Announcement

Collapse
No announcement yet.

Shenmue 3

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ναι την πρώτη ελληνική αφιέρωση την θυμάμαι και εγώ,
     
    ειναι μέσα στο δωμάτιο του Ρύο στην Νιάου, στο βιβλιο με τις αφιερώσεις.
    Το τάβλι νομιζω πως δεν το προσεξα; πλακωτό παίζουν;😂

    Τώρα το 1905 δεν μου λέει κάτι, ισως αφορά αυτον που το έγραψε.
    Last edited by BigBOSS; 01-04-2020, 07:46 AM.
    Star Citizen videos Star Citizen gallery

    Comment


    • Nαι ρε ναι! αν και δύσκολο μακάρι να ολοκληρωθεί

      Star Citizen videos Star Citizen gallery

      Comment


      • Ευχαρίστη έκπληξη αν και δεν έχει να κάνει με το Shenmue 4, ανακοινώθηκε σειρά anime Shenmue!

        O Yu Suzuki θα δρα ως executive producer. Ημερομηνία κυκλοφορίας δεν έχει ανακοινωθεί αλλά η σειρά βρίσκεται ήδη σε παραγωγή και θα έχει 13 επεισόδια.

        https://www.crunchyroll.com/anime-ne...wim-production

        Shenmue Series.jpg
        The illusion of free will is an illusion.

        Comment


        • Πολύ καλό νέο.

          Ακόμα και αν δεν κυκλοφορήσει Shenmue 4, λόγω της σχετικά κακής αποδοχής που γνώρισε το 3, η ιστορία της σειράς θα μπορέσει έτσι να ολοκληρωθεί.

          Προσωπικά έχω σκοπό να παίξω ξανά τα Shenmue 1,2 και να τιμήσω και το 3 σε κάποια φάση μια που η τιμή του έχει πέσει πάρα πολύ πλέον.



          Tidy!

          Do not blame me.Blame yourself or God.
          In Matsuno we trust.

          Comment


          • Πιστεύω δεν θα το επιτρέψει ακόμα αυτό ο αρχηγός.
            Άποψή μου είναι ότι το anime θα φτάσει εκεί που βρίσκονται τώρα τα games, ίσως και λίγο πιο μπροστά, ώστε να αποκτήσουν κι άλλο κοινό και μετά ίσως επιχειρήσουν για Shenmue 4.

            Αυτό βέβαια είναι απλά μια εικασία, ο χρόνος θα δείξει.
            Last edited by Ryu_gr; 10-09-2020, 10:22 PM.
            The illusion of free will is an illusion.

            Comment


            • Επειδή ακόμα δεν έχω αξιωθεί να βάλω το Shenmue 3 στην κονσόλα, για πείτε, άρεσε στον κόσμο; Έχουμε μέλλον ή σταματάμε εδώ;

              PK World - Τα πάντα για Disney comics!

              Comment


              • Εγώ από ότι έχω καταλάβει οι απόψεις είναι διχασμένες.

                Αυτοί που περίμεναν ότι η σειρά θα έχει ουσιώδεις αλλαγές σε σχέση με τα παλιά απογοητεύτηκαν. Από την άλλη, εκείνοι που απλώς αποδέχτηκαν το παιχνίδι για αυτό που είναι πέρασαν πολύ καλά.

                Παρόλα αυτά και οι δύο μεριές συμφωνούν πως η ιστορία προχωράει πολύ λίγο και πως θα έπρεπε να υπάρχει περισσότερη πλοκή.

                Εγώ είμαι κάπου στη μέση. Αν όντως ισχύουν όσα λένε για την πλοκή τότε δεν το θεωρώ καλή κίνηση, το game με τα χίλια ζόρια κατάφερε να κυκλοφορήσει με καθυστέρηση 19 ετών, χειρισμοί όπως αυτόν υπονομεύουν την συνέχιση του franchise. Προσωπικά θα στηρίξω όπως και να έχει αλλά δεν είναι όλοι σαν εμένα, οι περισσότεροι ξενερώνουν με το παραμικρό, κακά τα ψέματα.


                Tidy!

                Do not blame me.Blame yourself or God.
                In Matsuno we trust.

                Comment


                • Αν προχωράει λίγο η πλοκή, τότε έχουμε θέμα ναι όντως. Κάποια στιγμή θα το βάλω μπρος κι εγώ.

