Announcement

Collapse
No announcement yet.

I just finished

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Άσχετε,βαθμολογείς ένα τίτλο του 2007 με σημερινά κριτήρια;10/10 ρε.ΟΥΓΚ!!!
    Carpe diem

    Comment


    • Το πρωτο uncharted εχει όντως ολα τα προβληματα που αναφέρεις και ευτυχώς τα διόρθωσαν στο 2, οπότε κανε τη χάρη στον εαυτό σου και ξεκινά το. Κανω μαραθώνιο ολα τα naughty dog games της γενοας στο crushing/survivor και πραγματικα το πρωτο uncharted δεν παλευεται σε αυτο το επιπεδο δυσκολίας.

      Comment


      • Το έχω παίξει 5 φορές το 1,το παίζω ανά πάσα ώρα και στιγμή σε όποιο δυσκολίας θέλετε.Δεν έχει προβλήματα.Ή εγώ τα έχω συνηθίσει.
        Carpe diem

        Comment


        • Συγνωμη αλλα μιλαμε για τις τωρινες κονσολες τα γραφικα του uncharted (παρολα τα ψεγαδια τους) δεν τα ειδα ποτε σε κανεναν τιτλο του xbox 3 shitty και ουτε υπαρχει περιπτωση να δω κατι σημαντικα καλυτερο εκτος και αν μιλαμε για x1 / ps4 ή/και καποιο pc exclusive, το uncharted 2 εχει ακομα καλυτερα γραφικα και χειρισμο δεν διαφωνουμε σε αυτο, το τερματισε ομως μπροστα μου ο φιλος μου ο σονακιας πριν κατι μερες οποτε δεν ψηνομαι και πολυ

          Και ναι η ημερομηνια κυκλοφοριας ενος παιχνιδιου δεν παιζει τοοοοσο μεγαλο ρολο , το snake eater και το 2004 να το τερματιζα παλι 8.5/10 θα επαιρνε, επισης περσι τον νοεμβριο τερματισα το half-life back 2 back με το black mesa source, χθες ξεκινησα metroid prime απο την αρχη και το ευχαριστηθηκα στο full.

          Δεν ειμαι ο halo guy απο το CNN ουτε γεννηθηκα χθες

          Comment


          • Ναι αλλά με ποια camera έπαιξες το Snake Eater?

            Γιατί με την νέα free camera παίζει σε άλλο επίπεδο. Είχα τελειώσει το Snake Eater όταν είχε κυκλοφορήσει και το μόνο ψεγάδι που είχα βρει ήταν η camera. Όταν το ξαναέπαιξα στο MGS marathon που είχα κάνει πριν κάποια χρόνια- την έκδοση από την Essentials collection στο PS2- ήταν πραγματικά σαν να παίζω το game- gameplay wise- για πρώτη φορά.
            «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

            Comment


            • Originally posted by crpl_shepherd View Post
              το uncharted 2 εχει ακομα καλυτερα γραφικα και χειρισμο δεν διαφωνουμε σε αυτο, το τερματισε ομως μπροστα μου ο φιλος μου ο σονακιας πριν κατι μερες οποτε δεν ψηνομαι και πολυ
              Παιξε το 3 κατευθειαν,γιατι εδω που τα λεμε 3 ιδια παιχνιδια μαζεμενα σε παρομοια θεματολογια και gameplay καποια στιγμη τα βαριεσαι.

              Οσο για το uncharted1,οταν βγηκε θυμαμαι οτι αυτο μαζι το Gears of war αρχισαν την μοδα των third person shooters.Αυτα ηταν τουλαχιστον που εκαναν τον κοσμο να αρχισει να θελει τετοια παιχνιδια απο απο τοτε και μετα εγινε χαμος.Εβγαιναν συνεχεια.
              Δεν ηταν αψογα αλλα η επιτυχια τους επηρεασε επομενα παιχνιδια.
              Το Geow1 δουλευε καλυτερα στο shooting κομματι,αλλα για αρχη και το uncharted ηταν οκ και παραμενει το αγαπημενο μου οσο καλυτερα και αν ηταν τα επομενα της σειρας.



