Announcement

Collapse
No announcement yet.

I just finished

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • μολις τελειωσα το evil within και αν εξαιρεσεις τα μεγαλα περιθωρια πανω και κατω ηταν πολυ δυνατο survival horror.
    ειχε τα καλυτερα πεταγματα απο τοτε που κυκλοφoρησε το πρωτο dead space.
    αυτο το παιχνιδι αποδεικνυει οτι αν δωσεις σε εναν καταξιωμενο ιαπωνα δημιουργο την ευελιξια μιας δυτικης μηχανης γραφικων (id tech 5), τα αποτελεσματα θαναι απιστευτα.
    resident evil και silent hill, μετεξετασταιοι.
    παρτε σημειωσεις απο το evil within και ξαναρθειτε τον σεπτεμβριο
    sigpic

    Comment


    • Infamous First Light μετά από 7 ώρες και ποσοστό ολοκλήρωσης 83%.
      Carpe diem

      Comment


      • Τέλος το Child of Light μετά από περίπου 15 ώρες,έκανα σχεδόν τα πάντα,άφησα μόνο 3 confessions και 2 side quests.Στην τελική μάχη ήμουν ΟΡ και βγήκε πανεύκολα πριν προλάβω να χρησιμοποιήσω κάποια αντικείμενα που μου ανεβάζουν μόνιμα τα στατιστικά.
        Πολύ ωραίο κι ευχάριστο παιχνίδι.Πραγματικά το προτείνω σε όλους,δεν καταλαβαίνω γιατί το βαρέθηκες Evans.
        Carpe diem

        Comment


        • Τελείωσα το Tearaway 100%. Σκεφτόμουν να πάω για platinum αλλά μου φαίνεται πολύ παλούκι να πάρω τα trophies που δεν πρέπει να χάσεις ζωή οπότε θα το αφήσω, δεν είναι για μένα αυτά...

          Όμορφο παιχνίδι, νομίζω πιο πολύ μου άρεσε από τα LBP και θα ψιλοψηνόμουν να φτιάξω μερικές από τις χάρτινες κατασκευές. Νομίζω θα μου άρεσε πάντως χωρίς την αφήγηση και τους διαλόγους, θεωρώ πως μάλλον αφαιρεί από τον τίτλο.

          Πάντως, δε ξέρω γιατί, αλλά τα παιχνίδια της MM δε μπορούν να με εθίσουν, τα γραφικά και το artwork είναι καταπληκτικά, το gameplay πολύ καλό αλλά δε με κάνουν να μη θέλω να τα αφήσω, όπως τα Souls ή τα FF....

          Πάρτε κι ένα τραγουδάκι.

          Originally posted by Squall Leonhart
          I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
          Originally posted by 丹野
          Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
          Originally posted by Ryu_gr
          υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

          Comment


          • Συμφωνώ με αυτό που λες straier, ή πιο σωστά, ισχύει το ίδιο και με μένα. Παρόλο που διακρίνω τη μαεστρία με την οποία στήνουν τα παιχνίδια τους και το μεράκι που βάζουν στο να τους δώσουν κάτι το ιδιαίτερο αισθητικά, κάτι με κρατάει μακριά από το να εθιστώ. Με εντυπωσιάζει περισσότερο το τι μπορεί να κάνει κάποιος μέσω του LBP για παράδειγμα, παρά το ίδιο το LBP.

            That being said, είχα περάσει πάρα πολύ καλά με το πρώτο LBP και θα ήταν ωραία φάση να παίξουμε το LBP3 όλοι μαζί, όταν με το καλό κυκλοφορήσει κι αποκτήσουμε όλοι PS4.

            Comment


            • Με εντυπωσιάζει περισσότερο το τι μπορεί να κάνει κάποιος μέσω του LBP για παράδειγμα, παρά το ίδιο το LBP.
              Καλά το Tearaway είναι σίγουρα πολύ πιο ολοκληρωμένο σαν παιχνίδι από το LBP που βασιζόταν πολύ στα εργαλεία να φτιάξεις πίστες. Ακόμα οι πίστες των χρηστών όμως ήταν πιο πολύ για το novelty της υπόθεσης.

