Announcement

Collapse
No announcement yet.

I just finished

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Μολις ολοκληρωσα το περιοβoητο Crysis.Αναμικτα τα συναισθηματα μου...Ο τιτλος στα συν εχει τα πολυ καλα γραφικα (με ορισμενα σχολια πιο κατω), πολυ καλο ηχο απο αποψης effects και καλο απο αποψης μουσικης επενδυσης, συμπαγες gameplay, λειτουργικα και πιστευτα οπλα, τη nanosuit που δινει πολλες επιλογες οσον αφορα την προσεγγυση των καταστασεων, την κλιμακα ορισμενω γεγονοτων και τοπιων (βουνα που καταρρεουν,εκρηξεις τεραστιου μεγεθους κτλ ολα real time) καθως και τον πολυ εντυπωσιακο (αν κι out of place) τερματισμο του.Στα αρνητικα θα βαλω πρωτο και καλυτερο το brain-dead "God bless America" σεναριο (πραγματικα, ειναι σχεδον τοσο αψυχο και κενο οσο του Black) την αδιαφορη ΑΙ (πολυ πισω απο του Halo:CE - παιχνιδι του 2001) τις ως επι το πλειστον αδιαφορες μαχες, τις ελαχιστες συγκινησεις (ο,τι συμβαινει με εξερεση την τελευταια μιση ωρα ειναι τραγικα αδιαφορο) και τον κακιστο ριθμο του (πραγματικα, πως τελειωσε ετσι;;;).

    Σιγουρα ορισμενα πραγματα τα κανει πολυ καλα (το να τιναζεις ενα ελικοπτερο απο τον αερα ειναι τοσο ρεαλιστικο και ομορφο σε αυτον τον τιτλο) αλλα δε μπορει να κρατησει τον παικτη απλα και μονο γιατι ειναι...νεκρο.Ποιος ο λογος να ξεκληρισω 500 Κορεατες (απο την ΚΑΚΙΑ :::>ΒΟΡΕΙΑ<:::.Κορεα ΦΥΣΙΚΑ&#33;) μονο και μονο για να τα βαλω με τον "αληθινο" εχθρο για μολις μιση ωρα;;;Ααααα, ξερω&#33;Για να αρεσει στα Αμερικανακια βεβαια&#33;

    Οσον αφορα τωρα τα γραφικα, ειναι γεματα αντιφασεις.Το παιχνιδι επαιξα με ολα τα settings full και μπορω να πω πως τα μοντελα των χαρακτηρων και τα περισσοτερα περιβαλλοντα ειναι εντυπωσιακα ομως καποια στοιχεια ειναι τρομερα προχειροδουλεμενα.Ερωτηματικα γεννα πως σε ενα δημιουργημα τοσο προχωρημενο τεχνολογικα μπορει κανεις ανετα να βρει πολυγωνικες τοματες, ορθογωνιες κοτες και low res,σχεδον textureless εδαφος.Δε μπορω να καταλαβω πως τους ξεφυγε κατι τετοιο.Περα απο τον φωτορεαλισμο, η αισθητικη κατευθυνση του τιτλου ειναι απλα μετρια, αφου σιγουρα το πιο ομορφο πραγμα που θα βρει καποιος στο Crysis ειναι η ιδια η φυση του και τπτ επιπροσθετο, βγαλμενο απο την φαντασια των καλλιτεχνων.Ακομα και τα "πλασματα" που καλειται να πολεμησει ο παικτης εχουν οψη και χαρακτηριστικα που εχουμε δει χιλιαδες φορες.

    Το δημιουργημα αυτο το προτεινω σε οσους θελουν να εχουν ενα μετρο συγκρισης για την τεχνολογια των τιτλων που ερχονται κι αρεσκονται στο να βλεπουν επιβλητικα, μεγαλης κλιματα συμβαντα σε real time.Κατα τα αλλα ειναι ενα μαλλον αδιαφορο shooter με ανυπαρκτο σεναριο και απειρη προπαγανδα (την οποια μισω και θεωρω εμετικη).Υπαρχουν σιγουρα πολυ καλυτερες επιλογες.

