Announcement

Collapse
No announcement yet.

Diablo 3

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Έτσι έτσι. Τα Diablo είναι για ατέλειωτες ώρες, δεν παίζονται αλλιώς. Damn πρέπει να κάνω κάτι με τον χρόνο μου. Ειδικά τώρα τελευταία η μοναδική ενασχόληση με το gaming είναι να postάρω εδώ, δηλαδή να μην παίζω καν...
    Insert Coin

    Comment


    • #17
      Για να δούμε τα λίγα που ξέρουμε μέχρι τώρα.
      Πρώτα η στιγμή της ανακοίνωσης όμως!!
      http://www.youtube.com/watch?v=PQk_C...eature=related
      Κορυφαία στιγμή όταν παίζει στην κιθάρα το theme του Tristram

      Λοιπόν!
      Πέντε classes θα περιλαμβάνει το παιχνίδι (σαν το D2) και στις πέντε θα υπάρχει επιλογή δημιουργίας είτε αρσενικού είτε θηλυκού χαρακτήρα!

      Δυο classes έχουν γίνει γνωστες, Barbarian & Witch Doctor.
      Πληροφορίες εδώ
      http://www.destructoid.com/two-diablo-3-ch...led-92742.phtml

      Η ιστορία λαμβάνει χώρα στο Sanctuary 20 χρόνια μετά τα γεγονότα του diablo 2
      Eδώ ο χάρτης
      http://eu.blizzard.com/diablo3/world/worldmap.xml
      Δυο και οι γνωστές τοποθεσίες μέχρι τώρα. Το κατακαημένο Tristram που όλοι ξέρουμε και αγαπάμε και μία καινούργια πόλη (Caldeum)

      Θα εμφανίζονται NPCs από τα προηγούμενα Diablo! μέχρι στιγμής έχει γίνει γνωστός μόνο ο Deckard Can.

      Πέρα από τα main story-line quests θα υπάρχουν και αποστολές για κάθε class ξεχωριστα! (Νice!)

      Το παιχνίδι θα παίζεται και single αλλά και co-op μέσω battle.net

      System requirements δεν έχουν γίνει γνωστά ακόμα ενώ για Release date προσωπικά θεωρώ σίγουρο ότι θα είναι μετά από το 2010! (μακάρι να κάνω λάθος αλλά δεν το βλέπω)

      Το παιχνίδι θα κυκλοφορήσει και σε Mac όπως και το Starcraft2 άλλωστε.
      http://pc.ign.com/articles/885/885122p1.html

      Artwork Trailer
      http://www.gametrailers.com/player/35663.html

      --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
      Ένα άρθρο
      Six things the Diablo III reveal can teach other publishers about unveiling games
      http://www.videogaming247.com/2008/06/30/s...nveiling-games/

      και κάτι αναμενόμενο μετα την ανακοίνωση του Diablo 3
      Diablo II now top-selling game on Amazon.com
      http://www.videogaming247.com/2008/07/01/d...e-on-amazoncom/
      A ρε Blizzard! Απο την μύγα ξύγκι να πούμε!
      I attack sharks
      when i smell them bleed
      I dont go swimming
      water just wants to be around me.

      Comment


      • #18
        Από την μύγα ξύγκι δν θα το'λέγα μιας και αν ήθελε θα έβγαζε Diablo 7 τώρα, κάθε χρόνο και νέο όπως και αντίστοιχο Starcraft. Το Starcraft Ghost θα το έβλεπαν οι consoleιέρηδες μισοτελειωμένο κτλ....κτλ....και δν θα έβγαζε μόνο 3 Games κάθε 5χρ αλλά 10 games κάθε χρόνο.

        Και λογικό που το D2 ξαφνικά έπιασε κόσμο πάλι, το θυμούνται πάλι μ,πήκαν στο κλίμα και προφανώς δν φταίει η Blizzard που πουλάει το D2 10χρ μετά την κυκλοφορία του.

        "...You can have all the faith you want in spirits, and the afterlife, and heaven and hell, but when it comes to this world, don't be an idiot. Cause you can tell me you put your faith in God to put you through the day, but when it comes time to cross the road, i know you look both ways..."

        Comment


        • #19
          Eλα ρε που σου θίξαμε την μαμα Blizzard
          Οταν λέω "απο την μύγα ξύγκι" δεν το εννοώ γενικότερα, αλλά για την περίπτωση του D2. Διάολε όχτω χρόνια έχουν περάσει απο την κυκλοφορία του και οι τύποι βγάζουν ακόμα λεφτά απο το συγκεκριμένο παιχνίδι και μάλιστα χώρις ιδιαίτερη προσπάθεια, απλά με το σωστο μαρκετινγκ και μια Ανακοίνωση!

