Announcement

Collapse
No announcement yet.

I just finished

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  •  
    περιμενα κανα σκηνικο, ή εστω μια ατακα απο τον γερο-snake μετα τα credits (γιατι το rising εξελισσεται μετα το mgs4) αλλα @@
    sigpic

    Comment


    • Τελείωσα το Tomb Raider Anniversary.

      Πολυ καλο, παραδοσιακο σε σχεση με το reboot (2013), platforming και αγιος ο θεος.
      Το κακο ηταν οτι ειχε την αισθηση γενιας ps2/xbox αλλα οκ. Το targeting system μερικες φορες μου εσπασε τα νευρα παντως. Και πολυ γκρι και καφε αλλα σε μουντη αποχρωση ρε γμτ, το original μου φανηκε πιο πολυχρωμο.

      12 ωρες μου πηρε παντως, Not bad.

      Αν το συγκρινο με το reboot προφανως ειναι 2 παιχνιδια με διαφορετικες προτεραιοτητες ,αλλα δεν θα κρυφτω το reboot το απολαυσα περισσοτερο και ας μην ειναι tomb raider αλλα περισσοτερο shooterακι αλα uncharted. Ειχε πολυ καλυτερο shooting και τα production values του εδιναν πολυ καλυτερη ατμοσφαιρα και ειχε πολυ καλυτερη ιστορια και ας μην ηταν η ιδια lara
      Αν ειχε πιο δυσκολο platforming και μερικους γριφους παραπανω το reboot θα ηταν τελειο imo.

      Comment


      • Το κακο ηταν οτι ειχε την αισθηση γενιας ps2/xbox αλλα οκ
        Είναι παιχνίδι γενιάς PS2/Xbox... Και στο PSP έχει βγει.
        Originally posted by Squall Leonhart
        I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
        Originally posted by 丹野
        Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
        Originally posted by Ryu_gr
        υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

        Comment


        • Minerva : Metastasis

          MINERVA: Metastasis - Pervasive. Literary. Brutal. Experimental.MINERVA, by Adam Foster, takes you to a remote island under the control of Combine forces. Something is going on here. Your goal is to uncover what that is and destroy it. Oh, yes-- and try to survive.This is the newly released 2013 edition of the famous Half Life 2: Episode One mod.Special ThanksMinerva Soundtrack - Available HereTranslations by LocWorks


          Οκ ειναι mod αλλα πιστευω πως πρεπει να το δοκιμασουν ολοι οι HL fan, ειδικα αυτοι που βρηκανε το HL2 πολυ ευκολο και με μηδενικη προκληση στις μαχες, κραταει γυρω στις 4 ωρες, ειναι πλεον φουλ αναβαθμισμενο οπτικα και η σκηνη στην αρχη θυμιζει υπερβολικα το πρωτο κομματι του "silent cartographer" στο halo

          Πριν το βαλω τελειωσα και το prequel που ειναι στην ουσια custom map για το πρωτο half-life , λεγεται "someplace else" και παρολο που ητανε ελεεινα δυσκολο σε κατι σημεια λογω περιορισμενων πυρομαχικων το ευχαριστηθηκα ταμαλα, πραγματικα ΤΕΡΑΣΤΙΟ ταλεντο ο Adam Foster !

          Σκοπευω να παιξω καμποσα mod απο την παρακατω λιστα πριν ασχοληθω με καποιο αλλο single player, ηδη εχω τελειωσει : azure sheep - ενα στο στυλ του opposing force που δεν μπορω να θυμηθω το ονομα πια :S - someplace else - hopelessness 1&2 - - half-life : zombie edition - PARANOIA - operation nova, HL ftw !!

          Comment


          • Τελειωσα το Arkham city πριν μερικες μερες, πολυ καλο αλλα δεν μου αρεσε τοσο οσο το asylum, ηταν ενα κλικ πιο κατω πιστευω αν και η ιστορια ηταν καλη οπως και το gameplay. Δεν μου αρεσε και τοσο η πολη, δεν με συγκινησε, μου αρεσε περισσοτερο το ασυλο.
            Γενικα ηταν παρα πολυ καλο, προσθεσαν και gadgets αλλα μου φανηκε και ιδιο με το προηγουμενο σε γενικες γραμμες.
            Με τα sidequests δεν ασχοληθηκα αν και ειναι μπολικα και μερικα φαινονται ψιλοενδιαφεροντα, δεν θελω να επενδυσω χρονο και μερικα ειναι πολυ grindy, αλλα ειναι ωραιοι γιατι βαλαν πολυ πραμα.

