Announcement

Collapse
No announcement yet.

I just finished

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Νομιζω παντως οτι και χωρις snaking παλευται χαλαρα η cpu και θα σου δωσει και ενα παραπανω challenge. Επισης ειναι πιο γρηγορο το game και πιο fun. Αν θες δοκιμασε το, αν παλι χορτασες προχωρα σε κατι αλλο. Απ'τη στιγμη που δεν μπορεις να παιξεις multi χανεις μεγαλο μερος της αξιας του τιτλου.
    Do a barrel roll!

    Comment


    • Απλά είπα ότι το snaking θα σε βοηθούσε να ξεμπέρδευες μια ώρα αρχίτερα αν καιγόσουν να το τελειώσεις.Είτε έτσι είτε αλλιώς πάντως είναι εύκολο.
      Nintendo I.D.: paixtis
      3ds friend code: 2664-2347-7128

      Comment


      • Hotline miami, την πρωτη φορα που το επιασα δεν με τρελανε ιδιαιτερα, το ξεκινησα ξανα προχτες και το τελειωσα με ολα τα puzzle/masks. Παρα πολυ ωραιο παιχνιδι αλλα θελει λιγο το χρονο του να το μαθεις, επισης οι εχθροι σε μερικα σημεια ειναι broken εντελως σε βλεπουν απο χιλιόμετρα και φυσικα δεν αστοχούν ποτε.

        Comment


        • Τελείωσα το campaing του Hyrule Warriors και πάω τώρα για το adventure mode που είναι και το πολύ ζουμί. Το παιχνίδι με έπιασε εξαπίνης. Είναι εθιστικότατο και έχει πολλά στοιχεία στρατηγικής που δεν μας δείξανε στα trailers (σε εμάς του άσχετους με τα musou).
          Μπορώ να πω ότι με έκανε να δείξω ενδιαφέρον για μελλοντικούς τίτλους Warriors. Και φυσικά το fan service είναι στα ύψη.

          Comment


          • Ωραίος!! Κι εγώ τώρα που ξεμπερδεύω λογικά με ένα βαρύ πρόγραμμα στη δουλειά πιστεύω πως θα έχω λίγο χρόνο να ασχοληθώ αρκετά με το campaign.
            «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

            Comment


            • Τέλος κι από εμένα το Legend mode του Hyrule Warriors στο Ηard επίπεδο δυσκολίας. Αναπάντεχα καλός τίτλος και εθιστικός. Το fan service αναμενόμενα χτυπάει κόκκινο, αλλά και το gameplay είναι αρκετά καλό και βασιζόμενο στη συλλογή από weapons, crafting materials, weapon fusion, leveling up abilities etc κάνει το replay και ειδικά στο adventure mode, που είναι ολόκληρο game από μόνο του, μονόδρομο.

              Δεν αισθάνθηκα ότι κουράστηκα καθόλου, πράγμα περίεργο μιας και ό,τι Musou είχα δοκιμάσει, πέραν του Hokuto No Ken( που και αυτό είχε τα δικά του θέματα), με άφησε παγερά αδιάφορο. Πιστεύω πως σημαντικό ρόλο παίζει η δυνατότητα για target lock σε σημαντικούς chars και bosses η οποία όχι μόνο απουσίαζε αν δε με απατά η μνήμη μου στο Fist of the North Star αλλά έκανε αρκετές μάχες πολύ κουραστικές. Βασικά είχε γράψει κάτι ο Jim Sterling στο destructoid με το οποίο με βρίσκει απόλυτα σύμφωνο- τα Musou είναι κάτι σαν μετεξέλιξη των beus σε 3D.

              Να προσθέσω πως στο hard υπάρχει αρκετά και ο παράγων στρατηγική πέραν του mindless hacking μιας και σε αρκετές stages πρέπει να έχεις κατακτήσει keeps για να καθυστερείς την επέλαση του αντιπάλου, πρέπει να κάνεις evade ή να προκαλείς τον εχθρό να κάνει μια συγκεκριμένη κίνηση προκειμένου να αποκαλύψει το weak point του, οι μάχες ενάντια σε δύο bosses( δε θα το κάνω spoil για το τι μιλάω)που κάνουν revive κάμποσες φορές θέλει αρκετή στρατηγική και σχεδιασμό. Στο Hero mode από την άλλη τα πράγματα προς το παρόν για τον 49 lvl Link που έχω είναι πολύ δυσοίωνα- όμως εδώ κρύβεται όλη η ουσία μιας και στο συγκεκριμένο επίπεδο τα rewards είναι πάρα πολλά, όμως και το επίπεδο πρόκλησης χτυπάει κόκκινο...

