Announcement

Collapse
No announcement yet.

Demos - Συζήτηση και εντυπώσεις

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Επαιξα το facebreaker,ενδιαφέρον μου φάνηκε.
    Originally posted by Raf
    Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

    Comment


    • Τελείως ανέλπιστα κατέβασα το The Force Unleashed (demo) και το τελείωσα. Είναι πολύ ωραίο! Η φυσική μηχανή δεν είναι τόσο τέλεια όσο περίμενα (συγκεκριμένα τα περισσότερα πράγματα είναι ανεπηρέαστα από το σώμα του χαρακτήρα και από τα χτυπήματα του και επηρεάζονται μόνο από τα force powers που έχεις), παρόλα αυτά το grip είναι πολύ εντυπωσιακό. Το διασκέδασα πολύ και θα ήθελα να δω και το ολόκληρο παιχνίδι.

      Πάντως πλάκα είχε η διαδικασία για να το κατεβάσω. Παρόλο που δεν έχω gold, έφτιαξα ένα αμερικάνικο profile το οποίο ήταν gold και έτσι το κατέβασα από εκεί.

      Comment


      • Κατέβασα κι εγώ το Force Unleashed και μου άρεσε πάρα πολύ. Έπαιζα με τις ώρες με τους storm troopers και τα βαρέλια Ανυπομονώ να δω όλες τις δυνάμεις που έχεις και την ιστορία του παιχνιδιού.


        Comment


        • καλά μη φανταστείς 4 δυνάμεις είπανε θα έχει όλες κι όλες.ας ελπίσουμε να βγει καλό.χαίρομαι με τα σχόλιά σας.
          Carpe diem

          Comment





          • BTW και εγώ γούσταρα με το demo.
            Originally posted by Raf
            Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

            Comment


            • 1+ για το SW:TFU παιδες...φαινεται να πηγαινει ΠΟΛΥ καλα το project!
              <div align="center">

              "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

              Comment


              • Η πρώτη φορα που το συνάντησα ήταν τυχαία στο gamespot, στην πρώτη θέση τον Top 10 για XBOX 360, και η αλήθεια είναι πως όταν έκανα click πάνω του γεμάτος περιέργεια και είδα περί τίνος πρόκειται περίπου, κάπως παραξενεύτηκα με μικρές (πολύ μικρές) δόσης "ξενεροματος" καθώς από τις εικόνες που έβλεπα δεν ήξερα τι να υποθέσω. Σήμερα το πρωί, ενώ χάζευα το dashboard του XBOX 360, μπήκα μέσα στα demos και τυχαία το είδα. E, λίγο η περιέργεια και τα όλα όσα έχω ακούσει για το συγκεκριμένο παιχνίδι, λίγο ο Evans που τριγυρνά στο forum παραμιλώντας ( ), κατέβασα το demo του Braid.

                Μόλις άρχισε το παιχνίδι, έμεινα. ’Αργησα λίγο να συνειδητοποιήσω την όλη ατμόσφαιρα, που από την αρχή μου βγάζει κάτι νέο και συνάμα παλιό, κάτι άγνωστο και συνάμα γνώριμο, μια γλυκιά νοσταλγία από τον χώρο τον VideoGames αλλα και από τα παιδικά μου χρονια (ε??? ). Επίσης έχω προσέξει στοιχεια από αλλα παιχνίδια, όπως για παράδειγμα το ότι κάποια πράγματα είναι εμπνευσμένα από το Mario Bros., βγάζει μάτι. Όμως αυτό είναι κάτι που δεν το κρύβει, το δείχνει και το χρησιμοποιεί με καλο και πετυχημένο αποτέλεσμα.

                Τελειωσα όλο το demo παίρνοντας όλα τα κομμάτια του puzzle. Τέλος του μηνα αγοράζω από Play.com πόντους και το παίρνω. Παραμυθένια μαγια.

                <span style="font-family:Century Gothic">MAY THE RATS EAT YOUR EYES&#33; I am now lost to your cause&#33; The Darkness comes...&#33; IT WILL DAMN US ALL&#33;&#33;&#33; </span>

                Comment


                • 1+ για το SW:TFU παιδες...φαινεται να πηγαινει ΠΟΛΥ καλα το project&#33;
                  [/b]
                  Eγω σε αντιθεση το βρηκα μετριο περιμενοντας κατι πολυ ανωτερο - δεν ξερω ισως με χαλαει λιγο το animation του χαρακτηρα, λιγο το aiming του παιχνιδιου που παραειναι ευαισθητο η&#39; το μετριο ΑΙ των εχθρων αλλα περιμενα κατι καλυτερο κ γενικα το βλεπω να γινεται επαναλαμβανομενο μετα απο καποιες ωρες...anyway με βλεπω να το αγοραζω καποια στιγμη μονο κ μονο επειδη ειναι Star Wars - ελπιζω να ειναι region free για αγορα απο play-asia..δεν παιζει να δωσω 70e για αυτο τον τιτλο.

                  ΒΤW οντως το Βraid ειναι εκπληκτικο, αντε να δουμε τι θα λεει κ το Castle Crashers.

                  Comment


                  • Ωραίος ρε συ aion, τώρα τράβα και αγόρασε το παιχνίδι.

