Announcement

Collapse
No announcement yet.

Diablo 3

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Ο Diablo πιστεύω ότι ΣΙΓΟΥΡΑ θα είναισ το παιχνίδι σαν Boss, τελικό ή όχι....λέγεται Diablo στο τέλος τέλος άρα κάπου θα εμφανίζεται δν γίνεται.

    Αν ενόνωνται οι 3εις τους θα είναι στυλ Dragonzord με τον άλλο των P.Rangers που έφτιαχναν το 3ο ρομπότ που ήταν imba, ή Voltron Πάντως δν θα με χάλαγε ιδιαίτερα να πω την αλήθεια...

    "...You can have all the faith you want in spirits, and the afterlife, and heaven and hell, but when it comes to this world, don't be an idiot. Cause you can tell me you put your faith in God to put you through the day, but when it comes time to cross the road, i know you look both ways..."

    Comment


    • #47
      Τέλος μεγάλη περιέργεια έχω σχετικά με το lore. Η μεγαλύτερη θεωρία που υπάρχει από το τέλος του LoD είναι πως ο Tyrael έχει γίνει corrupted. Η θεωρία αυτή ενισχύεται από το γεγονός πως ο συγκεκριμένος προβάλλεται πολύ αφού κατέχει κεντρική θέση στο site της Blizzard (μέχρι και στο WoW θα μπει σαν pet)
      .......
      ... τη θέση του last boss την οποία λογικά έχει καπαρωμένη ο Tyrael
      [/b]
      Μπερδεύτηκα τώρα. Το πώς ακριβώς από το φινάλε του LoD προκύπτει ότι ο Τυραήλ (τρελό όνομα έχει ο μπαγάσας βτς, ο αρχάγγελος προστάτης της μυτζήθρας, ώλ δι μάνι) έχει εκπέσει είναι κάτι που δεν μπορώ να το αντιληφθώ.
      Δε λέω ότι είναι απίθανο να μας τον κοτσάρουνε σαν το new prime evil, αλλά το να προκύπτει μια τέτοια εικασία μέσα από αυτά που βλέπουμε στο φινάλε του LoD στερείται λογικής.

      Βτς, άμα είναι να είναι corrupted ο Tyrael, γιατί να μην είναι και ο Deckard Cain!?!


      Πολύς κόσμος τον έχει άχτι τον παλιόγερο, και θα χαρεί αφάνταστα άμα του δοθεί η δυνατότητα να τον επλακώσει στο ξύλο!
      (αχ τον καημένο τον παππούλη, μα πώς μου ήρθε να πω κάτι τόσο διεστραμμένο απορώ)

      Comment


      • #48
        Εγώ τον έχω ΘΕΟ τον Tyrael πάντως και δν θέλω να τον αντιμετωπίσω, όσο για τον Deckard δν με καίει αλλά θέλω τζάμπα Identify items xD

        "...You can have all the faith you want in spirits, and the afterlife, and heaven and hell, but when it comes to this world, don't be an idiot. Cause you can tell me you put your faith in God to put you through the day, but when it comes time to cross the road, i know you look both ways..."

        Comment


        • #49
          Ο Deckard Cain είναι απο τις ποιό χαρακτηριστικές φιγούρες της σειράς! Δεν θα μου πήγαινε με τίποτα η καρδία να τον σφάξω. Απο την άλλη η σκέψη και μόνο να πολεμήσω με τον Tyrael μου προκαλέι Σοκ και Δέος! απο την μία θα γούσταρα επικη μάχη αλλά απο την άλλη είναι απο τους αγαπημένους χαρακτήρες, ούτε να το σκέφτομαι δεν θέλω.
          Ο Diablo πιστεύω ότι ΣΙΓΟΥΡΑ θα είναισ το παιχνίδι σαν Boss, τελικό ή όχι....λέγεται Diablo στο τέλος τέλος άρα κάπου θα εμφανίζεται δν γίνεται.[/b]
          Εδώ θα συμφωνήσω με τον Πετανίτη! Είναί σαν να λέμε The legend of Zelda χωρίς την Ζέλντα.
          Ενδιαφέρουσες πάντως οι θεωρίες που πόσταρε ο Asriel, για να δούμε αν επαληθευτεί καμία απο αυτές.

