Announcement

Collapse
No announcement yet.

I just finished

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 150 ώρες? wow μου αρέσει που εγώ ήλπιζα να το τελειώσω στις 60-70 και έχω ήδη αγοράσει το 2
    Καλά και σε 30 ώρες τερματίζεται μην ανησυχείς

    Comment


    • Burai ωραίος για το Splatterhouse.Κι εγώ το έχω στα μελλοντικά μου σχέδια.Λίγο το πρώτο κςφάλαιο έπαιξα στο Normal Και όντως είχε μια άλφα πρόκληση που οκ δνε το περίμενα κιόλας.Βέβαια μόλις έμαθα τα patterns κομπλέ.ΒΤW Splatterhouse 2 rules.
      Carpe diem

      Comment


      • Στο πρώτο κεφάλαιο και γενικά στην αρχή είναι πολύ εύκολο να χάσεις αν κάνεις ντου. Όμως σιγά σιγά ξεκλειδώνεις ιδιότητες που πραγματικά σε κάνουν killing machine. Ααα ναι τα execution moves που κάνεις για να αποτελειώσεις έναν εχθρό είναι δυστυχώς επαναλαμβανόμενα και κόβουν λίγο τη ροή αλλά από την άλλη είναι επιτακτική ανάγκη να τα πραγματοποιείς ειδικά στα μετέπειτα επίπεδα όπου και γίνεται πανικός. Τέλος πάντων μην πάρω κόσμο στο λαιμό μου, όποιος είναι fan των παλιών Splatterhouse δεν παίζει να απογοητευτεί.

        solid δυστυχώς είμαι ο τύπος που πάει κυριολεκτικά με το πάσο του σε ό,τι game παίζει Οπότε με βλέπω να προσεγγίζω το 150 ωρο xD Η Ultimate Edition σου πήρε τόσο? Να ξέρω δλδ γιατί μετά το τέλος έχω τα Awakening, Leliana's Song και Witch Hunt. Επίσης Morrigan ftw!

        EDIT:
        Σχετικά νωρίς- μετά το πρώτο quest- τελείωσα και το Stone Prisoner. Οκ καλό το Golem αλλά δεν παίζει να βρει θέση στο party μου, όπως και ο σκύλος.
        «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

        Comment


        • solid δυστυχώς είμαι ο τύπος που πάει κυριολεκτικά με το πάσο του σε ό,τι game παίζει Οπότε με βλέπω να προσεγγίζω το 150 ωρο xD Η Ultimate Edition σου πήρε τόσο? Να ξέρω δλδ γιατί μετά το τέλος έχω τα Awakening, Leliana's Song και Witch Hunt. Επίσης Morrigan ftw!
          Την κανονική εκδοσή έχω, αλλά είχα κατεβάσει και τα dlc .

          Κοίτα το 150ωρο είναι υπερβολή Αλλά εγώ έχω low pace και είμαι και ψείρας σε κάποια πράγματα. Π.χ. ήθελα να δω όλα τα sidequests, και εχω και ενα κόλλημα με τους διαλόγους και το lore γενικα . Δηλαδη αν μου αρεσει, δεν θέλω να χάνω λέξη :xp:.
          Οπότε αρκετές ώρες τις έφαγα στο camp και στο διάβασμα

          edit:
          Οκ καλό το Golem αλλά δεν παίζει να βρει θέση στο party μου, όπως και ο σκύλος.
          Καλά εγώ είχα μεγάλο πρόβλημα με το party. Δεν μου έφτανε με τίποτα οι 3 companions κάθε φορά. Στο τέλος βέβαια κατέληξα σε Alistair,Wynne,Leliana και μου ήταν δύσκολο να βγάζω την Morrigan στην απέξω .

          Comment


          • Με ψήσατε να το συνεχίσω (δύο διαλείμματα έχω κάνει και είμαι στις 60 ώρες), οπότε το κάνω install. Για το party τι να σας πω, εγώ με alistair wynne morrigan είμαι ως τώρα και δεν έχω αλλάξει ούτε μία φορά. Το Golem μου φάνηκε imba χαρακτήρας χωρίς λόγο, οπότε αποφεύγω να το βάλω. Ο Alistair πάλι είναι αστείο, tank που πέφτει πρώτο πάντα στις μάχες πρώτη φορά βλέπω. Γενικά από το game έχω αρκετά παράπονα και σίγουρα δεν το βρίσκω τόσο καλό όσο άλλοι, είναι όμως ευχάριστο.

