Announcement

Collapse
No announcement yet.

I just finished

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • DMC4 Son of Sparda mode ολες οι αποστολες με S...ωρα για Dante Must Die mode λοιπον ;) .
    <div align="center">

    "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

    Comment


    • DMC4 Son of Sparda mode ολες οι αποστολες με S...ωρα για Dante Must Die mode λοιπον ;) .
      [/b]
      &#33;&#33;Τέρας&#33;&#33; :blink: δεν έχω το 4 αλλά από το 3 καταλαβαίνω περίπου τη δυσκολία

      Comment


      • Enchanted Arms. Ένα ανάλαφρο RPG και αρκετά ευχάριστο. Σαν να έπαιζα Πόκεμον ένα πράγμα
        Gotta catch em all&#33;&#33;&#33;&#33;&#33; Ώρα για πιο σοβαρά games...Bioshock is next&#33; ;)

        Comment


        • Enchanted Arms. Ένα ανάλαφρο RPG και αρκετά ευχάριστο. Σαν να έπαιζα Πόκεμον ένα πράγμα
          Gotta catch em all&#33;&#33;&#33;&#33;&#33; Ώρα για πιο σοβαρά games...Bioshock is next&#33; ;)
          [/b]
          Χεχε δε βλεπεις ανθρωπους να παιζουν αυτον τον τιτλο καθε μερα ;) .To Enchanted Arms εννοω.Πιο ενδιαφερον απο οτι ισχυριζοταν η κοινη γνωμη ε;
          <div align="center">

          "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

          Comment


          • Enchanted Arms. Ένα ανάλαφρο RPG και αρκετά ευχάριστο. Σαν να έπαιζα Πόκεμον ένα πράγμα
            Gotta catch em all&#33;&#33;&#33;&#33;&#33; Ώρα για πιο σοβαρά games...Bioshock is next&#33; ;)
            [/b]
            Βγάλε PS2 και παίξε κανά uber-άτο JRPG να νιώσεις . Και το bioshock βέβαια άψογο είναι..

            Τέλος πάντων, τερμάτισα Metal Gear Solid 4. Ήταν τελείοοοοοοοοοοοοοοοοο αν και κάτι με ξενέρωσε, αλλα δεν ξέρω τι.

            Τέλος η gaming περίοδος, καιρός για διακοπές και καθαρό αέρα (υπάρχει και εξεταστική, αλλά spm).

            Comment


            • Χεχε δε βλεπεις ανθρωπους να παιζουν αυτον τον τιτλο καθε μερα ;) .To Enchanted Arms εννοω.Πιο ενδιαφερον απο οτι ισχυριζοταν η κοινη γνωμη ε;
              [/b]
              Ήταν αρκετά προβλέψημο αλλά μπορώ να πώ πως μου άρεσε. Δε θα το συγκρίνω με μεγαθήρια αλλά και πάλι είχε κάτι που μου άρεσε

              Βγάλε PS2 και παίξε κανά uber-άτο JRPG να νιώσεις . Και το bioshock βέβαια άψογο είναι..
              [/b]
              UK είμαι ακόμα. Μόνο το 360 έφερα μαζί βλέπεις Υπομονή ώσπου να ξαναγυρίσω&#33;&#33; :icon_twisted:

              Comment


              • Αφού τελείωσες ένα Final Fantasy πιάσε τα Xenosaga και άσε το FF 12 για το τέλος.Έχω λιώσει μόνο το Xenosaga II διότι Namco + Europe δεν πάνε πακέτο.Απίστευτος τίτλος σεναριακά ενώ και από gameplay δεν τα πάει καθόλου άσχημα πάντα βέβαια με τα δεδομένα της πλειοψηφίας των JRPG.Εκπληκτικά μουσικά κομμάτια,αρκετά μεγάλη ποικιλία από side quests,όμορφα περιβάλλοντα (Subconscious Domain Summer) και με μερικά ωραία optional bosses αν και παλουκάκια.Αξιομνημόνευτο είναι το DARK ERDE KAISER με 192000 Hit points και με χτυπήματα που σε κάνουν να νιώωωθεις.3,5 ώρες μου πήρε να το βγάλω ξημέρωσα ο κακομοίρης με 300-500 damage να του έκανα.Φτυστός o Mazinger Z.

                I just finished nothing

                Comment


                • Αν δεν παίξεις και τα τρία xenosaga δεν έχει νόημα να ασχοληθείς με τη σειρά.

                  Πιάσε FF XII να νιώσεις.

                  OneWwingedAngel: JRPGamer σπίτι χωρίς PS2=fail .

                  Comment


                  • Eχω ηδη τελειωσει το πρωτο και εχω κανει μια αποπειρα στο δευτερο, αλλα μονο που σκεφτομαι τα απεραντα dungeons που εχουν, με πιανει πονοκεφαλος... Καλομαθα και με το no encounter τωρα...
                    https://en.wikipedia.org/wiki/Outcast_(game)

                    H μονη αποδειξη οτι το Βελγιο υπαρχει...