    ΥΓ.Μερικα multiplayer sessions θα μου δωσουν μια καλη ιδεα πιστευω οσον αφορα αυτον τον τομεα του τιτλου, αν και περα απο τους 32 παικτες που μπορουν να συμμετεχουν ανα πασα στιιγμη τα modes του ειναι μαλλον κοινοτυπα.

    Waiting for Far Cry 2...
    <div align="center">

    "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

    Comment


    • Devil May Cry 4 in Dante Must Die Mode all missions S.
      <div align="center">

      "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

      Comment


      • alone in the dark 360

        Comment


        • Μολις τελειωσα το Bloody Palace στο DMC4 ;) .
          <div align="center">

          "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

          Comment


          • madness&#33;&#33;&#33;&#33; εγω νομιζω μεχρι το 20ο επιπεδο το εχω φτασει&#33;&#33;&#33; Fioth πρεπει να εισαι monster στο devil may cry... Θα το ξαναπιασω και εγω το καλοκαιρι.

            Comment


            • Εγώ να δώ πότε θα ασχοληθώ μαζί του...Έχω τόσα πολλά παιχνίδια που δε ξέρω πιο να πρωτοπαίξω.... Και έρχονται άλλα τόσα γαμώτο&#33;&#33;&#33;&#33;&#33;

              Comment


              • noob Evans.εγώ βρήκα ένα,το τελευταίο καταλάθος


                Τελείωσα μόλις τώρα το dead rising.είδα το χειρότερο τέλος.δε βρήκα τίποτα.άντε και πολύ ασχολήθηκα.κρίμα.ΙΜΗΟ είχε τις δυνατότητες για κάτι ανώτερο.ας ελπίσουμε το σίκουελ ή το πορτ στο Wii να είναι καλύτερα.κάποια στιγμή πάντως ίσως ασχοληθώ περεταίρω γιατί με καίει ρε γμτ.
                ώρα να ασχοληθώ με το bioshock που (κακώς) το έχω αφήσει περίπου δέκα μέρες ανέγγιχτο.
                Carpe diem

                Comment


                • Τελειωσα πριν αρκετες ωρες το Metal Slug 7 σε DS.
                  Χα&#33; Παραμενει Hardcore και μικρο, πολυ ευχαριστο game που σιγουρα θα τερματισω πολλες φορες ακομη.

                  Btw καποιοι αθεοφοβοι του βγαλαν ηδη translation patch&#33; Οχι πως χρειαζεται βεβαια..
                  " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                  Authenticity sir, authenticity. "

                  Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                  Comment


                  • COOL&#33;&#33; B)

                    Φίλε Scatman κάπου πήρε το μάτι μου πως και καλά η jap release του Metal Slug έχει επιλογή και για english language...Όχι πως με κόφτει,σε τέτοια arcade games το τελευταίο που με ενδιαφέρει είναι η γλώσσα.
                    Πάντως αποτελεί σίγουρη αγορά.
                    Btw αν δεν το έχεις κάνει τσέκαρε και το Anthology της σειράς σε psp...Πολύ καλή κυκλοφορία με λίιιιγο loading πριν τις πίστες αλλά κατά τα άλλα τρέχει άψογα.