              Υπάρχει ένα all star cast με playable τους Link, Sheik, Gannondorf, Zelda, Lana, Midna, Darunia, Impa( η οποία είναι imba με ελάχιστη hands on εμπειρία το επιβεβαιώνει και ο RyuGr ) και άλλοι οποίοι ξεκλειδώνονται στην πορεία αλλά και μέσω του adventure mode. Η Lana, προσωπικά μιλώντας, μου άρεσε σαν χαρακτήρας και θεωρώ πως κολλάει στο lore της σειράς. Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τη σειρά που δεν υπήρξε έστω για τους χαρακτήρες πέραν του Link, voice acting... Η αφήγηση μεταξύ των chapters καλή είναι αλλά πολύ λίγη...

              Να σημειώσω πως μου έκανε εντύπωση το OST και τα remixes σε γνωστά και λατρεμένα themes.
              Από τα αγαπημένα μου






              Εν κατακλείδι, ένα ΑΑΑ imo πάντα hack and slash, με μπόλικο fan service. Από εμένα χαλαρά ένα γεμάτο 8/10( που ίσως είναι και αυστηρό δεδομένων των ωρών που με κράτησε ο τίτλος- μάλιστα έκανα replay και αρκετές stages για level up και farming υλικών- πολύ δύσκολο για την καθημερινότητά μου) Ωραίο διάλειμμα από τη main σειρά.
              «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

              Comment


              • Συμφωνώ σε όλα. Το αγόρασα λόγω φαν σέρβις, αλλά τα λεφτά του τα έβγαλε και με το παραπάνω. Το adventure mode είναι τρελό κόλλημα και αρκετά δύσκολο. Δεν ξέρω αν το έχεις βγάλει όλο. Από χαρακτήρες η λίστα μου πάει έτσι:

                1. Impa με Naginata (έπος)
                2. Sheik
                3. Link

                Αν και όλοι οι χαρακτήρες είναι απολαυστικοί. Έρχεται και δωρεάν dlc με Cia, Wizzro, Volga. Μετά έρχονται και μπόλικα dlc με νέους χαρακτήρες.

                Δεν ξέρω αν το είδες αυτό.

                Comment


                • Eννοείται το είδα και νομίζω πως η Ν το κάνει πολύ σωστά με τα updates, έστω σε δικά της παιχνίδια, όπως και με το DLC. Δεν ξέρω αν θα αγοράσω το Master Quest DLC pack- το οποίο νομίζω έχει άλλους δύο χάρτες adventure mode φάση αν θυμάμαι καλά- γιατί δεν πιστεύω πως θα ασχοληθώ άμεσα και πρέπει επειγόντως να αγοράσω έναν εξωτερικό HDD για το Wii U.
                  «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                  Comment


                  • Θεωρω overpriced τα dlc αλλα το season pass που στα δινει ολα με 20€ αν δε κανω λαθος μαλλον αξιζει. Οποτε αγοραστει το game θα δω αν υπαρχει διαθεση και γι' αυτα.
                    Do a barrel roll!

                    Comment


                    • Τέλος το Phoenix Wright Ace Attorney Dual Destinies μετά από 29 ώρες και κάτι ψιλά.Θα γράψω περισσότερα στο σχετικό θέμα.Τα λεφτά του για digital τα έβγαλε μια χαρά.
                      Carpe diem

                      Comment


                      • Ασχολούμαι με Payday και Diablo III αυτό το διάστημα.

                        Το Pay πολύ δυνατό, στρατηγικό FPS και δύσκολο αν δεν συνεργαστείς σωστά. Έπαιξα πάνω από 10 φορές την πρώτη ληστεία με bots στο normal και δεν την κατάφερα, γίνεται μακελειό. Τελικά την πέρασα online με παίχτες μετά από αρκετές προσπάθειες και πάλι. Γενικά χαίρομαι που έχει ξεχωριστό gameplay και δεν ανήκει στην κατηγορία των "κοινών" FPS που απλά ο σκοπός είναι ότι κινείται πεθαίνει. Πολύ καλή πρόταση sub_zero

                        Για το Diablo τί να πω έχω εθιστεί και δεν ξέρω το λόγο Μάλλον λόγω της απίστευτης ατμόσφαιρας, πραγματικά respect. Παίζω single player, το παιχνίδι δεν είναι καθόλου δύσκολο δυστυχώς, στο Hard που παίζω βγαίνει πανεύκολα. Το gameplay του είναι, well, κλικάρεις, αναβαθμίζεις, συνεχίζεις clicking! :cunao: Το μόνο που θέλει (στο single player hard τουλάχιστον) είναι να προσέχεις λίγο να βάζεις το καλό equipment. Μετά ντου με αριστερό-δεξί κλικ, number keys και γίνεται χαμός.