          Σύμφωνα με το lore οι lesser evils Belial (lord of lies) και Azmodan (lord of sin) εξόρισαν τους 3 prime evils γεγονός που δείχνει πως έχουν αρκετή δύναμη.[/b]
          Ενσταση κυριε συμφορουμίστα! Διαμαρτύρομαι, τα γραπτά λένε μλκιες Στο D2 αποκαλύπτεται οτι τα 3 prime evils είχαν σχεδιάσει την εξορία τους και το έκαναν να φανεί σαν εξέγερσή (νομίζω δλδ!) Τι να κλάσουν τώρα κατί διαβολάκια τύπου Belial και Azmodan ;)
          I attack sharks
          when i smell them bleed
          I dont go swimming
          water just wants to be around me.

          Comment


          • #50
            Πω... Πρεπει να αρχισω να μαζευω λευτα για pc... Ε και κανα ποντικι... Αν και αυτο εχει βγαλει 4 χρονια diablo II και LOD χωρις να πει κουβεντα....

            Comment


            • #51

              Βτς, άμα είναι να είναι corrupted ο Tyrael, γιατί να μην είναι και ο Deckard Cain!?!

              [/b]

              Ε ρε συ τι σου φαίνεται λογικό να σκωτώνεις τις ορδες με demon lords , να πας στο τελικό δωμάτιο και ενώ περιμένεις την πιο epic μάχη ever να δεις τον ....Cain? Ή να δεις τον Tyrael?
              Όσο για το από που προκύπτει: δεν προκύπτει από κάπου. Απλά σίγουρα αιτιολογείται και ενισχύεται από το γεγονός ότι ο Tyrael έχει τεράστια προβολή (το κεντρικό site του d3 τα λέει όλα). Αιτιολογείται αφού στο τέλος του d2 βρίσκουμε την Worldstone, που δεν έχουμε ιδέα τι είναι και τι ακριβώς κάνει και ο Tyrael πάει να την καταστρέψει.Αιτιολογείται επίσης από τις σπόντες που έκανε ο Cain για τον Tyrael σε 2-3 gossips του παιχνιδιού. Βασικά, για να το πω αλλιώς, αν το diablo ήταν ταινία, αυτό θα ήταν το πιο σωστό σενάριο
              Για το θέμα του diablo, εντάξει συμφωνώ μαζί σας αλλά είναι πιθανό να τον βάλουν στο expansion, οπότε πάλι last boss θα λογίζεται (αν και μια ιδέα με tyrael end boss στο d3 και Belial μαζί με Azmodan στο expansion θα μου φαινόταν περισσότερο ελκυστική). Pilgrim αυτό που λές δεν το θυμάμαι καθόλου να σου πω την αλήθεια (για την εξέργεση) αλλά τα lore βιβλία , που βγήκαν μετά το d2 δεν έγραφαν κάτι τέτοιο. Πάντως αν θέλει κάποιος μια σύντομη επισκόπηση της ιστορίας των diablo μπορεί να πάει http://www.diablofans.com/forums/showthread.php?t=1910
              Btw αυτή που είδαμε στο cinematic trailer παίζει και νa είναι η κόρη του Cain
              Now Playing

              Broken Sword 1
              Hellgate: London
              GTA IV
              Diablo 2 LoD (again and again )

