Announcement

Collapse
No announcement yet.

Professor Layton

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    void Spoiler(){
    Σιγουρα οι πλακες ειναι 10x10x12; Επισης αν ζηταει τετραγωνο τοτε ο τροπος σκεψης σου ειναι λαθος καθως εσυ πας να φτιαξεις κυβο με ολα αυτα τα τετραγωνα.
    }
    [/b]

    Α ναι, βέβαια, τετράγωνο...όχι κύβος...!
    Οι πλάκες ήταν 10x12x0.5.

    Comment


    • #17
      Τοτε σε περιπτωση που δε το βρηκες και θες βοηθεια - χτες το περασα το συγκεκριμενο - η λυση ειναι : 20 καθως ετσι φτιαχνεις ενα τετραγωνο 10 x 10 (20*0,5).
      Do a barrel roll!

      Comment


      • #18
        Μόλις μπήκα στο τρίτο Chapter με 19/22 puzzles λυμένα μέχρι στιγμής...
        Αρκετά καλό με ωραίες σπαζοκεφαλιές που αν κάτσεις να σκεφτείς λογικά λύνονται , αν και εγώ τις περισσότερες τις έχω λύσει με εντελώς ανορθόδοξο τρόπο
        Παίζω κάθε βράδυ μισή με μία ώρα μέχρι να με πάρει ο ύπνος.....

        Comment


        • #19
          Το παιχνιδι παντως εχει κι αλλα Puzzles περα απ'τα 120. Σημερα ολοκληρωσα ενα μικρο side quest στο παιχνιδι και ετσι ξεκλειδωσα 3 εξτρα στα Bonus.
          Do a barrel roll!

          Comment


          • #20
            That's nice !!!
            Για να γίνει αυτό πρέπει να έχεις ήδη τα 120 λυμένα ή δεν έχει σημασία ;

            Comment


            • #21
              Τουλαχιστον γα αυτα που ξεκλειδωσα εγω, οχι. Αν θυμαμαι καλα μου τα εδωσε σαν μπονους οταν συναρμολογησα το σκυλι.
              Do a barrel roll!

              Comment


              • #22
                ok ,
                Άρα 120 + τα bonus + τα wi-fi puzzles (!)
                Απορώ στα επόμενα 2 τι puzzles θα βάλουν

                Comment


                • #23
                  Έφτασα στον δεύτερο όροφο του πύργου και έχω λύσει 76 παζλ. Πολύ κουλή η ανατροπή, νομίζω γεμάτη τρύπες.
                  Με τίποτα δεν μπορώ να λύσω το 046 [αυτό με τα αστέρια] και το άλλο στο οποίο πρέπει να κόψω ένα σχήμα για να φτιάξω ένα τετράπλευρο.
                  Όλα τα puzzles είναι στον αριθμό 135 και τα τελευταία 35 είναι unlockables με τον έναν ή με τον άλλο τρόπο.



                  Plot Spoilers:

                  Αφού οι κάτοικοι είναι ρομπότ, το ξέρουν οτι είναι ρομπότ ή κοροϊδεύουν τον Layton; Πως τρώνε αφού είναι ρομπότ και γιατί αναρωτιόντουσαν που πήγε ο Simon;
                  Καλά ίσως απαντηθούν αυτά στη συνέχεια, θα δω..


                  Comment


                  • #24
                    Νομιζω οτι απ'το 110 - 120(εχω βρει αρκετα απο αυτα) ειναι απλως κρυφα δηλαδη πρεπει να πατησεις σε διαφορα σημεια. Εγω δεν εχω μπει ακομη στο Πυργο αλλα εχω λυσει 98 παζλ νομιζω. Γενικα το ψαχνω και καθε φορα μιλαω σε οσους βρω σε ολα τα μερη ασχετα με το που πρεπει να παω για να προχωρησει η main quest.
                    Do a barrel roll!

                    Comment


                    • #25
                      Το τερμάτισα προχθές. Η υπόθεση κατά το τέλος κορυφώνεται, όπως και η δυσκολία των puzzles αλλά και η συχνότητα αυτών. Αρκετά καλό παιχνίδι, αξίζει.

