Announcement

Collapse
No announcement yet.

The Elder Scrolls Online

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Sto Diablo 3 opoios exei ta fraga exei kai ton kalytero xarakthra, poly apla einai ta pragmata.
    Twra ton Martio tha kleisoun to online shop.

    To Dota 2 pote den tha ginei LoL opws kanena MMO pote den tha ginei WoW.
    "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
    But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
    Kindred, this blade and I.
    "

    "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
    Greek Gaming Videos
    Greek Final Fantasy Forum

    Comment


    • #47
      Μάλιστα. Άρα θα είναι playable το Diablo 3 με το κλείσιμο του online shop. Θα το δοκιμάσω soon, μαζί με το LoL.

      Τώρα όσο για το TESO. Όσο πάει γίνετε κάπως καλύτερο. Είμαι σε πιο ανοιχτό κόσμο, πανέμορφο, εξωτικό. Μου θύμισε λίγο Namek φάση. Παρολαυτά με έχασε. Ίσος ξανασχοληθώ τον επόμενο χειμώνα.

      Comment


      • #48
        Originally posted by Ground_zero View Post
        Pistepse me deus eimai apo tous teleftaious pou theloun ta pay to play games na ginoun free, ta sygxainomai ta free.
        Alla syzhtousa me kati filous shmera pou paizoun poio poly apo emena kai eida kai to review tou Angry Joe kai vlepw pws hdh yparxoun mesa sto paixnidi oi vaseis gia epipleon yphresies epi extra plhrwmhs, pragma pou proswpika thewrw adianohto gia paixnidi pou KAI agorazeis KAI plhrwneis mhniaia.

        Elpizw na vgw lathos, alla proswpika den eimai poly sigouros, edw oute gia to FFXIV den eimai pou mas lene kathe mera oti den tha to kanoun free to play.
        Από τη στιγμή που με τις "ειδικές" εκδόσεις δίνει τη δυνατότητα επιλογής φυλής ανεξαρτήτα Συμμαχίας, μπορεί κανείς να υποστηρίξει ότι πληρώνει κάποιος επιπλέον για υλικό που δεν υφίσταται με άλλο τρόπο.

        Επίσης ακούγεται έντονα η ύπαρξη cash shop για cosmetics, έχω την αίσθηση ήταν λόγια της Zenimax και ανακυκλώνεται η φήμη.

        Λογικό μου φαίνεται να υπάρχει back-up plan, προσωπικά όμως το απεύχομαι μιας και είμαι σχεδόν σίγουρος ότι το free-to-play που ενδεχομένως έχουν στο μυαλό τους θα μοιάζει με εκείνο που επέβαλε η ΕΑ στο Star Wars, μια free trial ουσιαστικά με περιεχόμενο και πολύ βασικές λειτουργίες κλειδωμένες που εάν δεν πλήρωνες κανονικά τη συνδρομή σου απλούστατα έπαιρνες ένα κατακερματισμένο παιχνίδι.

        Τι να πω, ευελπιστώ στη περίπτωση της Zenimax να έχουμε να κάνουμε με σοβαρή εταιρία που δεν πατά συνεχώς Need/Greed με το "αγιοποιημένο" f2p μοντέλο των ημερών μας.
        sigpic

        Comment


        • #49
          Μάγκες πήρα τον κωδικό για ένα φιλαράκι,αλλά ο ένας δίνει εξετάσεις και ο άλλος θα φύγει,οπότε ορίστε ο κωδικός για την beta όποιος θέλει,του τον χαρίζω.
          6ERMN34XYC5W5E7WFFA7

          Κι εδώ έχει οδηγίες κλπ.
          Carpe diem

          Comment


          • #50
            Ωραίος. Προσωπικά μπορώ να παίξω όμως δεν μου γέμισε το μάτι την πρώτη φορα... Χμ... What the hell, άντε για χάρη του post σου μπαίνω τώρα να του δώσω μια δεύτερη ευκαιρία.

            Comment


            • #51
              Guys kykloforoun kwdikoi dwrean pantou, tous dinei me to tsouvali to game, se opoiodhpote gaming site mpeite tha deite 300 beta keys gia plaka se kathe post.

              Just saying.
              "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
              But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
              Kindred, this blade and I.
              "

              "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
              Greek Gaming Videos
              Greek Final Fantasy Forum

              Comment


              • #52
                Αν γραφει και "PLEASE" από κάτω λογικό ακούγεται.

                Comment


                • #53
                  παίζει κάνας;
                  sigpic

                  Comment


                  • #54
                    Nope. Uninstall και μακριά. Blizzard και τα μυαλά στα κάγκελα.

