Announcement

Collapse
No announcement yet.

I just finished

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sly 2 Band of Thieves.
    Οκ ότι και να πω είναι λίγο.Απίστευτος τίτλος που συνεχώς παρουσιάζει νέα πράγματα και φρέσκες ιδέες στον παίχτη.Πολύ καλό χιούμορ και τεχνικός τομέας.
    Μου πήρε 19+ ώρες οπότε όπως βλέπετε έχει και καλή διάρκεια.
    Μόνο μου παράπονο;Ότι ορισμένα mini games ήταν εκνευριστικά.
    9.5/10 και χάνει το μισό εξαιτίας του Τανκ.όσοι έχουν παίξει θα καταλάβουνε.
    Carpe diem

    Comment


    • Originally posted by Altair View Post
      Sly 2 Band of Thieves.
      Οκ ότι και να πω είναι λίγο.Απίστευτος τίτλος που συνεχώς παρουσιάζει νέα πράγματα και φρέσκες ιδέες στον παίχτη.Πολύ καλό χιούμορ και τεχνικός τομέας.
      Μου πήρε 19+ ώρες οπότε όπως βλέπετε έχει και καλή διάρκεια.
      Μόνο μου παράπονο;Ότι ορισμένα mini games ήταν εκνευριστικά.
      9.5/10 και χάνει το μισό εξαιτίας του Τανκ.όσοι έχουν παίξει θα καταλάβουνε.
      Ειναι πολυ καλυτερο απο το πρωτο?
      Ρωταω γιατι νομιζω οτι τα δινουν ξεχωριστα στο psn.

      Comment


      • Ναι!!!
        Το μόνο αρνητικό που θα μπορούσα να πω,πέρα από κάποια σπαστικά mini games βλέπε Τανκ,είναι πως μου φάνηκε πολύ πιο εύκολο.Λογικό βέβαια μιας και στο 1 με 1-3 χτυπήματα ψοφάς ενώ σε αυτό έχεις μπάρα ενέργειας.
        Carpe diem

        Comment


        • The Legend Of Zelda: Minish Cap.
          Impressive,I know.Ούτε εγώ δεν ήμουν σίγουρος ότι θα το τελείωνα.

          Μου άρεσε πάρα πολύ,οι γρίφοι,η μουσική,οι μηχανισμοί και η δυσκολία.Όλα ήταν στο βαθμό που έπρεπε.Αυτά που με χάλασαν ήταν ότι αφενός χανόμουν όποτε έβγαινα εκτός dungeons λόγω του ότι έχω χάλια προσανατολισμό,και αφετέρου το ότι σε 1-2 σημεία κόλλησα από "λάθη" του παιχνιδιού.Γιατί δηλαδή εγώ πρέπει να μυρίσω τα νύχια μου που να βάλω βόμβα για να προχωρήσω;Σε άλλα σημεία,πάλι το ίδιο,όμως εκεί,υπήρχε τλχ μια ένδειξη,κι αν όχι στο δωμάτιο που ήσουν,στο άλλο στο οποίο έπρεπε να βγεις και απλά δεν μπορούσες να πας σ'εκείνο το σημείο λόγω κάποιου φυσικού εμποδίου.Και το άλλο που με νευρίασε.Έπρεπε να κατέβω μια σκάλα να πάω σε ένα σπίτι και μπροστά ήταν ένας σκύλος.Όποτε πήγαινα,ήταν εκεί και δεν έφευγε.Περπάταγε αλλά πάντα κάλυπτε τη σκάλα με αποτέλεσμα να κολλάει ο χαρακτήρας μου.Αφού είδα κι απόειδα,πήγα εκεί και είδα ότι ο σκύλος όποτε πήγαινα εγώ,ήταν εκεί,όταν έφευγα έφευγε κι αυτός.Τελικά τον πέρασα κάνοντας evade στο τσακ πριν μου κλείσει το δρόμο.
          Τεσπά.Κατά τ'άλλα το καταευχαριστήθηκα.Τα dungeons τα λάτρεψα όλα,με την εξαίρεση του προτελευταίου που είχε κάτι άλματα περίεργα.Τα αφεντικά,με εξαίρεση το δεύτερο,και τον τελικό,ήταν πανεύκολα.Η ιστορία,κλασσική Ζέλντα.Κάποιος απαγάγει την πριγκήπισσα και ο μουνόδουλος ο Λινκ τρέχει να τη σώσει.Απλά,καθημερινά πράγματα.
          Αυτά.
          Carpe diem

          Comment


          • Οι γριφοι και οι δυσκολια ειναι πολυ κατω του αναμενομενου παντως, συγκρινομενο ιδιως με ολα τα 2d Zelda ειναι στον πατο και στους 2 τομεις. Αφου το χαρηκες οκ μια χαρα βεβαια, το ολο πακετο ειναι σιγουρα ολοκληρωμενο και το Minish Cap ειναι σιγουρα απο τα πλεον ευχαριστα Zelda.