              Comment


              • #52
                Βασικά αυτό με την εξέγερση το πρόσθεσα μόνος μου
                Αν θυμάσαι στο πρώτο diablo αναφέρεται οτι τα lesser evils Belial, Azmodan (μετά μάθαμε οτι συμμετείχε και η Andariel) και άλλοι εξεγέρθηκαν και έδιωξαν τα 3 prime evils απο την κόλαση!
                Παρατηρούμε όμως στο δεύτερο diablo οτι η Andariel (που όπως μας είπε ο Deckard Cain επαναστάτησε μαζι με τα υπόλοιπα lesser evils) βοηθάει τον diablo κλείνοντας τον δρόμο σε αυτούς που θέλουν να τον ακολουθήσουν!
                Τότε άρχισαν να μπαίνουν ψύλλοι στα αυτιά μου! :blink:
                Έπρεπε να φτάσουμε στο τέταρτο κεφάλαιο και να νικήσουμε τον izual για να μάθουμε την μεγάλη αλήθεια.
                Ορίστε τι μας είπε ο izual.
                ?It was I who helped the Prime Evils mastermind their own exile to your world.
                The plan we set in motion so long ago cannot be stopped by any mortal agency?
                Από αυτό συμπέρανα ότι όλα αυτά περί εξέγερσης κλπ ήταν μπαρούφες και επρόκειτο για οργανωμένο σχέδιο!
                Βέβαια δεν πρέπει να αποκλείσουμε την πιθανότητα να κατάλαβα λάθος!
                I attack sharks
                when i smell them bleed
                I dont go swimming
                water just wants to be around me.

                Comment


                • #53
                  Έχω την εντύπωση ότι λέμε το ίδιο ακριβώς πράγμα. O Belial και ο Azmodan τους πήραν την εξουσία και οι Diablo,Mephisto,Baal για να δραπετέυσουν πήγαν στη γή
                  Now Playing

                  Broken Sword 1
                  Hellgate: London
                  GTA IV
                  Diablo 2 LoD (again and again )

                  Comment


                  • #54
                    Ναι αλλά αυτό που λέω εγώ είναι οτι τα lesser evils δεν πήραν την εξουσία νικώντας (στα ίσια) τα prime evils! Αυτό που πιστευω οτι φαίνεται απο την ιστορία του izual είναι οτι είτε ηθελημένα έχασαν την μάχη απο τα lesser evils ο diablo και τα αδερφάκια του είτε ολο το σκηνικό ήταν μουφά (δλδ δεν υπήρχε κανονική μάχη και νίκη των lesser evils) αλλά ήταν ένα κόλπο για να ξεγελάσουν τον παράδεισο και να κάνουν τον tyrael να χρησιμοποιήσει τις soulstones!
                    Η βασική μου ένσταση δλδ αγαπητέ συμφορουμίστα και συναγωνιστή diablofan είναι οτι με την καμία δεν πιστευώ οτι δυο (τρία,τέσσερα, πόσα ήταν τελος πάντων) καημένα lesser evils θα μπορούσαν να εξορίσουν τα prime evils εαν αυτά ( τα prime evils ντε!!) δεν το ήθελαν!


                    Συγχωρέστε με αν δεν πολυβγαζει νόημα το κείμενο αλλά με έχει χτυπήσει ο ιος της "μαστουρας του γραφείου" Αντε 10 λεπτάκια έμειναν! ;)
                    I attack sharks
                    when i smell them bleed
                    I dont go swimming
                    water just wants to be around me.

                    Comment


                    • #55
                      Οι Δέκα εντολές!!
                      1) Thou Shalt Play From An Isometric Perspective And Love It
                      2) Thou Shalt Have God-Like Power
                      3) Thy World Dost Change
                      4) Thy Avatar Shall Have A Voice (ΝΙCE!!!)
                      5) Co-Op Is The Natural Order ( And most importantly, you can say goodbye to scrambling for loot. In Diablo III, everyone sees their own loot.)
                      6) Thou Shall Not Use the C Word (C for cartoony)
                      7) Thou Shall Not Be A Degenerate Potion Huffer
                      8) Exploding Monsters Are Cool
                      9) Thou Shalt Be Top Of Your Class
                      10) Thou Shall Live For Loot (True! )[/b]
                      Oλόκληρο το άρθρο εδώ
                      http://pc.ign.com/articles/888/888189p1.html

                      Ωπ έχει και άλλη μία
                      Thou Shall NOT Challenge Pilgrim!
                      B) B)
                      I attack sharks
                      when i smell them bleed
                      I dont go swimming
                      water just wants to be around me.