            Τελειωσα και το Magicians & Looters, καλουτσικο indie platform-ψιλο-metroidvania, απο gameplay δεν ηταν τιποτα σπουδαιο περα του οτι ειχες 3 χαρακτηρες με ξεχωριστες ικανοτητες οπου τους αλλαζες οποτε ηθελες (στα save camp) αλλα ηταν ευχαριστο.
            Το μεγαλο ατου του ηταν το οτι ειχε πολυ χιουμορ και δυσκολα bosses τα οποια ομως ηταν δικαια οποτε ηταν και απολαυστικα οταν τα σκοτωνες (ειδικα το τελευταιο).
            Δεν μου αρεσε που πολλα απο τα Orbs για το leveling ηταν πολυ προχειρα τοποθετημενα, τα μισα σαν να μην τα κρυψανε καν. Ειχε μια προχειρότητα που αν εβαζαν λιγο χρονο ακομα θα εκανε πολυ καλυτερη τελικη εντυπωση.

            Comment


            • Roronoa κάποια sidequests του arkham city έχουν πολύ ενδιαφέρον και έχουν αλληλεπίδραση με χαρακτήρες που κανονικά δεν συναντάς στο main quest, αξίζει τον κόπο να ασχοληθείς αν έχεις όρεξη.

              Εγώ τελείωσα επιτέλους, μετά από τόσα χρόνια, το mario bros wii σε coop μαζί με το αίσθημα. Τελικά το gaming με το έτερον ήμισυ είναι διαδικασία πολύ διασκεδαστική αν γουστάρουν και οι δύο το game. Απλά τερματίστηκε το παιχνίδι, δεν βρήκαμε τις μυστικές εξόδους, star coins κτλ κτλ αλλά το βάλαμε στόχο σιγά σιγά να το κάνουμε και αυτό. Φοβερό παιχνίδι πλατφόρμας πάντως, το level design έδωσε ρέστα ειδικά στους τελευταίους κόσμους αλλά για να πω την αλήθεια τα rayman origins,legends μου άρεσαν περισσότερο.


              Tidy!

              Do not blame me.Blame yourself or God.
              In Matsuno we trust.

              Comment


              • Τελείωσα επιτέλους το Castlevania Lords of Shadow, ναι το πρώτο εννοώ!
                Στην ουσία το μισό παιχνίδι το τέλειωσα σε 2 μέρες.
                Υποθέτω όποιος ήταν να το παίξει θα το έχει κάνει μέχρι τώρα. Για όποιον όμως δεν το έχει κάνει προτείνω να το ξεκινήσει άμεσα.
                Ωραίο παιχνίδι γενικά, πολύ καλό art direction που έχει σαν αποτέλεσμα ένα όμορφο οπτικό αποτέλεσμα.
                Σε κάποια σημεία είχα την εντύπωση πως έκαναν κάποιο tribute στο Castlevania 64.
                Θα ήθελα ίσως λιγότερα combos και στη θέση τους επιλογές να κάνω πιο δυνατά τα όπλα μου.

                Τώρα λέω να βάλω The Last Remnant.
                Αν και έχω καλύτερα, βάση κριτικών, RPGs στην άκρη για κάποιο λόγο μου έχει κολλήσει.
                I'm back bitches... Version 2.0

                Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

                Comment


                • Μετά από 2+ χρόνια είπα να κάνω ένα δυνατό playthrough στην σειρά Dragon Age μιας και κοντοζυγώνει η ώρα του Inquisition (μακάρι να μην τα σκατώσουν). Περνάω το Origins κάνοντας τα πάντα και φτάνω στο 2. Έχει βγει ένα update στις κονσόλες το 1.03 που διορθώνει (από ότι έχω καταλάβει) το instant K.O. που προκαλούσαν τα εχθρικά common assassins rogues ακόμα και σε normal δυσκολία. Παίζοντας το παιχνίδι στο hard διαπίστωσα ότι το damage που προκαλούν οι εχθροί εκτός ,ελαχίστων περιπτώσεων, κινείται σε πιο λογικά πλαίσια ενώ και οι μάχες έχουν γίνει πιο ισορροπημένες (καλά μην περιμένετε τρελές διαφορές).
                  Εν πάσει περιπτώσει, τα στραβά του τίτλου φαίνονται όλο και μεγαλύτερα στα μάτια μου όσο περνάει ο καιρός. Αστοχίες τύπου wave after wave των εχθρών, πανομοιότυπες τοποθεσίες και κάποια bosses (high dragon anyone?) που εσκεμμένα αποκτούν invulnerability παρότι βρίσκονται στο πεδίο δράσεως του παίκτη αφήνουν μια πικρή γεύση στο στόμα μου και ώρες ώρες αναρωτιέμαι τι καπνό φουμάρανε οι ιθύνοντες της BioWare όταν φτιάχνανε τον τίτλο.
                  Εν ολίγοις, είναι τίτλος που παίζεται και έχεις τις στιγμές του (ελάχιστες βέβαια) αλλά όπως όλοι πάνω κάτω γνωρίζετε πρόκειται για μια από τις χειρότερες προσπάθειες της εταιρείας σε αυτό το είδος. Από την μία φτιάχνει το Mass Effect 2 που έσπερνε και από την άλλη κάνει αυτή τη κουτσουκέλα. Μου θυμίζει την Starbreeze που την μία έφτιαξε την αρχιμούφα το Knights of the Temple και μετά μας βγάζει το Riddick για το original Xbox και μένω μαλάκας.:resp:

