλικου που εχει μπει απο το carnival event, επισης να σημειωσω οτι ο Tabata σε προσφατη συνεντευξη ανεφερε οτι θα προστεθει και bestiary στο παιχνιδι, με weaknesses και τα drops των εχθρων (imo ειναι κατι που πραγματικα απουσιαζε απο τον in game υλικο).

                                Comment

                                Working...
                                X