                  PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                  Comment


                  • Παντως και εγω που ειδα καποια videos στο youtube απο ατομα που γενικα εμπιστευομαι λενε οτι το παιχνιδι ουσιαστικα ειναι filler. Η ροη της ιστοριας ειναι απιστευτα αργη και στο τελος δεν γινεται τιποτα. Εμενα πιο πολυ αυτο με χαλαει αλλιως θα το ειχα ηδη αγορασει το παιχνιδι. Ανεξαρτητα απο το budget, τα γραφικα κλπ, ειχαν μια ευκαιρια να συνεχισουν το story κανονικα και επισης να εισαγουν και οτι καινουργιες ιδεες ειχαν απο πλευρας μηχανισμων. Ε φαινεται οτι δεν εκαναν τιποτα απο τα 2. Σε σχεση με το δευτερο, το αναφερω διοτι δεν μπορει μετα απο τοσα χρονια ο Suzuki να μην ειχε καμια φιλοδοξια ή ιδεα για το τι νεο θα μπορουσε να προσφερει ενα παιχνιδι Shenmue σημερα απο πλευρας gameplay. Υπο αυτη τη εννοια, αυτο το ''κλασσικο Shenmue'' ποτε δεν το καταλαβα. Εχω παιξει μονο το πρωτο παιχνιδι και απο αυτο και μονο εγω θα χαρακτηριζα τη σειρα ως ενα συνολο φιλοδοξων ιδεων, παιχνιδια που βασιζονται σε ενα οραμα για το που μπορουν να φτασουν τα video games. Εγω κατι τετοιο θα ηθελα να δω και αυτο δεν εχει να κανει με το budget, εχει να κανει με τη δημιουργηκοτητα. Για μενα το Shenmue by default δεν βασιζεται σε καποια συγκεκριμενη συνταγη που καποιος την ακολουθει και βγαζει ενα "κλασσικο" Shenmue 3 ή δεν ξερω γω τι. Βασιζεται στο ακριβως το αντιθετο απο αυτο.

                    Anyway, θα γραψω και εγω περισσοτερα οταν με το καλο πιασω και το δευτερο παιχνιδι. Μεχρι τοτε οσοι το τελειωσετε, γραφτε κανενα ost εντυπωσεων να εχουμε λιγο καλυτερη εικονα.
                    Last edited by nooto; 10-09-2020, 08:16 PM.

                    Comment


                    • Όπως τα λένε ο Deus και ο nooto είναι τα πράγματα κατά τη γνώμη μου αν δεν θέλουμε να κοροϊδευόμαστε (ο nooto είναι λίγο πιο αυστηρός αλλά δεν θα κολλήσω εκεί).

                      Για μένα πέρασαν μια χαρά 50 ώρες (μέχρι και save έχασα και δεν με χάλασε καθόλου), από άποψη γραφικών, arcade gameplay, μουσικής και αίσθησης τα καταφέρνει (το Shenmue-ish feeling όπως είπε και ο Yu) και εννοείται το προτείνω, όμως αν θέλουμε να είμαστε αντικειμενικοί η παραγωγή είχε κενά όπως συνηθίζεται σε εγχειρήματα που ξεκινούν από kickstarter.

                      nooto έχουμε γράψει κάποια πραγματάκια πιο πίσω.
                      The illusion of free will is an illusion.

                      Comment


                      • Originally posted by nooto View Post
                        Παντως και εγω που ειδα καποια videos στο youtube απο ατομα που γενικα εμπιστευομαι λενε οτι το παιχνιδι ουσιαστικα ειναι filler. Η ροη της ιστοριας ειναι απιστευτα αργη και στο τελος δεν γινεται τιποτα. Εμενα πιο πολυ αυτο με χαλαει αλλιως θα το ειχα ηδη αγορασει το παιχνιδι. Ανεξαρτητα απο το budget, τα γραφικα κλπ, ειχαν μια ευκαιρια να συνεχισουν το story κανονικα και επισης να εισαγουν και οτι καινουργιες ιδεες ειχαν απο πλευρας μηχανισμων. Ε φαινεται οτι δεν εκαναν τιποτα απο τα 2. Σε σχεση με το δευτερο, το αναφερω διοτι δεν μπορει μετα απο τοσα χρονια ο Suzuki να μην ειχε καμια φιλοδοξια ή ιδεα για το τι νεο θα μπορουσε να προσφερει ενα παιχνιδι Shenmue σημερα απο πλευρας gameplay. Υπο αυτη τη εννοια, αυτο το ''κλασσικο Shenmue'' ποτε δεν το καταλαβα. Εχω παιξει μονο το πρωτο παιχνιδι και απο αυτο και μονο εγω θα χαρακτηριζα τη σειρα ως ενα συνολο φιλοδοξων ιδεων, παιχνιδια που βασιζονται σε ενα οραμα για το που μπορουν να φτασουν τα video games. Εγω κατι τετοιο θα ηθελα να δω και αυτο δεν εχει να κανει με το budget, εχει να κανει με τη δημιουργηκοτητα. Για μενα το Shenmue by default δεν βασιζεται σε καποια συγκεκριμενη συνταγη που καποιος την ακολουθει και βγαζει ενα "κλασσικο" Shenmue 3 ή δεν ξερω γω τι. Βασιζεται στο ακριβως το αντιθετο απο αυτο.

