Announcement

Collapse
No announcement yet.

Demos - Συζήτηση και εντυπώσεις

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Έτσι μωρή αρρώστια DJ , έτσι !!!!
    Προσωπικά το βρίσκω απλά τέλειο , σίγουρη καλοκαιρινή αγορά , μπες να λιώσουμε online ;)

    Comment


    • Το Skate 2 για μένα ήταν ότι ήθελα από ένα game γενικά, αλλά και ειδικά!

      Γενικά έχει γραφικάρες και 60άρι frame rate (έστω και choppy σε κάποια σημεία).
      Το έχουμε πει πολλές φορές ότι το 60άρι δεν έχει κάνει αισθητή την παρουσία του στις κονσόλες και αυτή τη γενιά παρόλη την υποτιθέμενη δύναμη των μηχανημάτων. Για αυτό και γω όταν το βλέπω γουστάρω. Η κάμερα για μένα είναι στο σωστό σημείο και έτσι μπορείς να δεις τις λεπτομέρειες στα γραφικά με περισσότερη άνεση, αν και όπως είπε ο DJ, αυτό σε δυσκολεύει στο χειρισμό. Τα γραφικά μου αρέσουν πάρα πολύ! Τα μοντέλα είναι εξαιρετικά, υπάρχουν εφε αντανάκλασης ακόμα και εκεί που δεν μπορείς να προσέξεις (π.χ. στις βιτρινες των καταστημάτων) και το animation των skateάδων έχει απλά ξεφύγει (πόσο γουστάρω όταν το βλέπω σε 60 fps)!

      Ειδικά τώρα, γουστάρω πολύ τα skate controls! Έχοντας και εγώ λιώσει την πλειοψηφία των Tony Hawk (φοβερές παιχνιδάρες) ήθελα κάτι διαφορετικό! Απλά πράγματα!

      Επίσης έχει και ανέλπιστα καλό online service (E.A. nation). Upload videos (έμεινα μαλάκας με τα top rated), photos, ratings, vs κτλ!

      Τέλος έχει και story! Δείτε πόσο πόζα εισαγωγή!



      Βέβαια δεν έχει το story που νομίζεις ότι θα έχει βλέποντάς την.
      The illusion of free will is an illusion.

      Comment


      • Τα παλικαρια της εισαγωγης αυτης ειναι ολοι pro skaters. Ειδικα ο Koston ειναι υπεραθλητης, εχει κανει απιστευτα tricks στην ζωη του...
        :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

        Comment


        • ειδα το demo του mafia 2

          ασταθες framerate , uninspired o σχεδιασμος της πολης , το animation φαινεται πολυ ψευτικο, η καμερα εκτος τοπου και χρονου και o χειρισμος δεν ητανε καθολου ακριβης

          ελπιζω να μην βγαλουνε αυτη την εκδοση σε κυκλοφορια, ελπιζω να ητανε κανενα προχειρο demo ενος χρονου πριν

          Comment


          • Χθες πρεπει να βγηκε το demo του Vanquish. Τι εγινε, κανεις δεν το τσεκαρε;
            Οχι πως εγω ψηνομαι αλλα οκ λεμε τωρα, εδω το ΧΒΟΧ καλα καλα δεν εχω ανοιξει τελευταια.
            Altair εσυ που το περιμενεις δεν εριξες κανα βλεφαρο;

            Comment


            • Νομίζω βγαίνει 2 Σεπτεμβρίου το ντέμο.Τεσπά.Θα το τσεκάρω αύριο το πρωί.
              Carpe diem

              Comment


              • USA βγηκε σιγουρα, για Ευρωπη δεν ξερω.
                Για την ωρα τρωει ενα μικρο κραξιμο επειδη τρεχει στα 30fps, αλλα οκ εχει και τα θετικα του κατα τ' αλλα οπως διαβαζω (ποικιλια στο gameplay κτλ).

                Comment


                • Xθές το βραδάκυ κυκλοφόρησε εδώ.

                  Πρώτες εντυπώσεις.....γενικά μου φάνηκε αρκετά καλό χωρίς όμως να είναι το game που σπέρνει.

