Announcement

Collapse
No announcement yet.

Professor Layton

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Και εγώ βρήκα τη μουσική θεϊκή. Γενικά δεν υπάρχει κάτι που να μη μου άρεσε σε αυτό το παιχνίδι. Άνετα θα το έπαιζα ξανά κάποια στιγμή.

    Comment


    • #62
      Η μουσική έδινε ένα + στην όλη μπαροκ αισθητική του παιχνιδιού.
      Originally posted by Raf
      Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

      Comment


      • #63
        Ωραια μουσικη που εδενε πολυ καλα με το υφος του τιτλου, αλλα οντως τραγικα περιορισμενη και λογω μεγαλης επαναληψης καπου κουραστηκα στο τελος.

        Comment


        • #64
          Do a barrel roll!

          Comment


          • #65
            Έχετε δίκιο στο ότι η μουσική ήταν περιορισμένη, αλλά σε αυτό ευθύνεται η μεγάλη διάρκεια του τίτλου για παιχνίδι του είδους και όχι η ίδια η μουσική η οποία ήταν καταπληκτική

            Το παιχνίδι το βρήκα πολύ πολύ καλύτερο απ' ότι το περίμενα. Δυστυχώς δεν το αγόρασα (το έπαιξα σε DSTT >_>), αλλά ίσως το αγοράσω στο μέλλον για τη συλλογή μου.

            Comment


            • #66
              Δεν μπορώ να περιγράψω πόσο πολύ περιμένω το 2 πάντως... Αυτό το trailer με ξέσκισε. Do want!

              Comment


              • #67
                Αναφερω σε περιπτωση που δεν το ξερει καποιος (δεν ακουστηκε πολυ) οτι κυκλοφορει στην Αμερική στις 24 Αυγούστου.

                Πιο συντομα απ'οτι περιμενα προσωπικα - ειχαν πει κατι για εντος 6 μηνων απ'την ανακοινωση και το υπολογιζα Οκτωβριο.

                edit
                Οποιος εχει ορεξη να μαζεψει οτι υλικο υπαρχει, ας κανει ενα νεο Thread γιατι αυτο αναφερεται κυριως στο πρωτο.
                Do a barrel roll!

                Comment


                • #68
                  Έκαιγα κάτι dvd και σκέφτηκα όσο περιμένω δε βάζω να παίξω κάτι χαλαρό;
                  Ξεκίνησα το Professor Layon and the curious village.Πέρασα τους 2 πρώτους γρίφους.Φάση είχε.Θα το πιάσω ξανά όταν πάω Κρήτη,δηλαδή σε μια βδομάδα.
                  Carpe diem

                  Comment


                  • #69
                    Πιο μετά γίνονται πολύ πιο περίπλοκοι (και ΚΥΡΙΩΣ πιο έξυπνοι) οι γρίφοι, αν σου άρεσε η αρχή, θα ενθουσιαστείς.

                    Comment


                    • #70
                      Αντι να περιμενεις να πας Κρητη και να το παρατησεις παιζε κανα 20λεπτοτο βραδυ πριν κοιμηθεις. (Ξεκινας 20λεπτο και καταληγεις σε μια ωρα).
                      Do a barrel roll!

                      Comment


                      • #71
                        Όντως έτσι είναι. Ειδικά αν φτάσεις σε κάποιο γρίφο που δεν μπορείς να λύσεις, πεισμώνεις τόσο πολύ που παρατάς τα πάντα για να τα καταφέρεις.

                        Comment


                        • #72
                          Οκ,ίσως το συνεχίσω απόψε.
                          Carpe diem

                          Comment


                          • #73
                            Μου κάνει εντύπωση πως έφθασα τις 30 ώρες μέχρι να το τερματίσω!
                            The illusion of free will is an illusion.

                            Comment


                            • #74
                              Μηπως σε επερνε ο υπνος ενω το παιζες; Εμενα μου πηρε γυρω στις 12 ωρες και μου λειπουν καποια λιγα puzzles. Επισης καποια στιγμη πρεπει να το συνδεσω online να ξεκλειδωσω τα 30 περιπου εξτρα. Στο δικτυο του σπιτιου μου το DS δε μπαινει.
                              Do a barrel roll!

                              Comment


                              • #75
                                101 puzzles έχω λύσει χωρίς οδηγό, brute force attack κτλ Που και που το άφηνα να ακούσω τη μουσική αλλά ντάξει ο χρόνος έφευγε λύνοντας τα puzzles.
                                The illusion of free will is an illusion.

                                Comment

                                Working...
                                X