Announcement

Collapse
No announcement yet.

I just finished

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Τέλος το Viking: Battle for Asgard για PS3. Υπάρχει και για PC και για X360, αν θέλετε να ξέρετε.

    Με το ζόρι το τερμάτισα, γιατί σήμερα έπαθα την γαμημένη αλλεργία μου στα μάτια μου(επιπεφυκίτιδα) και τώρα βάζω κορτιζόνη για να φύγει γρήγορα. Ευτυχώς που μπόρεσα να τα διακρίνω, όπως διακρίνω και τα γράμματα, σε κάποια σημεία των ματιών μου.

    Εμένα πάντα μ' άρεσε η Νορβηγική Μυθολογία και γι' αυτό ψήθηκα να το πάρω και να το παίξω. Αυτό το παιχνίδι είναι βασισμένο σ' έναν χαρακτήρα που ενσαρκώνει τον Fenrir, τον λύκο της μυθολογίας αυτής. Δε θα πω πολλά, γιατί μπορεί να το spoiler-άρω.

    Για να δω αν θα καταφέρω να παίξω το Enchanted Arms τώρα.
    sigpic

    Comment


    • Μετά από περίπου 20 μέρες,τέλος το Uncharted Golden Abyss.Θα γράψω περισσότερα στο σχετικό θέμα.

      edit:Fail δεν υπάρχει σχετικό θέμα,οπότε τα γράφω εδώ.

      Ο τίτλος ξεκινάει πολύ δυνατά,θαμπώνοντας μας με πανέμορφα γραφικά και ένα σωρό "καινοτομίες" που εκμεταλλεύονται τις δυνατότητες του Κτήνους της Σόνυ.Ο χειρισμός θέλει λίγη συνήθεια αλλά μετά από λίγο τον κάνεις εύκολα κτήμα σου.Έκανα και κάποιες ρυθμίσεις στο sensitivity κομπλέ.Ο τίτλος με την εξαίρεση των gimmicks και των jaw dropping set pieces παίζει όπως ένας κλασσικός τίτλος της σειράς με όλα όσα αυτό συνεπάγεται,θετικά και μη.Όλα αυτά στην αρχή τουλάχιστον,γιατί μετά από λίγο αρχίζουν και κάνουν την εμφανισή τους τα προβλήματα.Το platforming παρόλο που είναι εντελώς αυτοματοποιημένο και ποτέ δεν είχε κάποιο συνατρακτικό πρόβλημα εδώ είναι ώρες ώρες ανυπόφορο.Ο χαρακτήρας κολλάει και προσπαθεί να πάει σε εντελώς διαφορετική κατεύθυνση από αυτήν που ο παίκτης ορίζει.Ο τίτλoς επίσης διαθέτει πάρα πολλά άδικα difficulty spikes με αποτέλεσμα να γίνει εκνευριστικός.Σε όλα τα παραπάνω προσθέστε ένα τεράστιο πλήθος από collectibles τα οποία για να αποκτηθούν πρέπει κάθε φορά να μπλέκεται ο παίκτης σε χρονοβόρα mini games.Τέλος,τα protect missions καταλήγουν βαρετά και άδικα,ενώ και η επιλογή τα boss fights να στηρίζονται αποκλειστικά σε touch μηχανισμούς κρίνεται άστοχη.
      Από κει κι έπειτα,οι ηθοποιοί που δανείζουν τις φωνές τους στους πρωταγωνιστές έχουν κάνει εξαιρετική δουλειά ενώ και οι διάλογοι είναι απολύτως ταιριαστοί με τις προσωπικότητες των χαρακτήρων όπως τους έχουμε γνωρίσει στα προηγούμενα μέρη της σειράς.

      Εν τέλει,ένας αρκετά καλός τίτλος με αρκετά προβλήματα όμως που του στερούν το χαρακτηρισμό του εξαιρετικού.


      Ξέρω ξέρω,δεν έχει καμία σχέση το παραπάνω κείμενο με τον τρόπο που γράφω συνήθως,αλλά επειδή θα πάει για ρηβιού,προσπάθησα από τώρα να δώσω ένα πιο επαγγελματικό ύφος.

      "Γενικά το παιχνιδάκι γαμεί,αλλά έχει προβλήματα που εκνευρίζουν."
      Κάπως έτσι θα ήταν διαφορετικά το ποστ μου.
      Carpe diem

      Comment


      • Τελειωσα το Super Meat Boy,τα τελευταία levels μου βγαλανε την ψυχη!1100 και κατι τα deaths χωρις να μαζευω bandages και dark world.