                      Εικόνες απο το Pandora's Box [Akuma no Hako]
                      http://image.com.com/gamespot/images/2007/...6_screen004.jpg
                      http://image.com.com/gamespot/images/2007/...6_screen003.jpg

                      http://www.gamers-odyssey.com/forum/index....topic=311&st=15



                      Τώρα η παρακάτω εικόνα είναι artwork απο το τρίτο παιχνίδι, το Saigo no Jikan Ryokou [and the Last Time Travel].

                      http://my.jucaushii.ro/screenshots/content...00/ss_82800.jpg

                      Παρατηρήστε κάτι και σκεφτείτε και τον τίτλο του παιχνιδιού..

                      Comment


                      • #26
                        Ελπιζω στο επομενο μερος να χρησιμοποιησουν 128ΜΒ καρτα κι οχι 64 γιατι τα fmv αν κι ηταν ομορφα δεν ειχαν και τη καλυτερη ποιοτητα.
                        Do a barrel roll!

                        Comment


                        • #27
                          Εγώ το έπαιζα αυτές τις μέρες με την κοπέλα μου και βγάλαμε τρελά γούστα. Χαλαρά χαλαρά έφτασα στους 45 γρίφους, στο τρίτο κεφάλαιο. Ψάχνω για κάποιους χαμένους και μετά το προχωράω. Κάποιοι είναι πραγματική απόλαυση. Τα δικά μου picks ως τώρα:

                          5
                          7
                          10
                          11
                          15
                          16
                          17
                          23
                          24
                          25
                          28
                          33
                          35
                          110
                          111 (FAV)
                          112

                          Πείτε και τα δικά σας picks .

                          Comment


                          • #28
                            Δεν εχω κρατησει καποια, συγκρατησα ενα που επαιξα χτες και που αν και δεν ηταν δυσκολο εφαγα σκαλωμα και το περασα χαρη στα hints.

                            8 - 6 = 2
                            8 + 6 = 2
                            7 + 6 = ?
                            Do a barrel roll!

                            Comment


                            • #29
                              Καλα εγώ διασκέδασα απίστευτα με τον 111. Προσπαθούσα να το λύσω επί ένα τέταρτο μόνος, επί μισή ώρα με την κοπέλα μου και πραγματικά δεν έβγαζα άκρη. Κοιτάω hints, τίποτα. Τα παρατάμε, επιστρέφουμε το βράδυ, βάζουμε για 2 λεπτά και το βρίσκω αμέσως, ενώ η άλλη ακόμα κοιτούσε. Μιλάμε για τρελό γέλιο, δεν ξέρω γιατί, αλλά μου φάνηκες πολύ έξυπνος. Αργότερα θα συνεχίσω το παιχνιδάκι, να δω ακόμα περισσότερο πράμα. Σύντομα και αγορά, γιατί πρέπει.

                              Comment


                              • #30
                                Το τερμάτισα και γω χρησιμοποιώντας μόνο τα χιντς εκτός από τον γρίφο με τη σοκολάτα και τον τελευταίο-135. Το ευχαριστήθηκα αρκετά αν και άποψη υπόθεσης λίγο βλακεία. Δεν ήταν όλοι οι γρίφοι το ίδιο ευχάριστοι αλλά γενικά ήταν κάτι που μου άρεσε. Παρεμπιπτόντως δηλώνω οπαδός των αγγλικών φωνών έναντι των ιαπωνικών. Άλλωστε το παιχνίδι υποτίθεται πως λαμβάνει χώρα στο Λονδίνο του προηγούμενου αιώνα, όχι στο Τόκυο! Και η ηθοποιία ήταν αξιοπρεπής. Λίγο αστεία κατά καιρούς αλλά μέσα στο όλο κλίμα.
                                Originally posted by Squall Leonhart
                                I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                                Originally posted by 丹野
                                Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                                Originally posted by Ryu_gr
                                υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                                Comment

                                Working...
                                X