                    Το αστείο είναι ότι το τόσο απλό που βγάζει δεν είναι τίποτε άλλο από την επιφάνεια, αφού το παιχνίδι έχει πάρα πολύ βάθος, το σενάριο του κρύβει φοβερές εκπλήξεις και ξεφεύγει τελείως από τα καθιερωμένα ο τρόπος που αυτό δίνεται. Αλληγορίες, μεταφορές, πάρα πολλά στοιχεία έξυπνα δεμένα μεταξύ τους το συνθέτουν και πραγματικά δύσκολα το καταλαβαίνεις (εγώ διάβασα αναλύσεις). Από τα πιο έξυπνα παιχνίδια που έχω παίξει, από τα καλύτερα και ΙΜΗΟ μιλάμε για επανάσταση, όχι για απλή πρωτοτυπία. Βλέποντας αυτό και το Portal άρχισα να αναθεωρώ πάρα πολλά πράγματα για το χώρο και την κουλτούρα των videogames και για τη θέση που κατέχουν στον πολιτισμό.

                    Comment


                    • Late to the party, ασχολήθηκα το demo του Too Human.
                      Απογοητευτικό από την αρχή μέχρι το τέλος, και το ακόμα πιο αποκαρδιωτικό είναι ότι προσωπικά δε μου έδωσε καν δείγματα ενός αδικημένου από τα (άπειρα) τεχνικά προβλήματα τίτλου, δεν μου έδειξε δηλαδή κάποιο ιδιαίτερο potential, ότι υπό διαφορετικές προϋποθέσεις θα μπορούσε εάν...

                      Παίζοντας το, αποκόμισα την αίσθηση ενός τίτλου που στο μεγαλύτερο μέρος του, σε επίπεδο μηχανισμών, θα μπορούσε κάλλιστα να είχε κυκλοφορήσει 10 χρόνια πριν, σχεδόν τα πάντα μου θύμισαν εποχές PlayStation 1. Έναν 90?s τίτλο που φοράει ένα κακοποιημένο next gen προσωπείο στον τεχνικό τομέα, υπό το πέπλο μιας δυνατής χρηματικά παραγωγής (ξεκάθαρο μέσα στο παιχνίδι σχεδόν από τη πρώτη στιγμή). Καλή αισθητική, χωρίς να είναι κάτι τρομερά ανατρεπτικό στο sci fi, και ικανοποιητική σκηνοθεσία.
                      Αυτά, με την επιφύλαξη των συμπερασμάτων που βγαίνουν από ένα demo και τρέχω να κρυφτώ από τον Ren.

                      Συμφωνώ με τον FiOth κι΄ αναπόφευκτα κάνω την ίδια ερώτηση με τη σειρά μου.
                      Με αφησε αδιαφορο και απορημενο...αυτη ειναι λοιπον η μεγαλειωδης SK που μας εδωσε το ιερο Eternal Darkness???[/b]
                      Α, και Pure = Pure Awesomeness
                      There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                      Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                      Comment


                      • Προσφατα επαιξα demo του Fracture.Αρχικα μου φανηκε πολυ ενδιαφερον, με πρωτοτυπους μηχανισμους terrain deformation και μερικα ιδιαιτερα οπλα.Στη συνεχεια με ψιλοκουρασε ωστοσο με την κακιστη χρηση της ετσι κι αλλιως αισχρης Havoc, τους brain - dead εχθρους και τα πραγματα εγιναν ακομα χειροτερα οταν διαπιστωσα πως τα περισσοτερα συμβαντα που εχουν να κανουν με τη διαχειρηση του χωρου ειναι τραγικα scripted.Ισως ριξω μια ματια στο τελικο προιον ομως για την ωρα δεν ενθουσιαστηκα.
                        <div align="center">

                        "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

                        Comment


                        • file fioth to idio tha elega ke ego stin arhi fenete endiaferon alla meta apo ligo ine kourastiko.den nomizo otan kikloforisi kanonika na allaxi tipota ke to iha ke stin lista me tis sigoures agores

                          Comment


                          • αισχρης Havoc
                            [/b]
                            Γιατί αισχρή η Havoc; Εγώ σε όσα παιχνίδια την έχω δει να αξιοποιείται σωστά (και καλά) έμεινα ικανοποιημένος από το αποτέλεσμα. Δεν είναι η καλύτερη μηχανή φυσικής στα σίγουρα, αλλά όχι και αισχρή. Για αισχρές υλοποιήσεις θα μπορούσαμε να πούμε σίγουρα, αλλά όχι και για τη μηχανή.

                            Comment



                            • Α, και Pure = Pure Awesomeness
                              [/b]

                              Ποσο συμφωνω,η πιο ευχαριστη εκπληξη της χρονιας.Απο το demo φαινεται το καταπληκτικο arcade feel του τιτλου,ο μηχανισμος trick+boost ειναι απλος και εθιστικος,ο χειρισμος ειναι εξαιρετικος,τα γραφικα πανεμορφα με απιστευτο draw distance,ΚΑΤΕΒΑΣΤΕ ΤΟ ΟΛΟΙ(για μενα παντως ειναι σιγουρη αγορα,το play.com το εχει 40ευρα).

                              Comment


                              • Loggo απο το λίγο που έπαιξα,κταλαβαίνω γιατι μερικοί το παρομοιάζουν με "Wave Race on wheels"
                                Originally posted by Raf
                                Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                                Comment

                                Working...
                                X