Announcement

Collapse
No announcement yet.

I just finished

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 241 stars εχω στο 2, καποιοι βεβαια πρεπει να εχουν και το 242ο, εγω δε το παλεψα καν.
    Paixtis προσπαθησε να το παρεις, αξιζουν πολυ τα πρασινα αστερια μετα.
    Altair, το SMG 2 μοιαζει μια απο τα ιδια αλλα δεν ειναι, το παει σε αλλα επιπεδα.
    Do a barrel roll!

    Comment


    • Altair το SMG2 είναι το καλύτερο παιχνίδι όλων των εποχών (Ω, ναι).
      Μπροστά του το πρώτο είναι μέτριο.

      Comment


      • Originally posted by Enpsty View Post
        Μπροστά του το πρώτο είναι μέτριο.
        +100

        Comment


        • Βασικά το SMG2 είναι ο πρώτος 3D τίτλος Μάριο που είναι καθαρό, fast paced plattform στα χνάρια των 2D παιχνιδιών της σειράς. Δηλαδή ότι ονειρευόμουν όταν έπαιζα SMW και SMB3 για 3d Mario. Καθόλου εξερεύνηση/adventuring (αντιθετα με SM64, SMS) , hub ακριβώς όσο χρειάζεται (απλά ένας χάρτης),οι ζωές να φεύγουν η μία μετά την άλλη και η αδρεναλίνη στο φούλ με όλο το χρόνο σου να αναλώνεται σε ακροβατικά.
          Originally posted by Raf
          Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

          Comment


          • Originally posted by paixtis View Post
            Ξέχασα να πω ότι τελείωσα σχεδόν 100% το smg2.Αλήθεια κατάφερει κανείς να βγάλει το daredevil του τελευταίου galaxy??Έχει μετά και πράσινα νομίσματα???Πραγματικά πολύ απάλευτο.Προσπάθησα να το παίξω μια φορά καλά, το έφτασα μακρυά αλλά έχασα προς το τέλος και από τότε το άφησα οριστικά..Πραγματικά θέλει τρελή υπομονή.
            Καλά δεν έχεις παίξει τα πράσινα αστέρια;
            Είναι σαν ένα ολόκληρο παιχνίδι από μόνα τους.

            Comment


            • Μιλάω για τα δυο τελευταία πράσινα αστέρια αφού ξεκλειδώσεις τον τελευταίο κόσμο και τον νικήσεις μια φορά παίρνοντας και το coin και ξεκλειδώνοντας το prankster comet με το daredevil..Ε το daredevil δεν νικιέται!
              Nintendo I.D.: paixtis
              3ds friend code: 2664-2347-7128

              Comment


              • Τα dare devil ηταν γενικα χαζη ιδεα, το μονο που δε χωνεψα στους τιτλους. Θα ηταν καλυτερα να αποτελουσαν ξεχωριστο mode για οποιον κατεστραμενο θελει να παιξει ολο το game ετσι.
                Do a barrel roll!

                Comment


                • Tελειωσα το Max Payne 3 (PS3). Αρχικα μου ειχε κανει πολυ κακη εντυπωση γιατι η ολη σκηνοθεσια ηταν σωστος πονοκεφαλος και ιδιως σε κατι σκηνικα στην αρχη οπως το club ημουν ενα σταδιο πριν την επιληψια. Μετα αλλαξε αρκετα το setting, συνηθισα και τα διαφορα εφε και η ολη φαση κυλησε πιο ευχαριστα. Η ατμοσφαιρα καμια επαφη με τα παλια παιχνιδια, αλλα κακο παιχνιδι δεν ειναι σιγουρα. Καλο ηταν το gameplay του τιτλου και επισης καλο το οτι ειχες health, πλεον εχει γινει ειδος προς εξαφανιση η κλασικη health bar. Απο OST δεν πηρα χαμπαρι πολλα πραγματα, στο τελος-τελος κατι αρχισε να γινεται αλλα ηταν ηδη αργα.

                  Αυτο που ειπα εξαρχης και το λεω και τωρα που εχω ολοκληρωμενη αποψη ειναι πως ισως να με συγκινουσε αν δεν ειχα παιξει Uncharted. Τωρα πιο πολυ ψηνομαι να ξαναπαιξω κανα UC2 να ερθω στα ισια μου μιας και το MP3 δεν το ξαναγγιζω σιγουρα.

