Announcement

Collapse
No announcement yet.

I just finished

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Τελείωσα και το Resogun μόλις τώρα.Απίστευτο παιχνιδάκι,κρίμα που για λίγο έχασα το 1cc.Έχασα στον τελικό κι ενώ ήθελε ένα χτύπημα.
    Πάντως,σε αντίθεση με όσο είχα δει τουλάχιστον,το Super Stardust,είναι εντελώς bullet hell φάση.Εντάξει beginner το τελείωσα λίγο να εξοικειωθώ με τους μηχανισμούς,τα multiplier,overdrive,boost,hostages,bombs.Θα το ξαναπιάσω σε experienced & veteran σιγά σιγά.Το DS4 αποκρίνεται άψογα και ποτέ δεν είχα κάποιο θέμα,μόνο όταν ήθελα να πατήσω παύση που έψαχνα το start.
    Μου αρέσει επίσης πολύ που ενώ μουσική και ηχητικά εφέ ακούγονται από την τηλεόραση,η φωνή της εκφωνήτριας ακούγεται μέσα από το ηχείο του χειριστηρίου.
    Ryu έλα όποτε θες,θα γουστάρεις τρελά πιστεύω.


    Επίσης κάτι που ξέχασα για το Beyond.Οι Paige/Dafoe παίζουν καταπληκτικά,πραγματικά βλέπεις διαφορά ανάμεσα σε αυτούς τους δύο και σε άλλους τίτλους που έχουν απλά καλό cgi.Δεν ξέρω να το εξηγήσω αλλώς.Anyway από κει και πέρα ο τίτλος προσφέρει μερικά πανέμορφα σκηνικά και σίγουρα έχει πιο πολύ gameplay από τα The Walking Dead.
    Μίνι σπόιλερ:
     
    Έχει σημεία που μου θύμισαν Mass Effect 3 Leviathan,COD MW3,Uncharted 3.
    Carpe diem

    Comment


    • Originally posted by Aion View Post
      Έχει κάποια extra στο Wii U? Επειδή όπως έγραψα και στο άλλο θέμα σχεδιάζω να το παίξω στο PC.
      To Wii U port του Darksiders 2 είναι άθλιο, παίξτο στο pc. Το 1 μην το παίξεις παπαρίτσα είναι.

      Comment


      • Τέλος το mass effect 3.Aναλυτικές εντυπώσεις θα γράψω στο θέμα του παιχνιδιού.


        Tidy!

        Do not blame me.Blame yourself or God.
        In Matsuno we trust.

        Comment


        • Μόλις τελειωσα και το Mario Kart 7, έγινα τριάστερος! Μου την έσπασε σε πολλά σημεία το ομόλογο, και αφού το παράτησα για λίγο καιρό, το αποτέλειωσα τις τελευταίες 2-3 μέρες. Άντε online τώρα να αρχίσω να δικάζω.:whip:

          Comment


          • Για να δικάζεις μάλλον πρέπει να ασχοληθείς και με ghosts.Πίστεψέ με υπάρχει τρελή διαφορά με έναν που έχει λιώσει στα time trials.Νίκησα όλα τα expert ghosts με το τελευταίο που με δυσκόλεψε πριν μερικούς μήνες.Τρελό κάψιμο!Τα 3 stars είναι το πιο εύκολο πράγμα να τα πάρεις σε αυτό το mario kart.Πραγματικά πανεύκολη AI και τα stars στα χαρίζει απλόχερα!
            Nintendo I.D.: paixtis
            3ds friend code: 2664-2347-7128

            Comment


            • Εμενα πάλι δεν μου τα χάρισε, και που παίζω online τα πάω αρκετά καλά. Η μαλακια είναι ότι ξέχασα λίγο τα στάδια από τότε που έχω να παίξω. Δεν έχω ασχοληθεί ποτε με Time Trials.

              Comment


              • Στο online υπάρχουν πολλοί αρχάριοι σίγουρα..Στο ds συναντούσες πιο καλούς παίχτες αναλογικά πάντα.Εκεί τα 3 stars είχαν μεγαλύτερη αξία καθώς δεν ήταν τόσο εύκολα.
                Nintendo I.D.: paixtis
                3ds friend code: 2664-2347-7128

                Comment


                • Μονο σε αυτό έπαιξα για 3 stars. Βρήκα κάποιους online με 1 αστεράκι, τις λίγες φορες που έπαιξα δηλαδή. Time Trials δοκίμασα πριν λίγο και φαίνονται παρα πολύ δύσκολα, δεν νομίζω να ασχοληθώ και να αφιερώσω τόσο χρόνο. Να κανονίσουμε κανένα online αν είναι.