              That being said, είχα περάσει πάρα πολύ καλά με το πρώτο LBP και θα ήταν ωραία φάση να παίξουμε το LBP3 όλοι μαζί, όταν με το καλό κυκλοφορήσει κι αποκτήσουμε όλοι PS4.
              Καλά αυτό είναι άλλη φάση, γενικά όταν παίζεις με άλλους η εμπειρία απογειώνεται και το LBP το κάνει πολύ καλά αυτό γιατί είναι πολύ εύκολο να γίνεται χαμός=χαβαλές. Ακόμα θυμάμαι μια πίστα που παίζαμε μαζί που είχαμε κολλήσει σε ένα σημείο που το checkpoint ήταν πάνω από κενό.
              Originally posted by Squall Leonhart
              I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
              Originally posted by 丹野
              Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
              Originally posted by Ryu_gr
              υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

              Comment


              • Προσυπογράφω κι εγώ για LBP. Άλλωστε στο πρώτο- που είναι και το μόνο που έχω αποκτήσει και διασκεδάσει αρκετά- έπαιξα περισσότερο τις δημιουργίες άλλων παρά το ίδιο το campaign.

                Δεν είναι ακριβώς just μιας και έχει περάσει ένα διβδόμαδο αλλά επιτέλους τελείωσα το Minish Cap- αγοράστηκε τόσο retail για το GBA όσο και από το eshop. To τελείωσα, ελλείψει GBA εδώ, στο Wii U. Πολύ χορταστικό Zelda για φορητό, χαλαρά ανώτερο από το Phantom Hourglass( για το Spirit Tracks δεν έχω άποψη), imo κοντράρει αλλά δε φτάνει ίσως και λόγω nostalgia το Link's Awakening.( τα oracles τα έχω ακόμη στο περίμενε...) Μου είχε λείψει πολύ ένα top down Zelda και ο συγκεκριμένος τίτλος ήταν ότι χρειαζόταν. Πολύ καλές ιδέες, σε κάποια σημεία σπαζοκεφάλιασα για το τι να κάνω- αν και κατόπιν εορτής ανακάλυψα συμβουλευόμενος guide, πως η ΕU edition εχει κάποια bugs σε σχέση με τις US, JAP μιας και είναι earlier build( πχ σε ένα σημείο πρέπει να πετάξεις με το καπέλο σου σε έναν μικρό κυκλώνα ο οποίος είναι αόρατος...)
                Όπως και να έχει πολύ όμορφο game, πολύ καλά τα dungeons, γεμάτος ο κόσμος για να κάνεις πράγματα. Επίσης, η σμίκρυνση του Link αποτυπώνεται άψογα imo- τα πεσμένα φύλλα αποτελούν μέσο μεταφοράς, οι σταγόνες της βροχής αποτελούν κίνδυνο, όπως και τα έντομα ενώ βλέπεις ακόμη και εσωτερικούς χώρους από μια αρκετά διαφορετική οπτική. Ωραίος και ο gimmicky μηχανισμός με τα tokens που πρέπει να ενώσεις με τους NPCs για να ανοίξεις μονοπάτια, να ανακαλύψεις μυστικά chests, hearts pieces etc. Τα boss fights ήταν πολύ ενδιαφέροντα αν και ορισμένα ήταν ολίγον τι anti-climactic: ειδικά το last boss που αν και είχε ενδιαφέρον σαν μάχη- γρίφος, περίμενα κάτι πιο επικό. Ιδιαίτερη εντύπωση μου έκαναν οι νέες κινήσεις που μαθαίνεις και η στρατηγική που ήθελαν ορισμένες μάχες όπως με τους Dark Nuts.
                Επίσης εντύπωση μου έκανε ο τεχνικός τομέας που θεωρώ πως για το GBA ήταν ό,τι πιο άρτιο μπορούσε να κυκλοφορήσει. Άρτιος τίτλος με κράτησε απασχολημένο για ένα γεμάτο απολαυστικότατο 15ωρο πρπ. Thumbs up, όσοι ελάχιστοι δεν το έχετε παίξει και θέλετε ένα ποιοτικότατο τίτλο της σειράς δοκιμάστε το, πιστεύω δε απογοητευτείτε.
                «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                Comment