          Και λογικό που το D2 ξαφνικά έπιασε κόσμο πάλι, το θυμούνται πάλι μ,πήκαν στο κλίμα και προφανώς δν φταίει η Blizzard που πουλάει το D2 10χρ μετά την κυκλοφορία του.[/b]
          Τι φταίει και δεν φταίει ρε συ? μίλησε κανείς για ευθύνη? Ενα γεγονός αναφέρουμε απλά ;)
          I attack sharks
          when i smell them bleed
          I dont go swimming
          water just wants to be around me.

          Comment


          • #20
            Το "απ'την μύγα ξύγκι" είναι, αν θυμάμαι καλά, ότι κάνεις τα πάντα και με οποιοδήποτε τρόπο να βγάλεις λεφτά από παντού. Χατζηγιάννης-like ένα πράγμα xD. Το ότι ανακοίονωσε το D3 και τους έπιασε να πάρουν το D2 να το θυμηθούν κτλ..κτλ...δν είναι θέμα της Blizzard, δν κάνει διαφήμιση του 2 μετά από τόσα χρόνια.

            "Απ'την μ΄θγα ξύγκι" προσπαθεί αν βγάλει η EA, 40 παιχνίδα κάθε χρόνο, ποδόσφαιρο, μπάσκετ, βολλευ, χαντμπολλ, αγώνες αυτοκινήτων, σκουος, μπαντμιτον, τα πάντα ---προφανώς με μία δόση υπερβολής......μπάντμιτον δν βγάζει xD---

            Και δν είναι να θίξουμε τπτ, δν την έχω και γκόμενα ούτε θέλω να έιναι 1η σε πωλήσεις κτλ...κτλ....ας βγάζει καλά τα δύο τρία Games που μ'αρέσουν κι ας είναι τελευταία, λες και βγάζω λεφτά να την προωθώ...έλεος xD
            "...You can have all the faith you want in spirits, and the afterlife, and heaven and hell, but when it comes to this world, don't be an idiot. Cause you can tell me you put your faith in God to put you through the day, but when it comes time to cross the road, i know you look both ways..."

            Comment


            • #21
              Βρε Sith και Lord και Bahamut και Master μία ερωτησούλα μιας και το έχεις <<παντρευτεί>> το παιχνιδάκι.Την save engine επιλογή που έχει το Diablo 2 εδώ και χρόνια μήπως την έχουνε κακουματσάρει κανάς Modificas ή έχει βγει κανά patch εργαλείο ή κάτι τέτοιο ώστε να μπορώ να κάνω save όποτε θέλω όπως το πρώτο Diablo?Καλός και εθιστικότατος τίτλος ο Diabolo D&#39; Antonio Banderas αλλά παθαίνω πολλά όταν μου κλείνει το PC και τα χάνω όλα...

              Comment


              • #22
                Έχει εκνευριστικό τρόπο save όντως, ότι κι αν γίνει θα στο σώσει το game θες δν θες, πατάς να κλείσει το PC, κάνει save, κλείνεις τον γενικό κάνει save, έλεος&#33;&#33;&#33; δν μπορούμε να κλέψουμε με την ησυχία μας xD

                Δν νομίζω Ren να γίνεται κάτι πάντως, κι εγώ το θέλω αλλά δν νομίζω
                "...You can have all the faith you want in spirits, and the afterlife, and heaven and hell, but when it comes to this world, don't be an idiot. Cause you can tell me you put your faith in God to put you through the day, but when it comes time to cross the road, i know you look both ways..."

                Comment


                • #23
                  Mα εσύ είσαι χειρότερος και απο τον ξαδερφό σου δλδ&#33; Αλλά τι περιμένεις απο Αρτινούς? Αγύριστα κεφάλια&#33;&#33;
                  Τέσπα κολλήσαμε σε μια πρόταση που προφανώς εννοούμε διαφορετικά&#33; Δεν θα κάτσουμε να διαφωνήσουμε τώρα, εξάλλου οτι και να πεις εγώ έχω δίκιο :icon_twisted:
                  Για το "σου θίξαμε την Blizzard" εννοείται πως το είπα για πλάκα αλλά οκ, είπαμε Αρτινος, αντε βγάλε άκρη&#33; (Οκ σταματάω πριν με πάρετε με τα νεράτζια&#33;&#33; )

                  Αλλουαχτα για modifa δεν ξέρω αλλά στο τελευταίο patch που είχα κατεβάσει (1.11 αν θυμάμαι καλά) επιλογή για save αλα diablo 1 δεν υπήρχε&#33;

                  Diablo Gameplay Evolution
                  http://www.gametrailers.com/player/35767.html

                  Edit: Petition για το art direction&#33;&#33; :blink:
                  http://www.petitiononline.com/d3art/petition.html

                  Πάνω πώς είναι, κάτω πως θέλουν να γίνει


                  9500 υπογραφές μέχρι τώρα&#33; Προσωπικά μου αρέσει αυτό που προτείνουν.
                  I attack sharks
                  when i smell them bleed
                  I dont go swimming
                  water just wants to be around me.

