Announcement

Collapse
No announcement yet.

Death Stranding-A Hideo Kojima Game

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Όπως το περιμεναμε

    IGN 6.8
    Game Informer 7
    Stevivor 6
    AusGamers 6
    GamesRadar+ 7
    Metro GameCentral 7
    Hardcore Gamer 7
    Do a barrel roll!

    Comment


    • Πω πω. Τσο & λο.

      Comment


      • Σας γλεντάει ο Κοτζίμα.

        Comment


        • Την μιση αληθεια εβαλες , το gamespot του εβαλε 9 και εχει 84 metascore μετα απο 71 reviews .
          Besieged by death's tide at every turn Sam Bridges must brave a world utterly transformed by the Death Stranding. Carrying the stranded remnants of the future in his hands, Sam embarks on a journey to reunite the shattered world one step at a time. What is the mystery of the Death Stranding? What will Sam discover on the road ahead? A genre defining gameplay experience holds these answers and more.


          Παντως νομιζω οτι ο λογος που το παιχνιδι παιρνει και κακες βαθμολογιες ειναι οτι προς το τελος, και επειδη θα βγει σε pc, ο Kojima προσπαθησε να το φερει στα shitty pc standards ετσι ωστε η master race να νιωσει σαν το σπιτι της.

          Comment


          • Originally posted by nooto View Post
            Την μιση αληθεια εβαλες , το gamespot του εβαλε 9 και εχει 84 metascore μετα απο 71 reviews .
            Besieged by death's tide at every turn Sam Bridges must brave a world utterly transformed by the Death Stranding. Carrying the stranded remnants of the future in his hands, Sam embarks on a journey to reunite the shattered world one step at a time. What is the mystery of the Death Stranding? What will Sam discover on the road ahead? A genre defining gameplay experience holds these answers and more.


            Παντως νομιζω οτι ο λογος που το παιχνιδι παιρνει και κακες βαθμολογιες ειναι οτι προς το τελος, και επειδη θα βγει σε pc, ο Kojima προσπαθησε να το φερει στα shitty pc standards ετσι ωστε η master race να νιωσει σαν το σπιτι της.
            Σε λίγο θα πείτε ότι ειμαι και Sony hater.
            Απλα εβαλα μονο σοβαρά sites
            Do a barrel roll!

            Comment


            • Βλέπω απίστευτα πράγματα και μηνύματα !Το παιχνίδι είναι έπος ! Αξιζε πραγματικά το hype και αναρωτιέμαι πως θα φαίνεται και στο ps5 σε λίγους Μήνες !

              Comment


              • Περα απ τη πλακα με τόσο hype φοβάμαι οτι θα ξενερωσετε άσχημα μερικοι μερικοί. Το gameplay είναι ανύπαρκτο. Πρέπει να κανει υπομονή σε βαρετά sections οποιος το παίξει για να αμοιφθει απ το story.
                Do a barrel roll!

                Comment


                • Από αυτά που βλέπω και διαβάζω πάντως καταλαβαίνω πως το παιχνίδι δεν είναι από αυτά που έχουν gameplay που διασκεδάζει και εθίζει. Για αυτό και πολλοί δεν το βρίσκουν ενδιαφέρον και διασκεδαστικό και η θέση τους αυτή έχει κάποια βάση, τα videogames πάνω από όλα πρέπει να είναι ευχάριστα για όποιον τα παίζει. Από την άλλη όμως, το παιχνίδι κερδίζει πάρα πολλούς πόντους λόγω του εκπληκτικού σεναρίου, των δυνατών χαρακτήρων, της ατμόσφαιρας, του world building, κάτι το οποίο έχει ως αποτέλεσμα ο παίκτης που θα επενδύσει χρόνο και θα καταφέρει να ξεπεράσει τις πρώτες ανιαρές ώρες να κολλήσει και απλά να μην μπορεί να το αφήσει. Όπως και να έχει εγώ τελικά πείστηκα να το δοκιμάσω, ψοφάω για περίεργα settings σε videogames. Αν τελικά εξασφαλίσω download code παίζει να το ξεκινήσω day one.

                  Από το eurogamer πάντως πήρε recommended.


                  Tidy!

                  Do not blame me.Blame yourself or God.
                  In Matsuno we trust.

                  Comment


                  • Η αίσθηση που μου βγάζει το DeathStranding είναι σαν αυτή της πρώτης επαφή με το mgs1 το 1998. Φαινόταν ότι είναι κάτι ξεχωριστό , όσο έπαιζα τόσο ανακάλυπτα πράγματα . Το death stranding έχει μέσα κάτι επαναστατικό που δεν έιχε κανένα άλλο παιχνίδι ως τώρα στην ιστορία . Θα ζηλέψουν πολλοί directors αυτό το στυλ και θα το ακολουθήσουν. Ανυπομονώ για την Ε3 !!!!!!!!

                    Comment


                    • Originally posted by Ραμπίδης
                      Περα απ τη πλακα με τόσο hype φοβάμαι οτι θα ξενερωσετε άσχημα μερικοι μερικοί. Το gameplay είναι ανύπαρκτο. Πρέπει να κανει υπομονή σε βαρετά sections οποιος το παίξει για να αμοιφθει απ το story.
                      Διαβάζοντας τα ριβιού καταλαβαίνω πως πρόκειται βασικά για παιχνίδι που περιέχει αρκετό βαρετό gameplay. Δεν έχω καταλάβει τι νέο προσφέρει πέρα από τη φαντασία του σεναρίου, και το γεγονός πως είναι μάλλον το πρώτο walking simulator τέτοιας παραγωγής, άρα θα ενσωματώνει και κάποιες νέες ιδέες. Και δεν έχω καταλάβει επειδή όσοι λένε τα καλύτερα μιλούν για τον Κοτζίμα όχι για το παιχνίδι του.

