Announcement

Collapse
No announcement yet.

Diablo 3

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Vaynard View Post
    επειδη η τιμες εχουνε φτασει εκει που εχουνε φτασει καλυτερα να μαζευεις mils για να παρεις κατι που θα κανει αισθητη διαφορα , αναλογως την ζητηση λοιπον ανεβαινουνε και οι τιμες πχ, αν δειτε το andariel's visage αν εχει str παει μεχρι 500k αν εχει int παει 4mil αν εχει dex παει 8min γιατι οι τοπ ειναι oi dhs kai τους παιζουνε ολοι
    Θυμαμαι οτι ειχα ενα legendary με Int και ειναι αυτο τελικα με 126int αλλα το εχω στον DH..

    Comment


    • ισως να με ενδιεφερε αν το πουλας, οχι βεβαια στην τιμη ζητησης aka 4mil

      η καλυτερη σου επιλογη βεβαια ειναι να το χρησιμοποιησεις στον μαγο σου , θα παρεις τουλαχιστον ενα boοst 5κ απο ενα helmet ιδιου int (λογω ias)

      Comment


      • Μου δινει 2000 dps στο μαγο αλλα χανω περιπου 4K life γιατι εχω ενα αλλο legendary παλι με ias αλλα και με 6% life+socket οποτε με βολευει καλυτερα να το εχω στον DH(τελικα ισως δεν ημουν τοσο ατυχος στα legendary drops ). Eσπασα το φραγμα των 100Κ dps εστω και αν ειναι πλασματικο με το critical damage και SS με minimum upgrades που δεν κοστισαν σχεδον τιποτα. Για να παω παραπανω τωρα ομως πρεπει να δωσω αρκετα.

        Επομενο project ενας tankinsh wizard για μενα..

        Επισης σκεφτομαι τις συνεπειες του RMAH και δεν ξερω τι να κανω με το gold, μηπως θα ηταν καλυτερη επιλογη να τα δωσω ολα για gear πριν ανοιξει..

        Comment


        • Για το AH, υπάρχει θέμα dupe gold εδώ και μια βδομάδα περίπου μέσω του AH. H δουλειά γίνεται μέσω του bid, όπου αλλάζεις το timer του υπολογιστή σου και παίρνεις πίσω τα χρήματα. Αν θέλετε να κάνετε αγοραπωλησίες περιμένετε το νέο patch, επειδή μπορεί να πέσουν πολλά rollbacks και να χαθούν χρήματα, αντικείμενα και δεν ξέρω τι άλλο.



          Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

          Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

          Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

          Comment


          • Φανταζομαι θα πεσουν μονιμα ban σε αυτο στα σιγουρα. Αν συνεχιστει ομως αρκετα ειναι ικανο να διαλυσει την οικονομια του diablo.

            Comment


            • Θα σου κάνουν ban επειδή έχει bug το παιχνίδι;
              Originally posted by Squall Leonhart
              I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
              Originally posted by 丹野
              Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
              Originally posted by Ryu_gr
              υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

              Comment


              • Καλα δεν ειναι οτι φαρμαρεις τον tyrael η καποιο in game exploit, εδω το κανεις σε βαρος αλλων παιχτων οποτε ναι ειναι για ban ευκολα.. Αν νομιζεις οτι δεν θα γινει ρισκαρε το και καντο και εσυ..

                Comment


                • Tha se kanoun ban epeidh exploitareis kai katastrefeis to paixnidi, paikse kamiafora kanena online game.
                  San na les kserw gw oti den tha eprepe na kanoun ban enan marathonodromo pou ekopse dromo apo allou mono kai mono giati h dikaiologia "afou yparxoun kai alloi dromoi" einai arketh...
                  "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                  But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                  Kindred, this blade and I.
                  "

                  "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                  Greek Gaming Videos
                  Greek Final Fantasy Forum

                  Comment


                  • Το θέμα υπάρχει επειδή - προφανώς - ο timer της δημοπρασίας σχετίζεται με τον client, τον παίκτη που βάζει το αντικείμενο, όχι τον server. Δεν ξέρω κατά πόσο μπορεί να διασταυρωθεί απάτη.

