Announcement

Collapse
No announcement yet.

Gran Turismo 7 (The Return of the King)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Gran Turismo 7 (The Return of the King)



    Metacritic Score: 87%
    https://www.metacritic.com/game/play...gran-turismo-7

    Ανοιγω θεμα μιας και υπαρχουν ατομα απο το forum που εχουν παιξει-παιζουν τον τιτλο και πιστευω οτι ισως υπαρξει κινηση. Προσωπικα εχω τελειωσει το βασικο campain του παιχνιδιου και γενικα θα ελεγα οτι μιλαμε για κατι πραγματικα πολυ καλο που κατα-χαρηκα σε μεγαλο βαθμο. Με την σειρα εχω να ασχοληθω απο την εποχη του ps2 και γενικοτερα δεν εχω τεραστια επαφη με το ειδος, παρολαυτα αυτο που εχω να πω ειναι οτι η σειρα πρσφερει μια χρηση τομη αναμεσα στο simulation και στο arcade (πιο πολυ με την εννοια οτι κανει το simulation πολυ προσβασιμο και ευχαριστο), και με το 7ο επεισοδιο παροτι δεν ηξερα κατα ποσο θα μπορουσα να ασχοληθω σοβαρα με racing τιτλο τελικα με κρατησε και επιβεβαιωσε το ποσο καλη ειναι οντως η συγκεκριμενη συνταγη. Θα γραψω τις εντυπωσεις μου σε δευτερο χρονο απλα θελω να σημειωσω οτι απο πλευρας content υπαρχει απειρο υλικο (και περα απο το main campain), και ολα τα στοιχεια του παιχνιδιου (γραφικα, μουσικη, gameplay, κλπ) ειναι παρα πολυ καλα. Σε οτι αφορα τις εκδοσεις, επαιξα την ps5 που δινει 2 modes: α) 4k-60fps παντου, β) 4k-60fps στο gameplay και 4k-30fps-RT στα replays-menus κλπ, διαλεγοντας την δευτερη μιας και η μειωση στα frames δεν επηρεαζει το gameplay, ενω το RT κανει τα επιπλεον κομματια του παιχνιδιου παρα πολυ εντυπωσιακα. Περισσορα μπορειτε να βρειτε και εδω:



    Τελος να τονισω οτι η υλοποιηση στα dual sense features ειναι ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΗ, ισως η καλυτερη που εχω δει στα παιχνιδια που εχω δοκιμασει, και πραγματικα σε κανει να αισθανεσαι οτι εισαι μεσα σε αυτοκινητο, που εχει συγκεκριμενη συμπεριφορα αναλογα με το τι κανεις κοκ. Το αφηνω εδω προς το παρον και θα γραψω αναλυτικα τις εντυπωσεις μου στην συνεχεια.
    Last edited by nooto; 09-05-2022, 11:49 PM.

  • #2
    Χαίρομαι για τα καλά λόγια, το Gran Turismo πάντα είναι μπροστά και είναι λογικό όντας first party, AAA game και με πολλά χρόνια ανάπτυξης. Προσωπικά έχω μείνει στο 4 όποτε η μόνη συμβολή θα είναι η ωραία ομολογουμένως ελληνική διαφήμιση:



    Ας πω και κάτι για το 4 μιας και ανέφερες την φοβερή υλοποίηση. Ήταν και αυτό μπροστά για την εποχή του κάνοντας χρήση USB stick για αποθήκευση εικόνων, υψηλής ανάλυσης και αναλογικών κουμπιών (δεν παιζόνταν με third party controller αν δεν είχε αναλογικά κουμπιά).
    The illusion of free will is an illusion.

    Comment


    • #3
      IMG_20220510_114711.jpg Χαμός με το GT7.

      Comment


      • #4
        Originally posted by Ryu_gr View Post
        Χαίρομαι για τα καλά λόγια, το Gran Turismo πάντα είναι μπροστά και είναι λογικό όντας first party, AAA game και με πολλά χρόνια ανάπτυξης. Προσωπικά έχω μείνει στο 4 όποτε η μόνη συμβολή θα είναι η ωραία ομολογουμένως ελληνική διαφήμιση:



        Ας πω και κάτι για το 4 μιας και ανέφερες την φοβερή υλοποίηση. Ήταν και αυτό μπροστά για την εποχή του κάνοντας χρήση USB stick για αποθήκευση εικόνων, υψηλής ανάλυσης και αναλογικών κουμπιών (δεν παιζόνταν με third party controller αν δεν είχε αναλογικά κουμπιά).


        χαχα ο Σωτήρης Κοντιζάς !!! νομίζω ότι είναι ο κατάλληλος Ιάπωνας να διαφημίζει παιχνίδια της Sony στην Ελλάδα !! 😀


        Comment


        • #5
          Ας πω και κάτι για το 4 μιας και ανέφερες την φοβερή υλοποίηση. Ήταν και αυτό μπροστά για την εποχή του κάνοντας χρήση USB stick για αποθήκευση εικόνων, υψηλής ανάλυσης και αναλογικών κουμπιών (δεν παιζόνταν με third party controller αν δεν είχε αναλογικά κουμπιά).
          Ωραιος, και εγω btw στο 4 ειχα μεινει, τους τιτλους του ps3 και το sport δεν τα δοκιμασα. Μιας και το ανεφερες βαζω εδω ενα retro αφιερωμα απο το DF σχετικα με την ιστορια της σειρας, δεν εχει ολοκληρωθει ακομα αλλα θα συνεχιζω να ανανεωνω αναλογα με το ποτε ανεβασουν καινουργιο βιντεο. Btw εχουν αναφορες και σε αλλους τιτλους της εποχης και ειναι γενικα ωραια βιντεο για τους φιλους των racing games.




          Comment


          • #6


            συγκριτικό GT7 vs Real
            το είδα σε μεγάλη 4K tv και εντυπωσιάστηκα ! Τα βίντεο το αδικουν
            .







            Comment


            • #7

              Comment


              • #8
                Image via Roger Sieber, games.ch Over the holiday period, and to mark Gran Turismo's 25th Anniversary, Polyphony Digital invited Japanese gaming media to a rare tour of its facilities and another opportunity for Kazunori Yamauchi to explain his thoughts of the past, present, and future of the ser


                Το άρθρο αναφέρει ότι ένα αμάξι παίρνει 270 μέρες να φτιαχτεί! Όπως έχουμε πει ικανό hardware δεν σημαίνει αυτομάτως καλά γραφικά, πρέπει να υπάρχει και ανάλογο budget (#graphicswhorefacts 🤣).

                Αντίστοιχο νέο έχει βγει και από το μέτωπο της ομάδας του Forza.

                nooto και όσοι το έχετε δικαιούστε να γουστάρετε παραπάνω όταν παίζετε ένα τόσο high standard game 😁
                The illusion of free will is an illusion.

                Comment

                Working...
                X