                  Comment


                  • Professor Layton And The Azran Legacy

                    Ο πρώτος Layton τίτλος που παίζω και μάλλον όχι ο τελευταίος μιας και το παιχνίδι ήταν υπέροχο. Πανέμορφα γραφικά, μουσική, χαρακτήρες, puzzles. Εκεί που έμεινα μαλάκας όμως είναι το content.
                    165 puzzles, 365 δωρεάν downloadable puzzles και 3 mini games με δικές του πίστες το καθένα. Συν κρυφά αντικείμενα και αποστολές.
                    Πραγματικά απίστευτο.

                    Comment


                    • Χαιρομαι μ αυτα που λες, στανταρ αγορα στο μελλον.
                      Do a barrel roll!

                      Comment


                      • Τελειωσα το hotline miami στο vita, καλο ηταν αν και δεν τρελαθηκα ιδαιτερα. Στα συν η πολυ καλη ιστορια , η αισθητικη των 80s και φυσικα η μουσικη. Το gameplay ειναι πολυ ευρηματικο, πιο πολυ puzzle θα ελεγα παρα shooter (ειδικα αν πας για μεγαλες βαθμολογιες ανα τα επιπεδα). Δομικα παντως μοιαζει παρα πολυ στο super meet boy, μικρες πιστες και instant death σε περιπτωση που δεν υπολογισεις κατι καλα. Κατα τα αλλα το παιχνδι ειναι παρα πολυ μικρο (κανα τριωρο περιπου) και παροτι υπαρχουν στοιχεια ranking που ωθουν τον παικτη στο κατι παραπανω, προσωπικα δεν με τραβηξε και δεν ξερω κατα ποσο θα ασχοληθω αλλο (θα δειξει βεβαια). Επισης το main game παροτι αρχικα φαινεται δυσκολο στην πορεια γινεται αρκετα βατο (υπαρχει μεν challenge αν πας για καλυτερες βαθμολογιες κλπ αλλα ο κορμος ειναι αρκετα ok χωρις κατι το ιδιαιτερο). Αυτα!

                        Comment


                        • Τελείωσα ξημερώματα Κυριακής τα Singularity, The Wolf Among Us και The Walking Dead: Season Two. Πολύ ωραία και τα τρία games. Το Singularity με εξέπλησε ευχάριστα με τον τρόπο που εξελίσσεται το gameplay του. Το φινάλε όμως του The Walking Dead με έπιασε απροετοίμαστο κσι το βρίσκω αισθητά ανώτερο από της πρώτης Season. Δεν θυμάμαι πότε δάκρυσα τελευταία φορά σε videogame.
                          Η Telltale έχει ανανεώσει για τα καλά τον τρόπο που λειτουργεί το είδος των adventures. Έχουν ανεβεί επίπεδο. Αναμένω με μεγάλο ενδιαφέρον τις νέες προτάσεις της εταιρείας.

                          Comment


                          • Τελείωσα όλα τα cups του Mario Kart DS στο 100cc. Από τη μία βαριέμαι να περάσω τις ίδιες πίστες στο 50cc για να ξεκλειδώσω το επιπλέον περιεχόμενο, και απ' την άλλη δε θα καταδεχτώ να παίξω με την άδικη CPU στο 150cc.

                            Σειρά νομίζω έχουν τα Layton, στα οποία θα κάνω ένα φρέσκο replay.

                            Comment


                            • Δεν είναι και τόσο άδικη η cpu στα 150cc στο mkds.Είναι από τα εύκολα ώστε να πάρεις απλά το χρυσό.Για τα 3 stars είναι άλλη ιστορία που δεν σε ενδιαφέρει προφανώς αλλά για ένα απλό χρυσό κύπελλο μπορείς να το πάρεις παντού σχετικά άκοπα.Snaking έμαθες καθόλου?Κάνει τη ζωή πιο εύκολη!
                              Nintendo I.D.: paixtis
                              3ds friend code: 2664-2347-7128

                              Comment


                              • Μα το snaking θέλω ακριβώς να αποφύγω. Δουλεύω το sliding καλά στις στροφές, αλλά θεωρώ το snaking κακό τρόπο να παίζω.

                                Comment

                                Working...
                                X