Announcement

Collapse
No announcement yet.

I just finished

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ωραίος Γκριμ,συμφωνώ με Aion.To SOTN είναι άνετα στα καλύτερα παιχνίδια που έχω παίξει,αν όχι το καλύτερο.
    Carpe diem

    Comment


    • Τελειωσα τα shadowgrounds και shadowgrounds survival.Παρα πολυ ευχαριστα top down shooter,τιποτα ιδιαιτερο απο σεναριο αλλα πολυ διασκεδαστικα,μπολικα οπλα και ορδες απο alien και μερικα boss fights.

      Πολυ μου αρεσαν τα trine 1 & 2 αλλα απο σημερα (η μαλλον απο χτες που τελειωσα το πρωτο shadowgrounds) η frozenbyte μπαινει στην λιστα μου με τους αγαπημενους μου developers.

      Comment


      • Pokemon Soulsilver μετά από 31 ώρες και 71 πλασματάκια.Δεν πάω για Kanto region,πάω γι'άλλα.
        Carpe diem

        Comment


        • Στο πρωτόπτυπο Silver με τον αδερφό είχαμε κλείσει σε κοινό save 400 ώρες... Μέχρι που ένα μικρό που είχε έρθει επίσκεψη στο σπίτι το δανείστηκε για μισή ώρα απελευθέρωσε όλα τα Pokemon και έκανε και save xD
          Altair θα σου έλεγα πάντως σιγά σιγά να συνεχίσεις και στο Kanto region. Μετράει και σαν challenge αρκετά και ήταν φοβερή προσθήκη τότε- ειδικά έχοντας παίξει την Blue έκδοση το να βλέπεις ξανά τις πόλεις και τους trainers στη Silver ήταν φοβερό.
          «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

          Comment


          • Έχω δει τι έχει από sidequest & endgame και πολλά τα έχω κάνει στην Leafgreen οπότε δε νομίζω να τα ξανακάνω.Προτιμώ να πιάσω κάτι άλλο,ειδικά με το backlog που έχω.
            Αλλά μια απορία,μπας και αποφασίσω να το κάνω.Μπορώ να πάω κατευθείαν στα gyms ή θα πρέπει να ξαναπεράσω όλα τα αντίστοιχα dungeons klp;
            Carpe diem

            Comment


            • Τα pokemon έχουν Kanto και Kansai;
              Originally posted by Squall Leonhart
              I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
              Originally posted by 丹野
              Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
              Originally posted by Ryu_gr
              υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

              Comment


              • Kansai οχι αλλα διαβασα οτι η Johto (generation II) ειναι βασισμενη στη Kansai...
                Do a barrel roll!

                Comment


                • Πρώτη φορά το ακούω ότι βασίζονται σε πραγματικές περιοχές, δεν είχα ασχοληθεί ποτέ ιδιαίτερα με πόκεμα. Θα το κοιτάξω.
                  Originally posted by Squall Leonhart
                  I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                  Originally posted by 丹野
                  Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                  Originally posted by Ryu_gr
                  υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                  Comment


                  • Μετά από 2 μήνες περίπου,τελείωσα το Infamous.Περισσότερα στο σχετικό θέμα.
                    Carpe diem

                    Comment


                    • Μετά το Guacamelee (i am on fire τον τελευταίο καιρό, 2 games σε 2 μήνες σε νέα κονσόλα λολ) τελείωσα πριν λίγο καιρό το season 1 και το 400 days του The Walking Dead στο vita. Θα γράψω κάποια πράγματα και στο αντίστοιχο θέμα.

                      Comment


                      • Τελείωσα το Rain.Πολύ όμορφος τίτλος,θα το χαρακτήριζα σαν Ico στη βροχή,απλά λίγο πιο συναισθηματικό και με λιγότερο βάθος.Αλλά ακόμα κι έτσι υπέροχος τίτλος,με πολύ όμορφα γραφικά νερού και βροχής,τουλάχιστον για μικρό τίτλο,τέλεια μουσική και καλούς γρίφους,ότι πρέπει για να προσφέρουν μια ποικιλία,αλλά χωρίς να πρόκειται για σπαζοκεφαλιές.Και το φινάλε αρκούντως δυνατό.Δείτε το.Για 3 ώρες,πες 5 να πάρεις και τα collectibles,στα 5 ευρώ,είναι τέλειο.
                        Carpe diem

                        Comment


                        • Από σήμερα να με λέτε Majestic Sir Δον Καυλ-Aion. Τελειωσα 100% το Super Mario 3D World. Βασικά το είχα τελειώσει εδώ και μέρες, όμως έπαιζα πολύ χαλαρά και οποτε είχα διάθεση για να πάρω τις τελευταίες στάμπες (πρέπει να τελειώσεις όλα τα στάδια με όλους τους χαραχτήρες). Ευτυχώς έχω δεύτερο μοχλό (αυτόν του Wii) και αντί να παίζω 4 φορες το κάθε στάδιο το έπαιζα 2.