                  Comment


                  • Brothers: A Tale of two sons. Μας @$!% την ψυχολογία χριστουγεννιάτικα. Δεν έχω να πω κάτι παραπάνω από τα reviews etc- αν και θα ήθελα κάποια στιγμή, αν γίνει κουβέντα, να αναφερθώ σε κάποια πράγματα και στο πώς θα μπορούσε να ερμηνευτεί imho η επιλογή του χειρισμού( δεν είναι τυχαίο imo πάντα πως ο μεγάλος αδερφός χειρίζεται με το συνηθισμένο για κίνηση left analogue και ο μικρότερος με το right analogue με αποτέλεσμα να φαίνεται πιο clumsy etc) Το αγόρασα στο sale του XBLA νομίζω για 5€ πρπ- αλλά και full price να το είχα αγοράσει πάλι το θεωρώ από τα καλύτερα games του συγκεκριμένου στυλ. Πολύ όμορφη εμπειρία και συγκινητική.
                    «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                    Comment


                    • Dust: An Elysian Tail, το οποίο βγήκε χονδρικά γύρω στις 15 ώρες στο Normal. Βρήκα τα πάντα στο χάρτη εκτός 2 θησαυρών. Eν το μεταξύ WTF, πέραν του ήχου το παιχνίδι σχεδιάστηκε μόνο από ένα άτομο, στα credits δεν υπήρχε ψυχή! Φοβερός ο τύπος και kudos για το genre που διάλεξε, ήταν ολοφάνερο πως το αγαπά και το απέδειξε στο παιχνίδι του.
                      sigpic

                      Comment


                      • Επειδή αν τα έγραφα ένα ένα κάθε φορά θα έπαιρνα μονότερμα το topic έγραψα όλα μαζί τα games που τελείωσα τον Δεκέμβρη:

                        God of War: Ghost of Sparta (PS3)
                        Jak and Daxter: The Precursor Legacy (PS3)
                        Spyro the Dragon (PS1)
                        Daxter (PSP)
                        Castlevania: Lords of Shadow: Mirror of Fate HD (PS3)
                        Spyro 2: Gateway to Glimmer (PS1)
                        Assassin's Creed IV: Black Flag (PS3)

                        Comment


                        • Assassin's Creed IV Black Flag στο PS4.
                          Δυστυχώς διάφορες υποχρεώσεις δε με άφησαν να ασχοληθώ όπως θα'θελα με τον τίτλο,αλλά οκ,έκατσα απόψε κι έκανα ένα speed run στα τελευταία κεφάλαια.Ακόμα κι έτσι το καταευχαριστήθηκα κι εννοείται ότι θα κάτσω να εξερευνήσω κι άλλο και να κάνω sidequests & exploring.

                          Άνετα μέσα στο Top 3 μου για την χρονιά που φεύγει.
                          Carpe diem

                          Comment


                          • Ξεκίνησα και τελείωσα μέσα σε 3μιση ώρες το Brothers A Tale of Two Sons.
                            Πάρα πολύ ωραίος τίτλος με παραμυθένια ατμόσφαιρα,τέλεια μουσική,ιστορία με πολλές προεκτάσεις,όσον αφορά τις σκέψεις των πρωταγωνιστών πχ,και πρωτότυπος χειρισμός που όμως μέχρι και το τέλος δεν κατάφερα να τον συνηθίσω.Πάντως,με εξαίρεση ένα απίστευτα σπαστικό σημείο,ο υπόλοιπος τίτλος κύλησε πολύ ομαλά χωρίς να αντιμετωπίσω προβλήματα.
                            Σημείωση:ο τίτλος ενώ έχει διαλόγους και voice overs δεν είναι στα Αγγλικά,αλλά σε κάποια φανταστική γλώσσα και όσα καταλαβαίνεις,τα καταλαβαίνεις μέσα από τα όσα διαδραματίζονται στην οθόνη.
                            Το προτείνω ανεπιφύλακτα.Ήρθε από το πουθενά κι όμως ήταν καλύτερο απ'όσο το περίμενα.Εύγε Starbreeze.
                            Carpe diem

                            Comment


                            • Alan Wake στο pc για δευτερη φορα μετα το playthrough του 360, το εβαλα για λιγο να δω τι λεει στο pc και το πηγα σχεδον σερι.. Φοβερο παιχνιδι και απο τα τοπ της γενιας για μενα, επαιξα και το the signal DLC(Δεν τα ειχα παιξει καθολου στο 360) αλλα δεν μπορω να πω οτι μου αρεσε και τοσο.

                              Σειρα παιρνει το The Writer για να τελειωσω την ιστορια του πρωτου αν και τα εχει μπλεξει αρκετα στο DLC..

                              Comment


                              • Τελείωσα το πρώτο επεισόδιο του The Wolf Among Us.
                                Πολύ ωραίο σενάριο με ατμόσφαιρα noir και βελτιωμένους μηχανισμούς σε σχέση με το TWD.
                                Πολύ καλό,περιμένω τα επόμενα με αγωνία.
                                Carpe diem

                                Comment

                                Working...
                                X