Announcement

Collapse
No announcement yet.

Street Fighter 6

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Street Fighter 6

    ΕΠΙΣΗΜΟ: Ανακοινώθηκε Street Fighter 6!!!

    Για την ώρα δεν έγινε κάτι άλλο γνωστό, θα έχουμε περισσότερες πληροφορίες προς το καλοκαίρι.


    Tidy!

    Do not blame me.Blame yourself or God.
    In Matsuno we trust.

  • #2
    Τέλεια! Κατά τη γνώμη μου το 5 έχει φθάσει σε ένα τέλμα, η επέκταση υποστήριξης του οποίου μάλλον προήλθε από το ότι δεν πέτυχαν το επιθυμητό αποτελέσματα στα αρχικά στάδια ανάπτυξης του 6. Οι ενημερώσεις του 5 επίσης θεωρώ ότι ανακυκλώνουν την ίδια εμπειρία. Είναι καλό game απλά σε μένα τουλάχιστον δεν έφθασε το 4 σε διάρκεια αφοσίωσης.

    Ορίστε και το teaser trailer του Street Fighter 6!

    The illusion of free will is an illusion.

    Comment


    • #3
      Originally posted by Ryu_gr View Post
      Τέλεια! Κατά τη γνώμη μου το 5 έχει φθάσει σε ένα τέλμα, η επέκταση υποστήριξης του οποίου μάλλον προήλθε από το ότι δεν πέτυχαν το επιθυμητό αποτελέσματα στα αρχικά στάδια ανάπτυξης του 6. Οι ενημερώσεις του 5 επίσης θεωρώ ότι ανακυκλώνουν την ίδια εμπειρία. Είναι καλό game απλά σε μένα τουλάχιστον δεν έφθασε το 4 σε διάρκεια αφοσίωσης.

      Ορίστε και το teaser trailer του Street Fighter 6!



      χαίρομαι για την ανακοίνωση ! Ελπίζω το SF6 να έχει ρεαλιστικά μοντέλα χαρακτήρων όπως στο Tekken και όχι την κόμικ / καρτούν εκδοχή με τα υπερβολικά χοντροκομμένα σώματα. Το καρτου CGI χαλάει. Ανυπομονώ για την E3 !

      Comment


      • #4
        χαίρομαι για την ανακοίνωση ! Ελπίζω το SF6 να έχει ρεαλιστικά μοντέλα χαρακτήρων όπως στο Tekken και όχι την κόμικ / καρτούν εκδοχή με τα υπερβολικά χοντροκομμένα σώματα. Το καρτου CGI χαλάει. Ανυπομονώ για την E3 !
        Αποκλείεται να γίνει αυτό και το teaser το επιβεβαιώνει.
        Originally posted by Squall Leonhart
        I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
        Originally posted by 丹野
        Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
        Originally posted by Ryu_gr
        υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

        Comment


        • #5
          Originally posted by straier View Post
          Αποκλείεται να γίνει αυτό και το teaser το επιβεβαιώνει.


          τότε δεν έχει ελπίδες μπροστά στο Tekken 8 που ετοιμάζει ο Harada…

          Comment


          • #6
            Που είναι το thread για το sf6? Anyway...

            Comment


            • #7
              Like όσοι νομίζατε στην αρχή ότι είναι νέο Final Fight!

              Θέλει δουλίτσα κατά τη γνώμη μου, π.χ. στο 2:16 το combo σε hadouken animation δεν είναι καθόλου καλό, ειδικά σε σύγκριση με του 5.
              The illusion of free will is an illusion.

              Comment


              • #8


                Hype 10/10.

                Comment


                • #9
                  Originally posted by Asura View Post


                  Hype 10/10.


                  Νομίζω ότι το τρειλερ αδικεί πολύ το SF6 . Δεν του έκαναν καλή διαφήμιση όπως τα πρωηγουμενα 4 και 5.
                  Το gameplay του με ενθουσίασε γιατί το animation είναι πιο ομαλό και τα γραφικά των χαρακτήρων περισσότερο ρεαλιστικά από του 5, και ειδικά τα πρόσωπα. Με μια γρήγορη ματια μου θυμησε το virtua fighter.
                  Δεν έχει την καρτούν χρωματική παλέτα του 5,δεν ξέρω αν είναι καλό η όχι αλλά αν έχει και επιλογή για την νοσταλγία θα είναι γαματο !


                  Comment


                  • #10
                    Είμαι ο μόνος που δεν του αρέσει καθόλου το animation του Hadoken;
                    Insert Coin

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by Jedah View Post
                      Είμαι ο μόνος που δεν του αρέσει καθόλου το animation του Hadoken;
                      Ναι

                      Comment


                      • #12
                        Ξέρει κανείς αν θα επιστρέψει ο Fei Long στο SF 6 τελικά ;

                        Η Shannon Lee ( κόρη του Bruce Lee ) απαντά σε επίσημο κανάλι στο τουιτερ για το άρθρο.





                        Comment


                        • #13
                          Είναι πολύ εντυπωσιακό ότι επιτέλους προχωράει το story πέρα απτό 3. Έχουμε τους masters Ryu & Chun. Και ειδικότερα για τον Ryu το κλείδωμα του Dark hadou και την αφύπνιση της power of nothingness (τέλος evil Ryu & Kage). Επίσης η εμφάνιση του washed up Ken, που τον παρατάει η Eliza, και παίρνει μαζί της τον Mel, είναι πολύ dark για sf.

                          Comment


                          • #14

                            Comment


                            • #15
                              Πολύ motivational κομμάτι 👍

                              Παιδιά γίνεται πάρτι από υλικό που ξεπετάγεται, απλά ψάξτε να δείτε.

                              Jedah βλέπω ότι υπάρχουν 2 στάσεις hadouken στο SF6, η κλασική και η Tekken-Heihachi style:

                              hadouken-1.jpgHadouken Tekken.jpg


                              Τα animations στο πρώτο trailer και μένα με ξένισαν αλλά το παρακάτω video φαίνεται υπέροχο:



                              majorfox ενδιαφέρον αυτό με τον Fei Long. Διάβασα ένα άρθρο και έλεγε ότι λόγω της απαράδεκτης απεικόνισης του Bruce Lee στην ταινία του Tarantino η οικογένεια του Bruce Lee αποφάσισε να απαγορέψει οποιαδήποτε αναφορά του αν δεν είναι τιμητική και στην Capcom παρόλο που ο Fei Long είναι τιμητική αναφορά, δεν ήθελαν να ρισκάρουν τυχόν μπλέξιμο. Στο tweet που παρέθεσες όμως διαψεύδεται αυτό.
                              Last edited by Ryu_gr; 11-06-2022, 11:03 PM.
                              The illusion of free will is an illusion.

                              Comment

                              Working...
                              X