                  Comment


                  • #24
                    Αλλουαχτα για modifa δεν ξέρω αλλά στο τελευταίο patch που είχα κατεβάσει (1.11 αν θυμάμαι καλά) επιλογή για save αλα diablo 1 δεν υπήρχε&#33;[/b]
                    Έχει βγει πρόσφατα το 1.12 patch που επιτρέπει και no cd play,προσθέτει κάποια πράγματα και μια νέα περιοχή στο Battle,net αλλά με το save δεν κάνανε κάτι...

                    Ο ξάδερφός μου έρωτα με την Blizzard??Άντε καλέ...Να σκεφτείς ότι είχε το Diablo II από όταν κυκλοφοόρησε και δεν είχε υπολογιστή κατάλληλο να το παίξει.Διάβαζε το booklet με την ιστορία ξανά και ξανά.Απέξω το ήξερε.Αφού ιστορία στο σχολείο έπρηζε τους καθηγητές με τις καταγωγές των φυλών,τις μεταναστεύσεις των Barbarians κτλ.

                    Εδώ σκέφτεται να παίξει κάτι JLA και τα Lost Vikings μόνο και μόνο επειδή είναι Blizzard

                    Πέρα από πλάκες αξίζει να πουλάει όπως και όλα τα games της Blizzard μιας και τα υποστηρίζει τόσα χρόνια μετά με patches,κάτι που δείχνει φροντίδα.Εδώ μέχρι πρόσφατα patchαραν το StarCraft ;)

                    2010??Aισιοόδοξο σε βρίσκω...Μάλλον για 11 και βλέπουμε

                    EDIT:
                    Το κάτω μου αρέσει περισσότερο.Πιο σκοτεινό και ψυχρό άρα πιο Diablo imo.

                    ΕDIT 2:
                    Για την ακρίβεια πάρταλε δεν είμαστε Αρτινοί αλλά Γομαροπετανίτες
                    «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                    Comment


                    • #25
                      <div class='quotetop'>(Burai_Fighter &#064; Jul 2 2008, 01&#58;35 PM) [snapback]30941[/snapback]</div>
                      Ο ξάδερφός μου έρωτα με την Blizzard??Άντε καλέ...Να σκεφτείς ότι είχε το Diablo II από όταν κυκλοφοόρησε και δεν είχε υπολογιστή κατάλληλο να το παίξει.Διάβαζε το booklet με την ιστορία ξανά και ξανά.Απέξω το ήξερε.Αφού ιστορία στο σχολείο έπρηζε τους καθηγητές με τις καταγωγές των φυλών,τις μεταναστεύσεις των Barbarians κτλ.

                      ΕDIT 2:
                      Για την ακρίβεια πάρταλε δεν είμαστε Αρτινοί αλλά Γομαροπετανίτες
                      [/b]

                      Έστω The Artans....THIS IS ARTA&#33;&#33;&#33;&#33; κτλ...κτλ....
                      Αλλά Πετανίτες πάνω απ&#39;όλα xD


                      "...You can have all the faith you want in spirits, and the afterlife, and heaven and hell, but when it comes to this world, don't be an idiot. Cause you can tell me you put your faith in God to put you through the day, but when it comes time to cross the road, i know you look both ways..."

                      Comment


                      • #26
                        Φιλέλληνες γερά πρωτάθλημα ξανά&#33;&#33;&#33;
                        «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                        Comment


                        • #27
                          ΧΑ&#33;&#33;&#33; Είμαι ο 10912 sign
                          "...You can have all the faith you want in spirits, and the afterlife, and heaven and hell, but when it comes to this world, don't be an idiot. Cause you can tell me you put your faith in God to put you through the day, but when it comes time to cross the road, i know you look both ways..."

                          Comment


                          • #28
                            Καλο το petition, λιγοτερη πρασινιλα περισσοτερη αντιθεση (darker backrounds - brighter effects).
                            Do a barrel roll!

                            Comment


                            • #29
                              Diablo III: PK out, PvP in
                              http://www.videogaming247.com/2008/07/03/d...-pk-out-pvp-in/
                              Νο ΡΚ λοιπόν&#33; θυμάμαι στο Diablo 2 γινόταν χαμός, μέχρι και επιστολές διαμαρτυρίας είχαν στείλει στην Blizzard για να αφαιρεθεί (δεν θυμάμαι αν είχε γίνει και petition).
                              Player killers Take That&#33;&#33;
                              I attack sharks
                              when i smell them bleed
                              I dont go swimming
                              water just wants to be around me.

                              Comment


                              • #30
                                A στην αρχη το διαβασα βιαστικα και νομισα πως θα εχει μονο PvM και ετοιμαζομουν να κραξω.
                                Το ΡΚ δε με ενοχλησε βεβαια ποτε ... πλην του hardcore mode .

                                Αντε να μαθουμε λιγο λιγο καποια βασικα πραγματα..

                                Comment

                                Working...
                                X