                      Comment


                      • Ντριν!!! Ντριν!!!

                        -Παρακαλώ.
                        -Που ειναι η παραγγελία μου; Περιμένω τόσο καιρό!!!
                        -Έχει φύγει το παιδί.

                        Last edited by kakashi_gr; 11-11-2019, 01:09 PM.
                        sigpic

                        Comment


                        • Τελικα ειδα streams/reviews το σκέφτηκα αρκετες φορες και αποφάσισα να ασχοληθώ με το παιχνίδι, πρόκειται για μια ιδιαίτερη περίπτωση και κατ'επέκταση gaming εμπειρία την οποία θέλω να έχω. Περισσότερα οταν το ξεκινήσω.

                          Comment


                          • Αντιγράφω απο inso.

                            Πρωτες εντυπωσεις μετα απο ενα 4ωρο σερι εξαιρετικές, τα controls ειναι responsive και οπως πρεπει, τα γραφικα αναμενόμενα καλα, τα animations παρα πολυ ωραια και η ιστορια φαινεται πολυ δυνατή. Σαν gameplay επειδη ειμαι πολυ νωρις μοιάζει επαναλαμβανομενο σιγουρα αλλα απο την αλλη δεν με χαλάει εχει κατι το ωραιο να βλεπεις το χαρτη να σχεδιαζεις τη διαδρομη και να πηγαινεις, οπότε φαντάζομαι οτι οσο προχωράω θα γίνεται όλο και καλύτερο.

                            Comment


                            • Το έχω τερματίσει εδώ και καμιά 10αριά μέρες περίπου αλλά δεν μπήκα στον κόπο να γράψω κάτι μέχρι τώρα. Από άποψη ιστορίας θα έλεγα ότι είναι πάρα πολύ καλή για όσους αναρωτιούνται αν είναι "mindfuck" η αρκετά περίπλοκη προσωπικά θα έλεγα όχι και τόσο καθώς και σε αρκετά σημεία σου εξηγεί τα πάντα με πάρα πολλές λεπτομέρειες. Από άποψη gameplay εμένα προσωπικά μου άρεσε και θεωρώ ότι όσοι έδωσαν πολύ χαμηλές βαθμολογίες δεν έφτασαν καν μέχρι το chapter 3 διότι από κει και πέρα παίρνεις αρκετά QoL upgrades που κάνουν την εμπειρία πολύ πιο ομαλή.

                              Αν και το gameplay έχει κατακριθεί ως επαναλαμβανόμενο και βαρετό δεν θα συμφωνήσω, έχει αρκετό βάθος και υπάρχει κάτι εθιστικό στο όλο σύστημα με τα deliveries αλλά εκεί που λάμπει ο τίτλος πραγματικά είναι στο asynchronous multiplayer, νιώθεις ότι υπάρχει συνεργασία μεταξύ των παιχτών σε όλα πχ από την στην κατασκευή δρόμων/καταφυγίων μέχρι απλά μια σκάλα σε ένα δύσκολο σημείο η μια προειδοποίηση (όπως στα souls), νιώθεις ότι ξαναφτιάχνεις τον κόσμο σε συνεργασία με άλλους παίχτες και ότι κάπου εκεί έξω υπάρχει βοήθεια στο γενικά καταθλιπτικό κόσμο και ατμόσφαιρα του παιχνιδιού. Για παράδειγμα ήμουν στα βουνά χωρίς stamina μετα απο BT encounter και έπεσα πάνω σε καταφύγιο/zipline άλλου παίχτη με αποτέλεσμα να φτάσω γρήγορα πίσω εκεί που είχα σχεδόν απελπιστεί (και εκνευριστεί από το πολύ περπάτημα ). Από αυτό και μόνο εγώ προσωπικά δεν μετάνιωσα που επέλεξα να ασχοληθώ με το συγκεκριμένο παιχνίδι.

                              Για τα γραφικά και τον τεχνικό τομέα δεν έχω να πω πολλά είναι πραγματικά εξαιρετικά, το OST δεν ξέρω αν θα αρέσει σε όλους αλλά εγώ προσωπικά το βρήκα πάρα πολύ καλό και μέσα στο πνεύμα του παιχνιδιού. Το gameplay έχει θεματάκια και αναγνωρίζω ότι ίσως δεν είναι για όλους αλλά εγώ δεν μπορώ να βρω κάτι πραγματικά αρνητικό να πω.

                              Προσωπικά δεν βαρέθηκα στιγμή αν και καταλαβαίνω ότι ίσως έχει slow start και pacing issues για κάποιους, εγώ απήλαυσα την κάθε στιγμή χωρίς να βαρεθώ καθόλου, ίσως ακουστεί υπερβολικό αλλά θεωρώ ότι στο μέλλον το παιχνίδι θα κρατήσει πολύ καλά και ίσως θα μνημονεύεται και ως underrated masterpiece.

                              8.8/10

                              Death stranding Soundtrack HIDEO KojimaThere is no copyright infringement intended for the song or picture. If you have an issue with me posting this song or...

                              Comment


                              • Βρήκε κανείς άλλος την πόλη από το τρέιλερ του silent hills στο death stranding η μόνο εγώ το βρήκα ;;

                                Comment

                                Working...
                                X