        Τελειωσα και το Ether Vapor Remaster που πηρα απο ενα bundle,καλουτσικο (για τα λεφτα που το πληρωσα εστω),ειχα πολυ καιρο να παιξω παιχνιδι του ειδους.

        Comment


        • Originally posted by Altair
          Μετά από περίπου 20 μέρες,τέλος το Uncharted Golden Abyss.Θα γράψω περισσότερα στο σχετικό θέμα.

          edit:Fail δεν υπάρχει σχετικό θέμα,οπότε τα γράφω εδώ.

          Ο τίτλος ξεκινάει πολύ δυνατά,θαμπώνοντας μας με πανέμορφα γραφικά και ένα σωρό "καινοτομίες" που εκμεταλλεύονται τις δυνατότητες του Κτήνους της Σόνυ.Ο χειρισμός θέλει λίγη συνήθεια αλλά μετά από λίγο τον κάνεις εύκολα κτήμα σου.Έκανα και κάποιες ρυθμίσεις στο sensitivity κομπλέ.Ο τίτλος με την εξαίρεση των gimmicks και των jaw dropping set pieces παίζει όπως ένας κλασσικός τίτλος της σειράς με όλα όσα αυτό συνεπάγεται,θετικά και μη.Όλα αυτά στην αρχή τουλάχιστον,γιατί μετά από λίγο αρχίζουν και κάνουν την εμφανισή τους τα προβλήματα.Το platforming παρόλο που είναι εντελώς αυτοματοποιημένο και ποτέ δεν είχε κάποιο συνατρακτικό πρόβλημα εδώ είναι ώρες ώρες ανυπόφορο.Ο χαρακτήρας κολλάει και προσπαθεί να πάει σε εντελώς διαφορετική κατεύθυνση από αυτήν που ο παίκτης ορίζει.Ο τίτλoς επίσης διαθέτει πάρα πολλά άδικα difficulty spikes με αποτέλεσμα να γίνει εκνευριστικός.Σε όλα τα παραπάνω προσθέστε ένα τεράστιο πλήθος από collectibles τα οποία για να αποκτηθούν πρέπει κάθε φορά να μπλέκεται ο παίκτης σε χρονοβόρα mini games.Τέλος,τα protect missions καταλήγουν βαρετά και άδικα,ενώ και η επιλογή τα boss fights να στηρίζονται αποκλειστικά σε touch μηχανισμούς κρίνεται άστοχη.
          Από κει κι έπειτα,οι ηθοποιοί που δανείζουν τις φωνές τους στους πρωταγωνιστές έχουν κάνει εξαιρετική δουλειά ενώ και οι διάλογοι είναι απολύτως ταιριαστοί με τις προσωπικότητες των χαρακτήρων όπως τους έχουμε γνωρίσει στα προηγούμενα μέρη της σειράς.

          Εν τέλει,ένας αρκετά καλός τίτλος με αρκετά προβλήματα όμως που του στερούν το χαρακτηρισμό του εξαιρετικού.


          Ξέρω ξέρω,δεν έχει καμία σχέση το παραπάνω κείμενο με τον τρόπο που γράφω συνήθως,αλλά επειδή θα πάει για ρηβιού,προσπάθησα από τώρα να δώσω ένα πιο επαγγελματικό ύφος.

          "Γενικά το παιχνιδάκι γαμεί,αλλά έχει προβλήματα που εκνευρίζουν."
          Κάπως έτσι θα ήταν διαφορετικά το ποστ μου.
          Δε θυμάμαι να με είχαν ενοχλήσει τόσο τα platforming στοιχεία του τίτλου, όσο η βαρετή ιστορία, οι αδιάφοροι χαρακτήρες και η wanna-be PS3 ποιότητα που έβγαζε. Συνολικά μου άρεσε πολύ βέβαια, αλλά είναι με διαφορά το χειρότερο Uncharted.

          Στο ίδιο κλίμα, τερμάτισα όλα τα Uncharted του PS3, παίρνοντας από το μηδέν το platinum trophy στα 1 και 3 και αφήνοντας το 2 για ένα ακόμα playthrough στο crushing. Συγκεκριμένα, έκανα 1 playthrough το 1 (οπότε συνολικά το έχω παίξει 4 φορές), 1 το 2 στο hard (ολοκληρώνοντάς το 3 φορές συνολικά) και 2 απανωτά στο 3, παίρνοντας το platinum στο τέλος.