                • Καλά αυτό είναι άλλη φάση, γενικά όταν παίζεις με άλλους η εμπειρία απογειώνεται και το LBP το κάνει πολύ καλά αυτό γιατί είναι πολύ εύκολο να γίνεται χαμός=χαβαλές. Ακόμα θυμάμαι μια πίστα που παίζαμε μαζί που είχαμε κολλήσει σε ένα σημείο που το checkpoint ήταν πάνω από κενό.
                  Καλά εκείνο το σημείο ήταν από τις πιο ό,τι να 'ναι εμπειρίες που είχα ποτέ σε παιχνίδι. Θυμάμαι απλά έπρεπε να κρατάμε πατημένο το R1 ωστε να κρεμμαστούμε από το πανί πάνω από το κεφάλι μας, αλλά δεν το είχαμε πάρει χαμπάρι και πέφταμε ασταμάτητα στο κενό. Από ένα σημείο και μετά εγώ δεν έπαιζα καν αφού είχα αφήσει το χειριστήριο κι έλιωνα στο γέλιο . Κι όλα αυτά ξεκίνησαν επειδή στο σημείο που έπρεπε να διαλέξουμε αν θα πάμε στο softcore η στο hardcore Μονοπάτι, όλοι είπαμε hardcore προφανώς XD .

                  Comment


                  • Κι όλα αυτά ξεκίνησαν επειδή στο σημείο που έπρεπε να διαλέξουμε αν θα πάμε στο softcore η στο hardcore Μονοπάτι, όλοι είπαμε hardcore προφανώς XD .
                    Αυτό δεν το θυμάμαι καθόλου, εγώ απλά σας ακολουθούσα.
                    Originally posted by Squall Leonhart
                    I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                    Originally posted by 丹野
                    Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                    Originally posted by Ryu_gr
                    υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                    Comment