                        Anyway, θα γραψω και εγω περισσοτερα οταν με το καλο πιασω και το δευτερο παιχνιδι. Μεχρι τοτε οσοι το τελειωσετε, γραφτε κανενα ost εντυπωσεων να εχουμε λιγο καλυτερη εικονα.
                        Ακριβώς επειδή μιλάμε για μετά από τόσα χρόνια, δεν σημαίνει ότι o Suzuki θα είναι ο ίδιος που ήταν και πριν από μια 20ετία. Αλλάζουν οι εποχές, αλλάζει ο κόσμο αλλάζει η βιομηχανία δεν υπάρχει καμία εγγύηση ότι κάποιος δεν θα ξεπεραστεί. Σκέψου μόνο ότι τότε μιλούσαμε για την πιο ακριβή παραγωγή στην ιστορία και τώρα για μια καμπάνια στο KS, δεν το αναφέρω τόσο για την διαφορά στα χρήματα όσο για το ότι μιλάμε για τελείως διαφορετικό status.

                        Comment


                        • Εγώ με το Shenmue 3 πέρασα πολύ καλά, το παιχνίδι το ευχαριστήθηκα, άλλως τε έγραψα κατά εκτενή τρόπο την άποψη μου για αυτό. Από εκεί και πέρα σίγουρα θα μπορούσε να είναι ακόμη καλύτερο, ως γνωστόν εχθρός του καλού ειναι το καλύτερο. Πάντως και για να είμαστε ακριβοδίκαιοι πρέπει να λάμβουμε υπόψιν μας και τι προυπολογισμό είχε ο Σουζούκι κατά την ανάπτυξη του Σένμουε 3, για τα λεφτά λοιπόν που είχε νομιζω έδωσε ένα αξιοπρεπές αποτέλεσμα που θα ικανοποιήσει το παραδοσιακό shenmue fan στον οποίο κατά κύριο λόγο απευθύνεται το συγκεκριμένο παιχνίδι.
                          Star Citizen videos Star Citizen gallery

                          Comment


                          • Σαν σήμερα πριν ένα χρόνο κυκλοφόρησε το Shenmue 3
                            Star Citizen videos Star Citizen gallery

                            Comment


                            • Κυκλοφόρησε και στο Steam σε πολύ δελεαστική προσφορά μαζί με τα DLC, συν achievements. Θα κάνω ένα replay εκεί κάποια στιγμή.

                              Shenmue III sees the eagerly anticipated continuation of the epic story-driven saga. Take control of Ryo Hazuki, a teenage martial artist, determined to unravel the mystery behind his father's murder and to exact revenge on the killer.


                              Οι backers που ζήτησαν την PC έκδοση ελένξτε το emails σας για τον κωδικό.
                              The illusion of free will is an illusion.

                              Comment


                              • Χαίρομαι που έχει 85% positive μέχρι στιγμής. Εγώ το ειχα αγοράσει στο Epic Store, χωρις να παιξω κανένα απο τα τρια DLC. Δεν ξέρω εάν το ξαναγοράσω και στο steam για επιπλέον στήριξη πάντως σκέφτομαι και εγώ να το ξαναπαιξω με αφορμη τον ένα χρονο απο την κυκλοφορία. Είναι γνωστό πως το παιχνιδι μου άρεσε και με το παραπάνω.
                                Star Citizen videos Star Citizen gallery

                                Comment

                                Working...
                                X