          Σκεφτόμουν να ρίξω και τώρα το τελευταίο playthrough στο 2, αλλά είπα να το αφήσω για κάποια άλλη στιγμή, Uncharted overdose στα καλύτερα (ή χειρότερα) του.

          Comment


          • Οι χαρακτήρες ναι όντως ήταν μέτριοι μέχρι που έσκασε ο Σάλι και το απογείωσε,η ιστορία ήταν η κλασσική τυπική τίτλων του είδους.Εμένα με εκνεύριζε απίστευτα που άλλη εντολή έδινα και ο Ντρέηκ άπλωνε το χέρι του να πάει αλλού ντ΄αλλού.Ούτε ξέρω πόσες φορές έχασα στις φάσεις που ήμουν κρεμασμένος κάπου και έπρεπε να πυροβολώ εχθρούς και ταυτόχρονα να μετακινούμαι ανάμεσα στις πλατφόρμες.
            Ναι συμφωνώ πως είναι το χειρότερο της σειράς με διαφορά,αλλά ακόμα κι έτσι παραμένει ένας πολύ αξιόλογος τίτλος.
            Carpe diem

            Comment


            • Καιρό είχα να γράψω εδώ ,

              Hitman: Absolution 100% Achievements + έκατσα και έπαιξα όλα τα level για να βγάλω όλα τα challenges που είχε.

              Comment


              • Teliosa epitelous me to Silent Hill: Downpour. Apo ta pio asxima battle systems pou exo di se pexnidi. I istoria ok, nothing special, pio kato apo ta sinithismena standards tis siras. I mousiki kai o ixos ok, perimena xirotera logo apousias tou Akira Yamaoka. Ta side quests, pou kanoun gia proti fora tin emfanisi tous sti sira, den ine kai toso asxima omos protimo tin sira xoris afta. Ixe kapies kaloutsikes stigmes, omos genika... Vareto, metrio eos kako. Protimo to Homecoming.

                Parolafta to 1000ri sta achievements to pira. Ante na pekso kai ta Shattered Memories kai Book Of Memories.

                Comment


                • NSMBU 100%, πολυ καλο ηταν αλλα ευκολο σχετικα, παω στο NSLU τωρα..

                  Comment


                  • New Super Mario Bros 2 στο 3DS.
                    Πολύ καλύτερο από αυτό που περίμενα.Θα παίξω και τους 3 μυστικούς κόσμους τώρα και τέλος.
                    Carpe diem

                    Comment


                    • LEGO Indiana Jones, στο χαλαρό είπα να παίξω κάτι μέχρι να έρθει το Xillia, έβγαλα και τα achievements κομπλέ απλά τώρα μου ήρθε να δω όλες τις ταινίες του Indiana Jones

                      Comment


                      • δες πρωτα το 4 , οχι οτι ειναι κακο σαν indiana jones, αλλα θα εκτιμησεις περισσοτερο μετα τα προηγουμενα

                        Comment


                        • NSLU 100%

                          Καλο ηταν και αρκετα challenging σε σχεση με το NSMBU.

                          Comment


                          • Τελείωσα το Tales of Xillia. Πολύ καλύτερο από το Graces f αν και το story του δεν ξεπερνάει αυτό του Abyss.

                            Σίγουρα θα το ξαναξεκινήσω από την μεριά του άλλου main χαρακτήρα αν και ίσως μου πάρει λίγο χρόνο.

                            Comment


                            • The Wonderful 101

                              Αν έχετε Wii U ή σκοπεύετε να αποκτήσετε το παιχνίδι είναι μονόδρομος. Δεν έχω δει περισσότερη φαντασία σε παιχνίδι. Πραγματικά δεν ξέρεις τι σε περιμένει στην επόμενη πίστα από πλευράς gameplay, όχι σεναρίου. Επίσης έχει το καλύτερο final boss στην ιστορία.
                              Το σύστημα μάχης είναι εξαιρετικά βαθύ και θέλει πολλή υπομονή για να το κάνεις master, αλλά είναι ότι πιο φρέσκο έχω δει σε action game. Έπος.

                              Comment


                              • Castlevania LOS Mirror of Fate.
                                Τα έχω ξαναγράψει για το πόσο μου αρέσει ο τίτλος.Ανυπομονώ να τον ξαναπαίξω σε HD.Μόνο αρνητικό ότι είναι πολύ εύκολο,ειδικά η τελευταία μάχη είναι για γέλια.Επίσης μου την έσπασε λίγο που κατάλαβα από τα μισά περίπου το plot twist.98% σε 11 ώρες.Πάω για το 100% και τέλος.
                                Carpe diem

                                Comment

                                Working...
                                X