            Comment


            • Ο Alistair πάλι είναι αστείο, tank που πέφτει πρώτο πάντα στις μάχες πρώτη φορά βλέπω.
              Den ton exeis eksoplismeno kala giafto.
              H den tou exeis valei swsta sta stats tou.
              "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
              But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
              Kindred, this blade and I.
              "

              "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
              Greek Gaming Videos
              Greek Final Fantasy Forum

              Comment


              • Συμφωνώ με το Ground. Δεν είχα κανένα πρόβλημα με τον Alistair.
                Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                Comment


                • Για κάποιο λόγο πιστεύω ότι δεν έχω κάνει κάτι λάθος, αλλά για πείτε τα δικά σας builds.

                  Comment


                  • Εγώ ψήθηκα ήδη για Splatter!
                    The illusion of free will is an illusion.

                    Comment


                    • ναι ρε γαμαει το splatterhouse μην ακουτε τα reviews,

                      @evans πως γινεται να εκανες λαθος το build του alistair αυτο ειναι κατωρθωμα
                      sword shield βαζε skills, vitality-strength attributes , και οτι ποιο δυνατο βρισκεις σε plates

                      τωρα gambits δεν ειναι απαραιτητο να του βαλεις, εκτος και αν παιζεις σε αυξημενα επιπεδα δυσκολιας, και δηστυχως δεν θυμαμαι τα skills για να μπω σε λεπτομεριες αλλα σιγουρα βαλε health<25% ~ health potion

                      Comment


                      • Άρα δεν έκανα κάποιο λάθος .

                        Comment


                        • Ανοίγεις όμως το shield wall στις μάχες και χρησιμοποιείς τα abilities του όπως το shield pummel?
                          Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                          Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                          Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                          Comment


                          • Ναι . Καλά εντάξει υπερέβαλα πριν, δεν πέφτει και με τη μία, απλώς δεν αντέχει και πάρα πολύ και γενικά χρειάζεται αρκετά συχνά (ειδικά σε απαιτητικές μάχες) να τον στηρίζω με healing και potions.

                            Comment


                            • Koita na deis pou tolmaei to tank na thelei healing xarxarxar
                              Seriously to tank einai gia na trwei dmg, oi healer gia na giatrevoun to tank kai oi damage dealers gia na kanoun to dmg.
                              Logiko mou akougetai oti to tank xreiazetai mpoliko healing afou trwei olo to dmg.
                              "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                              But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                              Kindred, this blade and I.
                              "

                              "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                              Greek Gaming Videos
                              Greek Final Fantasy Forum

                              Comment


                              • μεσα στο κατακαλοκαιρο του 2011 λοιπον το resident evil 4 και το splatterhouse ειπανε να κανουνε ενα παιδι....το shadows of the damned...που μολις τελειωσα , αναμειχτα συμπερασματα κυριως θετικα,συμφωνα με την τριπλετα που συμμετειχε στην αναπτυξη του τιτλου υπηρχανε μεγαλες προσδοκιες οι οποιες ομως δεν φτασανε το αναμενομενο αποτελεσμα,

                                στο design υπηρχανε στιγμες προχειροτητας και κακου προγραμματισμου (3 ολοκληρα επιπεδα με ενα μετριο side scroller ο RLY?,), ελλειψη ενος new game+ και για replay value ουτε λογος εκτος των difficulties που ξαναρχιζεις απο το 0,

                                η χρωματικη παλεττα εντονη καθως απεικονιζει την κολαση σε κοκκινες αποχρωσεις, το concept με το σκοταδι ειχε ενδιαφερον αν και επρεπε να αξιοποιηθει περισσοτερο πιστευω,

                                τα γραφικα απο τεχνικης πλευρας ειχανε πολλα προβληματα ας ειναι καλα το art direction του βεβαια, και το απολαυστικο splash effect του αιματος οταν πυροβολεις τα mobs ,των οποιοων δεν υπαρχει και μεγαλη ποικιλια ευτυχως ειχε καποια αξιοπρεπη boss fights ειδικα προς το τελος

                                η arcade ατμοσφαιρα ειναι διαχυτη παντως , ο χειρισμος φυσικα στο υφος του resident evil 4

                                η ατακες αναμεσα στον garcia και τον ''συνεργατη του'' ητανε εξυπνες και καφρικες οσο δεν παει, το σεναριο heh...παμε παρακατω

                                εξαιρετικη ητανε και η μουσικη επενδυση (Akira Yamaoka)

                                7/10 απο μενα

                                το soundtrack παντως το κατεβαζω ASAP

                                παρτε το κομματι απο τους τιτλους τελους

                                Comment

                                Working...
                                X