Announcement

Collapse
No announcement yet.

I just finished

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Εμένα μου είπες 40 . Όπως και να έχει πάντως, μικρό δεν το λες στα σίγουρα. Πέραν των ωρών αυτών, θα υπάρξουν πολλά retries, κάτι που προσθέτει κάποιες ακόμα ώρες ενασχόλησης με τον τίτλο. Από εκεί και πέρα αν θέλεις να ψάξεις διάφορα jobs, να μάθεις πολλά abilities, να βρεις μυστικούς χαρακτήρες κτλ σίγουρα θα καταλήξεις σε πάνω από 50 ώρες. Μιλάω πάντα με αυτά που βλέπω από άλλους (το save του αδελφού μου είναι κοντά στις 80 ώρες).

    Comment


    • 320 wres parakalw, to paixnidi einai Trelol!!!!!
      "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
      But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
      Kindred, this blade and I.
      "

      "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
      Greek Gaming Videos
      Greek Final Fantasy Forum

      Comment


      • Άδικη ζωή... :'(

        Comment


        • Τελειωσα το Dead space που το αρχισα χθες(πρεπει να ειναι ρεκορ για εμενα )
          μου πηρε περιπου ενα 15ωρο
          και ομολογω οτι το game με κερδισε απο την απο την αρχη
          ωραια ατμοσφαιρα τρομερος ηχος ιδανικο shooting
          ωραιες ιδεες με ιδανικη εφαρμογη στο gameplay (πχ Zero gravity )

          με λιγα λογια πολυ καλο με μονο αρνητικο την παρουσιαση και την εξελιξη του σεναριου και της πλοκης που εκανε μια εδιαφερουσα κατα τα αλλα ιστορια να μοιαζει αδιαφορη και τους χαρακτηρες εντελως ρηχους
          κριμα γιατι τοτε θα μιλαγαμε για εναν ΑΑΑ τιτλο

          Comment


          • Μόλις τελείωσα για 2η φορά το Portal στο 360 μου πλέον!

            Εντάξει μαγευτικό,η ατμοσφαιρά του και το gameplay του είναι απλά φανταστικά.

            Τώρα κάνω και τα Advanced Rooms όπως και least portals(least time και least steps είναι ανούσια κατ εμέ)


            Comment


            • Originally posted by Laharl View Post
              Μόλις τελείωσα για 2η φορά το Portal στο 360 μου πλέον!
              Ωραίος, εγώ το έχω τερματήσει 5-6 φορές αν θυμάμαι καλά και το βρίσκω το ίδιο τέλειο όσο και την πρώτη γορά... Καλορίζικο το 360 φίλε Laharl

              Comment


              • To ειχα πει και τοτε, το εχω γραψει και στο failed blog μου: το Portal ειναι το καλυτερο παιχνιδι της τελευταιας πενταετιας.
                :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

                Comment


                • Ναι μετα(εστω, μαζι με) τα World of Goo, Super Mario Galaxy, Braid.

                  Και για να ειμαι on topic:

                  "Hardcore gamer finishes Apollo Justice Ace Attorney for fifth time" End Quote.
                  Do a barrel roll!

                  Comment


                  • Τελείωσα τις προάλλες το Wind Waker για δεύτερη φορά και μόλις πριν λίγες ώρες το GTA: Chinatown Wars, με 7 ώρες παιχνιδιού.
                    Το Wind Waker ξέρουμε όλοι τι είναι. Το Chinatown Wars τώρα, δεν περίμενα να είναι τόσο καλό, είδα στα πεταχτά κάτι καλές βαθμολογίες προηγουμένως μα ήμουν και λίγο προκατειλημμένος. Τελικά είναι πολύ εθιστικό και φροντισμένο. Το μόνο μελανό σημείο είναι ίσως το σύστημα στόχευσης και λίγο η κάμερα. Η πόλη είναι η ίδια με το GTAIV και αυτό μου έφερνε συνεχώς καλές αναμνήσεις απο τότε που έπαιζα αυτό το εξαιρετικό παιχνίδι. Η οδήγηση με αυτοκίνητο είναι απόλαυση ενώ η μηχανή κόλαση. Η ιστορία είναι απλή και οι διάλογοι στα κλασσικά υψηλά επίπεδα, όσο γίνεται αυτό βέβαια αφού με τις περιορισμένες δυνατότητες του DS η "ηθοποιοί" είναι λίγο φιμωμένοι εκφραστικά. Συνοπτικά θα έλεγα οτι είναι ό,τι καλύτερο μπορεί να βγάλει το DS σε GTA.

