Announcement

Collapse
No announcement yet.

Death Stranding-A Hideo Kojima Game

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ο Kojima ετοιμάζει παιχνίδι τρόμου για το ps5 , από την άλλη η Konami μίλησε για επαναφορά του silent hill για ένα ριμεικ και ένα δεύτερο ,λέτε να ζήλεψαν την Capcom με τα δυο REsident η τελικά κράτησαν το Silent hills κρυφά ; Τι πιστεύετε θα γίνει ;;; Το σίγουρο είναι ότι ο kojima ετοιμάζει κάτι νέο και είναι horror.

    Comment


    • Ακριβώς, για αυτόν ακριβώς τον λόγο στο ιντερνετ βρίθουν οι θεωρίες συνομωσίες περί επιστροφής του P.T. και δεν συμμαζεύεται.


      Tidy!

      Do not blame me.Blame yourself or God.
      In Matsuno we trust.

      Comment


      • Νομίζω ότι το ένα από τα δυο Silent Hills που μίλησε η Konami νομίζω ότι είναι για την ταινία που την αναλαμβάνει και πάλι ο Christophe Gans που ανακοίνωσε χθες

        η πρώτη ταινία του ήταν απίστευτη είχε παίξει όλα τα παιχνίδια και είχε και τον yamaokaρο σε μουσική
        Last edited by majorfox; 06-02-2020, 05:05 PM.

        Comment


        • To παιχνιδι κυκλοφορησε εδώ και δύο ημέρες στο pc και παιρνει τις καλύτερες κριτικές και απο κριτικούς και απο παίχτες, χαρακτηριστικά στο steam έχει έως τώρα very positive (94% θετικές γνώμες) ενώ στο metacritic το metascore εως τώρα για την pc έκδοση ειναι 87, ξεπερνώντας το 82 της ps4 εκδοσης. Ολοι γενικά μιλάνε με πολύ καλά λόγια, ενώ ταυτοχρονα δεν γινονται ειρωνικές αναφορές του τύπου ¨ε σιγά το παιχνίδι, ενα walking simulator ειναι. Περα απο αυτό, το παιχνιδι τρέχει πολύ καλά ακομη και σε κάρτες γραφικών 6 ετιας με frame rate σχεδον 60fps ή 60fps αναλογα και με τις ρυθμίσεις. Η γενική εικόνα έως τώρα ειναι πως, η pc έκδοση, είναι με διαφορά η καλύτερη έκδοση του Death Stranding.

          Star Citizen videos Star Citizen gallery

          Comment


          • Επειδή το είδα και στο pc καμία διαφορά ,αν όντως βγαίνουν καλύτερα τα review στην pc έκδοση από αυτά του PS4 που έθαψαν ,οι άνθρωποι είναι για βρεγμένη σανίδα !
            Last edited by majorfox; 16-07-2020, 02:19 PM.

            Comment


            • Διαφορες υπάρχουν και τις λεει ολες το digital foundry. Mπαινω και εγώ στον πειρασμο να το πάρω τώρα, γιατι ουτως η αλλως θα το αγοράσω, απλώς το σκεφτομουνα για το άν θα το παρω τώρα ή αργοτερα διοτι στα steam sales ήδη αγορασα 6-7 games (με διαμάντια οπως Black Mesa, Halo 2, Halo 3) δηλαδή έχω να παιξω πράμα και με το παραπάνω και επισης σύντομα κυκλοφορει και το Horizon Zero Dawn.
              Last edited by BigBOSS; 16-07-2020, 02:33 PM.
              Star Citizen videos Star Citizen gallery

              Comment


              • Το είδα δεν λέει κάτι διαφορετικό από το ειδικό βίντεο που έκανε ξεχωριστά για την τεχνολογία του ds. Είδα το game σε μεγάλη 4K tv και δεν βλέπω διαφορά στις δυο εκδόσεις
                τα πολυγωνικά μοντέλα των χαρακτήρων δεν έχουν πειραχτεί καθολου από την έκδοση του PS4 .
                Last edited by majorfox; 16-07-2020, 02:55 PM.