                  Τα γραφικά πολύ καλά, αλλά δεν μπορούν να σταθούν σε καμιά περίπτωση απέναντι στα μεγάλα χαρτιά του ps3. Υπάρχει και λίγο ψιλο γαμημένη θολούρα, αλλά ευτυχώς δεν ενοχλεί.

                  Tα controls εξαιρετικά και άμεσα. Γενικά τα game αξίζει, ιδιαίτερα σε πεσμένη τιμή.
                  Star Citizen videos Star Citizen gallery

                  Comment


                  • Vanquish demo showdown


                    The recent release of playable demos on both PS3 and Xbox 360 allows us to put Inaba-san's claims to the test, but whether the results of this analysis will remain relevant in the context of the full game remains to seen. The content of the demo is said to be exclusive, and it appears to be very similar indeed to the code seen at E3.


                    It's not very often that early code is released into the wild as a full-on playable demo, but Vanquish appears to be one of those exceptions, plus the content we're looking at now may not even be in the full game. Assuming that the engine has been locked down, performance analysis of the two respective demos throws up a pretty big discussion point.
                    «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                    Comment


                    • Σαν gameplay ειναι καλο.Καλα γραφικα-σχεδιασμος.
                      Γενικα θετικες εντυπωσεις.Θα ηθελα να δω το AI σε μεγαλυτερα επιπεδα δυσκολιας.

                      Comment


                      • Originally posted by hideo View Post
                        Καλα γραφικα
                        Kαλά γραφικά για 3rd party

                        επίσης το frame rate ειναι πολύ καλό.
                        Star Citizen videos Star Citizen gallery

                        Comment


                        • Aν εξαιρεσεις μια γενικη θολουρα,τα γραφικα του ειναι πολυ καλα.Οπως και το frame rate(δεν ειναι 60fps).

                          Comment


                          • Aν και δεν ενοχλεί η θολούρα, ειναι απαράδεχτη και μόνο η υπαρξη της όταν υπάρχουν games σαν το Uncharted 2. Το game και στις δύο εκδόσεις τρέχει σε 1024 x 720.

                            edit:

                            πάντως το gameplay γαμεί, πολύ θεαματικό game.
                            Star Citizen videos Star Citizen gallery

                            Comment


                            • Και εμενα με ενοχλει το aliasing στο uncharted 2 ( κατα τα αλλα γαμει νταξ, αλλα god of war III > * χαρη στο MLAA ) τι να κανω, να πεσω και να παιρνω ? με αυτη τη λογικη θα επρεπε να ασχολουμαστε μονο με το 1/10 των τιτλων απο αυτη την λιστα. να πλουτιζουμε το PSN επειδη εχει τιτλους με καθαρο 1080p και να περιμενουμε για το ps4/xbox720 http://forum.beyond3d.com/showpost.p...42&postcount=2

                              Και το halo 3 / ODST τρεχει στα 1152*640 χωρις AA, αντε να σκαλαρεις τωρα αυτο το πραγμα για να φαινεται σωστα σε tv με φυσικη αναλυση 1920*1080, αλλα τι να γινει μετα απο μιση ωρα γκρινιας και αφου συνειδητοποιεις οτι ετσι και αλλιως δεν μπορεις να κανεις τπτ εκτος απτο να βγαλεις το δισκακι καθεσαι και ασχολεισαι με το ιδιο το game.

                              Comment


                              • Παίδες έμένα μια χαρά μου φάνηκε το Vanquish στο ps3. Ήταν στη watchlist μου αλλά πραγματικά έμεινα πάρα πολύ ικανοποιημένος σε σημείο να το σκέφτομαι σοβαρά για day one. Μου άρεσε πάρα πολύ το πόσο ευκίνητος είναι ο Sam ενώ το boost είναι πολύ ενδιαφέρων μηχανισμός.

                                Προσπάθησα να κατεβάσω και το demo για 360 να συγκρίνω ιδίοις όμμασι αλλά είναι για gold members μόνο...
                                «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                                Comment

                                Working...
                                X