                  Υ.Γ.
                  Α επισης ειχε καμποσα bugs το παιχνιδι, ειδα εχθρους να εξαφανιζονται, να ανοιγω πορτες και να πεφτω στο κενο (συννεφα παντου λες και με πεταξαν απο αεροπλανο) και αλλα περιεργα. Wtf Rockstar...
                  Υ.Γ.2
                  Μιας και πιασατε τα Mario ακομα εμμενω στο οτι η διαφορα κλασης 1 και 2 δεν ειναι τοσο μεγαλη, σιγουρα το 2 παει την ολη ιδεα πιο περα, αλλα και το 1 ειχε απιστευτες ιδεες. Για να δω βεβαια τι ισχυει τωρα θα πρεπει να ξαναπαιξω το 1. Οσο για το Yoshi's Island παροτι δεν ειναι καν κοντα στη λιστα με τα αγαπημενα μου platforms, ειναι σιγουρα ενα ξεχωριστο παιχνιδι με πολυ ωραιες ιδεες. Δε με χαλασε τοσο το οτι δεν ειναι κλασικο Mario, αυτο που μου χε μεινει ειναι πως ειχε πανευκολες πιστες και το ολο challenge ηταν στο να το κανεις 100%.

                  Comment


                  • ναι σε καταλαβαινω ειχα και εγω αυτη την αναγκη να ξαναβαλω uncharted 3 μολις τελειωσα το max payne 3 του οποιου ειναι δυσκολο να εκτιμηθει το gunplay, ειδικα αν εισαι σε ενα ποιο ''arcade mood'' για shooters οταν θα το παιξεις, ειναι στριφνο και βαρυ ομως τα physics το animation η γεωμετρια και γενικοτερα οι μηχανισμοι του ειναι top of the top για τα 3rd person shooters

                    σε κατι σκηνικα στην αρχη οπως το club ημουν ενα σταδιο πριν την επιληψια
                    μα εχεις παιξει και mvc3, ντροπη

                    Comment


                    • Μήπως τα bugs οφείλονται στο ότι ήταν κόπια; Update μπορούσες να κάνεις; Δεν πρόσεξα κάτι στο δικό μου. Συμφωνώ πάντως, από action όλα τα λεφτά, από ατμόσφαιρα καμία σχέση με τα παλιά, πάει να τα μιμηθεί πετώντας απλά "ψαγμένες" ατάκες αλλά δεν τα καταφέρνει και τόσο καλά.
                      The illusion of free will is an illusion.

                      Comment


                      • Ξερω γω Vaynard, ισως να τα παω καλυτερα με τα 2d games (επισης στο MVC δε βλεπεις τετοιους συνδυασμους χρωματων). Οι μηχανισμοι ηταν οντως solid, το παιχνιδι για μενα εχανε σε σκηνοθεσια/set pieces. Ryu ισχυει πως δεν ειχα καποιο update, επαιζα version 1.00 ας πουμε, κατα τ' αλλα το backup αποκλειεται να ευθυνεται για αλλα issues.

                        Τελοσπαντων, παει αυτο. Καμια προταση για τη συνεχεια; Οχι πως θα χει συνεχεια αμεσα το θεμα αλλα τελοσπαντων.. Πλεον μπορω να παιξω λιγο πολυ τα παντα στο PS3. Ελεγα να συνεχισω με Catherine, αλλα ειναι και το Arkham City στα υποψιν. Το αλλο που πρεπει να γινει ειναι και ενα MGS marathon, αλλα τελοσπαντων, να δω ποτε θα προλαβω..

                        Comment


                        • Arkham City...τα υπόλοιπα ας περιμένουνε.
                          Carpe diem

                          Comment


                          • Ετσι ελεγα αλλα με τοσο κραξιμο που χουν ριξει ολοι στο TDKR με τι κουραγιο να παιξω μετα το AC;
                            Εν τω μεταξυ εχω κατεβασει οτιναναι πραγματικα, απο αυτα που ανεφερα μεχρι SSX, SC5, MW3, ToG:F και αλλα αρκετα. Το SSX το χα αχτι εδω και καιρο και σημερα βγηκε καποιο fix, λιγο που το ειδα ηταν αρκετα συμπαθητικο.
                            Οπως και να χει τις επομενες μερες το πλανο λεει διακοπες, οποτε θα το παρω πιο χαλαρα (οκ ποσο πιο χαλαρα, εκανα 2-3 εβδομαδες να τελειωσω το Max Payne 3).

                            Comment


                            • 2-3 βδομάδες μου πήρε το Yoshi's Island.Σε νιώθω.
                              Arkham City και όλα τ'άλλα είναι οδοντόκρεμες.
                              Carpe diem

                              Comment


                              • αν θες κατι διαφορετικο απο τα συνηθισμενα αυτης της γενιας βαλε catherine, εχει και challenge αλλα σιγουρα θα σου σπασει τα νευρα βαλτο στο easy

                                Comment

                                Working...
                                X