                      Comment


                      • #56
                        Αν και δε συγκρίνεται σε καμία περίπτωση με τα κατορθώματα άλλων παιχτών, είπα κι εγώ να ποζεριάσω λίγο με το Necromancer μου. Η πιο τεμπέλικη class (σε ένα παιχνίδι που σιχαίνομαι), στο πιο τεμπέλικο παιχνιδι στην ιστορία. Επίπεδο δυσκολίας normal (τώρα ξεκίνησα), μέτριος προς καλούτσικος εξοπλισμός (ζώνη για πέταμα, μπότες - γάντια που δίνουν αθροιστικά 50% to magic items, κάτι rare - unique αντικείμενα για τα υπόλοιπα), ανύπαρκτο grinding. Τα σημαντικά είναι τα εξής

                        3) Η αρχική rogue henchwoman που παίρνεις από την πρώτη τύπισσα στην πρώτη act. Έχει ένα καλό rare long bow και cold arrow από μόνη της.

                        Μόλις έχω φτιάξει το Horadric Staff στη μέση της Act 2, και το golem απλά πεθαίνει καμιά φορά. Παρόλα αυτά, επειδή θα ζορίσουν τα πράγματα, θα βάλω μερικούς πόντους σε golem mastery και bone spear, γιατί από την Antariel φάγαμε ΠΟΛΥ ξύλο και από τύχη τη βγάλαμε με την πρώτη.

                        Δώστε βάση στο level και στα διαθέσιμα skill points μου σε αυτό το σημείο B) B) B)

                        Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                        Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                        Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                        Comment


                        • #57
                          Χαχαχαχαχαχα γιατί δεν βάζεις πουθενά τα άλλα points? Πάντως κι έτσι την Act2 με καλά items παίζει να την βγάλεις, την 3 με τίποτα. Πάντως για Necro νομίζω καλύτερα να αλλάξεις όταν μπορείς βοηθό. Από τις εντολές πάντως η 6η είναι η καλύτερη με διαφορά
                          Now Playing

                          Broken Sword 1
                          Hellgate: London
                          GTA IV
                          Diablo 2 LoD (again and again )

                          Comment


                          • #58
                            Θυμαστε που σας ελεγα οτι μπορουμε πλεον να μιλαμε ανοικτα για Diablo III;

                            Περιμενω το κερασμα, καπου εκει απο την Πατρα.... ΠΑΤΡΑ ΛΕΩ!!!!...Αχεμ...

                            Σοβαρα τωρα, προσωπικα δεν με πειραζει η παλετα χρωματων, ελεος δλδ εαν φτασουμε σε σημειο να κρινουμε παιχνιδια απο τα χρωματα τους. ΟΚ, ενα γενικοτερο στυλ μπορουμε να το κρινουμε, αλλα ακομα δεν τον ειδαμε Γιαννη τον βαφτισαμε που λεν και στην Νιγριτα Σερρων.

                            Αυτο που με προβληματιζει ειναι αλλο: γιατι σπαγανε καποτε ποντικια; Γιατι πολυ απλα το Diablo ηταν το πιο fast-paced παιχνιδι της εποχης του, εαν οχι ολων των εποχων. Απο το footage που ειδα, η ταχυτητα δεν φαινεται να ειναι εκει που ηταν καποτε, και αυτο ειναι ενα θεμα προς συζητηση. Εαν ειναι θεμα class I rest my case, εαν ομως ειναι fixed αυτο τοτε υπαρχει ζητημα.

                            What do you think?
                            :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

                            Comment


                            • #59
                              Only The Barbarian Will Return In Diablo III
                              http://kotaku.com/5039711/only-the-barbari...n-in-diablo-iii

                              Αν και αναμενόμενο το θεωρώ πολύ θετικό το γεγονός ότι θα δούμε νέες classes.

                              Comment


                              • #60
                                Θα υπάρχουν Tyrael mobs στο WoW
                                "...You can have all the faith you want in spirits, and the afterlife, and heaven and hell, but when it comes to this world, don't be an idiot. Cause you can tell me you put your faith in God to put you through the day, but when it comes time to cross the road, i know you look both ways..."

                                Comment

                                Working...
                                X