                    • Originally posted by Sinclair View Post

                      Δεν είναι ακριβώς just μιας και έχει περάσει ένα διβδόμαδο αλλά επιτέλους τελείωσα το Minish Cap- αγοράστηκε τόσο retail για το GBA όσο και από το eshop. To τελείωσα, ελλείψει GBA εδώ, στο Wii U. Πολύ χορταστικό Zelda για φορητό, χαλαρά ανώτερο από το Phantom Hourglass( για το Spirit Tracks δεν έχω άποψη), imo κοντράρει αλλά δε φτάνει ίσως και λόγω nostalgia το Link's Awakening.( τα oracles τα έχω ακόμη στο περίμενε...) Μου είχε λείψει πολύ ένα top down Zelda και ο συγκεκριμένος τίτλος ήταν ότι χρειαζόταν. Πολύ καλές ιδέες, σε κάποια σημεία σπαζοκεφάλιασα για το τι να κάνω- αν και κατόπιν εορτής ανακάλυψα συμβουλευόμενος guide, πως η ΕU edition εχει κάποια bugs σε σχέση με τις US, JAP μιας και είναι earlier build( πχ σε ένα σημείο πρέπει να πετάξεις με το καπέλο σου σε έναν μικρό κυκλώνα ο οποίος είναι αόρατος...)
                      Όπως και να έχει πολύ όμορφο game, πολύ καλά τα dungeons, γεμάτος ο κόσμος για να κάνεις πράγματα. Επίσης, η σμίκρυνση του Link αποτυπώνεται άψογα imo- τα πεσμένα φύλλα αποτελούν μέσο μεταφοράς, οι σταγόνες της βροχής αποτελούν κίνδυνο, όπως και τα έντομα ενώ βλέπεις ακόμη και εσωτερικούς χώρους από μια αρκετά διαφορετική οπτική. Ωραίος και ο gimmicky μηχανισμός με τα tokens που πρέπει να ενώσεις με τους NPCs για να ανοίξεις μονοπάτια, να ανακαλύψεις μυστικά chests, hearts pieces etc. Τα boss fights ήταν πολύ ενδιαφέροντα αν και ορισμένα ήταν ολίγον τι anti-climactic: ειδικά το last boss που αν και είχε ενδιαφέρον σαν μάχη- γρίφος, περίμενα κάτι πιο επικό. Ιδιαίτερη εντύπωση μου έκαναν οι νέες κινήσεις που μαθαίνεις και η στρατηγική που ήθελαν ορισμένες μάχες όπως με τους Dark Nuts.
                      Επίσης εντύπωση μου έκανε ο τεχνικός τομέας που θεωρώ πως για το GBA ήταν ό,τι πιο άρτιο μπορούσε να κυκλοφορήσει. Άρτιος τίτλος με κράτησε απασχολημένο για ένα γεμάτο απολαυστικότατο 15ωρο πρπ. Thumbs up, όσοι ελάχιστοι δεν το έχετε παίξει και θέλετε ένα ποιοτικότατο τίτλο της σειράς δοκιμάστε το, πιστεύω δε απογοητευτείτε.
                      Το πήρα μεταχειρισμένο πριν λίγο καιρό. Το είχα φτάσει έως τη μέση πέρισυ στον VBA αλλά έχασα τα saves, οπότε, αν και θέλω πολύ να το τερματίσω (και 100% μάλιστα), είμαι αρκετά αγανακτισμένος ακόμη.
                      Από τα αγαπημένα μου παιχνίδια, ό,τι και να πω για τη μαγεία αυτού του τίτλου είναι λίγο. Ο θεός να βάλει το χέρι του και να το τερματίσω κάποια στιγμή. Τι λέει η ποιότητα απεικόνισης στο Wii U;

                      Comment


                      • Θυμάμαι ότι είχα σπαταλήσει άπειρες ώρες σε ένα mini-game που δε θυμάμαι με τι είχε να κάνει.

                        Comment


                        • Originally posted by Evans View Post
                          Θυμάμαι ότι είχα σπαταλήσει άπειρες ώρες σε ένα mini-game που δε θυμάμαι με τι είχε να κάνει.
                          Αυτό που κυνηγούσες τις κότες για να τις βάλεις στο μαντρί μέσα σε ένα συγκεκριμένο χρονικό διάστημα;

                          Comment


                          • Μπα, κάτι άλλο ήταν, δε θυμάμαι όμως τι. Είχε να κάνει με κάτι αντικείμενα που έπρεπε να μαζέψεις, ή με ένα γρίφο που έπρεπε να λύσεις. Ήταν σε ένα σπίτι στο χωριό, νομίζω κάπου στο δυτικό τμήμα, ίσως νοτιοδυτικά. Δε θυμάμαι .

                            Comment


                            • Στο gambling mini game??

                              Raf ειναι οκ η απεικόνιση στην οθόνη του gamepad με smoothing στο on αλλά ως εκεί. Φανταζομαι ότι στο original hardware θα ειναι ανώτερο το αποτέλεσμα.
                              «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                              Comment


                              • Το βλέπω στην οθόνη του DS (που είναι καλύτερη απ' αυτή του GBA), το βλέπω και στον emulator στην οθόνη του PC με τα κατάλληλα φίλτρα, και νομίζω πως αξίζει πολύ περισσότερο στον emu. Έλα όμως που έχω OCD και θέλω τα saves μέσα στο cartridge!

                                Comment

                                Working...
                                X