                          Έπαιξα και λίγο coop, και αν και στην αρχή κάπου νόμιζα ότι δεν θα δουλεύει τόσο καλά, τελικά είναι μια χαρά (κρίμα που δεν έχει online). Το μονο μειονέκτημα που του βρήκα είναι το 3D depth τον σταδίων σε σχέση με την 2D-style γωνια της κάμερας, που πολλές φορες με παραπλανούσε (δεν ξέρω αν θα μπορούσαν να κάνουν κάτι καλύτερο όμως σε ένα τέτοιο παιχνίδι). Επίσης nα πω ότι είναι μέσα στα 2 πιο δύσκολα παιχνίδια που έχω τερματίσει, με το τελευταίο στάδιο να είναι alien-hard (ποσο μάλλον σαν Mario χωρίς use of any suit, έτσι το έπαιξα). Και με την χρήση suits είναι δύσκολο by all means, αλλα το πραγματικό challenge/deal/proper way και η πραγματική ευχαρίστηση όταν το τελειώσεις είναι να παίξεις απλά σαν Mario. Πάλεψα με inner demons και πρέπει να έχασα 2-3 χρονια από την ζωή μου, τελικά όμως γονατιστός και βουρκωμένος, με τον μοχλό στα χερια, βγήκα victorious! Ακόμα και έτσι όμως, δεν είχα ποτε ιδιαίτερο rage στο παιχνίδι... Γιατί?

                          Επειδή Nintendo that's why! Λοιπόν παιδιά, μετά από αυτή την lifetime-like experience, επίσημα ανακοινώνω μέγας fan της Nintendo και θα ασχολούμαι κυρίως μαζί της στο άμεσο μέλλον. Βασικά τα τελευταία χρονια κάτι με τραβούσε προς αυτήν όμως δεν ήξερα τι. Με το τέλος του SM3DW αρχίζω να καταλαβαίνω και να συνειδητοποιώ ποσο σημαντική είναι αυτή η εταιρία για το αγαπημένο μας hobby, το μεγαλείο της, και τι πραγματικά προσφέρει. Pure gaming, pure fun, F-U-N! Χωρίς να βασίζεται σε στήσιμο χαραχτήρων για να σε κρατήσει, χωρίς να βασίζεται σε obsessions κάποιον που αφιερώνουν την ζωή τους στο να γίνουν καλύτεροι από τους άλλους, χωρίς να βασίζεται στην βία ή ακόμα και το sex επειδή έγιναν mainstream, JUST FUN! No tricks no nothing, απλά όπως πρέπει να είναι τα video games, PURE QUALITY FUN! Αυτό είναι που δεν καταλάβαινα για την Nintendo, που με τραβούσε και δεν μπορούσα να το προσδιορίσω.

                          Αλίμονο στα video games αν πέσει η Nintendo, αλίμονο!

                          Έτσι λοιπόν, σαν κάτοχος 3DS και Wii U, γυρίζω την πλάτη, στα περισσότερα τουλάχιστον, παιχνίδια στις άλλες κονσόλες και του PC προς το παρόν.

                          Arigato Nintendo.


                          Comment




                          • Μπράβο παιχτούρα!

                            Εγώ την Champion's Road ακόμα δεν την έχω βγάλει. Ποιος θα περίμενε ότι θα βούταγα ανενόχλητος στο Dark Souls II και θα έκανα ragequit σε Mario game.
                            Θα την ξαναπροσπαθήσω στο μέλλον.

                            Όταν έχεις όρεξη για άλλο platform ξεκίνα το Tropical Freeze. Μπορώ να πω ότι το θεωρώ καλύτερο και από το 3D World.

                            Comment


                            • Τρέχω τόσο καιρό να μαζέψω λεφτά να πάρω ένα Wii U και τα δικά σου posts και του Enpsty δεν βοηθάνε καθόλου. Ελπίζω να καταφέρω να πάρω τώρα προς τα μέσα του Απρίλη να πάρω και Wind Waker να λιώσω λίγο. Να σου πω την αλήθεια και εγώ προς τα εκεί στρέφομαι τελευταία, λίγο τα Pokemon λίγο τα Zelda πολύ θέλει ο άνθρωπος;

                              Comment


                              • Αντε και εις ανώτερα..

                                Comment

                                Working...
                                X