                    Το σίγουρο είναι πως η οικονομία του παιχνιδιού εχει πολλά θέματα.
                    Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                    Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                    Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                    Comment


                    • Ο πληθωρισμος εχει παει στο θεο πραγματικα, πλεον αξιζει να αγοραζεις medium gear μικρα upgrades με max buyout 100-150K αντε μεχρι 200-400 για weapons παραπανω ειναι τοσο overpriced που πραγματικα τα λυπαμαι να τα δωσω..

                      Θα μπορουσαν ισως να τσεκαρουν individual "πόθεν έσχες" για να διασταυρωθει αλλα με τοσους παιχτες θα παρει πολυ καιρο σιγουρα. Ελπιζω σε αμεσο hotfix τουλαχιστον..

                      Comment


                      • Otidhpote kostizei 1m einai tzampa prama, ta minor upgrdes gia emena kostizou 5 mil.
                        "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                        But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                        Kindred, this blade and I.
                        "

                        "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                        Greek Gaming Videos
                        Greek Final Fantasy Forum

                        Comment


                        • Τοτε καλυτερα να κανεις progress και να ελπιζεις για καλα drops απο το να ριχνεις τοσα σε ενα single item. Κατι διαβαζω επισης για rollbacks στα forum της Blizzard..

                          Comment


                          • δεν δουλευει πια αυτο με τα items που τα εβαζες τα αγοραζε ο αλλος και αλλαζες το timer για να κανεις cancel το item και να το παρεις πισω, επισης δουλευε σε random ατομα απο οτι διαβασα , πρωτου βαλετε news μιας βδομαδας+ τουλαχιστον βεβαιωθειτε οτι ισχυουν ακομα

                            δεν προκειται να γινει κανενα rollback, η οικονομια εχει ηδη υποστει ζημια τα mils τα βγαζουνε αρκετοι λες και ειναι στραγαλλια, ετσι και αλλιως σε δυο μερες ανοιγει το RMAH οποτε μπαινουνε νεα δεδομενα , οτιδηποτε που αξιζει θα δινεται για κανονικο χρημα οχι ingame gold

                            diablo 2 all over again αρκετοι απο εμας το εχουμε ξαναδει το εργο απλα θα βγαλει και η bliz φραγκα απο το πανηγυρι αυτη τη φορα

                            Comment


                            • Tha se kanoun ban epeidh exploitareis kai katastrefeis to paixnidi, paikse kamiafora kanena online game.
                              San na les kserw gw oti den tha eprepe na kanoun ban enan marathonodromo pou ekopse dromo apo allou mono kai mono giati h dikaiologia "afou yparxoun kai alloi dromoi" einai arketh...
                              Το θέμα είναι πως δεν πειράζεις τον κώδικα του παιχνιδιού ή κάτι τέτοιο (δεν κάνεις hacking). Μπορείς να το θεωρήσεις feature δεν είναι δικό σου πρόβλημα αν μπορεί να γίνει αυτό το exploit. Επίσης και το να αγοράζεις φτηνά και να πουλάς ακριβά εν τέλει καταστρέφει την οικονομία του παιχνιδιού αυξάνοντας τον πληθωρισμό οπότε ας σε κάνουν ban και για αυτό.
                              Originally posted by Squall Leonhart
                              I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                              Originally posted by 丹野
                              Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                              Originally posted by Ryu_gr
                              υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                              Comment


                              • Oute kai na dialekseis allo dromo se marathonio einai san na ftiaxneis diko sou dromo xrhsimopoieis tous yparxontes alla pali thewreite klepsimo, to na afksaneis to pace omws me "Lagous" einai apodekto your point is invalid again allo to mind game kai allo to exploit...
                                "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                                But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                                Kindred, this blade and I.
                                "

                                "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                                Greek Gaming Videos
                                Greek Final Fantasy Forum

                                Comment

                                Working...
                                X