                    Comment


                    • #55
                      Oxi paidia, edw den maresoun Oblivion kai Skyrim, to MMO tha paiksw?
                      Aplws hthela na exw mia gnwmh kai to dokimasa gia ligo.
                      "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                      But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                      Kindred, this blade and I.
                      "

                      "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                      Greek Gaming Videos
                      Greek Final Fantasy Forum

                      Comment


                      • #56
                        Δεν ξέρω τι λέει σαν game αλλά από trailer μια χαρά τα πάει. Ορίστε και δεύτερο CG trailer:
                        [YOUTUBEHD]I8wAHOWPggo[/YOUTUBEHD]

                        Comment


                        • #57
                          Originally posted by deus_d0pe View Post
                          παίζει κάνας;
                          Aν δεν υπήρχε Guild Wars 2 ίσως και να ασχολιόμουνα αν δεν υπήρχε η συνδρομή. Λέω ίσως γιατί αν και elder scrolls fan προσωπικά δεν μου αρκεί μόνο η απουσία συνδρομής (με τίποτα δεν δινω συνδρομή καθε μήνα για κανένα game) αλλά και η παρουσία ένος καλύτερου battle system απο αυτό που ειδα στην beta και που εκτος απροόπτου έτσι θα ειναι και στο τελικό game. Eιδικά η μάχη σε κάμερα πρωτου προσώπου μου φάνηκε πολύ άγαρμπη, δεν μου άρεσε η παρουσία σταυρού στο τρίτο πρόσωπο με το animation να ειναι ψιλομέτριο. Επίσης αυτό το πανε στον τάδε να παρεις το quest για να σφάξεις πέντε σαύρες, μετά έλα πισω για να παρεις το ζεστό, δεν το μπορώ πλέον σε mmorpg, συνήθισα στο live world quest συστημα του GW2.
                          Συγκριτικά με το GW2 το συστημα μάχης του ESO μου φάνηκε πολύ πρωτόγονο, άγαρμπο και πολύ αργό. Τα γραφικά και ο κόσμος φαινονται πολύ ωραία αλλά και πάλι σχεδιαστικά το GW2 βρίσκεται πολύ μπροστά και δεν δινεις ευρώ πέρα απο την αγορά του.
                          Star Citizen videos Star Citizen gallery

                          Comment


                          • #58
                            Ωραίος αν σε κρατά το GW2. Προσωπικά το βαρέθηκα. Σχετικά με τη συνδρομή, μια χαρά την αξίζει το Elder Scrolls.
                            sigpic

                            Comment


                            • #59
                              Originally posted by sOLiD SNAKE View Post
                              Δεν ξέρω τι λέει σαν game αλλά από trailer μια χαρά τα πάει. Ορίστε και δεύτερο CG trailer:
                              [YOUTUBEHD]I8wAHOWPggo[/YOUTUBEHD]
                              Καλά το βλέπω και λιώνω. Κρίμα που δεν μου άρεσε το παιχνίδι. Καλύτερα να έκαναν ταινία.

                              Comment


                              • #60
                                Originally posted by deus_d0pe View Post
                                Ωραίος αν σε κρατά το GW2. Προσωπικά το βαρέθηκα. Σχετικά με τη συνδρομή, μια χαρά την αξίζει το Elder Scrolls.
                                εάν αξίζει το ESO μηνιαία συνδρομή τότε τι αξίζει το GW2 που απο την κυκλοφορία, τον αύγουστο το 2012 έως τώρα, έχουνε λαβει χώρα 30 events, ενώ και η γενικότερη υποστήριξη με μικρότερες και μεγαλύτερες προσθήκες/βελτιώσεις όπως το σύστημα με τα achievements ειναι αδιάκοπη απο την Arenanet. Και τώρα τον Απρίλιο θα μπει το Αpril feature pack. Oπότε απο την στιγμή που ασχολούμαι με ενα mmorpg που μου αρέσει και δεν πληρωνω καθε μήνα πολύ δύσκολα θα πάω σε ένα mmorpg με μηνιαία συνδρομή. Το πιο τίμιο κατά την γνώμη μου, εαν πάση θυσία ήθελαν συνδρομή, θα ήταν να έβαζαν μια ετήσια συνδρομη της ταξης των 50 ευρώ. Τότε μάλλον θα το αγόραζα χωρίς πολύ σκέψη και πιστεύω θα ασχολιόνταν πολύ περισσότερος κόσμος και ακόμη περισσότερος εάν δεν είχε καθόλου συνδρομή και για να βγάζουνε κάποια επιπλέον λεφτά θα μπορούσανε να ειχανε ενα online store απο το οποίο θα μπορούσες να αγοράσεις διάφορα διακοσμητικά τα οποία όμως θα είχες την δυνατότητα να αγοράσεις και με gold ή κάτι άλλο που θα μάζευες παιζοντας. Οταν υπηρεσίες σαν το Plus με 50 ευρώ σου δίνουν 50 games το χρόνο μου κάθεται στο λαιμό να δώσω 100+ ευρώ το χρόνο για ένα μονο game. Απο εκεί και πέρα ο καθένας ακολουθεί και παιζει ότι πιστεύει πως αξίζει και τον κάνει να περνάει ευχάριστα.
                                Star Citizen videos Star Citizen gallery

                                Comment

                                Working...
                                X