                    Comment


                    • Tέλος και το MGS:SoL. Το απόλαυσα περισσότερο από ότι στο πρώτο μου playthrough προ ετών. Έχοντας τελειώσει το πρώτο MGS προσφατα κατάλαβαινα πολύ περισσότερα πράγματα και το εκτίμησα περισσότερο. Όπως περισσότερο εκτίμησα και τον Raiden σαν χαρακτήρα. Ωστόσο διατηρώ την άποψη πως είναι το χειρότερο MGS της σειράς. Το σενάριο αν και μου άρεσε πάρα πολύ( μιας και επιτέλους κατάλαβα 100% τι έπαιζε) διαπραγματεύεται πολλά πράγματα ταυτόχρονα από φιλοσοφικά μέχρι επιστημονικά και πολιτικά και κάπου κουράζει και μπορεί να προκαλέσει μια υπερφόρτωση πληροφοριών. Gameplay wise δε με ενόχλησε ιδιαίτερα και μπορώ να πω πως το απόλαυσα ειδικά ορισμένα boss fights. Η μάχη με τα Metal Gear RAYs βέβαια ήταν ολίγον τι μπούσουλας από ένα σημείο και μετά. Ένα μελανό σημείο είναι και η μάχη με τον Solidus όσον αφορά το χειρισμό. Τι σκεφτόταν ο Κοτζίμας και έβαλε το χειρισμό του blade στο δεξί αναλογικό? Αλλά και πάλι εύκολη ήταν η μάχη, no complaints:xp:
                      Το cast των χαρακτήρων μου άρεσε πάρα πολύ και περιμενω να δω επιστροφές στο 4. Over and out πάω να συνεχίσω το Snake Eater.
                      «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                      Comment


                      • Ωραίος. Στον τερματισμό του 2 πάααααρα πολύ μου έκανε εντύπωση που μίλαγε για τις τέχνες και τις απλές χαρές τις ζωής. Δεν θυμάμαι ακριβώς τι έλεγε γιατί το είχα τερματίσει πολύ παλιά και γω αλλά μου έχει μείνει η αίσθηση!!
                        Μάχη με Solidus στο κτίριο της ανεξαρτησίας και αναφορά στον George Washington, κορυφαία σκηνικά ε;;
                        The illusion of free will is an illusion.

                        Comment


                        • Εμένα είναι με διαφορά το αγαπήμενο μου MGS . Η ατμόσφαιρα, το σενάριο, η αίσθηση απομόνωσης, η κλιμάκωση των γεγονότων, η σκηνοθεσία, τα πάντα τέλεια. Gameplay wise σίγουρα μου άρεσε περισσότερο του 1 και του 3, μια που το βρήκα πολύ πιο ισορροπημένο ενώ το side quest με τα dog tags με έκανε να το παίξω 5 φορές τη χρονιά που κυκλοφόρησε. Τι να πω, μάλλον είμαι και ο μόνος που το λατρεύει τόσο πολύ .

                          Comment


                          • Symfwnw me oti eipe o Burai, ade kai twra tha pekseis to 3 pou einai to kalitero MGS me diafora gia mena.
                            Ean den htan kai prequel (sygxenome ta prequel) tha htan akomh kalitero.
                            "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                            But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                            Kindred, this blade and I.
                            "

                            "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                            Greek Gaming Videos
                            Greek Final Fantasy Forum

                            Comment


                            • Όντως Ground. Κι εμένα το τρίτο είναι το αγαπημένο μου και περίμενα πώς και πώς να φτάσει η ώρα να το ξαναπαίξω Ευτυχώς είναι η έκδοση subsistence οπότε δε θα έχω, θέλω να πιστεύω και τα όποια θέματα με την κάμερα- την πρώτη φορά που το είχα παίξει σε σημεία ήμουν ένα κλικ πριν σπάσω το ps2
                              Πλησιάζει η ώρα να παίξω επιτέλους και το GotP
                              «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                              Comment


                              • Προσωπικά λάτρεψα τα 1+3.Στο 3 μάλιστα δεν είχα κανένα πρόβλημα με την κάμερα και μου κάνει εντύπωση που το αναφέρετε ως κάτι αρνητικό.
                                Carpe diem

                                Comment

                                Working...
                                X