                        Edit: Oops, move to Now Playing.
                        The illusion of free will is an illusion.

                        Comment


                        • Haters gonna hate!
                          Do a barrel roll!

                          Comment


                          • Ας κανω ενα update με τα παιχνιδια που τελειωσα τον τελευταίο μηνα περιπου.

                            Τελείωσα το Hector: Badge of Carnage, και τα τρια επεισοδια, πολυ διασκεδαστικο adventure, πολλες ατακες, και πολυ χυδαιο χιουμορ

                            Αλλο παιχνιδι που τελειωσα προσφατα ειναι το DiRT showdown, πληρης απογοητευση, ακομα και για arcade racer νομιζω ηταν μετριο, ελπιζω τουλαχιστον το DiRT 4 να ειναι καθαροαιμο racing, να βγαλουν και τις αηδιες της gymkhana η οπως λεγεται.

                            Το Lara Croft and the guardian of light ειναι απο τις μεγαλυτερες εκπληξεις που ειχα απο game φετος, πραγματικα εξαιρετικο, δεν το περιμενα. Δεν δοκιμασα Co-op αλλα το single player το καταευχαριστηθηκα. Νομιζω πιο πολυ θελω τωρα το καινουργιο lara croft (ποθ βγαινει και προσφατα) παρα το νεο tomb raider.

                            Το electronic super joy groove city μου πηρε μια ωρα, πραγματικο πολυ μικρο, καλα που το πειρα απο bundle, δεν ηταν ασχημο αλλα σαφως κατώτερο απο το πρωτο.

                            Και τελος το Darksiders, φοβερο παιχνιδι, πολυ καλο συστημα μαχης και "zeldοιδες" gameplay, απολαυστικο και με σωστη διαρκεια, ουτε μικρο ουτε με κουρασε. Ειχε μερικες εξαιρετικες στιγμες απο αποψη Gameplay.
                            Απο αποψη ιστοριας ηταν αρκετα καλο, αλλα το τελος με απογοητευσε, ειδικα το τελευταιο boss fight που ηταν μαλλον απογοητευτικο.
                            Γενικα εξαιρετικο παιχνιδι και σιγουρα θελω να παιξω και το δευτερο μερος.

                            Comment


                            • Τελειωσα το deadlight, αρκετα καλος τιτλος survival-horror, αν και δεν ειναι horror
                              Πολυ ωραιο art direction και ατμοσφαιρα.
                              Το sidescrolling το κανει αρκετα ξεχωριστο γιατι βασικα ειναι platformer με γριφους και shooting (2 οπλα εχει και ενα τσεκουρι) αλλα δυστηχως ο χειρισμος δεν ηταν τοσο άμεσος, ειναι αργος και δεν εχεις ας πουμε ελεγχο σε ενα αλμα οταν το κανεις μεχρι na προσγειωθείς, καταλαβαινω πως το κανανε επίτηδες αλλα σε μερικα σημεια ηταν προβλημα. Μοιαζει λιγο με prince of persia, another world και εκεινα τα tomb raider στο gameboy θα ελεγα.
                              Το σεναριο και αυτο ηταν πολυ ωραιο και ειχε και twist.

                              Το μεγαλο αρνητικο ειναι πως το PC port ηταν ψιλοαθλιο γιατι ειχα προβλημα με τον ηχο στα cutscenes (και αρκετοι αλλοι απο λιγο που το εψαξα) Και σε μερικα σημεια που κανει loading εχει για 2-3 δευτερα πολυ μεγαλα framedrops (αν και δεν ηταν και πολυ ενοχλητικα και δεν ξερω αν οι κονσολοεκδοσεις εχουν τετοιο προβλημα). Και μου κρασαρε και 2 φορες

                              Γενικα το προτείνω να το παιξει οποιος θελει ενα ξεχωριστο survival zombie game.

                              Comment


                              • Δεν είχα τέτοια τεχνμικά θέματα.
                                Ο χειρισμός όντως είναι λίγο κάπως.
                                I'm back bitches... Version 2.0

                                Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

                                Comment

                                Working...
                                X