                    ΕDIT:
                    Eντελώς συμπτωματικά-στο ίδιο μήκος κύματος-τελείωσα στο easy το Contra 4 και μου φάνηκε πως έκανα ένα μικρό κατόρθωμα.Ευτυχώς ξεκλείδωσα τα challenges που έχουν την πλάκα τους ενώ το δοκίμασα σε Normal και Hard...Δυστυχώς,για εμένα εξακολουθεί να ισχύει Contra 3(aka Super Probotector)>all Contra games.Ολοκληρωμένη άποψη περί Contra 4 κάποια στιγμή-εφόσον-το δαμάσω και στο normal...Πάντως η χρήση δύο οθονών σε σημεία αποτελεί τρελό μείον
                    «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                    Comment


                    • Δε ξερω εαν εχει επιλογη για αγγλικα, δε το εψαξα να πω την αληθεια. Κατευθειαν στη δραση
                      Εδω που τα λεμε αυτη ειναι η μαγεια του Metal Slug

                      Μακαρι να μπορουσα να ξε-μπρικαρω το PSP μου ωστε να παιξω το Anthology κι οχι μονο... Δυστυχως το Firmware που εχει, με αναγκαζει να περιοριζομαι (σε handheld) στο DS μονο..ναι εχω φρικαρει..
                      " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                      Authenticity sir, authenticity. "

                      Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                      Comment


                      • :blink: :blink: :blink:

                        Λιγο offtopic αλλά το μπρικάρισμα δε διορθώνεται με pandora??Τέλος πάντων μακάρι να βρεις τη λύση γργ γιατί κι εγώ τα psp και DS aka handheld gaming τα έχω σε περίοπτη θέση όλη τη χρονιά ακόμη και εν μέσω εξεταστικής οπότε και δεν αγγίζω home consoles.(αν και το psp δεν το έχω σπάσει ακόμη...και το θέλω γμτ για ps emulation κυρίως...)

                        Τέλειωσα και το πρώτο μέρος του PoPoLoCrois και μου άρεσε-πόσο καμένος είμαι.
                        Ό,τι πρέπει για μεσημέρι καλοκαιριού-εγώ το έπαιζα πριν κοιμηθώ βέβαια.Ήρεμη παραμυθένια ατμόσφαιρα,παιδικό ίσως αλλά με γοητεία των anime ου βλέπαμε μικροί.Να ναι καλά η Sony που αποφάσισε localisation.Άπατα πήγε από όσο έχω καταλάβει οπότε άλλοι τίτλοι της σειράς μάλλον δεν εμφανίζονται εδώ...
                        Κάποια στιγμή θα συνεχίσω στο δεύτερο μέρος.
                        «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                        Comment


                        • Εχω τη version 2.51 Που δεν ξεμπρικαρει τοσο απλα... ...θελει διαδικασια

                          Popolocrois ftw
                          Εχω να τι παιξω απτην εποχη του PSX (απο οπου και ειναι Port) και αποσο θυμαμαι ειναι τεραστιο και... hardcore

                          Zηλευω...θελω κι εγω PSP RPG-ing

                          Pοιο καλο παιδι θα μου το ξεμπρικαρει?
                          " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                          Authenticity sir, authenticity. "

                          Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                          Comment


                          • Εχω να τι παιξω απτην εποχη του PSX (απο οπου και ειναι Port) και αποσο θυμαμαι ειναι τεραστιο και... hardcore[/b]
                            Sorry που θα το πω αλλά το συγκεκριμένο λάθος παραπέμπει περισσότερο στο "την" παρά στο "το" (το "ι" είναι δίπλα στο "ο"), οπότε τα συμπεράσματα που βγαίνουν είναι ιδιαίτερα αρνητικά για σένα .

                            (θα αλλάξω το όνομά μου σε spam evans )

                            Comment


                            • lol &#33;&#33; που παει και πεφτει το ματι σου spam Evans


                              Aντρέας Παγουλάτος

                              Comment




                              • Αν διαβασεις ολη την προταση θα δεις οτι κανω ποζερια κι οτι με τιμα αυτο που ειπα

                                αποσο θυμαμαι ειναι τεραστιο και... hardcore[/b]
                                παιχτουρα τι σε εχω μεγαλη
                                " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                                Authenticity sir, authenticity. "

                                Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                                Comment

                                Working...
                                X