            Comment


            • Μα δε διαφωνώ πουθενά.Γι'αυτό είπα "στο βαθμό που έπρεπε".
              Το πρώτο Ζέλντα που τελειώνω btw.22μιση ώρες συνολική διάρκεια χωρίς να κάτσω να βρω τα πάντα.
              Carpe diem

              Comment


              • Φάνηκε ότι ήταν το πρώτο σου Ζέλντα.
                Καλώς ήρθες στο κλαμπ!
                Originally posted by Squall Leonhart
                I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                Originally posted by 丹野
                Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                Originally posted by Ryu_gr
                υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                Comment


                • Τέλειωσα Halo Wars, χαριτωμένο παιχνιδάκι, πλάκα έχει να ασχολούμαι μια φορά στα τρία χρόνια με ένα RTS.

                  Comment


                  • Τέλειωσα πριν απο λίγο το Nier. Το παιχνίδι σίγουρα δεν είναι τόσο χάλια όσο διάβαζα σε διάφορα reviews.
                    Και τι δεν θα έδινα να έβλεπε σε περισσότερα παιχνίδια χαρακτήρες όπως η Kaine (και όχι, δεν μιλώ μόνο για την εμφάνιση της).

                    Comment


                    • To Nier τα σπάει.
                      Αν είχε και καλύτερα γραφικά θα ήταν κορυφή.
                      I'm back bitches... Version 2.0

                      Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

                      Comment


                      • Το παιχνίδι όντως τα σπάει. Ειδικά το OST του είναι απο τα καλύτερα που έχω ακούσει σε παιχνίδι. Απ' ότι διάβασα το studio που το έκανε έκλεισε επειδή το παιχνίδι δεν πήγε καλά στις πωλήσεις. Αν είναι δυνατόν...
                        Συμφωνώ στα γραφικά.

                        Comment


                        • +1.
                          Μουσική και boss fights νομίζω πως ήταν τα highlights του παιχνιδιού.
                          Originally posted by Squall Leonhart
                          I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                          Originally posted by 丹野
                          Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                          Originally posted by Ryu_gr
                          υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                          Comment


                          • Originally posted by NickTG View Post
                            To Nier τα σπάει.
                            Αν είχε και budget της προκοπής θα ήταν κορυφή.
                            fixed

                            Από τα καλύτερα soundtracks,ούτε το παραμικρό ίχνος animu, κάτι που το θεωρώ κατόρθωμα όταν είχες την Kaine και τα όλα θέματα της,εξαιρετικό αγγλικό voice acting,cast της προκοπής (ακούς XIII;) και δυνατό story.

                            Δυστυχώς το gameplay του προσπάθησε να κάνει πολλά περισσότερα από ότι μπορούσαν οι developers και φάνηκε.Επίσης τα γραφικά του είναι σάπια αλλά κανείς δεν είναι τέλειος.

                            Damn, και τώρα θυμήθηκα ότι δεν έχω βγάλει τα άλλα τρία endings αλλά το έχω δανείσει το παιχνίδι!

                            Comment


                            • Δε διαφωνώ.
                              Ακόμα περιμένω ένα Nier 2 με διορθωμένα τα προβλήματα.
                              Κρίμα που μάλλον δε θα το δούμε.
                              I'm back bitches... Version 2.0

                              Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

                              Comment


                              • Damn, και τώρα θυμήθηκα ότι δεν έχω βγάλει τα άλλα τρία endings αλλά το έχω δανείσει το παιχνίδι!
                                Ξέρεις ότι ένα από τα endings προϋποθέτει να σβήσεις όλα τα saves σου;
                                Originally posted by Squall Leonhart
                                I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                                Originally posted by 丹野
                                Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                                Originally posted by Ryu_gr
                                υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                                Comment

                                Working...
                                X