                    Comment


                    • Eχω ηδη τελειωσει το πρωτο και εχω κανει μια αποπειρα στο δευτερο, αλλα μονο που σκεφτομαι τα απεραντα dungeons που εχουν, με πιανει πονοκεφαλος... Καλομαθα και με το no encounter τωρα...
                      [/b]
                      Όχι βρε συ είναι σχετικά μικρά τα dungeons του Xenosaga ΙΙ τόσο σε διάρκεια όσο και ιδιομορφία ενώ δεν υπάρχουν random μάχες.Ο αριθμός των εχθρών δεν είναι πολύ μεγάλος σε συχνότητα αν συγκριθεί με παρόμοιας τακτικής τίτλους όπως τα Baten Kaitos ή το Eternal Sonata σαν πιο πρόσφατο παράδειγμα.Οι μάχες είναι κάπως αργές σε προχωρημένα επίπεδα αλλά σημαντικά πιο σύντομες από το πρώτο Xenosaga ενώ τέλος είναι και πιο απλοικές καθώς η κατανομή/διαλογή των skills κτλ πάλι απαιτούν να αφιερώσεις λιγότερο χρόνο.Σε γενικές γραμμές σαν rpg τίτλος απαιτεί να αφιερώσεις χρόνο για να το κατανοήσεις αλλά αφού ολοκλήρωσες το πρώτο Xenosaga δεν θα κουραστείς από το δεύτερο.

                      Το Final Fantasy XII από την άλλη μεριά είναι πολύ πιο ξεκούραστος τίτλος και ταιριάζει με την εποχή...

                      Comment


                      • Χθες τελείωσα το story part (μέχρι εκεί που έχει βγει) από το wings of the goddess expansion του final fantasy XI, και κατάλαβα ότι η ιστορίες του WotG και του Chains of Promathia είναι ανώτερες τουλάχιστον του ffXII αν όχι και άλλων xD
                        Ownage&#33; &#092;o/ getting hooked
                        "The fate of destruction is also the joy of rebirth"

                        Final Fantasy XI: Wings of the Goddess: Sylph World: Ixador: Paladin 75

                        Comment


                        • Missing score τα Xenosaga τα παίζεις για το σενάριο τους, όχι για το gameplay xD . Πάντα είχα την απορία πώς γίνεται να μην έχετε όρεξη να ασχοληθείτε μαζί τους, το σενάριο για μένα παραμερίζει τα πάντα. Τέλος πάντων, μην το παίξεις καλύτερα, το χρόνο σου θα χάσεις. Αν ενδιαφέρεσαι για το σενάριο δες τα cut scenes του, δεν πρόκειται να χάσεις τίποτα από gameplay πλευρά ή από παραπάνω λεπτομέρειες. Το 3 παίζεται πολύ άνετα, επομένως συνεχίζεις εκεί.

                          ΥΓ: Το πρώτο μέρος της σειράς είναι πολύ πιο βαρετό από το δεύτερο. W/e .

                          Comment


                          • OneWwingedAngel: JRPGamer σπίτι χωρίς PS2=fail .
                            [/b]

                            Δεν είμαι σπίτι&#33;&#33;&#33; XD XD XD
                            Το σπίτι μου είναι στην Ελλάδα

                            Comment


                            • Shadow Hearts From the New World

                              Τέλειο τέλειο τέλειο&#33; Μου άρεσε τρομερά η ιστορία του Johnny και της Lady&#33; Διαφωνώ οριζοντίως, καθέτως και διαγωνίως με την άποψη ότι είναι υποδεέστερο των άλλων δύο δηλαδή τριών (καλά, για ορισμένους από τους δευτερεύοντες χαρακτήρες μπορούμε να κάνουμε τα στραβά μάτια). Επίσης λάτρεψα και το soundtrack το οποίο και πρόσθεσα στη συλλογή μου.

                              Comment


                              • Από που ξεφύτρωσες εσύ τόσο καιρό ; Γιατί δε μας έλεγες ότι είσαι Shadow Hearts fan να βγάλουμε τρελά γούστα ;

                                Το 3 εγώ δεν το τελείωσα, το είχα ξεκινήσει περίπου όταν κυκλοφόρησε, αλλά μετά εμφανίστηκαν κάτι Okami και Xenosaga Episode III και καταλαβαίνεις τι έγινε. Λέω να το πιάσω κάποια στιγμή για να το τερματίσω.

                                Ο αδελφός μου μου είπε ότι το παιχνίδι παίρνει τα πάνω του στο τέλος και πλησιάζει το επίπεδο του 2. Εγώ πιστεύω ότι δεν είναι τόσο καλοδουλεμένο όσο το Covenant, αλλά δεν το βρίσκω τόσο χάλια όσο πολλοί λένε. Soundtrack τέλειο, αισθητική τέλεια, battle system αναβαθμισμένο κατά πολύ, ενδιαφέρον σενάριο και τέλειο setting. Αυτό που με χαλάει συγκριτικά με το 2 είναι τα side quests που προσπαθούν να είναι ίδια με τα αντίστοιχα του Covenant (ανεπιτυχώς πιστεύω) και φυσικά το όλο σενάριο (του 2 το βρήκα αισθητά καλύτερο).

                                Πάντως είναι γνήσια SH εμπειρία στα σίγουρα.

                                Comment

                                Working...
                                X