                Comment


                • To παιχνιδι κυκλοφορησε εδώ και δύο ημέρες στο pc και παιρνει τις καλύτερες κριτικές και απο κριτικούς και απο παίχτες, χαρακτηριστικά στο steam έχει έως τώρα very positive (94% θετικές γνώμες) ενώ στο metacritic το metascore εως τώρα για την pc έκδοση ειναι 87, ξεπερνώντας το 82 της ps4 εκδοσης. Ολοι γενικά μιλάνε με πολύ καλά λόγια, ενώ ταυτοχρονα δεν γινονται ειρωνικές αναφορές του τύπου ¨ε σιγά το παιχνίδι, ενα walking simulator ειναι.
                  E τα εχουμε ξαναπει, τωρα που βγαινει στο pc ειναι best game ever, πριν ηταν peasant cinematic experience. Αλλωστε οπως ειπε και ο BB, τωρα που βγηκε στο pc ειναι τελειως διαφορετικο παιχνιδι, αλλο gameplay αλλα mechanics, καμια σχεση με το walking simulation που ηταν πριν. Λογικοτατο να παιρνει παραπανω βαθμολογιες.

                  Στην περίπτωση του Death Stranding όταν βγει και στο PC στο κοντινό/μακρινό μέλλον σαν λυσσάρες θα κάνουν πολλοί PCάκηδες, ενώ τώρα μας παριστάνουν την αλεπού.
                  Προφητης Ren, μερικες σελιδες πριν.

                  δηλαδή έχω να παιξω πράμα και με το παραπάνω και επισης σύντομα κυκλοφορει και το Horizon Zero Dawn.
                  Αλλο ενα cinematic experience game, με χαλια γραφικα, χαλια gameplay και κυριως πολυ κακο AI, αν θυμαμαι καλα τα σχολια του ΒΒ στο αντιστοιχο thread. Τωρα που κυκλοφορει στο pc ειναι πολυαναμενομενο και καμια σχεση με το αισχος που ηταν στο ps4.

                   
                  ΒΒ, το ξερεις οτι σε αγαπαω, o offence παντα


                  Στα δικα μου, θα πιασω και εγω το game συντομα (την ps4 εκδοση παροτι δεν ειναι τοσο καλη οσο η pc ), οποτε θα υπαρξουν εντυπωσεις και απο μενα. ΒΒ αν το πιασεις και εσυ, αναμενουμε σχολιασμο .
                  Last edited by nooto; 16-07-2020, 06:23 PM.

                  Comment


                  • Και στο DF κάποιες φορές είναι για σφαλιάρες τα παιδάκια . Δεν είπαν για το downgrade στα γραφικά από την E3 2018 ούτε και αυτό του the last of us 2 . Κοροϊδεύουν τους gamers . Ρωτάνε αν έχει γίνει downgrade και δεν απαντάνε οι γαμιωλιδες από τα site λένε ότι δεν υπάρχει διαφορά. Οι developers ποτε δεν θα που ότι ναι έχει γίνει λίγο downgrade.

                    Comment


                    • Kαλά ποτέ δεν έθαψα το Death Stranding αλλα τέλος πάντων.
                      Star Citizen videos Star Citizen gallery

                      Comment


                      • Καλα δεν εγινε ξαφνικα αλλο παιχνιδι στο PC απλα ωριμασε η ιδεα και ο κοσμος ηξερε πια τι να περιμενει σε σχεση με το αρχικο σοκ.
                        Do a barrel roll!

                        Comment


                        • Originally posted by Ramparter View Post
                          Καλα δεν εγινε ξαφνικα αλλο παιχνιδι στο PC απλα ωριμασε η ιδεα και ο κοσμος ηξερε πια τι να περιμενει σε σχεση με το αρχικο σοκ.

                          Για βρεγμένη σανίδα είναι τα παιδάκια.

                          Comment


                          • Αλλα 6 gigabyte για να δω εάν θα μου αρέσει το παιχνιδι
                            Star Citizen videos Star Citizen gallery

                            Comment


                            • Originally posted by BigBOSS View Post
                              Αλλα 6 gigabyte για να δω εάν θα μου αρέσει το παιχνιδι
                              Ακόμα ασχολείστε με αυτή την αηδία ;

                              Comment


                              • Επίσημο ο Kojima θα ανακοινώσει νέο game σε λιγες ώρες.

                                τι θα θέλατε να ανακοινωθεί ;

                                death stranding 2 ?

                                Νέο metal gear solid ?

                                silent hill ?

                                η κάτι νέο που να μην έχει σχέση με τα προηγούμενα ?
                                Last edited by majorfox; 16-12-2020, 01:25 AM.

                                Comment

                                Working...
                                X