              Σωστος Sinclair.Καμια σχεση η επομενη εκδοση του Snake Eater
              Kαι καλως ή κακως εχει σημασια το ποτε παιζεις ενα παιχνιδι.
              Το metal gear 3 το 2004 ηταν απο αλλο πλανητη.Σε καποιον βαθμο το ιδιο ισχυει και για το uncharted1,γι αυτο και ειναι το αγαπημενο μου,ειναι αυτο που μου εμεινε.Αν το επαιζα σημερα μετα τα επομενα 2 uncharted ,αλλα και μετα τα αμετρητα third person shooters που εχω παιξει,θα το θεωρουσα μετριο προς καλο.
              Σημερα το βαζω στα τοπ του ps3 ομως,γιατι θυμαμαι την αισθηση που μου ειχε κανει τοτε.
              Οι μηχανισμοι gameplay βελτιωνονται συνεχως,οποτε δεν μπορεις να δεις το gameplay των MG3 και uncharted1 σημερα,οπως το εβλεπες τοτε.
              Nα μην μιλησουμε και για τον οπτικο τομεα,που οκ το uncharted 1 μπορει να κραταει καπως,αλλα το MG3 το αδικουν σημερα ακομα και οι HD εκδοσεις του.

              Comment


              • Ναι εννοείται. Και για μένα το Uncharted ήταν ο πρώτος τίτλος που τελείωσα όταν αγόρασα PS3 τον Απρίλη του 2009 και τότε είχα καταενθουσιαστεί- ειδικά με τα γραφικά...
                Για του λόγου το αληθές
                «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                Comment


                • To διαβασα και εμεινα λιγο στο σημειο για τα facial expressions.
                  Σκεφτομαι το the last of us και που εφτασαν τελικα η ανθρωποι.

                  Comment


                  • Originally posted by Altair View Post
                    Το έχω παίξει 5 φορές το 1,το παίζω ανά πάσα ώρα και στιγμή σε όποιο δυσκολίας θέλετε.Δεν έχει προβλήματα.Ή εγώ τα έχω συνηθίσει.
                    Κι εγώ 5η φορά το παίζω τώρα, το έχω τερματίσει 1 φορά στο normal, 2 στο hard, 1 στο crushing και τώρα το παίζω 2η στο crushing... ε δεν παλεύεται σε αυτό το επίπεδο δυσκολίας. Στο hard είναι καλό παιχνίδι, αλλά στο crushing είναι τελείως φτωχό... ποιο φτωχή δυσκολία σε σκοτώνει δηλαδή, πώς να στο πω;

                    Comment


                    • Εγώ το έπαιξα 5 φορές για την Πλατίνα,εσύ γιατί;
                      Carpe diem

                      Comment


                      • Γιατι ήθελα να το ξανα παίξω :Ρ .

                        Comment


                        • Metroid 1.

                          Έχω γράψει σχετικά στο Retro gaming today.
                          Διαμάντι ακόμα και σήμερα,κι ας μην έχει τρισδιάστατα γραφικά,κινηματογραφικές σκηνές κλπ.
                          Carpe diem

                          Comment


                          • Assassin's Creed II τελευταίος και καταϊδρωμένος λογικά Δε θα γράψω κάτι παραπάνω πολύ χορταστική εμπειρία παρά τα όποια μειονεκτήματα- το σενάριο κατά την άποψή μου στη modern day δεν παλεύεται, το είπα και αμαρτίαν ουκ έχω.

                            Lollipop Chainsaw. Μετά το Shadows of the Damned που έχει μπει στη λίστα με τους αγαπημένους μου b/ cult τίτλους ever, έρχεται να προστεθεί και το lollipop chainsaw. Απίστευτο χιούμορ, καταπληκτικό ost, μια τρελή b-movie cult αισθητική, rock music αναφορές και σάτιρα και μια ατμόσφαιρα που θυμίζει τίτλο του Dreamcast. Σχετικά μικρό σε διάρκεια βασίζεται κυρίως σε λογικές high score, ranking mode. Ίσως το παλεψω για review. Ανυπομονώ για Killer is dead. Yamaoka εγγύηση στο soundtrack.
                             


                            «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                            Comment


                            • Τέλος το mgs3d στο hard μέσα σε 31 ώρες(το activity log έδειξε 37 ώρες)Συνολικά είναι το πι ολοκληρωμένο mgs.Πολλές δυνατές συγκινήσεις χωρίς τις υπερβολές των άλλων games.Στο τέλος τα βρήκα λίγο σκούραπριν την μάχη με τον volgin.Η μάχη με τον volgin μου πήρε και αυτή πολύ μέχρι να καταλάβω τι παίζει και να την βγάλω πολύ εύκολα στο τέλος .Shagohod,boss κτλ δεν με δυσκόλεψαν ιδιαίτερα.
                              Nintendo I.D.: paixtis
                              3ds friend code: 2664-2347-7128

                              Comment


                              • Τελειωσα το Rogue Legacy, μου πηρε λιγο παραπανω γιατι ηθελα να ειμαι overleveled σε ολα.. Θα παιξω και NG+ φυσικα αλλα δεν ξερω αν θα παω για δευτερο run στο καπακι..

                                10/10 παντως, παρα πολυ καλο παιχνιδι..

                                Comment

                                Working...
                                X