Announcement

Collapse
No announcement yet.

Elden Ring

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Elden Ring

    Ανακοινώθηκε το νέο έπος της FromSoftwere από τον Miyazaki !

    κυκλοφορεί τον Ιανουάριο του 2022 σε PS5 PS4 - XBOX Siries - One και PC


    Δείτε το τρέιλερ

    Last edited by majorfox; 12-06-2021, 08:57 PM.

  • #2
    Μου άρεσε αυτο που ειδα, φαίνεται να φτιάξαν εξαιρετικο σύμπαν με πανέμορφο art direction. Bέβαια δεν μου αρέσει και πολύ η δυσκολία των παιχνιδιών της From Software, το μοναδικο παιχνίδι τους που έχω τερματίσει ειναι το Dark Souls 3, (αγορασα και το shekiro "day one" και δεν έπαιξα ουτε δεκα ώρες lol αλλά μάλλον θα το πιασω σοβαρά κάποια στιγμή) και απορώ πως τερμάτιζα παιχνιδια σαν το Ninja Gaiden σε περασμένες εποχές.
    Star Citizen videos Star Citizen gallery

    Comment


    • #3
      Εγώ ανατρίχιασα ! Ο λόγος που με εντυπωσίασε το τρέιλερ και ανυπομονώ ακόμα περισσότερο είναι ότι έχει λίγο από bloodborn και dark souls σε open world! Το art direction μου θύμισε αρκετά τον κόσμο του lord of the rings στα τοπία και game of thrones από τα κάστρα ! Αλλά με συγγραφέα τον George rr Martin είμαι σίγουρος ότι δεν θα μείνει τίποτα όρθιο, ουτε ο πρωταγωνιστής !

      γουστάρετε ;

      Comment


      • #4
        Νέο βίντεο με περισσότερες πληροφορίες για το Elden Ring !

        “Elden Ring Is more than big Dark Souls”

        Στα σχόλια απο κατω παρατήρησα ότι σχολιάζει και η Bandai Namco !






        ο George RR Martin σχολιάζει το Elden Ring !

        Last edited by majorfox; 19-06-2021, 05:49 PM.

        Comment


        • #5


          Δείτε live το πρώτο gameplay του επικού Elden Ring σε λιγες ώρες από το κανάλι της Bandai Namco


          Comment


          • #6
            μόλις είδα το gameplay και με προβλημάτισαν δυο πράγματα και ελπίζω μέχρι την κυκλοφορία του να διορθωθούν διαφορετικά θα υπάρχει πρόβλημα.

            Το πρώτο είναι το animation που δεν είναι ρεαλιστικό και δεν συμβαδίζει σε καμία περίπτωση σε επόμενης γενιάς παιχνίδι. Έχει ακόμα το animation των souls.

            Δευτερο τα γραφικά . Τα γραφικά έχουν μείνει ακόμα στην προηγούμενη γενια . Μοιάζει με remaster του ps3 που φτιάχτηκε για PS4 .Περίμενα γραφικά επιπέδου demon souls remake του ps5 .
            Έχουν 4 μήνες ακόμα για να τα διορθώσουν.
            Για τα υπόλοιπα είμαι ο ικανοποιημένος.

            Comment


            • #7
              Ανέβηκε το πρώτο gameplay test . Η ατμόσφαιρα και οι μουσικες μέσα στα τοπία είναι επικά άρρωστη !

              Last edited by majorfox; 11-11-2021, 05:02 AM.

              Comment


              • #8
                Έφτασε το Elden Ring στα καταστήματα !

                Ανέβηκε νεο επίσημο τρέιλερ και είμαι πολύ ενθουσιασμένος !





                Και μια νέα σύντομη ανάλυση 30 λεπτών πριν αγοράσετε το Elden Ring.

                Comment


                • #9
                  Δεν εχουμε γραψει ακομα εδω αλλα γενικα εχουμε γραψει παρα πολλα πραγματα στο καναλι, και γενικα εχουμε σκισει το παιχνιδι (αν και δεν πρεπει να εχουμε δει ακομα ουτε το 1/3 περα απο ihne). Σε καθε περιπτωση προσωπικα καποια στιγμη θα γραψω, αλλα μιλαμε για επος ως τωρα!!!

                  Comment


                  • #10
                    Είναι παιχνιδαρα από τις λίγες. Ποια έκδοση δοκιμάζετε? Σε vanilla ps4 είναι 1080p, 30αρι. Εντυπωσιακο θα έλεγα.
                    Last edited by Asura; 09-03-2022, 04:59 AM.

                    Comment


                    • #11
                      Διακρίνω μια υποκρισία στα ελληνικά review αλλά και στα ξένα για το Elden ring. Πως γινεται να λένε για αρνητικά συνέχεια και του βάζουν στα 10/10 ; Το Elden ring είναι πολύ καλό και έχει εντυπωσιακή ατμόσφαιρα αλλά είναι υπερβολικό για 10αρι , υπαρχουν αδυναμίες…
                      Last edited by majorfox; 09-03-2022, 01:18 AM.

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by Asura View Post
                        Είναι παιχνιδαρα από τις λίγες. Ποια έκδοση δοκιμάζετε? Σε vanilla ps4 είναι 1080p, 30αρι. Εντυπωσιακο θα έλεγα.
                        Οσοι παιζουμε σε ps5 νομιζω προτιμησαμε την ps4 εκδοση που τρεχει στα 60 frames επι μονιμου βασεως και χωρις προβληματα στο frame pacing.

                        Απο τη μια ειναι εντυπωσιακο οτι το παιχνιδι τρεχει σε ps4 (με τα γνωστα βεβαια θεματα στο frame pacing) σε αυτα τα frames-αναλυσεις, απο την αλλη βεβαια ειναι επισης εντυπωσιακο οτι δεν μπορει να τρεξει properly στις νεες κονσολες ή ακομα και σε δυνατα pcs. Ευτυχως στο ps5 υπαρχει η επιλογη να παιξεις την ps4 εκδοση, και στο XSX το VRR για οσους εχουν αναλογο display που καπως στρωνει την κατασταση.

                        Comment


                        • #13
                          Απλα το καλύτερο παιχνίδι όλων τον εποχών, θα ξεπεραστεί μόνο απο τον επόμενο μεγάλο τίτλο της FROM όποιος και αν είναι αυτός.

                          11/10

                          Comment


                          • #14
                            Fanart από Elden
                            IMG_20221113_092327.jpg

                            IMG_20221113_092307.jpg
                            Επίσης δοκιμάζω την έκδοση του one x και θα έλεγα ότι είναι αρκετά εντυπωσιακή. 1800p/30αρι.

                            Comment


                            • #15
                              Μου αρέσουν τα concept art ! Έτσι σκιτσαρω με μολύβι . Βαρέθηκα την ψηφιακή ζωγραφική.
                              Last edited by majorfox; 15-11-2022, 12:44 AM.

                              Comment

                              Working...
                              X